Poprzedni temat «» Następny temat
Policja łapie piratów
Autor Wiadomość
MacSen 
Wysłany: Pią Gru 22, 2006 21:58     



Imię: Matthias
Dołączył: 01 Paź 2006
Skąd: Schlesien/Gleiwitz
Gmeras napisał/a:
MacSen napisał/a:
Jakby nie patrzeć za pełną praktycznie wersję PowerPack , też płacisz....
tylko ze windows masz surowy z małymi dodatkami typu "saper" "notatnik" "paint" więc te surowe wersje powinny byc o wiele tańsze. przeciez jak by sie chciało miec potrzebujące rzeczy markowe to podlicz ilo same oprogramowanie by wyniosło człowieka w szkołach podstawowych / gimnazjach liceach bazuje sie wyłacznie na programach microsoftu :)


A ja przekornie spytam tak???
Załóżmy że masz BMW M3 czy zamiast na drogiej benzynie będziesz jeździł na tanim zamienniku jakim jest ON ???(przecież to też jest paliwo)
Zasada jest prosta. Jeśli stać mnie na komputer to i stać mnie na odpowiedni soft.
Nie mówię że linux jest do chrzanu bo nie jest(jest dobrym OS-em)... ale nie każdy to geniusz komputerowy ani tym bardziej hobbysta:).
Jest tu na tym świecie grupa ludzi którzy są w stanie walnąć kase by kupić jakiś soft legalnie.
Też się do nich zaliczam...ale też znam drugą stronę tego medalu i wiem że wysiłek umysłowy włożony w ten soft jest wart swojej ceny.

Tak samo nigdy nie spiraciłem gry żadnej ani MP3. Cenię ludzki wysiłek....i może właśnie to jest powód dla którego bronię M$ i jemu podobne firmy.

Czy architekt musi umieć tworzyć repo do debiana( skoro ma umieć dobrze projektować domy czy lekarz musi wiedzieć jak się dodaje np. w/w repo do danej dystrybucji skoro jego obowiązkiem i zadaniem jest leczenie ludzi??? no nie sądzę.

M$ daje tylko platformę która ma działać na każdej konfiguracji bez zbędnego pierniczenia
LINUX to kompletny OS tylko np. za chiny pod nim nie mogę odpalić kamery cyfrowej....bo niema sterownika prawidłowego a ten co jest to że tak powiem dno totalne.

Nieważne co powiesz...Ja będe wszędzie gdzie mogę tempił opinie że M$ jest drogi....czemu??? masz wyjście...Linux.
Co??? że za trudny...masz wybór albo akwarium albo rybki....
Ja też mam wybór..i dla tego na Dyskach mam Windows-a/BeOS-a/Mandrive

Mam wybór...
Profil
PW Email Cytuj
asik 
Wysłany: Pią Gru 22, 2006 22:08     


Dołączyła: 16 Cze 2005
Skąd: Gliwice - Kopernik
MacSen, chodziło mi o to że gdyby te popularne oprogramowanie kosztowało mniej to więcej osób by je miało i nie musiało używać piratów, nie czarujmy się Polacy nie zarabiają jakoś dużo i wydanie 300-400 zł na samego windowsa to nie mały wydatek na rodzinę której dochód nie przekracza 1000-2000 zł na miesiąc (a to tylko sam windows, a gdzie reszta.. office na przykład) i nie czarujmy się moja/twoja mama połowy funkcji z tego oprogramowania nie wykorzysta bo będzie potrzebowała przeglądarke, worda.. itp
a z tych 300 zł zrobi się zaraz dwa razy tyle..
mam wśród swoich znajomych kilku programistów i wiem ile pracy i czasu trzeba żeby coś stworzyć..
nie jestem za piractwem bo cenię sobie pracę innych i mam masę oryginalnych płyt itd..
ale co niektórych po prostu na to nie stać..

