Poprzedni temat «» Następny temat
"Jesteś tym co jesz "
Autor Wiadomość
czarodziejka 
  Wysłany: Pią Paź 27, 2006 12:19   Dietetyk - fachowa pomoc w sprawach odżywiania  



Dołączyła: 27 Paź 2006
Skąd: Gliwice
Witajcie,

Wracam z tematem sprzed dwóch dni, ponieważ podczas przenoszenia treści forum z starego serwera na nowy przypadkiem został zagubiony ( tak jak i wiele innych).

Dla przypomnienia - mam 33 lata, jestem mamą póki co jednej dziewczyny, mam 25 kilo na plus, niedoczynność tarczycy i początki cukrzycy. Pracuję przed komuterem i niestety mało sie ruszam, a w zasadzie ruszałam, bo to już przeszłość :)

Przez ostatnie pół roku odwiedziłam sporo naszych tutejszych gabinetów dietetycznych, poradni metabolicznych z onkologią włącznie ( podejrzewano guza nadnerczy). Jeździłam do Katowic do "WAGI", wykupywałam diety w Vitalii, kupiłam nawet takie pierdoły jak pas odchudzający, jakieś bioprądy, figurelle itp. Jednym słowem cuda wianki, a efekt mizerny. Stan portfela jeszcze gorszy :(

W końcu za namową koleżanki trafiłam do normalnej dietetyczki z prawdziwego zdarzenia i tą właśnie informacją chciałam się z Wami podzielić, bo jak sadzę wiele osób ma podobny problem jak ja i nie tylko taki, bo jak się dowiedziałam dobry dietetyk nie zajmuje sie tylko sprawami otyłości, ale potrafi skutecznie wspomóc leczenie trądziku, grzybicy oraz wszelkich spraw zwiążanych z naszymi wnętrznościami czyli chorego żołądka, jelit ( zaparcia) itp... Dlatego właśnie na kolejną wizytę zapisałam się z moją mamą, której ktoś musi ustwić dobrze żywienie.

Kolejny post jak tylko znajdę wolną chwilę, co w moim przypadku jest dosyć trudne :hyhy:


Pozdrawiam cieplutko - czarodziejka :upal:
Profil
PW Email Cytuj
Aither 
Wysłany: Pią Paź 27, 2006 12:30     
Smoczyca



Zaproszone osoby: 1
Dołączyła: 24 Lut 2005
Skąd: Grottgera
czarodziejka napisał/a:
wykupywałam diety w Vitalii, kupiłam nawet takie pierdoły jak pas odchudzający, jakieś bioprądy, figurelle itp. Jednym słowem cuda wianki, a efekt mizerny. Stan portfela jeszcze gorszy

cieszy mnie to ze nie tylko ja wydawalam pieniadze na takie "glupoty" nie dajace efaktu :) co racja to racja kasy idzie w pisciec duzo...

Chociaz nie wiem czy stosowalas chrom? z tego co wiem jest dosc skuteczny i hamuje laknienie jednak po zaprzestaniu brania ponoc ciagnie do slodkiego jak diabli :)

czekam na wskazowki co do "diagn :serce: zy" :) podlegam pod nia u specjalisty dermatologa i nie tylko :)
Profil
PW Email Cytuj
czarodziejka 
Wysłany: Pią Paź 27, 2006 13:15     



Dołączyła: 27 Paź 2006
Skąd: Gliwice
No więc tak ...

Koleżanka dała mi namiar do przychodni DIAGN :serce: ZA, która istnieje w naszym mieście około 15 lat. h t t p;//w w w diagnoza.gliwice, p l/ tu w linku macie mapkę, ale z tego co widziałam na miejscu sporo osób się tam leczy, więc jest znana :P

Napiszę wszystko po kolei, żebyście się nie pomylili tak jak ja, bo tam funkcjonują dwa systemy przyjmowania pacjentów dietetycznych, z których jeden działa od kilku lat, a drugi od miesiąca i jest dopiero w trakcie wdrażania - stąd słaba informacja.

Pierwszy system to Centrum Leczenia Otyłości z Krakowa, któremu przychodnia wynajmuje jedno z swoich pomieszczeń raz w miesiącu na kilka godzin, pomimo, że w necie tak szumnie chwalą się, że Diagnoza to ich filia ;) Leczą ziołami odwadniająco- przeczyszczającymi i suplementami, ale o tym później ...

