Poprzedni temat «» Następny temat
AIKIDO
Autor Wiadomość
nowakm 
  Wysłany: Pon Lis 13, 2006 16:47   AIKIDO  



Imię: Dolphinek
Dołączyła: 12 Paź 2006
Skąd: gliwice/Londyn
A może ktoś z Was ćwiczył, lub ćwiczy nadal Aikido??
Ja ćwiczyłam 3 lata i narazie przestałam, mam 3 kyu, w aikido to znaczy 1 brązowy pas. Mój mąż ma 2 dana, ale narazie też przestał ćwiczyć - po prostubrak czasu na to. Żeby dobrze ćwiczyć, trzeba poświęcić temu co najmniej 2-3 treningi w tygodniu. Narazie daliśmy sobie z tym spokój, chociaż, szczerze mówiąc coraz bardziej mnie korci, żeby wrócić.

a tak nawiasem mówiąc to właśnie na aikido poznałam mojego lubego - ślubnego :) hehehe, on instruktor, ja- uczeń ;)
Profil
PW Email Cytuj
Amal 
Wysłany: Sob Lis 18, 2006 15:09     



Dołączyła: 04 Lip 2006
Skąd: Gliwice
chdziłam przed 5 lat na karate kyokushin, mam 6 kyu (żółty pas) w tym stylu
ale to że moja budowa ciała jest taka a nie inna zrezygnowałam i zaczęłam tańczyć-od dwóch lat tańczę
a w poniedziałek ide na operację-wytną mi śledzionę ponieważ po karate został tam ślad w postaci 7 cemntymetrowego krwiaka pourazowego...
teraz wiem, że nigdy w życiu nie polecę nikomu ćwiczenia takich sportów
Profil
PW Email Cytuj
Appo 
Wysłany: Nie Lis 19, 2006 02:22     



Imię: Marek
Dołączył: 20 Maj 2005
Skąd: Gliwice
Amira, chcesz to skontaktuję Ciebie z moją znajomą ( mistrzyni dolnego śląska w Kyokushin ;) )
Profil
PW Email Cytuj
Amal 
Wysłany: Nie Lis 19, 2006 12:00     



Dołączyła: 04 Lip 2006
Skąd: Gliwice
appo a po co?;p mam kupe znajomych kyokushinków i kyokushinek z którymi utrzymuję kontakt do teraz i im kibicuję a poza tym to mistrzyni dolnego śląska jest bardzo malutka w porównaniu do mistrzów polski juniorów ( np. Ociepka ?ukasz) z mojego kulubu ;p
Profil
PW Email Cytuj
nowakm 
Wysłany: Wto Lis 21, 2006 09:48     



Imię: Dolphinek
Dołączyła: 12 Paź 2006
Skąd: gliwice/Londyn
Amira, no miałaś rzeczywiście pecha, skoro masz uszkodzona śledzionę. Jeżeli chodzi o polecanie, to nie wiem jak to wygląda na karate - chociaż mój ?ukasz też sobie chodził czas pewien na karate, natomiast ja ćiwczyłam akido, gdzie nie ma kopnięć, tam są raczej uniki i wykorzystywanie siły przeciwnika, kontrole. Można się natomiast nabawić kontuzji łokci, barków - to przede wszystkim, ale i kolan też :( wiadomo, ale chyba ten kto sie zdecyduje ćwiczyć, to chyba ma to na uwadze, a podpisując umowę z klubem, opłaca się też ubezpieczenie.
Amira, ćwiczyłaś u Marszałka?? co tańczysz ?? :P
Profil
PW Email Cytuj
Bot 
Wysłany: Sro Lis 22, 2006 19:26     



Imię: Mjeetek
Dołączył: 29 Paź 2005
Skąd: z Marsa
Amira napisał/a:
a w poniedziałek ide na operację-wytną mi śledzionę ponieważ po karate został tam ślad w postaci 7 cemntymetrowego krwiaka pourazowego...