i przecież takie oprogramowanie nie sprzedaje się w kilku sztukach tylko tysięcach albo i wiecej.. więc nie mów mi że ci ludzie pracują za przykładowego dolara...
Profil
PW Email Cytuj
Fenix 
Wysłany: Pią Gru 22, 2006 22:57     



Imię: Krzysztof
Dołączył: 23 Cze 2004
Skąd: Gliwice - Targowa
:hyhy: jeśli cena spokoju wynosi 545 zł w moim przypadku warto ją ponieść :ok:
Profil
PW Email www Cytuj
frohike 
Wysłany: Pią Gru 22, 2006 23:50     



Dołączył: 21 Lis 2004
Skąd: Gliwice
gdyby wind kosztował 100 kazdy od razu by go kupil

a tak cena wygorowana i wiekszosc rezygnuje z niego
Profil
PW Email Cytuj
MacSen 
Wysłany: Sob Gru 23, 2006 01:09     



Imię: Matthias
Dołączył: 01 Paź 2006
Skąd: Schlesien/Gleiwitz
Płatne
Pakiet biurowy
Ms Office 2003/2007....400~2000
Edycja Grafiki
Adobe Photoshop 7.0....~5000
Antywirus
mks_vir 2k7
McAfee VirusScan Home 10.0.27
Kaspersky Anti-Virus 6.0.1.411
I inne
Ogniomurek
Norton Personal Firewall 2006
______________________________________________
Darmowe
Pakiet biurowy
OpenOffice.org 2.1.0
OpenOffice.ux, p l 2.0.4-1
StarOffice 5.2
PL602PC Suite 4.2
EasyOffice 9.0
Edycja Grafiki
GIMP 1.2.5
GIMPshop 2.2.8
Paint.NET 2.72
PhotoFiltre 6.2.6
Pixia 2.8f
VCW VicMan's Photo Editor 7.9
Antywirus
AOL Active Virus Shield 6.0.0.308
avast! 4.7.892 Home Edition PL
AVG Anti-Virus Free Edition 7.5.432a861
Avira AntiVir PersonalEdition Classic 7 7.00.00.47
Ogniomurek
Ashampoo FireWall 1.10
Sunbelt Kerio Personal Firewall 4.3.268
Sygate Personal Firewall 5.6

Dane zaczerpnięte z w w w dobreprogramy, p l Tam zresztą jest też masa całkiem fajnych gier. :)
I wiele wiele innych płatnych i darmowych.


Wypisałem tylko cześć tego co komercyjne i odpowiedników darmowych wcale niezgorszych. Powiem to tak. Mam A.Photoshop-a 5.0(mi starczy) ale uzupełniam go Gimp-em
Jeśli nie stać….to nich korzysta z Opensoftu. Kto powiedział że od razu trzeba działać na offisie. Teraz pewnie ktoś wyskoczy mi tu z tekstem że Oo jest niekompatybilny… A ja powiem tak… nie prawda.
Wystarczy PDF Creator (Free) i jeśli tylko osoba która ma dany tekst odczytać ma Acrobata to odczyta to w takiej formie w jakiej my sobie tego życzymy…
Ewentualnie tekst zapisujemy w HTML i też każdy to edytor otworzy i odczyta prawidłowo. (sprawdziłem z naprawdę zakręconymi konstrukcjami tekstu i arkuszy )
No ale po necie trzeba umieć szukać szukać.
A jak wiadomo Gogle najlepszym przyjacielem.:)

Za dolara....
To była tylko przenośnia. :/

Nie po prostu niema wytłumaczenia dla piractwa i już.
Profil
PW Email Cytuj
Tonio 
Wysłany: Sob Gru 23, 2006 10:34     



Dołączył: 02 Lis 2005
frohike napisał/a:
gdyby wind kosztował 100 kazdy od razu by go kupil

a tak cena wygorowana i wiekszosc rezygnuje z niego


dokladnie tak by bylo... wiecej ludzi by go kupilo i zyski MS'a raczej by sie nie zmienily, no ale...
Profil
PW Email Cytuj
frohike 
Wysłany: Sob Gru 23, 2006 10:45     



