Poprzedni temat «» Następny temat
Policja łapie piratów
Autor Wiadomość
Coyote 
Wysłany: Sob Sty 27, 2007 15:16     



Imię: Michał
Dołączył: 18 Lut 2006
Skąd: Gliwice?
1. GIMP jest rulezz :super:
2. Czy nie wpadło Wam do głowy to, że ktoś puścił plotkę :?:
Policja nie robi Ż?DNYCH WJAZDÓW NA CHATę :!: Rok temu w Gliwicach ktoś puścił plote ze grasuje gwałciciel i seryjny morderca wszyscy to łykneli.
A tak na boku. Siedziec można iść za UDOSTEPNIANIE plików np. za pomoca eMule, ropowszechnianie ich lub osiąganie korzyści majątkowych. Za samo posiadanie musiałby Was np. Microsoft podac do sądu wniosek o odszkodowanie z POZWU CYWILNEGO. Jest to dla niego niepotrzebnym problemem bo za rozprawe zaplaci wiecej niz za odszkodowanie.
Profil
PW Email www Cytuj
MacSen 
Wysłany: Sob Sty 27, 2007 15:25     



Imię: Matthias
Dołączył: 01 Paź 2006
Skąd: Schlesien/Gleiwitz
Ja tam nie wiem czy plota czy nie ..u mnie byli i nic nie znaleźli.
Nie wiem czy tylko firmy czy statystycznego Kowalskiego, ale wole mieć spokojną głowe przynajmniej o te sprawy.
A co robią inni to mnie nie interesuje...w dobrej wieże przekazałem info łot co:)

Rok temu w Gliwicach ktoś puścił plote ze grasuje gwałciciel i seryjny morderca wszyscy to łykneli.

Wiesz jak to jest strzeżonego Bóg strzeże.
Profil
PW Email Cytuj
Coyote 
Wysłany: Sob Sty 27, 2007 15:31     



Imię: Michał
Dołączył: 18 Lut 2006
Skąd: Gliwice?
MacSen napisał/a:
Ja tam nie wiem czy plota czy nie ..u mnie byli i nic nie znaleźli.
Nie wiem czy tylko firmy czy statystycznego Kowalskiego, ale wole mieć spokojną głowe przynajmniej o te sprawy.
A co robią inni to mnie nie interesuje...w dobrej wieże przekazałem info łot co:)

Rok temu w Gliwicach ktoś puścił plote ze grasuje gwałciciel i seryjny morderca wszyscy to łykneli.

Wiesz jak to jest strzeżonego Bóg strzeże.


ta ale nei ma powodow do paniki w tym przypadku. Policja łapie w sieciach ktore masowo udostepniaja pliki :)
Profil
PW Email www Cytuj
Mariusz 
Wysłany: Sob Sty 27, 2007 20:51     



Imię: Mariusz Damian
Dołączył: 05 Gru 2004
Skąd: Gliwice
DAGFEN napisał/a:
Rok temu w Gliwicach ktoś puścił plote ze grasuje gwałciciel i seryjny morderca wszyscy to łykneli.

A akcję "osiedle" utożsamiali właśnie z tym niby mordercą ;)
Profil
PW Email Cytuj
Coyote 
Wysłany: Nie Sty 28, 2007 12:25     



Imię: Michał
Dołączył: 18 Lut 2006
Skąd: Gliwice?
Az Microsoft się ucieszył ze sprzedazy Winshitow :) Niestety podal neidawno na onecie ze nie ma zadnych wjazdow, zreszta Policja to samo :) :super:
Profil
PW Email www Cytuj
fekete 
Wysłany: Nie Sty 28, 2007 15:15     



Dołączył: 08 Lip 2006
Skąd: Gliwice
Cała ta sytuacja (plotki, czy nie) może być związana z pojawieniem się w sprzedaży Visty. Jeżeli nie Microsoft macza w tym palce, to może handlowcy :) ?
Profil
PW Email Cytuj
Coyote 
Wysłany: Nie Sty 28, 2007 15:23     



Imię: Michał
Dołączył: 18 Lut 2006
Skąd: Gliwice?
fekete napisał/a:
Cała ta sytuacja (plotki, czy nie) może być związana z pojawieniem się w sprzedaży Visty. Jeżeli nie Microsoft macza w tym palce, to może handlowcy

Prawda taka, że nie dowiemy się chyba nigdy. Faktem jest, że pare pomysłowych osób skorzystało z faktu tego i zaczeło sie podawac za policje i pukac do drzwi- skutki ?
Spora grupa osob okradziona ze sprzetu i zyski takich sklepów jak Proline :dobani: .
Profil
PW Email www Cytuj
Major 
Wysłany: Nie Sty 28, 2007 18:58     



Zaproszone osoby: 2
Dołączył: 19 Wrz 2005
Skąd: Londyn
DAGFEN napisał/a:
Microsoft podac do sądu wniosek o odszkodowanie z POZWU CYWILNEGO. Jest to dla niego niepotrzebnym problemem bo za rozprawe zaplaci wiecej niz za odszkodowanie.

