Poprzedni temat «» Następny temat
Dieta
Autor Wiadomość
Dorothea 
Wysłany: Pią Sie 31, 2007 10:48     



Dołączyła: 25 Wrz 2005
Skąd: Sośnica
MorQaNa napisał/a:
zupie kapuścianej


pewnie chodzi o diete kapuscianą......



Dieta kapuściana.

Dieta kapuściana to dieta bardzo modna znana i szybka dieta. Jadłospis w tej diecie jest nieskomplikowany, a przygotowanie potraw bardzo proste. Dieta kapuściana znana jest także jako dieta szwedzka, dieta kalifornijska czy dieta kanadyjska. Stosowało już ją wiele gwiazd. Odchudzanie podczas tej diety nie wymaga wysiłku a już zwłaszcza dla tych, którzy lubią jeść kapustę. Ci, którzy stosowali tą dietę, mówią, że jest to nie tylko szybka dieta, ale i bardzo zdrowa, kapusta bowiem ma wiele cennych witamin. A więc schudnij dzięki kapuście. Możesz szybko schudnąć jedząc kapustę. W ciągu tygodnia można schudnąć nawet do 4-5 kilogramów.

Przepis na zupę kapuścianą:

- główka kapusty,

- 6 cebul, najlepiej ze szczypiorem,

- 2 zielone papryki,

- 6-12 pomidorów, lub 2 puszki pomidorów,

- pęczek selera naciowego,

- przyprawy: pieprz, pietruszka, curry, koper, oraz według uznania np bazylia, czosnek, estragon.

Pokrojone wszystkie warzywa (pomidory obrać ze skórki) wrzucić do garnka i zalać gotowaną wodą. Gotować, aż jarzyny będą miękkie. UWAGA: nie można zupy solić, nie można dodawać żadnych tłuszczy, ani bulionów. Taka porcja zupy wystarcza na około tydzień.

Zupę kapuścianą można jeść w dowolnych ilościach i o dowolnych porach. Najlepiej przechowywać ją w lodówce i małymi porcjami podgrzewać. W czasie stosowania siedmiodniowej diety według poniżej podanego rozkładu określonych posiłków nie można pić alkoholu, nie można pić gazowanej wody, nie można jeść chleba, mącznych produktów, żadnej soli, oraz tłuszczu. Można jeść ziemniaki i mięso, ale tylko według przepisu. Oczywiście jak każda dobra dieta - trzeba dużo pić wody, niesłodzonej herbaty, można kawę, soki owocowe i odtłuszczone mleko.



Dieta kapuściana - rozkład na 7 dni:

Dzień 1
Zupa kapuściana i owoce z wyjątkiem bananów.

Dzień 2
Zupa kapuściana i warzywa gotowane lub na surowo. Nie wolno jeść fasoli, kukurydzy, groszku i grochu. A najlepsze będą warzywa zielone. Nie wolno jeść owoców. Na obiadokolację dwa ziemianki ugotowane bez soli, ewentualne z dodatkiem masła.

Dzień 3
Zupa kapuściana, owoce i warzywa. Pomijamy banany i ziemniaki.

Dzień 4
Zupa kapuściana i trzy banany. Do tego można wypić dowolną ilość odtłuszczonego mleka.

Dzień 5
Zupa kapuściana, wołowina lub pierś z kurczaka i pomidory. Można zjeść o,25 - 0,5 kg mięsa i około 6 pomidorów. Z mięsa może to być także indyk bądź chuda ryba. Mięso należy ugotować lub zapiec bez tłuszczu. Zupa kapuściana musi być zjedzona chociaż raz.

Dzień 6
Zupa kapuściana, wołowina i warzywa głównie zielone. Wołowinę można zastąpic chudą rybą, piersią z kurczaka czy indyka.

Dzień 7
Zupa kapuściana, jarzyny oraz ugotowany ciemny ryż. Soki warzywne i woda do picia.

