Poprzedni temat «» Następny temat
Policja łapie piratów
Autor Wiadomość
Gmeras 
Wysłany: Wto Gru 19, 2006 17:31     



Imię: Piotr
Dołączył: 02 Sty 2005
Skąd: Lotników
zainstalowałem sobie mandrive ale jednak mam problemu z instalowaniem programów :(

co mi sie udało zainstalowac tylko kadu sype i jave :P

chciał bym jesczzze tlena ale z tym mam juz kłopot ...
Profil
PW Email Cytuj
p4cz3k 
Wysłany: Wto Gru 19, 2006 19:12     



Imię: Marcin
Dołączył: 08 Lip 2005
Skąd: Gliwice - Asnyka
hmmm takie progsy ktore sa napisane pod winda musisz odpalac przy pomocy

wine lub drugi program ^_^ nie pamietam nazwy - znam to jedynie z teorii bo narazie sam mam problem z instalacja ... ale moze dzis sie tym zajme


btw gmeras...masz dalej xp ? czy tylko pingwinek ? bo chodzi mi o to iz podobno sa jakies jajca gdy mam caly dysk pod ntfs'a
Profil
PW Email Cytuj
Gmeras 
Wysłany: Wto Gru 19, 2006 19:44     



Imię: Piotr
Dołączył: 02 Sty 2005
Skąd: Lotników
p4cz3k napisał/a:
wine lub drugi program
juz to próbowałem z tlenem ale tlen sie włancza ale wystepuja błedy mi chodzi o alternatywy linuksowskie
p4cz3k napisał/a:
btw gmeras...masz dalej xp
mam samego pingwina żeby sie nauczyć na tym bo jak bym miał to i to to leń by mnie gonił na Xpka :P;) ale wczesniej miałem windows xp i linuxa odzielonych na 2 partycjach lecz zainstalowany miałem pierwszo xp później linux bo mój kumpel miał zainstalowanego pingwina najpierw i chciał sobie zainstalować xp to mu xp zryło tego linuxa ;) a system plików chyba miałem pod ntsf ale ręki nie dam sobie uciąc które to było
Profil
PW Email Cytuj
Arex30 
Wysłany: Wto Gru 19, 2006 19:54     



Zaproszone osoby: 10
Imię: Arkadiusz
Dołączył: 18 Lip 2006
Skąd: Gliwice
A jesli idzie o tlena to zobaczczy mozna go obsłużyć pod linem z AQQ + plugin tlen
ja nie uzywam juz 3-4 programów tylko jeden ( AQQ obsługuje tez GG Tlen ICQ Spika ...)

Co do Liny to miałem madrive2005 i biegało nieżle...
Problem tak naprawde idzie o to by po instalce liny konfigurować wszystkie potrzebne progamy i spox
Profil
PW Email Cytuj
Gmeras 
Wysłany: Wto Gru 19, 2006 20:45     



Imię: Piotr
Dołączył: 02 Sty 2005
Skąd: Lotników
teraz mam problem z zaaktualizowanie firefoxka mógłby mi ktos napisac na pw krok po kroku lub najlepiej kroczek po kroczku albo jak sprawdzic który to plik rpm ... do wpisania w konsoli bo próby z ./configure nie wycodzi nigdzie na zadnej stronie nie umieją mi pomuc w instalacji programów :P
Profil
PW Email Cytuj
super_sonic 
Wysłany: Wto Gru 19, 2006 21:26     


Dołączył: 10 Sie 2006
Skąd: gliwice
chodzilo mi o co innego : nie mozna tlumaczyc posiadania nielegalnego oprogramowania tym ze nie umie sie obslugiwac innego, wszystkiego sie mozna nauczyc :)
Profil
PW Email Cytuj
MacSen 
Wysłany: Wto Gru 19, 2006 22:16     