Z tego co wiem to za rozprawe placi osoba przegrana, wiec w tym wypadku raczej microsoft by nic nie stracil.
DAGFEN napisał/a:
Spora grupa osob okradziona ze sprzetu i zyski takich sklepów jak Proline

A co ma z tym wspolnego PROLINE ?
Nie kumam Twojego toku myslenia.
Profil
PW Email www Cytuj
Coyote 
Wysłany: Nie Sty 28, 2007 21:38     



Imię: Michał
Dołączył: 18 Lut 2006
Skąd: Gliwice?
Cytat:
A co ma z tym wspolnego PROLINE
Nie kumam Twojego toku myslenia.


W Proline, zabrakło Windowsow :)
Cytat:
Z tego co wiem to za rozprawe placi osoba przegrana, wiec w tym wypadku raczej microsoft by nic nie stracil.

Możliwe jeśli się zmieniły przepisy.
Profil
PW Email www Cytuj
frohike 
Wysłany: Nie Sty 28, 2007 22:41     



Dołączył: 21 Lis 2004
Skąd: Gliwice
DAGFEN napisał/a:
Cytat:
Z tego co wiem to za rozprawe placi osoba przegrana, wiec w tym wypadku raczej microsoft by nic nie stracil.

Możliwe jeśli się zmieniły przepisy.


tak bylo zawsze
Profil
PW Email Cytuj
Coyote 
Wysłany: Pon Sty 29, 2007 06:41     



Imię: Michał
Dołączył: 18 Lut 2006
Skąd: Gliwice?
Cytat:
tak bylo zawsze

Zwaracam honor :P Fajtycznie tak bylo zawsze. Pewna strona wprowadzila mnie w blad.
Profil
PW Email www Cytuj
MacSen 
Wysłany: Wto Sty 30, 2007 10:52     



Imię: Matthias
Dołączył: 01 Paź 2006
Skąd: Schlesien/Gleiwitz
DAGFEN napisał/a:
Az Microsoft się ucieszył ze sprzedazy Winshitow :) Niestety podal neidawno na onecie ze nie ma zadnych wjazdow, zreszta Policja to samo :) :super:


Jesteś pewien??? Bo ja nie. Zwłaszcza że oni wcale się tłumaczyć z tego co robią nie muszą ani mnie ani tobie,poza swoimi przełożonym. Ani ja ani ty ani większość z nas (jak nie wszyscy) nie znamy technik i metod działania policji. Tam jakieś seriale amerykańckie :) at polckie :) to że tak powiem bujda.

Po prostu musimy czy nam się to podoba czy nie być legalni...no chyba że stać tu kogoś na adwokatów i grzywny. :(

Zresztą w każdej plotce jest zawsze ziarenko prawdy.

---------------------EDIT---------------------------------------

A skoro to panika i plotka to czemu we wszystkich sklepach komputerowych w Gliwicach
Windowsy masowo są wykupywane. Chyba jednak coś robią.
Profil
PW Email Cytuj
Coyote 
Wysłany: Wto Sty 30, 2007 18:09     



Imię: Michał
Dołączył: 18 Lut 2006
Skąd: Gliwice?
MacSen napisał/a:
A skoro to panika i plotka to czemu we wszystkich sklepach komputerowych w Gliwicach
Windowsy masowo są wykupywane. Chyba jednak coś robią.

Ludzie wpadaja w panike :)

MacSen napisał/a:
Ani ja ani ty ani większość z nas (jak nie wszyscy) nie znamy technik i metod działania policji.

Ale mam z tym codziennie styczność :) Policja szuka większych źródeł.