Drugi to stała obecność dietetyka w przychodni do którego przychodzi się z skierowaniem od dermatologa, internisty lub z własnej inicjatywy ( walka z nadwagą).

Uwaga: wizyty do Pani Oli Banaszkiewicz- Filipiak umawia dr Cecylia Banaszkiewicz ( mamuśka hihi), a nie rejestratorki. W rejestracji trzeba wyraźnie zaznaczyć, że prosicie o telefoniczne połaczenie z lekarzem w celu umówienia wizyty u tej dietetyczki, a nie dietetyków Centrum. Wkrótce ma się to zmienić, bo nie ukrywam nie jest to forma zbyt wygodna ...

Zalety i wady korzystania z Centrum Otyłości oraz dietetyczki przyjmującej codziennie na miejscu w kolejnym poście :serce: Jesli macie swoje doświadczenia w tym temacie zapraszam do dyskusji.


Czarodziejka :upal:
Profil
PW Email Cytuj
Aither 
Wysłany: Pią Paź 27, 2006 13:27     
Smoczyca



Zaproszone osoby: 1
Dołączyła: 24 Lut 2005
Skąd: Grottgera
w swoim zyciu przezylam trzech dietetykow :) mam do nich uraz... Pan Marek P. katowic byl mily fajnie gadal ale nie pomgl... pani Marta W. z zarza tez fajnie gadala i pokazywala siebie jako przyklad "cud - diety" - nie powiem takiej figury to prawie kazda moglaby pozozdroscic.. a trzeci dietetyk doprowadzil mnie do skrajnej anemii bo nie wzial pod uwage ze ja jestem niskocisnieniowcem O_o
Takze jesli znowu oddam sie w rece jakiegos dietetyka to wole sie upewnic 100 razy ze nie wyladuje pod kroplowka :zdegustowany:
Profil
PW Email Cytuj
czarodziejka 
Wysłany: Pon Paź 30, 2006 18:07     



Dołączyła: 27 Paź 2006
Skąd: Gliwice
Witajcie, ale dzisiaj zimno ... Byłam dzisiaj w przychodni na wizycie kontrolnej u dermatologa i wprowadzili trochę zmian, które nas interesują.

Dietetyczkę ( Panią Olę ) można zastać w Diagnozie przez pięć dni w tygodniu w następujących godzinach:

Poniedziałek: 10 - 14
Wtorek: 10 - 14
Środa: 10 - 14
Czwartek: 7.30 - 14
Piątek: 8.30 - 14


W rejestracji podano mi numer jej komórki 608-38-57-57. Można zadzwonić i osobiście się zapisać, ale tylko w godzinach od 15 - 19, bo podczas przyjęć pacjentów personel przychodni ma wyłączone komórki. :ups:


Dam kolację córci i wrócę opisać plusy i minusy wyboru pomiędzy Centrum Leczenia Otyłości, a dietetykiem "codziennym" w tej samej placówce. :|


Do zobaczonka - Czarodziejka :upal:
Ostatnio zmieniony przez czarodziejka Wto Paź 31, 2006 16:29, w całości zmieniany 1 raz  
Profil
PW Email Cytuj
czarodziejka 
Wysłany: Pon Paź 30, 2006 19:04     



Dołączyła: 27 Paź 2006
Skąd: Gliwice
Poniżej wyniki moich rozmów i obserwacji :)

Plusy Centrum Leczenia Otyłości z Krakowa:

- Działają w Polsce kilka dobrych lat.

- Mają spore doświadczenie z osobami chudymi inaczej ;), a na koncie wiele sukcesów, które można zobaczyć w postaci albumu z zdjęciami już na pierwszej wizycie.

- Przeprowadzają komputerowy pomiar tkanki tłuszczowej - wynik dostaje się do ręki. W trakcie leczenia można odpłatnie sprawdzić jak zmienia się jego poziom.