Imię: Matthias
Dołączył: 01 Paź 2006
Skąd: Schlesien/Gleiwitz
super_sonic napisał/a:
chodzilo mi o co innego : nie mozna tlumaczyc posiadania nielegalnego oprogramowania tym ze nie umie sie obslugiwac innego, wszystkiego sie mozna nauczyc :)


A czy ja mówię że usprawiedliwia??? Po prostu przychodzi czas że trzeba albo kupić oryginałek
ale ścisnąć (...) :) na krześle...i zasiąść do alternatywy


Edit.
Pojawiło się nowe fajne narzędzie biurowe...SoftMaker Office 2006
h t t p;//w w w softmaker, c o m/english/oflcomp_en.htm
Bawię się tym właśnie w trialu i potwierdzam to co wyżej....OO rozpie.....nicza dokumenty a to cudo nawet najbardziej kosmiczne arkusze i układy tekstowe otwiera tak jak je w Wordzie i Excelu stworzyłem....
Profil
PW Email Cytuj
chaoss 
Wysłany: Sro Gru 20, 2006 00:37     


Dołączył: 01 Lis 2006
Skąd: gliwice
MacSen napisał/a:

A czemu ja siedzę pod windowsem???....Hmmmm bo mam lenia i nie chce mi się bawić zbytnio z kompem(ostatnio to on po prostu ma działać i jak najmniej absorbować czasu )

o bardzo podoba mi sie to zdanie ;]
wiem, ze to zadne usprawiedliwienie. Chociaz mam gdzies jeszcze na plytce starego Beosa hrhr, za czasow gdy mialem jakas krotka faze wlasnie interesowaniem sie roznych systemami. Czasy i zainteresowania sie zmieniaja dla mnie teraz komputer ma dzialac puszczac jakies mp3,audio,gg i skype oraz przegladac forum i tyle, a i aby to jak najszybciej dzialalo. Nie mam nigdzie wliczonego czasu, aby szukac jakiegos sterownika czy latki do czegos.
Ps. Dzisiaj slyszalem, ze w knurowie wchodza do mieszkan, ale oczywiscie potwierdzenia nie mam oprocz ciotki kumpla, ktora ma taka sasiadke, a jej corke spotkala w windzie...
Profil
PW Email Cytuj
tomotg
[Usunięty]
Wysłany: Sro Gru 20, 2006 10:39     

Slyszeliscie ze wczoraj na Witkiewicza byl jakis nalot i sprawdzali czy ma sie legalne windowsy?
Cytuj
Aither 
Wysłany: Sro Gru 20, 2006 10:40     
Smoczyca



Zaproszone osoby: 1
Dołączyła: 24 Lut 2005
Skąd: Grottgera
nie slyszalam a co ? skonfiskowali komus kompa ?
Profil
PW Email Cytuj
tomotg
[Usunięty]
Wysłany: Sro Gru 20, 2006 10:42     

no wlasnie siostra dziewczyny mi powiedziala ze tak... konfiskowali. I w sumie to juz az ciekaw jestem czy to kolejna plotka poszla po osiedlu czy rzeczywiscie sie cos dzialo.
Cytuj
Aither 
Wysłany: Sro Gru 20, 2006 10:47     
Smoczyca



Zaproszone osoby: 1
Dołączyła: 24 Lut 2005
Skąd: Grottgera
Ostatnio coraz czesciej mowi sie o tych nalotach nie wiem rowniez czy to ktos sobie famy nie puscil czy po prostu faktycznie sa wybiurczo sprawdzane kompy. Nie mam pojecia. Niestety ja wiem ze rok temu jak sie zaczely te najazdy to kumplowi z nad przeciwka zabrali kompa ale on prowadzil jakas tam firme, ktora zajmowala sie grafika to moze dlatego... ale zabrali mu to racja.
Profil
PW Email Cytuj
p4cz3k 
Wysłany: Sro Gru 20, 2006 11:00     