Dołączył: 21 Lis 2004
Skąd: Gliwice
Tonio napisał/a:
zyski MS'a raczej by sie nie zmienily


biorac pod uwage ze teraz co 10 komp ma oryginalnego Wind i gdyby zeszli z 300 do 100 zł to ich zyski jednak by sie troszke zwiekszyly
Profil
PW Email Cytuj
MacSen 
Wysłany: Sob Gru 23, 2006 11:25     



Imię: Matthias
Dołączył: 01 Paź 2006
Skąd: Schlesien/Gleiwitz
Taak już widzę M$ schodzi do 100PLN...akurat byście kupili....dalej by było za drogo niech zejdzie do 50pln..hahahahaaaa :kwasny: (a może od razu za darmo co ? ? ?)
Widze jak jest z grami....Kosztowały swego czasu średnio powyżej 150pln i piracono je.
Dzięki "CD Projekt" "LEM" i "Cenega" większość gier kosztuje poniżej 100pln i co i dalej są piracone.

Przykład??? A proszę.
Wiśniewski wydał swego czasu płyte za 9.90pln i co z tego skoro ją spiracili
Nieważne jak by cena była niska...jeśli tylko opłaca piracić to się piraci.

Jejku uświadommy sobie w końcu że jeśli mamy komputer to go zaopatrujemy w programy legalne podobnie jak samochód w paliwo(odpowiednie).

Świetna większość z nas tu na forum ma swoje własne 4-y kółka
Czy kradniecie paliwo do swoich furek??? Nieeeee......dziwne też przecież benzynka jest droga..to czemu nie piracicie benzynki.

I tak w koło macieju....łechhhh
Profil
PW Email Cytuj
frohike 
Wysłany: Sob Gru 23, 2006 11:40     



Dołączył: 21 Lis 2004
Skąd: Gliwice
MacSen napisał/a:
to czemu nie piracicie benzynki.


po pierwsze nie da sie spiracic benzyny

mozna zalatwic sobie z lewego zrodla a nie nazwiemy tego piraceniem

MacSen napisał/a:
Wiśniewski wydał swego czasu płyte za 9.90pln i co z tego skoro ją spiracili


gdyby to byl lepszy zespol to moze bym kupil

MacSen napisał/a:
Jejku uświadommy sobie w końcu że jeśli mamy komputer to go zaopatrujemy w programy legalne podobnie jak samochód w paliwo(odpowiednie).


hmm komputerowi nie robi roznicy czy soft jest legalny czy nie
a autko gorzej chodzi na lewym paliwie
Profil
PW Email Cytuj
MacSen 
Wysłany: Sob Gru 23, 2006 15:08     



Imię: Matthias
Dołączył: 01 Paź 2006
Skąd: Schlesien/Gleiwitz
Windows za drogi??? Jest Linux
Office za drogi??? Jest OpenOffice
Photoshop za drogi??? Jest Gimp
są rozwiązania darmowe trzeba tylko umieć szukac :)

Nieważne co napiszecie...piractwo=kradzież
Profil
PW Email Cytuj
Arex30 
Wysłany: Sob Gru 23, 2006 21:51     



Zaproszone osoby: 10
Imię: Arkadiusz
Dołączył: 18 Lip 2006
Skąd: Gliwice
MacSen napisał/a:
to czemu nie piracicie benzynki.