Minusy Centrum Leczenia Otyłości z Krakowa:

- Specjalizują się w dietach redukcyjnych, ale otyłości towarzyszą zazwyczaj inne choroby, których nie biorą pod uwagę. Ja mam początki cukrzycy i niedoczynność tarczycy. I co z tego? Nikt na to nie patrzy. :(

- Nie ma w Centrum dietetyków - przyjmuje lekarz internista. Każdy dostaję tę samą dietę 1000 cal ( kupioną przez właściciela u profesjonalnego dietetyka z możliwością powielania ) . Moim zdaniem tragedia ... :dobani:

- Pracownicy Centrum przyjeżdżają do Diagnozy raz w miesiącu na kilka godzin i chociaż chwalą się , żę to ich filia, to prawda jest taka, że mają podpisaną umowę wynajmu jednego pomieszczenia na czas przyjęć i tyle. Umowa jest na czas nieokreślony i może być w każdej chwili zerwana, co mi całkowicie nie odpowiadało, bo nie zamierzam jeździć do najbliższej filii działającej w identyczny sposób w Katowicach. A co jeśli będę chciała się poradzić po dwóch tygodniach ? Nie ma przewidzianego kontaktu :/

- Album z zdjęciami jest wynikiem wspólnej pracy personelu Centrum z pacjentem, któremu robione jest zdjęcie przed i po kuracji, a tekst to półgotowiec, który trzeba poprostu przepisać z małymi zmianami ... Jak dla mnie jedna z dobrych form reklamy, szkoda, że lekko naciągana. Mnie zastanowiło jedno, co z tymi którzy przestaną brać zioła przeczyszczające zakupione w Centrum i przytyją ? .... :zakrecony:

- Jak już jesteśmy przy ziołach ... To one są tym czymś, co sprawia że można schudnąć. Tajemniczą mieszankę w brązowej torebce odbiera się w Aptece Pod Ikarem. Nie wiem jaki jest jej skład. Jedno jest pewne - odwadnia i przeczyszcza jak cholera. Z praktyki testującej na sobie wszystkie cuda osoby wiem, że po jakimś czasie żołądek i jelita do wymiany. Nie polecam :dobani:

- Pomiar tkanki tłuszczowej robiony jest na sprzęcie Tanita, który pokazuje każdorazowo inny wynik jeśli się tylko źle stanie ( stąd częste powtórki w pomiarach). Swoją drogą pomiar tłuszczu oferują producenci zwykłych wag łazienkowych, gdzie koszt wagi to 40 - 60 zł. Przydałoby się coś profesjonalnego ... :hyhy:


CENY:

Wizyta 30 minutowa - 70 zł
Badanie komuterowe ( wymagane) - 30 zł
Zioła - od 50 do 100 zł

RAZEM : 200 zł :szok:




CDN
Profil
PW Email Cytuj
czarodziejka 
Wysłany: Pon Paź 30, 2006 21:16     



Dołączyła: 27 Paź 2006
Skąd: Gliwice
Moje odczucia po wizycie czyli plusy dietetyka "codziennego":

- Pani Ola w przychodni DIAGN :serce: ZA przyjmuje każdego dnia, a nie jak w przypadku personelu Centrum raz w miesiącu. :super:

- Dobry dietetyk bierze pod uwagę wszystko. Opiera się na badaniach i informacjach lekarskich oraz wywiadzie, który ja też wypełniałam. Fachowo nazywa się to ankieta zdrowia i stylu życia. Wydało mi się to dobrym pomysłem. Chociaż trochę to trwa, to pozwala poznać mnie i moje problemy zdrowotne lepiej - łatwiej dobrać dietetykowi odpowiednią dietę z której będę zadowolona. Przynajmniej wiem za co płacę. :ok:

- Dietetyk w przeciwieństwie do lekarza właściwą dietą bez dodatkowych leków może poprawić wyniki badań wszystkich chorób, co bardzo przydało się mojej mamie ( nie wszyscy muszą się przecież odchudzać) i siostrze z trądzikiem Pani Ola leczy bez ziół i tym podobnych wspomagaczy :]

- Do plusów zaliczyłam też czas wizyty - około godziny. można spokojnie o wszystkim pogadać i ustalić plan działania na kolejne tygodnie.

- Na plus zaliczyłam takżę kuracje oczyszczające organizm, które są dobierane w zależności od chorób oraz ładnie zrobiony " Dzienniczek Sukcesów" do którego wpisuję wszystkie swoje zmagania. Nie powiem, chwalę się nim nawet przed znajomymi ;)

Ostatni plusik : możliwość wyboru konkretnego jadłospisu lub tylko produktów w ramach których sama mogę komponować posiłki z ścisłym uwzględnieniem ilości składników.