Imię: Marcin
Dołączył: 08 Lip 2005
Skąd: Gliwice - Asnyka
a ja jestem legalny :]
Profil
PW Email Cytuj
Tobi 
Wysłany: Sro Gru 20, 2006 11:07     



Imię: Tobiasz
Dołączył: 13 Cze 2005
Skąd: Katowice
Najwięcej takich plotek puszczają właściciele sklepów komputerowych. Poza tym, jeśli dobrze się orientują, to bez nakazu można wejść do mieszkania tylko w przypadku uzasadnionego podejrzenia przestępstwa, czyli w tym przypadku gdyby Wasze dane były dostarczone policji od pirata (np. nieuczciwego sprzedawcy komputerów instalującego pirackie wersje systemu), oczywiście jeśli sami handlujecie pirackim oprogramowaniem to już w ogóle CHWDP (Chowaj Windows Do Piwnicy) ;). Jeśli takich danych policja nie ma to raczej nie ma się czego obawiać.
Profil
PW Email www Cytuj
Aither 
Wysłany: Sro Gru 20, 2006 11:17     
Smoczyca



Zaproszone osoby: 1
Dołączyła: 24 Lut 2005
Skąd: Grottgera
Tobiczku ale chodzi o to ze maja nakazy i nic nie zrobisz :) poza tym milo Cie znow widziec na forum :)
Profil
PW Email Cytuj
asik 
Wysłany: Sro Gru 20, 2006 11:21     


Dołączyła: 16 Cze 2005
Skąd: Gliwice - Kopernik
Na ogół jest tak że sprawdzają najpierw firmę która udostępnia łącze (kablówka, sieci osiedlowe) a potem ewentualnie użytkowników. Znajomego kumpel jest policjantem i wiemy od niego że chodził prokurator i nakaz wypisywał na poczekaniu:>
Gdyby Windows kosztował 50 zł to nie byłoby problemu (chore że tak popularny program kosztuje 300-400 zl)
Profil
PW Email Cytuj
Tobi 
Wysłany: Sro Gru 20, 2006 13:35     



Imię: Tobiasz
Dołączył: 13 Cze 2005
Skąd: Katowice
Aither napisał/a:
Tobiczku ale chodzi o to ze maja nakazy i nic nie zrobisz :) poza tym milo Cie znow widziec na forum :)


No ale oni raczej nie chodzą na chybił-trafił, o to mi chodzi. Przeważnie chodzą wg jakieś listy, np. użytkowników danej sieci osiedlowej.
Miło znów tu zajrzeć i zobaczyć Twojego uśmiechniętego pysia :D
Profil
PW Email www Cytuj
Krzysio
[Usunięty]
Wysłany: Pią Gru 22, 2006 20:42     

Cytat:
a ja jestem legalny :]

nie ty jeden :d
ja to w ogole jestem egzemplarz :P jeden z niewielu na moim osiedlu co ma orgnialnego windowsa :rotfl:
kurde tylko nie mam gdzie schowac tych wszystkich filmow i mp3 :P musze przygotowac sobie miejsce na dysk twardy pod podloga o_O
Cytuj
MacSen 
Wysłany: Pią Gru 22, 2006 21:15     



Imię: Matthias
Dołączył: 01 Paź 2006
Skąd: Schlesien/Gleiwitz
asik napisał/a:
Na ogół jest tak że sprawdzają najpierw firmę która udostępnia łącze (kablówka, sieci osiedlowe) a potem ewentualnie użytkowników. Znajomego kumpel jest policjantem i wiemy od niego że chodził prokurator i nakaz wypisywał na poczekaniu:>
Gdyby Windows kosztował 50 zł to nie byłoby problemu (chore że tak popularny program kosztuje 300-400 zl)


