Poprzedni temat «» Następny temat
Rasizm
Autor Wiadomość
Karlus 
Wysłany: Pon Cze 21, 2010 20:59     


Dołączył: 20 Maj 2010
A ja widzę, bo jeżeli takie słowa zostaną uznane za obraźliwe(nawet jeżeli one miały być obraźliwe i taki miały swój cel), to tylko czekać na kolejne takie przypadki.
W.g mnie to jest popadanie w jakąś histerie, każde pobicie obcokrajowca musi mieć odrazu podtekst rasistowski.
Profil
PW Email Cytuj
nemo1125 
Wysłany: Pon Cze 21, 2010 21:50     



Dołączył: 11 Paź 2006
Skąd: Zabrze
Rozumiem, że według Ciebie pytali się go po prostu skąd przyjechał do naszego miłego bogobojnego kraju?
Ostatnio zmieniony przez nemo1125 Pon Cze 21, 2010 21:50, w całości zmieniany 1 raz  
Profil
PW Email Cytuj
Karlus 
Wysłany: Pon Cze 21, 2010 21:57     


Dołączył: 20 Maj 2010
Pewnie nie, ale sprawie trzeba się dobrze przyjrzeć, bo w to że SM nie zareagowali mnie dziwi, sprawa jest dosyć dziwna i specyficzna, już pomiajm sprawę tych ''wyzwisk''.
Nie jestem Leszkiem Bublem czy nie wiadomo jakim rasistą, ale denerwje mnie przyklejanie na siłę łatki że żyjemy w państwie gdzie depta się mniejszości.
Profil
PW Email Cytuj
nemo1125 
Wysłany: Pon Cze 21, 2010 22:01     



Dołączył: 11 Paź 2006
Skąd: Zabrze
Oczywiście, że nie jesteśmy zbiorowiskiem rasistów jednak nie brakuje ich w naszym kraju. Co więcej jest to problem bagatelizowany i to właśnie jest największym problemem.
Profil
PW Email Cytuj
Karlus 
Wysłany: Pon Cze 21, 2010 22:12     


Dołączył: 20 Maj 2010
Pewnie w jakimś stopni jest to bagatelizowane, ale tylko ze względu na to że to są incydentalne przypadki.
Natomiast powinniśmy sie uczyć ogólnie szacunku dla drgiego człowieka, obojętnie czy jest Polakiem,Turkim, jest niski czy ma rude włosy.
Profil
PW Email Cytuj
nemo1125 
Wysłany: Pon Cze 21, 2010 22:17     



Dołączył: 11 Paź 2006
Skąd: Zabrze
Zgadzam się z tym co piszesz o poszanowaniu człowieka. Dodatkowo uważam, że wszelkie nawet incydentalne przejawy dyskryminacji (z jakiegokolwiek względu) powinny być piętnowane w szczególny sposób.
Profil
PW Email Cytuj
sebek 
Wysłany: Pon Cze 21, 2010 22:34     



Dołączył: 28 Paź 2008
Skąd: daleka
to co piszecie swoją drogą, ale z drugiej strony zobaczcie co się dzieje w USA albo powoli w UK, to "biali" są teraz coraz bardziej dyskryminowani, jak jest konkurs na pracowników i pojawi się choć jeden "czarny", to choćby był nie wiadomo jak słaby w tej dziedzinie to pracę dostanie bo pracodawcy boją się żeby im nie zarzucić dyskryminacji ze względu na kolor skóry, powoli biali boją się wychodzić na ulicę, sytuacja się odwraca...


swoją drogą parę przykładów :rotfl: :

h t t p;//komixxy, p l/27919

h t t p;//komixxy, p l/3565

h t t p;//komixxy, p l/1655
Profil
PW Email Cytuj
Karlus 
Wysłany: Pon Cze 21, 2010 22:49     


Dołączył: 20 Maj 2010
:rotfl: dobre
Pamiętam żarty że Barack Obama ma Polskie korzenie bo jego dziadek zjadł Polskiego misjonarza :D