Minusy czyli to co podobało się mi mniej:


- Godziny przyjęć pacjentów - od 10 do 14 to dosyć nietypowa pora i muszę się zwalniać z pracy. W soboty przychodnia nie pracuje.

- Program "dietetyk na codzień' dopiero ruszył i przychodnia czeka na profesjonalny sprzęt diagnostyczny. Ma być to pierwsze urządzenie w Polsce, które wykonuje aż 12 różnych badań z pomiarem ilości protein, minerałów, rodzajem ćwiczeń dzięki którym organizm będzie pracował na wysokich obrotach itp. Sprowadzane jest z Japonii na specjalne zamówienie placówki. Póki co pacjenci muszą czekać i korzystać z dostępności laboratorium i wiedzy Pani Oli, która jest faktycznie ogromna i rekompensuje chwilowy brak sprzętu.



CENY:

Różne w zależności od problemu zdrowotnego - od 60 do 80 zł ( inną cenę mają wszelkie choroby wewnętrzne i dermatologiczne, a inną nadwaga czy otyłość z badaniami lub bez ). Pierwsza wizyta jest najdroższa.



To tyle mojej relacji z wizyty u dietetyczki w przychodni Diagn :serce: za. Jeśli macie jakieś pytania piszcie :)


Czarodziejka :upal:
Ostatnio zmieniony przez czarodziejka Wto Lis 21, 2006 08:14, w całości zmieniany 1 raz  
Profil
PW Email Cytuj
Aither 
Wysłany: Pon Paź 30, 2006 21:51     
Smoczyca



Zaproszone osoby: 1
Dołączyła: 24 Lut 2005
Skąd: Grottgera
Hm... ladnie ladnie :)
to teraz pytanie... czy bedziesz do "konca zycia" na tej diecie czy po osiagnietym celu powrocisz do poprzedniego trybu zcyia ? :)
Profil
PW Email Cytuj
czarodziejka 
Wysłany: Wto Paź 31, 2006 14:38     



Dołączyła: 27 Paź 2006
Skąd: Gliwice
Aither nie zamierzam być na diecie do końca życia, bo moja dieta ma dwie fazy: redukcyjną i stabilizacyjną. Na redukcyjnej mogę niewiele, ale głodna nie chodzę ;) Jak osiągnę to co chcę to przejdę w fazę stabilizacji i na niej chcę wytrwać do końca życia, co nie oznacza, że będę wyrzekać się wszystkiego :hyhy:

Jakiś skok w bok nikomu nie zaszkodził, ale powrót do starych przyzwyczajeń to poprostu bezsens .... Jestem w początkowym stadium cukrzycy. Po co mam sobie fundować w przyszłości insulinę? Cały problem w tym, żeby sobie myślenie poprzestawiać. Tekst " nie wolno mi zjeść ..." zastąpić " wybieram świadomie zdrowe potrawy, bo chcę być zdrowa, piękna " i co tam sobie dośpiewasz ...

Jednym z zadań, które dostałam do odrobienia w domu to wyobrażenie sobie wychodzących robaków z moich ulubionych czekolad itd. Generalnie obrzydzenie wizualne i powiem szczerze - skutkuje :ok: , ale nie wszystko jest takie różowe. Jestem ciągle w fazie początkowej i czasem czuję się koszmarnie, ale wiem że wytrwam i tylko to się liczy :)

A jak to jest z Tobą? Pracujesz nad ciałem i umysłem czy tylko nad jednym z nich ?

Pozdrawiam Cię serdecznie - Czarodziejka :upal:
Profil
PW Email Cytuj
Aither 
Wysłany: Wto Paź 31, 2006 18:05     
Smoczyca