Czy ja wiem 350pln za windows..to znowu nie tak dużo.
Home ~350
Pro ~500
Zresztą zauważ ze ten OS pisze nie jeden osobnik a cała masa i to mimo wszystko specjalistów. I co najlepsze muszą tak kombinować by praktycznie każdy (z naciskiem na każdy) program raczył na ich platformie chodzić. Do tego muszą tak żonglować kodem programu by obsługiwał wszystkie nowości technologiczne lub tak go zaprojektować aby po update był w stanie obsłużyć coś co w chwili jego wydania jeszcze nawet nie istniało fizycznie a jedynie w umysłach projektantów danego producenta.
Popatrz choćby na PCI-e przecież ono w chwili wydania XP-eka w 2000r nawet nie śniło się nam no może tylko projektanci coś tam już zaczynali ale ogólnie PCI-e to weszło tak na stałe coś koło 2-u lat temu.
Druga istotna sprawa... popatrz na linux przecież nadal są chwile gdy dochodzi do sytuacji że coś z nim nie chodzi prawidłowo lub rusza dopiero po nielichej kombinacji w terminalu.
No wybacz ale ludzie dzielą się na entuzjastów komputeryzacji i komputerów ( np. ja) i zwykłych juserów np. twoja/moja mama at pani Kazia w sekretariacie.
Przecież twojej mamy nie interesuje to jak tam działa usługa svhost albo protokół TCP/IP i za co on odpowiada
Dla Niej to ma działać... i nic więcej

I teraz Ty żądasz by wieloletni nakład pracy sprzedawać za 50pln. To jest potężny sztab ludzi którzy no mimo wszystko zrobili i robią nadal całkiem dobre co by nie powiedzieć programy.

Popatrz choćby na takie distro jakim jest Mandriva 2007
h t t p;//strefamandrivy, p l/strefa/?s=pobieranie_free
Jakby nie patrzeć za pełną praktycznie wersję PowerPack , też płacisz....

Jak to powiedział mi pewien znajomy błękitny mundurek ... takie głodne kawałki to dla siebie zachować można...
Nie piję akurat do Ciebie czy do kogokolwiek...po prostu udowadniam fakt że za dolara nikt Ci nie napisze nawet najmniejszej aplikacji
Sam się czasem bawię w programowanie i wież mi nawet te prościutkie programiki( 1000liń kodu) to jest niezły kawał roboty to powiedz mi ile byś wzięła kasy za czas pracy włożony w program złożony z milionów lini kodu...????
Profil
PW Email Cytuj
Gmeras 
Wysłany: Pią Gru 22, 2006 21:26     



Imię: Piotr
Dołączył: 02 Sty 2005
Skąd: Lotników
MacSen napisał/a:
Jakby nie patrzeć za pełną praktycznie wersję PowerPack , też płacisz....
tylko ze windows masz surowy z małymi dodatkami typu "saper" "notatnik" "paint" więc te surowe wersje powinny byc o wiele tańsze. przeciez jak by sie chciało miec potrzebujące rzeczy markowe to podlicz ilo same oprogramowanie by wyniosło człowieka w szkołach podstawowych / gimnazjach liceach bazuje sie wyłacznie na programach microsoftu :)
Profil
PW Email Cytuj
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Themes: junFresh & Silk icon

Akcje Charytatywne - Pomogliśmy

Zbiórka dla Domu Dziecka nr 3 w Gliwicach

Sprzęt dla Kliniki Patologii Noworodka w Zabrzu

Zbiórka dla Domu Samotnej Matki w Gliwicach

Zbiórka dla Hospicjum w Gliwicach






Ważne wydarzenia

I Urodziny Forum
II Urodziny Forum
III Urodziny Forum
IV Urodziny Forum
V Urodziny Forum


Jestem w Katalogu Ciekawych Stron - Zapraszamy!
Wyróżnienia
ForumGliwice.com - GWIAZDOR


Objeliśmy patronat Medialny nad:

- Adriatic Express 2006
- Gliwickie Spotkania Dobrych Dusz 2006
- II Gliwicki Piknik Lotniczy 2006
- Biotechnology - the next GENEration 2007
- WOŚP-Gliwice 2008