:/

A powiedz jak dowiedziałaś się że to krwiak? Po jakim czasie i jakie objawy?
Profil
PW Email Cytuj
BlackOnyx 
Wysłany: Czw Lis 23, 2006 16:56     



Dołączył: 06 Paź 2006
Skąd: Z Nienacka
Ja chodzilem przez 12 latek na kung-fu w tym byla tez walka wrecz(system wojskowy combat) 1.5 roku na tae-kwon-do GTF obecnie jestem na 1 dan. AIKIDO tez mi sie podoba.Moim marzeniem kiedys bylo sprawdzic sie w kazdym stylu ale ile musial bym miec czasu na to ehhhh i pieniedzy bo treningi bardzo drogie.



Ps kto nie wierzy smialo moge zamiescic wszystkie certyfikaty jakie posiadam wlacznie z certyfikatem 'Budo Gali Istambul" :D
Profil
PW Cytuj
Szamanka 
Wysłany: Czw Lis 23, 2006 18:35     



Zaproszone osoby: 2
Imię: Beti( dla znajomych)
Dołączyła: 22 Lip 2005
Skąd: kiedys Gliwice
Black to ja poprosze :hyhy: ;)
Profil
PW Email Cytuj
ansc 
Wysłany: Czw Lis 23, 2006 20:22     



Dołączyła: 10 Mar 2005
Skąd: Trachy
Gdzie można zapisać się na tręningi? Od jakiego wieku mozna zaczynać?
Profil
PW Email Cytuj
Arex30 
Wysłany: Czw Lis 23, 2006 21:01     



Zaproszone osoby: 10
Imię: Arkadiusz
Dołączył: 18 Lip 2006
Skąd: Gliwice
Jujitsu to je to
Profil
PW Email Cytuj
Asienka 
Wysłany: Pią Lis 24, 2006 08:59     



Dołączyła: 22 Lip 2004
Skąd: Aktualnie niewiem
moja chrzesnica chodzi od ponad roku na Karate kyokushin ma teraz 7 lat i naprawde sobie chwalimy te wszystkie treningi egzminy , samo to ze Martyna jest trasznie zywym dzieckiem i wszystko jej sie nudzi , za to o treningach pamieta zawsze :)
Zapraszam serdecznie i polecam

h t t p;//w w w karate.gliwice, p l/
Profil
PW Email www Cytuj
nowakm 
Wysłany: Pią Lis 24, 2006 13:58     



Imię: Dolphinek
Dołączyła: 12 Paź 2006
Skąd: gliwice/Londyn
Cytat:
Gdzie można zapisać się na tręningi? Od jakiego wieku mozna zaczynać?


Można zaczynac już w wieku 4 lat. Wejdź sobie też na stronę: h t t p;//aikidoshudokan.net/ :rotfl: :P
Profil
PW Email Cytuj
ansc 
Wysłany: Pią Lis 24, 2006 14:59     



Dołączyła: 10 Mar 2005
Skąd: Trachy
coś nie działa mi ten link co podałaś nowakm
Profil
PW Email Cytuj
BlackOnyx 
Wysłany: Pią Lis 24, 2006 15:55     



Dołączył: 06 Paź 2006
Skąd: Z Nienacka
Zobaczylem sobie linka i powiem tyle swietne DOJO :D
Profil
PW Cytuj
Amal 
Wysłany: Pią Lis 24, 2006 17:05     



Dołączyła: 04 Lip 2006
Skąd: Gliwice
więc tak:
1. ćwiczyłam najpierw u Marka Warchała później Rafała Nicponia a skończyłam na 2 sekcji Jacka Dziemby, czyli gdybym ćwiczyła dalej to teraz byłabym na 1 sekcji tzw. sportowej Marszałka :)

2. czy to krwiak na 100% nie wiadomo wiadomo natomiast że mam jak określił to ordynator na chirurgii "roztrzaskaną śledzionę" i prawdopodobnie jest to krwiak pourazowy. Można to zbadać przez usg, a co do objawów to mnie objawiło się to przy okazji zapalenia żołądka- mam krwiaka w takim miejscu że uciska niektóre narządy np. bola mnie czasem nerki (lewa głownie) i czasem uciska jelita..jestem szczupła i wszystkie narządy są bardzo blisko siebie więc tak o u mnie jest

a co do tego wycinania śledziony z krwiakiem, to byłam 3 dni w szpitalu, robili mi badania i powiedzieli że narazie operacja nie jest konieczna i wypuścili do domu z zakazem robienia czegokolwiek wysiłkowego i narażania się na urazy bo może pęknąć..czyli dalej żyję z 7 centymetrową bombą w brzuchu..