Zaproszone osoby: 1
Dołączyła: 24 Lut 2005
Skąd: Grottgera
Umyslowo to ja jestem chora od dawna :rotfl: a tak serio :) Cialo to jedno umysl to drugie... jestem bardzo slaba psychicznie i nie potrafie wytrzymac w postanowieniach. To jest powod dla ktorych dluzej nie potrafie zatrzymac sie nad jakas dieta - nie dieta czy chociazby cwiczeniami fizycznymi, jednak pocieszam sie ze w niedlugim czasie obowiazkowo bede musiala chodzic na basen z powodu problemow z kregoslupem - nadwaga jest tego moze nie bezposrednia przyczyna ale ma na to wplyw. Wiec obiacalam sobie ze jesli bede chodzic na basen to zainteresuje sie zmiana nawykow zywieniowych. Najgorsze jest to, ze jesc to ja kocham... slodycze.. roznie musze miec smaka jednak uwielbiam przetwory garmazeryjne a to bomba. Od nowego roku - basen moze do tego czasu jakos nastawie sie psychicznie :)
Profil
PW Email Cytuj
Phoebe 
Wysłany: Pon Gru 04, 2006 19:51     



Dołączyła: 27 Lis 2006
Skąd: Okolice
Ja tak sobie planuję .. w przyszłości zostać dietetykiem :zawstydzony:
Profil
PW Email Cytuj
dietetyczka 
  Wysłany: Czw Gru 28, 2006 15:48   "Jesteś tym co jesz "  



Imię: Aleksandra
Dołączyła: 27 Gru 2006
Skąd: Gliwice
Witam serdecznie wszystkich forumowiczów :D

Jestem tu pierwszy raz, a forum polecili mi moi kochani pacjenci ... Nie wiem czy w dobrym miejscu piszę ( w razie czego proszę moderatorów o przesunięcie do innego działu). :zawstydzony:

Pracuję w przychodni, która co jakiś czas organizuje akcje zdrowotne w atrakcyjniejszej niż zazwyczaj cenie. Tak będzie i tym razem :)

8 stycznia 2007 roku rusza akcja "JESTEŚ TYM CO JESZ " skierowana do wszystkich osób mających problemy z nadwagą lub otyłością, chorobami przewodu pokarmowego (wrzody, zespół jelita nadwrażliwego, zgaga i nadkwaśność, biegunki, zaparcia, etc.); chorobami układu sercowo-naczyniowego (nadciśnieniem tętniczym, miażdżycą, chorobą niedokrwienną serca, stanami pozawałowymi, etc.); chorobami metabolicznymi i hormonalnymi (cukrzycą typ I, II, nadczynnością lub niedoczynnością tarczycy); chorobami skórnymi (trądzik) bądź alergiami pokarmowymi.

Czas trwania: 8 - 12 I. 2007

Miejsce: Przychodnia Specjalistyczna DIAGNOZA A.C. Banaszkiewicz sp. z o.o.
44-100 Gliwice, Ul. Kłodnicka 16/3

Rejestracja tel. lub osobista: poniedziałek - piątek w godzinach od 7 - 18
tel: 032 231-58-96 lub 608-38-57-57
e-mail: sekretyzdrowia@poczta.onet, p l

Godziny przyjęć podczas akcji takie same jak każdego innego dnia:

Poniedziałek: 11.00 - 17.00
Wtorek: 11.00 - 17.00
Środa: 11.00 - 17.00
Czwartek: 11.00 - 17.00
Piątek:11.00 - 17.00

DWIE SOBOTY W MIESI?CU: 9.00 - 18.00


Zapraszam wszystkich w przedziale wiekowym od 3 - 100 lat, którzy chcą poprawić swoje zdrowie, samopoczucie i wygląd.

W dniach od 8 - 12 stycznia obowiązuje zniżka ceny wizyty u dietetyka - konsultacja z testami medyczno - żywieniowymi i bezpłatnym dzienniczkiem tylko 50 Z? !!!Poza dniami akcji 80 zł 60 minutowa wizyta Dodatkowo dla wszystkich pań kupony zniżkowe na usługi kosmetologa i wizażystki, dla panów kupony rabatowe z 10 % zniżką na wyjątkowo eleganckie buty.

Zapisy już trwają!

Myślę, że warto skorzystać :super: A jak już skorzystacie podzielcie się swoimi wrażeniami i efektami zmian w żywieniu z innymi.


