Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: kobi
Pon Sie 13, 2007 10:05
TV w komputerze
Autor Wiadomość
p4cz3k 
Wysłany: Czw Wrz 07, 2006 09:16   TV w komputerze  



Imię: Marcin
Dołączył: 08 Lip 2005
Skąd: Gliwice - Asnyka
No wiec ostatnio chodzi mi taki pomysl po glowie, czy jesli mozliwe np podlaczenie tv kablowej do komputera? i kozystanie z pc jak z telewizora? znaczy inaczej wiem ze jest taka mozliwosc poprzez karte / adapter tv ale...

np czy przy kilku letnim komputerze ze srednia konfiguracja ma to w ogole sens? na jakiej zasadzie to dziala ? odpalam jakis program i ogladam tv ?

druga kwestia podlaczenie anteny satelitarnej do pc i uzywanie pc jako dekodera ... czy cos takiego w ogole jest mozliwe?

i wreszczie czy mozliwe jest w ogole uzwanie pc jako video recordera / dvd recordera - tj jest jakis film w tv ktory chcialbym miec mam mozliwosc podlaczenia tv do kompa i czy jest mozliwe nagranie go na dysk twardy ?


h t t p;//allegro, p l/item124107410_karta_tv_philips_pal_b_g_d_k_stereo_pilot_windvr_.html

myslalem nad zakupem czegos takiego...hmmm i do tego zakupu nowej karty graficznej z tv out'em

kiedys z kumplem zgrywalismy jakis film z video na kompa ale pamietam ze byly straszne jaja z przekonwertowaniem tego na jakis sensowny format i doborem kodekow :/
Profil
PW Email Cytuj
MajkeL 
Wysłany: Czw Wrz 07, 2006 10:32     



Dołączył: 28 Wrz 2004
Skąd: Gliwice - peryferia
p4cz3k napisał/a:
np czy przy kilku letnim komputerze ze srednia konfiguracja ma to w ogole sens? na jakiej zasadzie to dziala ? odpalam jakis program i ogladam tv ?


Najpierw musisz sprawdzić jakie ta karta ma wymagania:
Jak widzę na aukcji:
Kod:
Procesor o zegarze 450MHz lub szybszy
64MB pamięci RAM
Karta dźwiękowa z gniazdem line-in

oraz czy masz wolny slot PCI

Co do programów do odtwarzania, jest tego sporo w Necie...
(lub dodane do karty)

Cytat:
druga kwestia podlaczenie anteny satelitarnej do pc i uzywanie pc jako dekodera ... czy cos takiego w ogole jest mozliwe?



Tu jest pewnien problem.....
Ja osobiście posiadam kartę tv z przetwornikiem analogowym, czyli moge do niego podpiąć antenkę z TV lub kablówkę.
Natomiast jesli zamierzasz podłączyć statelite to musisz się zaoptatrzyć w kartę która obsługuje cyfrowe wejście....

Możliwe ze już są karty z analogowym i cyfrowym przetwornikiem....

Cytat:
i wreszczie czy mozliwe jest w ogole uzwanie pc jako video recordera / dvd recordera - tj jest jakis film w tv ktory chcialbym miec mam mozliwosc podlaczenia tv do kompa i czy jest mozliwe nagranie go na dysk twardy ?


ależ oczywiście....
Najczęściej do karty (jeśli to nie OEM) dołączone są specjalne programy do zgrywania.... a niektóre nawet w czase rzeczywistym konwertują do divx....
Tak czy siak dobrze żebyś mieł większy HDD

Fajnym dodatkiem jest pilocik.....,ale jak widzę to już standard

Udanego zakupu
Profil
PW Cytuj
Major 
Wysłany: Czw Wrz 07, 2006 20:57     



Zaproszone osoby: 2
Dołączył: 19 Wrz 2005
Skąd: Londyn
p4cz3k napisał/a:
druga kwestia podlaczenie anteny satelitarnej do pc i uzywanie pc jako dekodera ... czy cos takiego w ogole jest mozliwe?
Nie ma nadal żadnego problemu. Wystarczy mieć czasze, a karty satelitarne takie jak do zwyklej analogowej też istnieją. Ze zwyklej analogowej nie da się zrobić satelitarnej. Co do wymagań, coraz to nowsze tunery wymagają coraz mocniejszego sprzętu.
Profil
PW Email www Cytuj
darkenstein
[Usunięty]
Wysłany: Pią Wrz 08, 2006 00:11     

p4cz3k, mam karte SkyStar2TV podlaczyłem do niej dwie czasze i mam wszystkie programy z astry i hotbirda :ok: , jak sciagniesz programik z netu do ogladania TV z satelity to rozkodujesz prawie wszystko z zachodu( program dołączony do karty nie ma wtyczek i nie rozkodujesz nic ) z cyfra sa problemy polsat działa mam to w kompie z procem chyba 1,5 (obecnie sie spaliła plyta :kwasny: )na celeronie 750 troche cieło przy rozkodowywaniu kodowanych stacji zwyklą karte TV AverMedia tez mam ta działa bez problemu na starym kompie zgrywac mozna co sie chce (klikasz nagrywaj zapali sie czerwona lampka i juz działa :Dprzedtem konfigurujesz program w jakim formacie ma nagrywac i z jaka jakoscia )zalezy ile masz miejsca na dysku :) ja mam zawalone 500G przez teledyski dzieciaków :rotfl:
pamietaj ze rozkodowywanie programow TV jest nie legalne ale w celach edukacyjnych spoko ;)
pozdrawiam darek
Cytuj
fekete 
Wysłany: Pią Wrz 15, 2006 21:22     



Dołączył: 08 Lip 2006
Skąd: Gliwice
p4cz3k, jeżeli masz szybki procesor, możesz zgrywać od razu do divxa lu xvida, ale najlepszą jakość, na słabszym sprzęcie (ja mam athlona 1700) uzyskasz przechwytując do mpeg2 (z tv lub video), potem możesz przekonwertować to na divx lub dvd.
Profil
PW Email Cytuj
Tonio 
Wysłany: Pią Wrz 15, 2006 23:17     



Dołączył: 02 Lis 2005
A jak mam satelite cyfrowa, 2 konwertory podlaczone do 1 tunera przez automatyczna zwrotnice... czy jak rozdwoje ten kabel i 1 podlacze do tunera a drugi do karty to beda sie gryzly czy jakos zadziala??
Profil
PW Email Cytuj
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Themes: junFresh & Silk icon

Akcje Charytatywne - Pomogliśmy

Zbiórka dla Domu Dziecka nr 3 w Gliwicach

Sprzęt dla Kliniki Patologii Noworodka w Zabrzu

Zbiórka dla Domu Samotnej Matki w Gliwicach

Zbiórka dla Hospicjum w Gliwicach






Ważne wydarzenia

I Urodziny Forum
II Urodziny Forum
III Urodziny Forum
IV Urodziny Forum
V Urodziny Forum


Jestem w Katalogu Ciekawych Stron - Zapraszamy!
Wyróżnienia
ForumGliwice.com - GWIAZDOR


Objeliśmy patronat Medialny nad:

- Adriatic Express 2006
- Gliwickie Spotkania Dobrych Dusz 2006
- II Gliwicki Piknik Lotniczy 2006
- Biotechnology - the next GENEration 2007
- WOŚP-Gliwice 2008