co tańcze? takiec brzucha:) teraz w trochę innej formie- bo nie mogę się tak gimnastykować bo później wszystko boli w środku z uwagi na śledzionę..
Profil
PW Email Cytuj
ansc 
Wysłany: Pią Lis 24, 2006 17:39     



Dołączyła: 10 Mar 2005
Skąd: Trachy
No to umówiłam mojego synka juz na pierszą lekcję AIKIDO, mam nadzieje, że małemu się spodoba. najbardziej podoba mi się " samodyscyplina" w tej sztuce walki ;) przyda się Olusiowi
Profil
PW Email Cytuj
siebawie 
Wysłany: Nie Lis 26, 2006 18:01     



Dołączył: 22 Gru 2005
Skąd: Trynek-Waryńskiego
nowakm, ....... ćwiczę Yoshinkan Aikido od jakiegoś czasu. Na razie zatrzymałem się na 6 kyu z powodu, wyleczonej już na szczęśćcie, kontuzji kolana. :)
Profil
PW Cytuj
nowakm 
Wysłany: Pon Lis 27, 2006 09:26     



Imię: Dolphinek
Dołączyła: 12 Paź 2006
Skąd: gliwice/Londyn
siebawie napisał/a:
ćwiczę Yoshinkan Aikido od jakiegoś czasu. Na razie zatrzymałem się na 6 kyu z powodu, wyleczonej już na szczęśćcie, kontuzji kolana. :)


No to świetnie, ja niestety nie umiem wyleczyć swoich konyuzji kolan, ale i tak chodziałm i ćwiczyłam ostro, szkoda, że narazie nie ćwicze- ale tak to już jest, nie ma czasu :(

ansc napisał/a:
No to umówiłam mojego synka juz na pierszą lekcję AIKIDO, mam nadzieje, że małemu się spodoba. najbardziej podoba mi się " samodyscyplina" w tej sztuce walki ;) przyda się Olusiowi
- cieszę się, szkoda, że mój Kubuś jest jeszcze za mały na ćwiczenia...:]ale, wszystkow swoim czasie :)
Profil
PW Email Cytuj
siebawie 
Wysłany: Wto Lis 28, 2006 08:16     



Dołączył: 22 Gru 2005
Skąd: Trynek-Waryńskiego
.... kurcze, wczoraj na treningu sempai dostał strzala ode mnie, rozwaliłem mu łuk brwiowy, osunął się na ziemię, jak go ocuciliśmy to się cieszył jak dziecko, że dobrze mnie wyćwiczył bo ciosy dochodzą :rotfl: :rotfl: :rotfl: .... prawdziwy duch Aikido? ;)
Profil
PW Cytuj
nowakm 
Wysłany: Wto Lis 28, 2006 09:35     



Imię: Dolphinek
Dołączyła: 12 Paź 2006
Skąd: gliwice/Londyn
macie elementy boksu na treningach, czy jak to u was wygląda ?? bo w samym aikido raczej nie ma uderzeń, chyba, że w technikach :] no przynajmniej u nas tak było :P a gdzie chodzisz na Yoshinkan, gdzie są treningi ??
Profil
PW Email Cytuj
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Themes: junFresh & Silk icon

Akcje Charytatywne - Pomogliśmy

Zbiórka dla Domu Dziecka nr 3 w Gliwicach

Sprzęt dla Kliniki Patologii Noworodka w Zabrzu

Zbiórka dla Domu Samotnej Matki w Gliwicach

Zbiórka dla Hospicjum w Gliwicach






Ważne wydarzenia

I Urodziny Forum
II Urodziny Forum
III Urodziny Forum
IV Urodziny Forum
V Urodziny Forum


Jestem w Katalogu Ciekawych Stron - Zapraszamy!
Wyróżnienia
ForumGliwice.com - GWIAZDOR


Objeliśmy patronat Medialny nad:

- Adriatic Express 2006
- Gliwickie Spotkania Dobrych Dusz 2006
- II Gliwicki Piknik Lotniczy 2006
- Biotechnology - the next GENEration 2007
- WOŚP-Gliwice 2008