Poprzedni temat «» Następny temat
wybory - prezentacja
Autor Wiadomość
MAG 
Wysłany: Wto Lis 07, 2006 22:21     


Dołączył: 06 Lis 2006
Skąd: Gliwice
MacSen napisał/a:
Wiesz ja bym chętnie poszedł i dał komuś swoje poparcie tylko że ani jednego kandydata poza p. Frankiewiczem nie znam.
Zresztą na kogo tu głosować?? Bo jak patrze na te plakaty wyborcze to zewsząd fałsz i obłuda wyziera??? A pod każdym powinno pisac " I tak was mamy w ......." no właśnie tam.
Zresztą bardziej zdrowe rozwiązanie to chyba będzie w tedy jak wezme plecak i na sobote i niedziele wyniosę się w góry np. do Wisły


No właśnie o tym pisałem.. każdy mówi o tym że chciałby aby było lepiej, że jest źle.. a nie zamierza tego zmienić.. nie idąc na wybory przyczyniasz się do tego aby lepiej nie było.. z jednej strony pewnie powiesz, że Twoj głos nic nie zmieni.. ale takich osób jak Ty jest dużo (wydaje się Wam że Wasz głos nic nie zmieni) i pozostawiacie Waszą przyszłość w rękach przypadku.. żeby wytłumaczyć powagę sprawy.. np. na 4 okręg wyborczy przypada 5 mandatów do Rady Miasta.. w okręgu tym mieszka ok. 28000 mieszkańców.. z czego w ostatnich wyborach do samorządu wzięło udział tylko ok. 6500 mieszkańców (frekfencja ok. 22% nie więcej niż 23%) co sprawia, że o tym kto będzie reprezentował ten okręg w Radzie Miasta decyduje jedynie jedna czwarta (lub 1/5) mieszkańców!!! I JAK WY CHCECIE POZNIEJ NARZEKAć ŻE JEST ?LE!!! skoro na to pozwalacie.. pozawalacie aby decydował za Was ktoś inny (a ten ktoś inny wcale nie musi chcieć tego samego co WY!!!)

Piszesz że znasz jedynie p. Frankiewicza.. większość Gliwiczan zna głównie jego.. to Nasz prezydent.. ale sam nic nie zdziała.. bez poparcia Rady Miejskiej nie wiele dla Gliwic będzie w stanie zrobic.. dlatego WAŻNE JEST ABY W RADZIE MIASTA ZNALAZ?Y SIę OSOBY KTÓRE STARTUJ? Z TEJ SAMEJ PARTII CO P. FRANKIEWICZ.. Z PLATFORMY OBYWATELSKIEJ!!! tylko wtedy.. gdy będą wspólnie działać (do tej pory Platforma Obywatelska nie była większością w Radzie Miejskiej) Gliwice mają szanse stać się miastem którym chcemy aby były!!! NIE POZWÓLCIE ABY KTOŚ WYBRA? ZA WAS!!!

Ja ze swojej strony w 4 okręgu polecam Lista nr 5... p. JANUSZA MOSZYńSKIEGO Kandydat nr 1 (Kandydat do Sejmiku Wojewódzkiego) oraz p. TADEUSZA FULCZYKA Kandydat nr 13 (Kandydat do Rady Miejskiej)
Profil
PW Cytuj
frohike 
Wysłany: Wto Lis 07, 2006 23:10     



Dołączył: 21 Lis 2004
Skąd: Gliwice
MAG napisał/a:
dlatego WAŻNE JEST ABY W RADZIE MIASTA ZNALAZ?Y SIę OSOBY KTÓRE STARTUJ? Z TEJ SAMEJ PARTII CO P. FRANKIEWICZ.. Z PLATFORMY OBYWATELSKIEJ!!!


nie zgadzam sie z tym,

wydaje mi sie ze samorzady lokalne dzialaja troszke innaczej niz nasz rzad i tutaj o wiele latwiej jest sie dogadac co do wspolnego dobra gliwiczan. Wg. mnie niewazne kto jest z jakiej partii tylko co potrafi zrobic
Profil
PW Email Cytuj
trunks 
Wysłany: Wto Lis 07, 2006 23:18     



Imię: Jakub Piotr Aleksander :]
Dołączył: 24 Maj 2005
Skąd: z nienacka
co do prezydenta to wogle nie wiem na kogo głosować...bede musial poszukac kto wogle startuje. Frankiewicz juz długo jest prezydentem i chyba czas na zmiany
Profil
PW Email Cytuj
MAG 
Wysłany: Wto Lis 07, 2006 23:37     


Dołączył: 06 Lis 2006
Skąd: Gliwice
frohike napisał/a:
MAG napisał/a:
dlatego WAŻNE JEST ABY W RADZIE MIASTA ZNALAZ?Y SIę OSOBY KTÓRE STARTUJ? Z TEJ SAMEJ PARTII CO P. FRANKIEWICZ.. Z PLATFORMY OBYWATELSKIEJ!!!