Pamiętaj, ta dieta opiera się głównie na jedzeniu kapusty, która zarówno surowa jak i kiszona jest cennym źródłem witaminy C, ma także szerokie właściwiści lecznicze, pobudza pracę jelit, pobudza przewód pokarmowy do większej aktywności. Przede wszystkim kapusta jest bardzo mało kaloryczna
Profil
PW Email Cytuj
Szamanka 
Wysłany: Pią Sie 31, 2007 11:01     



Zaproszone osoby: 2
Imię: Beti( dla znajomych)
Dołączyła: 22 Lip 2005
Skąd: kiedys Gliwice
Probowalam kiedys ta diete z owa zupka...doszlam do dnia czwartego,i nie dlatego, ze rygorystyczna, ale zapach zupy....brr na samo wspomnienie mnie dzwiga :kwasny:
Profil
PW Email Cytuj
Dorothea 
Wysłany: Pią Sie 31, 2007 11:04     



Dołączyła: 25 Wrz 2005
Skąd: Sośnica
Szamanka napisał/a:
ale zapach zupy....brr na samo wspomnienie mnie dzwiga



juz to słyszałam od niejednej osoby, ksiegowa z naszego biura powiedziała,ze po otwarciu lodowki juz jej sie robilo niedobrze
Profil
PW Email Cytuj
Szamanka 
Wysłany: Pią Sie 31, 2007 11:10     



Zaproszone osoby: 2
Imię: Beti( dla znajomych)
Dołączyła: 22 Lip 2005
Skąd: kiedys Gliwice
Jesli ktos chce szybko i aby troche bolalo( tzn w zoladku ssalo) to proponuje diete kopenhaska.
Profil
PW Email Cytuj
Dorothea 
Wysłany: Pią Sie 31, 2007 11:13     



Dołączyła: 25 Wrz 2005
Skąd: Sośnica
tak znam ta diete, trwa 13 dni, mam zamiar ją wprowadzic w swoje zycie, ale jakos to ciagle odkładam, zrobie chyba po weselu na ktore ide 8 wrzesnia, bo przed weselem nie ma sensu, w trakcie tej diety nie mozna nic podjadac bo staje sie niewazna.Rozmawiałam z ludzmi , ktorzy stosowali ta diete i sa zadowoleni z rezultatow, kilogramy nie wracaja czyli nie ma efektu jo-jo. Oczywiscie po diecie nie mozna zacząc sie obzerac wszystkim co wpadnie nam w rece, ale racjonalne odzywianie gwarantuje efekty
Profil
PW Email Cytuj
Szamanka 
Wysłany: Pią Sie 31, 2007 11:26     



Zaproszone osoby: 2
Imię: Beti( dla znajomych)
Dołączyła: 22 Lip 2005
Skąd: kiedys Gliwice
Wlasnie czytam na pewnej niemieckiej stronce o nowej diecie, ktora ma nazwe " insulin diet"

Rano nalezy jest same weglowodany, czyli bulki, chleb z drzemem z nutela musli ale zadnego bialka.....nastepna ma byc okolo 5 godzin przerwy i na obiad mozna jesc mieszane i urozmaicone posilki i kolejne 5 godzin przerwy a na kolacje salate, jarzyny, chude mieso, ale nie mozna laczyc to z weglowodanami
Profil
PW Email Cytuj
Lama71 
Wysłany: Pią Sie 31, 2007 11:37     



Dołączył: 29 Sie 2006
Skąd: Gliwice
jest jedna dieta, która działa zawsze. Nazywa się ją ŻP Żreć Połowę. Jak w trakcie nie pomaga, to się ją stosuje znowu do tego co się je, itd.
wymyślacie jakieś diety cud, diety super, diety nad dietami... ludzie, owoce, warzywa, świeże powietrze, dużo ruchu. O, pies jest świetną dietą, szczególnie syberian husky :) przepiękne stworzenie, i pomaga zachować linie.

dieta kapuściana ... taka dieta powoduje chyba jedzowstręt, stany wiecznej nerwowości, złośliwości i innych "ści"
Ostatnio zmieniony przez Lama71 Pią Sie 31, 2007 11:40, w całości zmieniany 2 razy  
Profil
PW Email Cytuj
Morqana 
Wysłany: Sob Wrz 01, 2007 07:29     


Dołączyła: 27 Mar 2006
Skąd: Gliwice-Trojkat
Dorothea napisał/a:
pewnie chodzi o diete kapuscianą......