PS. Na pocieszenie powiem ze wychodzi konkurencyjny system do Windows, stworzony przez firme Apple i jest na PC ;)
Profil
PW Email www Cytuj
MacSen 
Wysłany: Sro Sty 31, 2007 00:05     



Imię: Matthias
Dołączył: 01 Paź 2006
Skąd: Schlesien/Gleiwitz
DAGFEN napisał/a:


Nie zmienia to jednak faktu że licho nie śpi. I Bóg jeden tylko wie co błękitni za genialny pomysł wymóżdżą. Panika czy nie lepiej mieć legala jak potem się z ręką w nocniku obudzić.
No chyba mam racje???? No powiedz że mam :P
Profil
PW Email Cytuj
Coyote 
Wysłany: Sro Sty 31, 2007 06:23     



Imię: Michał
Dołączył: 18 Lut 2006
Skąd: Gliwice?
MacSen napisał/a:
No chyba mam racje???? No powiedz że mam

Masz :P Ale ludzie mysla ze sam legalny Windows ich uratuje :P A inne rzeczy ? :zdziwko:
Profil
PW Email www Cytuj
Arex30 
Wysłany: Sro Sty 31, 2007 11:55     



Zaproszone osoby: 10
Imię: Arkadiusz
Dołączył: 18 Lip 2006
Skąd: Gliwice
DAGFEN, Ale do zastosowań domowych tak naprawdę jako SO Winda wystarczy gdyz całą resztę możesz mieć w darówkach.
Już pisaliśmy na ten temat.
Profil
PW Email Cytuj
MacSen 
Wysłany: Sro Sty 31, 2007 18:50     



Imię: Matthias
Dołączył: 01 Paź 2006
Skąd: Schlesien/Gleiwitz
DAGFEN napisał/a:
MacSen napisał/a:
No chyba mam racje???? No powiedz że mam

Masz :P Ale ludzie mysla ze sam legalny Windows ich uratuje :P A inne rzeczy ? :zdziwko:




Ufff kolejny..
OFFICE 2003/2007 ----- Open Office 2,1
A. Photoshop 7.0 + ----- Gimp.2.2 (moim zdaniem o niebo lepszy od photoshopa)
Antywirusy komercyjne ---- Avira AntiVir PersonalEdition Classic + inne
Zapory komercyjne ----- Sygate personal Firewall 5,6 (nie najnowszy ale spisuje się idealnie)

Co do ludzi to raczej wychodzi ich lenistwo...niż brak myślenia. No ale co tam.
Free softu jest masa tylko trzeba szukać lub oblukać linki które mam w podpisie :)
Profil
PW Email Cytuj
super_sonic 
Wysłany: Czw Lut 01, 2007 00:36     


Dołączył: 10 Sie 2006
Skąd: gliwice
[quote="DAGFEN"]
MacSen napisał/a:
PS. Na pocieszenie powiem ze wychodzi konkurencyjny system do Windows, stworzony przez firme Apple i jest na PC ;)


Czyli beda dwa systemy kradzione przez Polakow :P
Profil
PW Email Cytuj
Coyote 
Wysłany: Czw Lut 01, 2007 06:33     



Imię: Michał
Dołączył: 18 Lut 2006
Skąd: Gliwice?
super_sonic napisał/a:
Czyli beda dwa systemy kradzione przez Polakow

Nie wszystkie :P Ja u siebie zawsze posiadam dwa systemy- Linux'a i Wingroze :P
Profil
PW Email www Cytuj
MacSen 
Wysłany: Pon Lut 19, 2007 15:02     



Imię: Matthias
Dołączył: 01 Paź 2006
Skąd: Schlesien/Gleiwitz
Policjanci z KWP w Lublinie podczas dwudniowych działań prowadzonych w Puławach i Lublinie weszli do 29 mieszkań. Zabezpieczyli 38 jednostek centralnych komputerów, 10 dysków twardych, ponad 2000 płyt CD-R oraz DVD-R. Wartość zabezpieczonego sprzętu można szacować na 120 tys. zł, a nielegalnego oprogramowania na ponad 300 tys. zł.

Do dwudniowych działań zaangażowanych zostało 70 policjantów. Policjanci z Wydziału dw. z Przestępczością Gospodarczą KWP wspomagani byli przez funkcjonariuszy z KPP w Puławach oraz Lublinie. Działania „cyber patroli” ukierunkowane były na osoby bezprawnie rozpowszechniające duże ilości utworów chronionych prawem autorskim w sieci Internet.

Namierzeni internauci wykorzystywali programy peer-to-peer (P2P). Za ich pomocą udostępniali innym osobom dostęp do dużych ilości muzyki w plikach mp3, filmów, komercyjnych gier i programów komputerowych. Rekordzista udostępniał ponad 150 GB tj. kilka tysięcy empetrójek i kilkadziesiąt filmów.