nie zgadzam sie z tym,

wydaje mi sie ze samorzady lokalne dzialaja troszke innaczej niz nasz rzad i tutaj o wiele latwiej jest sie dogadac co do wspolnego dobra gliwiczan. Wg. mnie niewazne kto jest z jakiej partii tylko co potrafi zrobic


Zgadzam się z tym że samorządy lokalne do nie to samo co rząd.. przykładem są koalicje które zdarzają się w wyborach samorządowych, które nigdy nie miałyby miejsca na wyższym szczeblu.. odnośnie ludzi którzy potrafią coś zrobić dla dobra Gliwic.. to prawda że niezależnie od partii z której startują są ludzie którzy tego dobra dla Gliwic chcą... jednak jak ich odróżnić od pozostałych... od tych którzy w programach wyborczych obiecują rzeczy medialne lecz często nierealne (slogany które ciężko zrealizować).. myślę że osoby startujące z takiej partii jak Platforma Obywatelska nie są osobami przypadkowymi.. są to osoby zweryfikowane przez partię... często decydujący o obliczu Naszego Miasta już teraz (nie każdy przecież może startować z PO.. w przeciwieństwie do mniejszych partii lub stowarzyszeń)

Każdy ma prawo głosować na osobę która jemu się podoba.. Należy się jednak zastanowić czy jest to osoba godna zaufania.. i czy chce dobra Gliwic czy swojego.. no i przede wszystkim dla dobra Gliwic.. OBOWI?ZKIEM każdego z NAS jest pójście na wybory!!! .. NIE POZWOLCIE INNYM DECYDOWAć ZA WAS!!!
Profil
PW Cytuj
MAG 
Wysłany: Wto Lis 07, 2006 23:42     


Dołączył: 06 Lis 2006
Skąd: Gliwice
trunks napisał/a:
co do prezydenta to wogle nie wiem na kogo głosować...bede musial poszukac kto wogle startuje. Frankiewicz juz długo jest prezydentem i chyba czas na zmiany


Fakt.. Frankiewicz już długo jest prezydentem.. ale przejedź się do Bytomia, Zabrza.. i odpowiedz sobie na pytanie czy u Nas w Gliwicach było i jest źle za rządów Frankiewicza?
Profil
PW Cytuj
MacSen 
Wysłany: Sro Lis 08, 2006 11:51     



Imię: Matthias
Dołączył: 01 Paź 2006
Skąd: Schlesien/Gleiwitz
No kurcze blade ... jak ma być lepiej. Nieważne na kogo oddam mój głos jest ciągle to samo.
Zmieniają się tylko nazwiska i paszcze :) na zdjęciach

Przypadek twierdzisz....to w sumie jest przypadek.... bo skąd wiesz że te nasze głosy nie lądują w jakiejś niszczarce.(wiem przesadziłem trochę ale pewności nie masz) a praktycznie wszystko można ustawić

Co do partii to ani PO ani PiS ani inne wsiubzdziu będące na polskiej arenie politycznej. Niema po prostu u nich programu w który byłbym wstanie uwierzyć.

Spytam tak. Czy jakiekolwiek obietnice te większe zostały kiedykolwiek spełnione???
Raczej nie.
Profil
PW Email Cytuj
Major 
Wysłany: Sro Lis 08, 2006 12:03     



Zaproszone osoby: 2
Dołączył: 19 Wrz 2005
Skąd: Londyn
trunks napisał/a:
co do prezydenta to wogle nie wiem na kogo głosować...bede musial poszukac kto wogle startuje. Frankiewicz juz długo jest prezydentem i chyba czas na zmiany

Czy fakt, że ktoś jest długo musi oznaczać, że czas na zmiany? Popatrz na nasz rząd, w nim co chwile są zmiany i czy działa to na korzyść kraju? Moim zdaniem nie, bo ekipa rządząca nie ma nawet czasu naprawić to co kolejna zepsuła i koło się zamyka, bo podczas naprawiania kolejni coś psują, następni wchodzą i naprawiając znowu coś psują.
Profil
PW Email www Cytuj
MAG 
Wysłany: Sro Lis 08, 2006 13:24     


Dołączył: 06 Lis 2006
Skąd: Gliwice
MacSen napisał/a:
Co do partii to ani PO ani PiS ani inne wsiubzdziu będące na polskiej arenie politycznej. Niema po prostu u nich programu w który byłbym wstanie uwierzyć.

Spytam tak. Czy jakiekolwiek obietnice te większe zostały kiedykolwiek spełnione???
Raczej nie.