O właśnie :)
Dorothea dziękuje bardzo :) Wprowadze ją sobie od poniedziałku. Szkoła się zaczyna łatwiej będzie :)
Profil
PW Email Cytuj
Tom@k 
Wysłany: Sob Wrz 01, 2007 21:25     



Dołączył: 18 Cze 2007
Skąd: z nieba^^
Lama71 napisał/a:
dieta kapuściana ... taka dieta powoduje chyba jedzowstręt, stany wiecznej nerwowości, złośliwości i innych "ści"


to sie zgadza.. ale bardzo pozytywna ta dieta, tylko za duzo w niej wlasnie kapusty :P
Profil
PW Email Cytuj
Arex30 
Wysłany: Sob Mar 15, 2008 08:15     



Zaproszone osoby: 10
Imię: Arkadiusz
Dołączył: 18 Lip 2006
Skąd: Gliwice
Wiosenne postanowienie ;)
droche sie trzeba zmniejszyć :zalamany:
Profil
PW Email Cytuj
kisia 
Wysłany: Pon Mar 17, 2008 00:38     



Imię: 2x5,3x7,3x9,4x7,3x4,1x2 :P
Dołączyła: 01 Lip 2004
Skąd: Gliwice
Arex30, no co Ty, nie wyobrażam sobie Ciebie zmniejszonego, więc nie próbuj sie odchudzać.
Ostatnio Dorothea mówiła mi coś o ciekawej diecie 13-to dniowej, po której nie ma efektu jojo. Jeżeli sie ją ściśle przestrzega, to potem przez dwa lata można jeść normalnie, a po 2 latach ją powtórzyć, jeżeli dobrze zrozumiałam :niepewny:
Profil
PW Email Cytuj
Morqana 
Wysłany: Pon Mar 17, 2008 06:50     


Dołączyła: 27 Mar 2006
Skąd: Gliwice-Trojkat
wg mnie dieta 13 dni raczej nie da efektu na 2 lata. Przecież zmiany w naszym organiźmie na stałe zachodzą przez kilka lat. :)
Profil
PW Email Cytuj
Szamanka 
Wysłany: Pon Mar 17, 2008 07:16     



Zaproszone osoby: 2
Imię: Beti( dla znajomych)
Dołączyła: 22 Lip 2005
Skąd: kiedys Gliwice
Napewno mowa o diecie kopenhaskiej, bardzo rygorystyczna, ale faktycznie w ciagu tygodnia mozna pozbyc sie 4 kg.
Jednak gdy wraca sie do poprzednich nawykow zywieniowych waga szybko znow rosnie w gore.
Profil
PW Email Cytuj
Arex30 
Wysłany: Pon Mar 17, 2008 08:45     



Zaproszone osoby: 10
Imię: Arkadiusz
Dołączył: 18 Lip 2006
Skąd: Gliwice
khem.......
kisia napisał/a:
nie wyobrażam sobie Ciebie zmniejszonego
Profil
PW Email Cytuj
Aessa 
Wysłany: Pon Mar 17, 2008 08:54     



Imię: Paulina
Dołączyła: 21 Maj 2007
Skąd: Gliwice
Moja znajoma stosuje dietę... Nie wiem czy "dieta" to dobre określenie... Je tony smalcu, masę jajek, sery żółte, pełnotłuste mleko i ociekające tłuszczem mięcho... I tak już parę lat. Mówi, że przynosi efekty ale ja jakoś tego nie zauważam. :niepewny:
Profil
PW Email Cytuj
Alinka 
Wysłany: Pon Mar 17, 2008 09:09     