AS jak nie.........
Wystarczy że pąństwo je piraci i paru innych
A jak państwo nas okrada to ok?? i co?? kto ściga państwo?? mam programy i takie i takie
Ale w trakicie świąt przejde ne open free i mam all w .........
kompa potrzebuje do bazy danych rorywki ( internet ) i poczty...
A pisać moge w programach alternatywnych a co do zdiątek to musze tylko zarchiwizować bo nie mam ochoty narazie ich obrabiać...
zresztą aparat mam kiepski wiec po co
Profil
PW Email Cytuj
MacSen 
Wysłany: Sob Gru 23, 2006 22:04     



Imię: Matthias
Dołączył: 01 Paź 2006
Skąd: Schlesien/Gleiwitz
Wystarczy że państwo je piraci i paru innych
A jak państwo nas okrada to ok?? i co?? kto ściga państwo??


Tylko widzisz …państwo jako takie jest w prawie i może teoretycznie wszystko.(na szczęście tylko teoretycznie)
A my możemy tylko tyle co nam przepisy umożliwiają.
Profil
PW Email Cytuj
Arex30 
Wysłany: Sob Gru 23, 2006 22:18     



Zaproszone osoby: 10
Imię: Arkadiusz
Dołączył: 18 Lip 2006
Skąd: Gliwice
MacSen napisał/a:
takie jest w prawie


Naszczęśćie .........
Właśnie zastanawiamn sie czy nie zmienieć tego państwa.............
Profil
PW Email Cytuj
siebawie 
Wysłany: Sro Gru 27, 2006 19:34     



Dołączył: 22 Gru 2005
Skąd: Trynek-Waryńskiego
....... i się temat kręci w kółko :rotfl: :rotfl: :rotfl:
Profil
PW Cytuj
Mariusz 
Wysłany: Sro Gru 27, 2006 21:50     



Imię: Mariusz Damian
Dołączył: 05 Gru 2004
Skąd: Gliwice
Nie kradnij ... nie rób konkurencji Państwu.
Profil
PW Email Cytuj
Major 
Wysłany: Pią Gru 29, 2006 21:18     



Zaproszone osoby: 2
Dołączył: 19 Wrz 2005
Skąd: Londyn
Mariusz napisał/a:
Nie kradnij ... nie rób konkurencji Państwu.

stare powiedzenie z czasow komunizmu, a moze i starsze :P
Profil
PW Email www Cytuj
super_sonic 
Wysłany: Sob Gru 30, 2006 01:02     


Dołączył: 10 Sie 2006
Skąd: gliwice
"Taak już widzę M$ schodzi do 100PLN...akurat byście kupili....dalej by było za drogo niech zejdzie do 50pln..hahahahaaaa (a może od razu za darmo co )
Widze jak jest z grami....Kosztowały swego czasu średnio powyżej 150pln i piracono je.
Dzięki "CD Projekt" "LEM" i "Cenega" większość gier kosztuje poniżej 100pln i co i dalej są piracone."

He ostatnio w empiku widzialem Mafie za 24 zl, moj brat namietnie grajacy w Mafie jak o tym uslyszal wzruszyl ramionami i tyle, dalej gra na sciagnietej :) to tyle jesli chodzi o kwestie cen
Profil
PW Email Cytuj
krystian 
Wysłany: Sob Gru 30, 2006 06:12     


Dołączył: 05 Wrz 2005
Skąd: Gliwice
MacSen napisał/a:
Zasada jest prosta. Jeśli stać mnie na komputer to i stać mnie na odpowiedni soft.
no to tylko w twoim przypadku. powiedzmy, ze ja zarabiam 1400...komp kosztuje okolo 2500, drukarka skaner kolejne 600...xp okolo 500 (nie wiem ile tak naprawde ale strzelam) office kolejne 400(wzialem ta najtansza wersje) cos jeszcze...aaa okolo 1000 plyt z muzyka roznych artystow bo to ,mniej wiecej jest rownowartosc 2000 mp3, jakies 300 bliletow do kina bo tyle mniej wiecej widzialem filmow na swoim kompie...hmmmm ile bym na to musial pracowac? 10 lat?
MacSen napisał/a:
Jejku uświadommy sobie w końcu że jeśli mamy komputer to go zaopatrujemy w programy legalne podobnie jak samochód w paliwo(odpowiednie)
odpowiednie nie zawsze oznacza legalne!