Być może programy wyborcze poszczególnych kandydatów są nie zawsze realne.. nie zawsze jednak tak jest.. wiele z obietnic wyborczych zostaje spełniona.. a pozatym chodzi o dobro Naszego Miasta.. myśle że za rządów p. Frankiewicza z PO w Gliwicach jest dobrze (nie wszystkie obietnice sa spełnione ale dajmy szanse je spełnić.. nie wszystkie przeciez to sprawa prosta.. zazwyczaj potrzeba czasu) Wydaje mi się że Gliwice idą w dobrym kierunku.. a jeżeli prezydentem zostanie ktoś inny jak to zwykle bywa zacznie się odcinać od tego co zrobil poprzednik.. i gdzie tu dobro Gliwic? Według mnie nie powinno się zmieniać tego co dobrze funkcjonuje!!!
Profil
PW Cytuj
MAG 
Wysłany: Sro Lis 08, 2006 13:27     


Dołączył: 06 Lis 2006
Skąd: Gliwice
Major napisał/a:
Czy fakt, że ktoś jest długo musi oznaczać, że czas na zmiany? Popatrz na nasz rząd, w nim co chwile są zmiany i czy działa to na korzyść kraju? Moim zdaniem nie, bo ekipa rządząca nie ma nawet czasu naprawić to co kolejna zepsuła i koło się zamyka, bo podczas naprawiania kolejni coś psują, następni wchodzą i naprawiając znowu coś psują.


W 100% zgadzam się z tym poglądem.. uważam że Gliwice dobrze się rozwijają.. i po co zmieniać coś co dobrze funkcjonuje!
Profil
PW Cytuj
p4cz3k 
Wysłany: Sro Lis 08, 2006 13:59     



Imię: Marcin
Dołączył: 08 Lip 2005
Skąd: Gliwice - Asnyka
pewnie wybiore sie na wybory, choc musze dowiedziec sie gdzie bedzie u mnie na osiedlu lokal wyborczy :) no i nie mam aktualnego dowodu ... ciekawe czy zaswiadczenie o zameldowaniu wystarczy :)

a co do kandydatow...to najprawdopodobniej zaglosuje wlasnie na frankiewicza...przyznam szczerze ze moze gliwice nie rozwijaja sie w zawrotnym sposob...ale sie rozwijaja...i dla mnie chyba to sie liczy...

drugim kandydatem nad ktorym sie zastanawialem to pan lewandowski...ale to raczej z innych pobudek...znam tego czlowieka osobiscie...i jest uczciwy i zetelny...

choc "mlodzi" politycy tacy zazwyczaj sa...pozniej sie to zmienia...

---

narazie podobaja mi sie reklamy - lewicy :=] hehe trafiaja w samo sedno...

---
Profil
PW Email Cytuj
Frycek 
Wysłany: Sob Lis 11, 2006 12:20     


Zaproszone osoby: 1
Imię: Mariusz
Dołączył: 25 Maj 2004
Skąd: Zabrze-Gliwice
dla rozluznienia dyskusji

h t t p;//w w w youtube, c o m/watch?v=gIkR3I-3FTM

inny Kandydat
Profil
PW Email Cytuj
Arex30 
Wysłany: Pią Sty 23, 2009 10:40     



Zaproszone osoby: 10
Imię: Arkadiusz
Dołączył: 18 Lip 2006
Skąd: Gliwice
Wiecie co ....... kiedy sa jakieś wybory.... ;)
Szukać będę poparcia :)
:rotfl:
Profil
PW Email Cytuj
Prezes 
Wysłany: Sob Cze 20, 2009 16:20     


Imię: Dawid
Dołączył: 10 Cze 2009
Skąd: Pyskowice
Rozwijamy hipermarkety, budujemy autostrady, wspieramy firmy! To wszystko Wam damy! Głosujcie, a dobrze wyjdziecie. Na bruku :) "Ta sama bajka od wielu lat..."
Profil
PW Email Cytuj
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Themes: junFresh & Silk icon

Akcje Charytatywne - Pomogliśmy

Zbiórka dla Domu Dziecka nr 3 w Gliwicach

Sprzęt dla Kliniki Patologii Noworodka w Zabrzu

Zbiórka dla Domu Samotnej Matki w Gliwicach

Zbiórka dla Hospicjum w Gliwicach






Ważne wydarzenia

I Urodziny Forum
II Urodziny Forum
III Urodziny Forum
IV Urodziny Forum
V Urodziny Forum


Jestem w Katalogu Ciekawych Stron - Zapraszamy!
Wyróżnienia
ForumGliwice.com - GWIAZDOR


Objeliśmy patronat Medialny nad:

- Adriatic Express 2006
- Gliwickie Spotkania Dobrych Dusz 2006
- II Gliwicki Piknik Lotniczy 2006
- Biotechnology - the next GENEration 2007
- WOŚP-Gliwice 2008