W UK, Belgii, Francji są rejony gdzie rdzenni mieszkańcy nie zapuszczaja się wieczorami, w Niemczech tak samo, o tym się jednak nie mówi głośno, bo jak to ktoś stwierdził kiedyś ''Rasistami mogą być tylko biali''.
Jesteśmy bardzo przyjaznym krajem, owszem, incydenty sie zdarzają ale są to tylko incydenty, pewnie z tego względu że wielu z tych studentów poprostu tutaj przyjeżdża i się przystosowują do naszego społeczeństwa.
Profil
PW Email Cytuj
sebek 
Wysłany: Wto Cze 22, 2010 00:38     



Dołączył: 28 Paź 2008
Skąd: daleka
Wiesz co, u mnie w akademiku jest paru odmiennej karnacji, innych wyznań i jakoś problemu z tego powodu nie ma, nawet ostatnio w okolicy zauważyłem najprawdopodobniej Irańczyka ;)

do póki nikt nikomu za skórę nie załazi i toleruje się wzajemnie odmienność kulturową/wyznaniową to wszystko jest ok, pomijam pewne grupy społeczne które dzielą "wpie****" za nic i każdemu ;)
Profil
PW Email Cytuj
Major 
Wysłany: Wto Cze 22, 2010 14:56     



Zaproszone osoby: 2
Dołączył: 19 Wrz 2005
Skąd: Londyn
Z ta sytuacja z UK to slusznie poruszony temat. Niestety rzeczywiscie problem dyskryminacji przerosl sam siebie i w tym momencie zachodzi w paranoje. W kazdym kraju do ktorego przyjezdza obcokrajowiec powinno byc powiedziane: przyjezdzasz tu jako gosc, akceptujesz nasze prawa i akcpetujesz nasza tolerancje. Tak zrobiono we francji, jest to jedyny kraj, ktory wszystkim czarnym doslownie narzucil swoje prawa pozbywajac sie problemu rasizmu od strony prawnej.
W anglii coraz czesciej widze sytuacje ze to czarni/bezowi czy jak tam inne nacje jeszcze nazwiemy dostaja lepsze posadki tylko i wylacznie z faktu ze sa innego koloru skory i to wlasnie oni maja pierwszenstwo i to jest porazajace.

Jeszcze wroce do tematu z mistrzostw swiata w RPA, ktos napisal cos o "murzynach". Tutaj w nieswiadomosci wielu ludzi niestety pojawia sie duzy wydzwiek rasizmu. Ci ludzie nie sa murzynami, to slowo ma pochodzenie od slowa niewolnik, czarnoskorych ludzi mozna nazywac czarnymi, ale juz nie powinno nazywac sie ich murzynami z czym i ja sie zgadzam.
Profil
PW Email www Cytuj
krystian 
Wysłany: Wto Cze 22, 2010 19:31     


Dołączył: 05 Wrz 2005
Skąd: Gliwice
kazdy z nas jest rasista, czy tego chce czy nie.
Profil
PW Email Cytuj
kisia 
Wysłany: Wto Cze 22, 2010 23:40     



Imię: 2x5,3x7,3x9,4x7,3x4,1x2 :P
Dołączyła: 01 Lip 2004
Skąd: Gliwice
Major napisał/a:
ktos napisal cos o "murzynach". Tutaj w nieswiadomosci wielu ludzi niestety pojawia sie duzy wydzwiek rasizmu.
a bo to pewnie powiedział ktoś , kto w szkole uczył sie wierszyka o murzynku, teraz juz dzieci zupełnie nie znaja tego wierszyka, więc takich określeń jak "murzyn" nie będzie :)
Profil
PW Email Cytuj
Karlus 
Wysłany: Sro Cze 23, 2010 20:30     


Dołączył: 20 Maj 2010
Poczułem się wywołany do tablicy ;)
Ja uczyłem sie tego wierszyku w przedszkolu.
Profil
PW Email Cytuj
Szamanka 
Wysłany: Sro Cze 23, 2010 21:10     



Zaproszone osoby: 2
Imię: Beti( dla znajomych)
Dołączyła: 22 Lip 2005
Skąd: kiedys Gliwice
czy tzn, ze dzieciaki tego wierszyka nie znaja?

dziwne, przeciez tam nic na temat rasizmu nie ma, a o przyjazni przecie jest.
Profil
PW Email Cytuj
krystian 
Wysłany: Sro Cze 23, 2010 22:38     