Większość programów P2P wymaga otwarcia dostępu do swoich zasobów tak, więc aby móc pobierać muzykę i filmy należy umożliwić również pobieranie swoich zasobów, (co jest niedozwolone w przypadku udostępniania utworów chronionych prawem autorskim). Osoby, które bezprawnie rozpowszechniały utwory to najczęściej licealiści i studenci, którzy doskonale zdawali sobie sprawę z faktu, że ich działalność jest niezgodna z prawem. Sami często przyznawali, że słyszeli o działaniach Policji, zabezpieczeniach komputerów oraz konsekwencjach karnych. Mieli jednak nadzieje, że ich to nie spotka.

Policjanci zwalczający przestępczość w sieci Internet wciąż namierzają kolejne osoby naruszające prawo i przygotowują się do kolejnych dużych akcji. Zgodnie z polskim prawem nielegalne rozpowszechnianie utworów chronionych prawem autorskim zagrożone jest karą do 5 lat pozbawienia wolności. Odpowiedzialność karną ponoszą również osoby, które takie utwory ściągają na swój komputer.

_______________________________________________________

Mit? Nie, prawda, i to potwierdzona faktami. Funkcjonariusze z Puław i Lublina w ostatnim tygodniu skontrolowali kilkadziesiąt mieszkań, w których szukali tzw. piratów. Okazało się, że przypuszczenia policjantów przerosły ich najśmielsze oczekiwania. W dwudziestu dziewięciu z kontrolowanych mieszkań policjanci znaleźli nielegalne oprogramowanie za ponad 300 tys. zł. Miejscy funkcjonariusze do spraw walki z cyberprzestępczością zabezpieczyli sprzęt komputerowy o wartości 120 tys. zł.W sumie policjanci zabezpieczyli 38 komputerów, 10 dysków twardych, ponad 2000 płyt CD-R oraz DVD-R. Działania "cyberpatroli" ukierunkowane były na osoby bezprawnie rozpowszechniające duże ilości utworów chronionych prawem autorskim w internecie Namierzeni internauci wykorzystywali popularne programy peer-to-peer (P2P). Za ich pomocą udostępniali innym osobom dostęp do dużych ilości muzyki w plikach MP3, filmów w formatach komputerowych, komercyjnych gier i programów komputerowych. Rekordzista udostępniał ponad 150 GB tj. kilka tysięcy MP3 i kilkadziesiąt filmów.Większość programów P2P wymaga otwarcia dostępu do swoich zasobów, tak więc aby móc pobierać muzykę i filmy, należy umożliwić również pobieranie swoich zasobów, (co jest niedozwolone w przypadku udostępniania utworów chronionych prawem autorskim).
Osoby bezprawnie rozpowszechniające utwory były jeszcze w szkole średniej lub na studiach i doskonale zdawały sobie sprawę z faktu, że ich działalność jest niezgodna z prawem. Sami często przyznawali, że słyszeli o działaniach policji, zabezpieczeniach komputerów oraz konsekwencjach karnych. Mieli jednak nadzieje, że ich to nie spotka.

Z informacji Komendy Wojewódzkiej w Lublinie wiemy, że policjanci zwalczający przestępczość w sieci wciąż namierzają kolejne osoby naruszające prawo i przygotowują się do kolejnych dużych akcji na terenie województwa lubelskiego.
Zgodnie z polskim prawem nielegalne rozpowszechnianie utworów chronionych prawem autorskim zagrożone jest karą do 5 lat pozbawienia wolności. Odpowiedzialność karną ponoszą również osoby, które takie utwory ściągają na swój komputer. Już samo posiadanie np. nielegalnego programu komputerowego, nawet bez czerpania korzyści finansowych z tego tytułu, jest karalne.

Jedno za w w w dobreprogramy, p l a drugie za naszą kochaną w w w interia, p l

Niech mi ktoś jeszcze mówi że nie chodzą....chodzą chodzą i to całkiem skutecznie.
Profil
PW Email Cytuj
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Themes: junFresh & Silk icon

Akcje Charytatywne - Pomogliśmy

Zbiórka dla Domu Dziecka nr 3 w Gliwicach

Sprzęt dla Kliniki Patologii Noworodka w Zabrzu

Zbiórka dla Domu Samotnej Matki w Gliwicach

Zbiórka dla Hospicjum w Gliwicach






Ważne wydarzenia

I Urodziny Forum
II Urodziny Forum
III Urodziny Forum
IV Urodziny Forum
V Urodziny Forum


Jestem w Katalogu Ciekawych Stron - Zapraszamy!
Wyróżnienia
ForumGliwice.com - GWIAZDOR


Objeliśmy patronat Medialny nad:

- Adriatic Express 2006
- Gliwickie Spotkania Dobrych Dusz 2006
- II Gliwicki Piknik Lotniczy 2006
- Biotechnology - the next GENEration 2007
- WOŚP-Gliwice 2008