Imię: Ala
Dołączyła: 01 Mar 2006
Skąd: TG->NYSA
kisia napisał/a:

diecie 13-to dniowej, po której nie ma efektu jojo. Jeżeli sie ją ściśle przestrzega, to potem przez dwa lata można jeść normalnie, a po 2 latach ją powtórzyć


ee taka dieta to jedna wielka lipa.. przez te 13 dni to jedynie co sie zrzuci to wode <lol>
nawet na głodowaniu to zalezy od ilosci kg do zrzucenia to i tak organizm dobiera sie do tluszczu po okolo 20 dniach, i po 30 minutach intensywnych cwiczen..
cwiczyc, cwiczyc i jeszcze raz cwiczyc.. 15 minut biegania to dopiero okolo 100 kalori..
Profil
PW Email Cytuj
Aither 
Wysłany: Pon Mar 17, 2008 10:23     
Smoczyca



Zaproszone osoby: 1
Dołączyła: 24 Lut 2005
Skąd: Grottgera
najgorsze co moze byc w dietach to szybkie odwodnienie... wtedy czlowiek mysli ze jak stracil 2-3 kg na tydzien to jest super dieta... tylko ze to odwodnienie a nie spalanie tluszczu :) poza tym dieta na jakis czas to nie dieta... trzeba zmienic sposob zywienia i zycia na stale a nie na "jakis czas" :)
Profil
PW Email Cytuj
Morqana 
Wysłany: Pon Mar 17, 2008 13:29     


Dołączyła: 27 Mar 2006
Skąd: Gliwice-Trojkat
Dokładnie. Dieta, a raczej przejście na diete... Troche dziwne słowo, bo żeby zrzucić co nieco, trzeba zmienić tryb życia. :) TO jest droga do sukcesu, a nie rygorystyczne dietki, dające i tak efekt jo- jo. Szczegolnie dla kogos, kto tak wiele sobie odmawiał.
Profil
PW Email Cytuj
tuchałowa 
Wysłany: Pon Mar 17, 2008 18:20     


Dołączyła: 16 Cze 2006
Skąd: Gliwice
Podobno taka dieta pomogła kilku osobom z tego co słyszałam, ale kilku zaszkodziła (omdlenia itp.) , ale niestety, tryb życia trzeba zmienić na stałe, żeby efekty też były stałe.. :]
Profil
PW Email Cytuj
Grabarz 
Wysłany: Pon Mar 17, 2008 18:56     



Imię: Jak wyżej ;)
Dołączył: 06 Mar 2007
Skąd: Gliwice
Alinka napisał/a:
cwiczyc, cwiczyc i jeszcze raz cwiczyc.. 15 minut biegania to dopiero okolo 100 kalori..


No i to jest najlepszy sposób na schudnięcie :) Jednak trzeba pamiętać, że tłuszcz spala się po 45 minutach ćwiczeń ;)
Ja polecam remont - od lipca do marca schudłem 18kg i do tego jadłem co chciałem :P
Profil
PW Email Cytuj
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Themes: junFresh & Silk icon

Akcje Charytatywne - Pomogliśmy

Zbiórka dla Domu Dziecka nr 3 w Gliwicach

Sprzęt dla Kliniki Patologii Noworodka w Zabrzu

Zbiórka dla Domu Samotnej Matki w Gliwicach

Zbiórka dla Hospicjum w Gliwicach






Ważne wydarzenia

I Urodziny Forum
II Urodziny Forum
III Urodziny Forum
IV Urodziny Forum
V Urodziny Forum


Jestem w Katalogu Ciekawych Stron - Zapraszamy!
Wyróżnienia
ForumGliwice.com - GWIAZDOR


Objeliśmy patronat Medialny nad:

- Adriatic Express 2006
- Gliwickie Spotkania Dobrych Dusz 2006
- II Gliwicki Piknik Lotniczy 2006
- Biotechnology - the next GENEration 2007
- WOŚP-Gliwice 2008