Dołączył: 05 Wrz 2005
Skąd: Gliwice
A ja musze przyznac szczerze, ze jestem rasista. Ale prosze nie mylic mojego rasizmu z kkk czy z nazistami. Mam kilka zasad, ktorych sie trzymam. Moj rasizm polega na negowaniu zwiazkow mieszanych (biala dziewczyna, czarny koles lub na odwrot). Uwazam, ze czarni nie nadaja sie do zadnej pracy bo sa leniwi i uwazaja, ze wszystko im sie nalezy, hindusi sa jeszcze gorsi i smierdza curry (dlatego nie lubie jezdzic autobusami). Najgorszymi kierowcami z jakimi sie spotkalem sa hindusi, najbardziej agresywnymi kierowcami sa czarni. I nie oszukujmy sie jest kilka dzielnic w londynie, ktore uznawane sa za najgorsze...hackney i harlesden, gdzie wiekszosc stanowia czarni. Codziennoscia sa napady, zabojstwa. Ostatnie morderstwo 19 letniego polaka kilka tygodni temu, jechal autobusem z dziewczyna, zaczepil go czarnoskory koles, a po chwili sprzeczki wbil mu noz. Moj kolega ma syna u ktorego w bagazniku znaleziono 3 karabiny maszynowe, na glownej stacji Victoria grupka czarnoskorych uczniow podstawowki zasztyletowala swojego rowiesnika (w bialy dzien). Mozna tak wymieniac i wymieniac. Ciezko to pojac w kraju takim jak Polska gdzie wiekszosc stanowia biali (poki co). Prawda jest taka, ze oni sa dzicy i nie boja sie niczego i nikogo. Czy wszyscy sa zli? Nie. Ale czy po 3 latach za granica w kraju gdzie roznorodnosc kulturowa jest tak ogromna mozna miec prawo do pogladow takie jak ja reprezentuje? uwazam, ze w 100% tak.
A co do swietych z forum...a jak chinczycy przyjda po wasza prace to jak zareagujecie? A jak wasze corki przyjda do domu z panem koko jambo albo kunta kinte to dalej bedziecie uwazac, ze rasizm to zla rzecz?:)
Profil
PW Email Cytuj
kisia 
Wysłany: Sro Cze 23, 2010 22:56     



Imię: 2x5,3x7,3x9,4x7,3x4,1x2 :P
Dołączyła: 01 Lip 2004
Skąd: Gliwice
krystian napisał/a:
a jak chinczycy przyjda po wasza prace to jak zareagujecie?
tak samo jak, gdy przyjdzie ktokolwiek inny, będę zła, ale nie na rasę, tylko na człowieka bo zabiera mi pracę.
krystian napisał/a:
A jak wasze corki przyjda do domu z panem koko jambo albo kunta kinte to dalej bedziecie uwazac, ze rasizm to zla rzecz?:)
tak :P
Profil
PW Email Cytuj
krystian 
Wysłany: Sro Cze 23, 2010 23:31     


Dołączył: 05 Wrz 2005
Skąd: Gliwice
kisia napisał/a:
tak samo jak, gdy przyjdzie ktokolwiek inny, będę zła, ale nie na rasę, tylko na człowieka
to Ty, a drugi stwierdzi "jakim prawem ten skosny zabiera mi prace w moim wlasnym kraju, gdzie sa widly??!!"
Profil
PW Email Cytuj
Major 
Wysłany: Czw Cze 24, 2010 18:35     



Zaproszone osoby: 2
Dołączył: 19 Wrz 2005
Skąd: Londyn
Cytat:
tak samo jak, gdy przyjdzie ktokolwiek inny, będę zła, ale nie na rasę, tylko na człowieka bo zabiera mi pracę.