Czekam na Was w gabinecie nie tylko podczas styczniowej akcji, ale również w pozostałą część roku


Aleksandra Banaszkiewicz - Filipiak
Ostatnio zmieniony przez dietetyczka Wto Maj 22, 2007 08:28, w całości zmieniany 5 razy  
Profil
PW Email www Cytuj
trunks 
Wysłany: Czw Gru 28, 2006 23:29     



Imię: Jakub Piotr Aleksander :]
Dołączył: 24 Maj 2005
Skąd: z nienacka
co i ile jesc to mniej wiecej wiem, choc wiadomo - nie zawsze to wychodzi :oczami:
Profil
PW Email Cytuj
dietetyczka 
Wysłany: Pią Gru 29, 2006 09:04     



Imię: Aleksandra
Dołączyła: 27 Gru 2006
Skąd: Gliwice
Masz rację ! Wiele osób ma z tym problem, bo życie jest takie, a nie inne .... Szybkie i nieprzewidywalne ;) Nie ma stabilizacji podczas której można ściśle zaplanować posiłki co 3 godziny, ale z czasem dobra organizacja i negocjacje z szefem sprawę ułatwiają. Motywacja to podstawa :hyhy:

Podobno całkowita przebudowa psychiki w każdej sprawie - zmiany nawyków, przyzwyczajeń, typu charakteru trwa 7 lat ... Oby w przypadku każdej z nas trwało to znacznie krócej i było równie trwałe :)

Buziaczki - Aleksandra
Profil
PW Email www Cytuj
Aither 
Wysłany: Pią Gru 29, 2006 10:23     
Smoczyca



Zaproszone osoby: 1
Dołączyła: 24 Lut 2005
Skąd: Grottgera
No to moje drogie Kolezanki, ktora idzie ze mna ? :) sama sie boje mimo ze duza ze mnie dziewczynka :D :rotfl:
Profil
PW Email Cytuj
asik 
Wysłany: Pią Gru 29, 2006 10:31     


Dołączyła: 16 Cze 2005
Skąd: Gliwice - Kopernik
Aither, ja się chętnie wybiorę:)
Profil
PW Email Cytuj
tuchałowa 
Wysłany: Pią Gru 29, 2006 11:07     


Dołączyła: 16 Cze 2006
Skąd: Gliwice
Wydaje mi się, że takie porady można uzyskać u niektórych lekarzy za darmo :D
To po pierwsze, a po drugie, nie wyobrażam sobie mieć ściśle ustalonego harmonogramu żywienia co kiedy ile, wpadłabym w depresję kiedy nie mogłabym sobie zjeść czekolady pod wieczór :hyhy:
Profil
PW Email Cytuj
Tobi 
Wysłany: Pią Gru 29, 2006 13:39     



Imię: Tobiasz
Dołączył: 13 Cze 2005
Skąd: Katowice
A ja bym prosił o wytłumaczenie hasła kampanii :)

Tuchałowa - czekolada pod wieczór to przestępstwo względem wagi :)
Profil
PW Email www Cytuj
Anula
[Usunięty]
Wysłany: Pią Gru 29, 2006 15:36     

Tobi napisał/a:
czekolada pod wieczór to przestępstwo względem wagi

ale za to ile przyjemności :)
Cytuj
Aither 
Wysłany: Pią Gru 29, 2006 16:04     
Smoczyca



Zaproszone osoby: 1
Dołączyła: 24 Lut 2005
Skąd: Grottgera
ej no ja mowie serio... chicalabym wazyc mniej jak bede wychodzic za maz zeby mnie mogl chop przez prog przeniesc :P
Profil
PW Email Cytuj
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Themes: junFresh & Silk icon

Akcje Charytatywne - Pomogliśmy

Zbiórka dla Domu Dziecka nr 3 w Gliwicach

Sprzęt dla Kliniki Patologii Noworodka w Zabrzu

Zbiórka dla Domu Samotnej Matki w Gliwicach

Zbiórka dla Hospicjum w Gliwicach






Ważne wydarzenia

I Urodziny Forum
II Urodziny Forum
III Urodziny Forum
IV Urodziny Forum
V Urodziny Forum


Jestem w Katalogu Ciekawych Stron - Zapraszamy!
Wyróżnienia
ForumGliwice.com - GWIAZDOR


Objeliśmy patronat Medialny nad:

- Adriatic Express 2006
- Gliwickie Spotkania Dobrych Dusz 2006
- II Gliwicki Piknik Lotniczy 2006
- Biotechnology - the next GENEration 2007
- WOŚP-Gliwice 2008