jejku uswiadom sobie w koncu, ze w kraju gdzie srednia pensja to 1200 wiele rzeczy jeszcze nie bedzie legalnie!jesli stac cie na legalne programy, muzyke itd no to super. dla mnie ten komp jest tylko do gg,sluchania muzyki i do otwierania stron, reszta moze byc ale nie musi. i jesli za to "moze byc ale nie musi" mialbym wylozyc dodatkowe 1500zl to wole to zrobic nielegalnie i za darmo:)
Profil
PW Email Cytuj
trunks 
Wysłany: Sob Gru 30, 2006 16:04     



Imię: Jakub Piotr Aleksander :]
Dołączył: 24 Maj 2005
Skąd: z nienacka
krystian napisał/a:
aaa okolo 1000 plyt z muzyka roznych artystow bo to ,mniej wiecej jest rownowartosc 2000 mp3

chyba o 1 zero sie pomyliles, bo wychodzi, ze 2 piosenki na płycie są :). Średnio jest 12, wiec 2000/12 daje ok 166 płyt. A z pewnością niektorych z piosenek prawie nie sluchasz, chyba, ze caly dzien masz muze odpaloną :oczami:

krystian napisał/a:
i jesli za to "moze byc ale nie musi" mialbym wylozyc dodatkowe 1500zl to wole to zrobic nielegalnie i za darmo:)

hehe skoro nie musi to nie musi, no ale jak juz jest (nielegalnie), to dla przyzwoitości przynajmniej nie dawaj uśmieszka na końcu ;)
Profil
PW Email Cytuj
Major 
Wysłany: Sob Gru 30, 2006 19:24     



Zaproszone osoby: 2
Dołączył: 19 Wrz 2005
Skąd: Londyn
Prawda jest taka, ze podejscie ludzi sie nie zmieni bo uwazaja ze po co maja kupowac skoro mozna sciagnac za darmo, druga kwestia powazna to wlasnie kasa jak wspomnial Krystian.
Siedze w Anglii od poltora miesiaca i widze ogromne roznice. Pierwsza wyplate dostalem nie duza, ale za nia moge oplacic mieszkanie, wszystkie rachunki i do tego kupic sobie drogie ciuchy wyjsc na jakies jedzonko na miasto i dalej cos zostaje. Przeliczajac pieniadze jeden do jeden wychodzi zupelnie cos innego niz na warunki w polsce. Nie dziwie sie wielu ludziom, chociaz czasem to juz jest poprostu totalne zlodziejstwo i przyzwyczajenie. Draznia mnie tez teksty jak sie powie ze kupilo sie plyte z muzyka czy gra oryginalna to wiekszosc ludzi spojzy na Ciebie jak na debila i powie ze jestes po****. Wiec taka kwestia zlodziejstwa w naszym kraju chyba za bardzo sie upowszechnila.
Profil
PW Email www Cytuj
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Themes: junFresh & Silk icon

Akcje Charytatywne - Pomogliśmy

Zbiórka dla Domu Dziecka nr 3 w Gliwicach

Sprzęt dla Kliniki Patologii Noworodka w Zabrzu

Zbiórka dla Domu Samotnej Matki w Gliwicach

Zbiórka dla Hospicjum w Gliwicach






Ważne wydarzenia

I Urodziny Forum
II Urodziny Forum
III Urodziny Forum
IV Urodziny Forum
V Urodziny Forum


Jestem w Katalogu Ciekawych Stron - Zapraszamy!
Wyróżnienia
ForumGliwice.com - GWIAZDOR


Objeliśmy patronat Medialny nad:

- Adriatic Express 2006
- Gliwickie Spotkania Dobrych Dusz 2006
- II Gliwicki Piknik Lotniczy 2006
- Biotechnology - the next GENEration 2007
- WOŚP-Gliwice 2008