Nic bardziej mnie nie denerwuje niz takie stwierdzenie. Mieszkam w poza polska 3,5 roku. To moze nie jest dlugo, ale na tyle zeby moc zdrowo ocenic pewne rzeczy. W anglii tez narzeka sie ze o przyjezdzaja tacy i tacy i odbieraja nam prace. Nic bardziej mylnego... Wielu polakow (bede sie poslugiwal przykladem anglii) pracuje jako sprzatacze, smieciarze, pracuja w barach i na zmywakach, czy tez jako obsluga hoteli, nie sa oni jedyna nacja, ktora sie tym zajmuje i robia to tylko dlatego ze wiekszosc angolii stwierdza ze za pieniadze, ktore sie oferuje na te pozycje nie pojda pracowac i wola brac zasilek. Druga sprawa, ze wiele firm daje na wejsciu marne warunki tylko po to zeby miec tanich pracownikow i czy to bedzie anglik czy polak juz im obojetne, ale jakby mieli wielu anglikow chetnych to i by ich wybrano, ale niestety tacy sie rzadko kwapia do roboty. A my skoro mozemy korzystamy.
Taka sama sytuacja tyczy sie naszego kraju, naprawde bardzo czesto slyszalem od ludzi bezrobotnych teksty ze on za 5zl pracowac nie bedzie. Pewnie lepiej siedziec i nic nie robic. Tylko ze to nie jest odbieranie nikomu pracy, a jedynie korzystanie z sytuacji i nieuwagii.
Wiem ze za granicami kraju jestem takim naszym "rumunem", "ukraincem" czy kim kolwiek innym, ale pracuje na to zeby udowodnic ze mimo wszelkiej opinii jestem wartosciowym pracownikiem i na tyle ile mam prace do wykonania to ja wykonuje. Ciesze sie rowniez ze wyjechalem z kraju, bo jesli bede mial kiedys taka mozliwosc to jak wroce bede patrzyl na obcokrajowcow PRACUJACYCH nie pod wzgledem narodowosci czy tez tego ze "zabieraja mi prace", ale pod katem tego jak wykonuje swoj fach.

Szamanka napisał/a:
dziwne, przeciez tam nic na temat rasizmu nie ma, a o przyjazni przecie jest.

Z tego co kiedys czytalem, niestety nie jestem w stanie tego potwierdzic napewno, Brzechwa byl rasista, a sama czytanka jest rasistowska, wystarczy tylko dokladnie sie wczytac w tekst, ktory przedstawia czlowieka czarnego jako zwierzatko.

krystian, co do czarnych i dzielnic zgodze sie z Toba, ale powodow jest wiele. Psychologia spoleczenstwa sie klania. Moim zdaniem jest to wina po pierwsze segregacji ludzi. Jesli dana grupe oddziela sie od reszty spoleczenstwa staje sie ona gorsza, odseparowana i coraz bardziej agresywna wobec drugiej strony, a takie oddzielanie czarnych w wielu krajach nastepuje poprzez przeludnianie sie dzielnic z bialych ludzi i zastepowanie samoistne czarnymi, co napedza segregacje.
Kolejny problem, to zamykanie sie danej grupy spolecznej na kulture do ktorej sie wstepuje i niedopuszczanie ludzi z zewnatrz do siebie, a co gorsza brak proby zintegrowania sie z kultura miejscowa, co moze wynikac znowu z roznic subkulturowych/kulturowych/rasowych, ze strachu przed poznaniem ich, lub tez strachu braku akceptacji.
Ostatni z waznych w mojej wyliczance jest troche nawiazanie do poprzedniego punktu: narzucanie wlasnego stylu bycia i zycia i przenoszenie zachowan z wlasnego terenu na ten do ktorego sie trafilo i nie baczenie na to w jaki sposob przebiega zycie tubylcow.

Tyle z mojej analizy, chociaz takich wyliczanek pewnie mozna by wymienic wiecej. Czekam na dalsze Wasze opinie :P

A nasunelo mi sie jeszcze odnosnie mieszanych par. To kolejny paradoks...Tez nie raz slyszalem teksty ze stron czesto akurat panow jak to zle jest biala kobieta czarny gosc, ale z drugiej strony nie pojawial sie problem kiedy patrzeli na czarne kobiety i sie slinili. Nie mam nic przeciwko temu, jesli obie strony zgadzaja sie na wzajemne relacje kulturowe i oboje sie kochaja i akceptuja wszystkie inne czynniki, nie widze problemu. Mam jednak wrazenie ze takiej polce moze byc trudniej zyc z czarnym kolesiem z jakiegos afrykanskiego kraju, ktory ma inny stosunek do kobiety niz jej wymagania, ale dokladnie takie samo podejscie moze tyczyc sie bialego ale np pochodzacego z australii, gdzie mam czasem wrazenie ze im kobieta to jest tylko potrzebna do seksu i prowadzenia domu, a oni powinni sie dobrze w miedzy czasie bawic w pubach czy klubach.
Ostatnio zmieniony przez Major Czw Cze 24, 2010 18:40, w całości zmieniany 1 raz  
Profil
PW Email www Cytuj
GosiaO 
Wysłany: Czw Lip 22, 2010 00:42     


Imię: Gosia
Dołączyła: 30 Maj 2010
Skąd: Gliwice
Major napisał/a:
Głównie tu chodzi o dzieciarnie w wieku szkolnym (...)Wydzieraja sie na caly autobus, przeszkadzaja innym np ślęcząc nad kim i wykrzykujac do siebie cos. Nagminne jest tez sluchanie muzyki z telefonu komorkowego na caly glos, ze wszyscy sa zmuszeni sluchac rowniez tego.

Major, uwierz mi jeżdżę bardzo często autobusem u nas w Polsce, bo prawka nie mam i nasze dzieciaki są takie same, kolor skóry i rasa nie kształtują wzorców zachowania, ogół społeczeństwa to robi.


Gardze rasistami i niech takiego ręka boska broni jak zacznie przy mnie na ulicy swoje kretyńskie docinki na temat czyjegoś koloru skóry wygłaszać.
Ostatnio szłam wcześniej do pracy, zaczepił mnie japończyk z mapką w ręce i pokazał że chce sie dostać na politechnike na konferencje, parę osób wcześniej go mijało i zmierzyli z góry na dół z hasłami, "nich sie żółtek pomęczy" itp... Zjechałam gnojków odpyskowali oczywiście jak to z zasady robią niedorozwoje, a ponieważ angielski Japończyka był gorszy od mojego to zaprowadziłam go tam po prostu, szliśmy z godzinę ze słownikiem w rękach i pogadaliśmy nawet troche.

Dla mnie dyskryminacja rasowa jest równa z ograniczeniem umysłowym.
Profil
PW Email Cytuj
Major 
Wysłany: Czw Lip 22, 2010 13:59     



Zaproszone osoby: 2
Dołączył: 19 Wrz 2005
Skąd: Londyn
GosiaO, wyjedz z kraju, pomieszkaj w otoczeniu ludzi z krajow 3ciego swiata i ludzi przyjezdnych z azji, szybko Ci sie zmieni swiatopoglad. Z iloma polakami rozmawiam w anglii czy z niemiec czy francji wszyscy wypowiadaja sie tak samo... "Nie bylem rasista do czasu kiedy nie wyjechalem/am"

GosiaO napisał/a:
Dla mnie dyskryminacja rasowa jest równa z ograniczeniem umysłowym.

Tak jak mowilem, tez sie kiedys z tym zgadzalem, moj rasizm jest wybiorczy i nie uwazam ze kolorowi powinni zniknac z ziemi, czy tez segregowac ich, ale niestety nie podoba mi sie przenoszenie ich stylu zycia na nasze, bo wszedzie czarne dzielnice sa pelne przestepstwa, wszedzie gdzie pojawiaja sie indie roi sie od szczurow i brudu i wszedzie gdzie sa polacy pojawia sie zulerstwo, i alkole na ulicach.
Profil
PW Email www Cytuj
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Themes: junFresh & Silk icon

Akcje Charytatywne - Pomogliśmy

Zbiórka dla Domu Dziecka nr 3 w Gliwicach

Sprzęt dla Kliniki Patologii Noworodka w Zabrzu

Zbiórka dla Domu Samotnej Matki w Gliwicach

Zbiórka dla Hospicjum w Gliwicach






Ważne wydarzenia

I Urodziny Forum
II Urodziny Forum
III Urodziny Forum
IV Urodziny Forum
V Urodziny Forum


Jestem w Katalogu Ciekawych Stron - Zapraszamy!
Wyróżnienia
ForumGliwice.com - GWIAZDOR


Objeliśmy patronat Medialny nad:

- Adriatic Express 2006
- Gliwickie Spotkania Dobrych Dusz 2006
- II Gliwicki Piknik Lotniczy 2006
- Biotechnology - the next GENEration 2007
- WOŚP-Gliwice 2008