Poprzedni temat «» Następny temat
mieszkania do remontu - lista
Autor Wiadomość
Szamanka 
Wysłany: Sro Sie 01, 2007 12:06     



Zaproszone osoby: 2
Imię: Beti( dla znajomych)
Dołączyła: 22 Lip 2005
Skąd: kiedys Gliwice
Straszne jak to sie czyta, bo faktycznie zadnej persperktywy na przyszlosc by miec " swoje gniazdko"

Najlepiej zadluzyc sie na ok 50 lat, by miec te swoje marne M-3
Skad to sie bierze?
Aither napisala
Cytat:
nie buduje sie mieszkan wiec nie maja co rozdawac


ale przeciez widac np w Gliwicach, jak wiele mieszkan zostalo oddanych do uzytku ( ulica Jasna) jak wiele ludzi sie buduje (Kleszczow i okoliczne wioski)....ja poprostu tego nie moge pojac, ze niby golym okiem widac, ze stoi budynek a jednak ciagle tych mieszkan brakuje.
Na zachodzie nie slyszalam aby ktos mial takie problemy. Oczywiscie swoje tez trzeba czasem odczekac by dostac wymarzone mieszkanie ale to nie okres 20 lat. Wynajmujac prywatnie tez nie grozi, ze zostanie ktos bez grosza...dlaczego w Polsce jest inaczej?
Mozna smialo rzec, ze Polska nie jest krajem " golodupcow", rozwija sie, idzie do przodu, widac zmiany i to wielkie, wiec dlaczego jesli chodzi o dach nad glowa wciaz sa problemy i to od lat?
Profil
PW Email Cytuj
Aither 
Wysłany: Sro Sie 01, 2007 12:14     
Smoczyca



Zaproszone osoby: 1
Dołączyła: 24 Lut 2005
Skąd: Grottgera
Szamanka napisał/a:
ale przeciez widac np w Gliwicach, jak wiele mieszkan zostalo oddanych do uzytku ( ulica Jasna) jak wiele ludzi sie buduje (Kleszczow i okoliczne wioski)....ja poprostu tego nie moge pojac, ze niby golym okiem widac, ze stoi budynek a jednak ciagle tych mieszkan brakuje.

bo:
1. buduje sie ten co ma pieniadze... przecietny Kowalski co zarabia 1500 nie bedzie stac go nigdy w zyciu na budowe domu zwlaszcza jesli ma rodzine
2. stoja puste mieszkania ale... to sa wykupione przez prywatnych ludzi i oni w nich nie mieszkaja ale i tez nie sprzedaja... to dobra inwestycja przeciez.
3. sa problemy bo sie malo buduje... od dawna sie malo budowalo ok 10 lat i teraz te braki wlasnie wychodza... nasz wyz demograficzny nie ma gdzie mieszkac... a przydaloby sie "cos" zeby wyfrunac i zalozyc wlasne gniazdo :P
Profil
PW Email Cytuj
Szamanka 
Wysłany: Sro Sie 01, 2007 12:17     



Zaproszone osoby: 2
Imię: Beti( dla znajomych)
Dołączyła: 22 Lip 2005
Skąd: kiedys Gliwice
No to jesli Pan Kowalski zarabia 1500 zlotych, to nie stac go tez na wynajem mieszkania za ( jakie tu byly kwoty?) 1200 zlotych.....jezusicku :przestraszony: w takim razie gdzie on mieszka?
Profil
PW Email Cytuj
Aither 
Wysłany: Sro Sie 01, 2007 12:20     
Smoczyca



Zaproszone osoby: 1
Dołączyła: 24 Lut 2005
Skąd: Grottgera
Szamanka, no zazwyczaj jesli ma mieszkanie to albo kawalerke 30 m^2 z 2 dzieci i zona (np moj brat) albo tak jak ja siedzi u rodzicow bo nie ma perspektywy aby kupic lub dostac mieszkanie... nie mowiac juz o budowie domu :/
Profil
PW Email Cytuj
nemo1125 
Wysłany: Sro Sie 01, 2007 12:45     



Dołączył: 11 Paź 2006
Skąd: Zabrze
Zanim zamieszkałem w swoim mieszkaniu, przez wiele lat wynajmowałem mieszkanie razem z dziewczyną. We dwoje nie jest źle, choć sielanki nie ma.
Profil
PW Email Cytuj
Alinka 
Wysłany: Sro Sie 01, 2007 18:36     


Imię: Ala
Dołączyła: 01 Mar 2006
Skąd: TG->NYSA
niektorzy nie maja gdzie mieszkac, a inni znow maja za duzo wyboru gdzie mieszkac:(
Profil
PW Email Cytuj
Aither 
Wysłany: Czw Sie 02, 2007 09:28     
Smoczyca



Zaproszone osoby: 1
Dołączyła: 24 Lut 2005
Skąd: Grottgera
no co Ty ? :) chcialabym miec ten problem :)
Profil
PW Email Cytuj
Alinka 
Wysłany: Czw Sie 02, 2007 09:49     


Imię: Ala
Dołączyła: 01 Mar 2006
Skąd: TG->NYSA
Aither , wpadaj:) odstapie ci pietro domu albo domek parterowy:) no ale wtedy musialabys wyprowadzic sie z Kochanych Gliwic, do Tg lub Bytomia..
Profil
PW Email Cytuj
Aither 
Wysłany: Czw Sie 02, 2007 09:54     
Smoczyca



Zaproszone osoby: 1
Dołączyła: 24 Lut 2005
Skąd: Grottgera
Alinka, ech no to faktycznie to jest ten bol :zalamany: ale przemysle :D
Profil
PW Email Cytuj
Solid_Wood 
Wysłany: Nie Sie 05, 2007 09:52     



Dołączył: 30 Cze 2007
Skąd: Gliwice
przyjmę działkę budowlaną na terenie Gliwic lub najbliższej okolicy :) a potem się będę budował... jakieś 20 lat! :) no ale plan już mam!
Profil
PW Email Cytuj
Alinka 
Wysłany: Nie Sie 05, 2007 10:33     


Imię: Ala
Dołączyła: 01 Mar 2006
Skąd: TG->NYSA
Solid_Wood napisał/a:
przyjmę działkę budowlaną na terenie Gliwic lub najbliższej okolicy

od tak chyba nikt ci dzialki nie podaruje...bo grunt dosc dobrze stoi:), wydaje mi sie jesli sa checi, to mozna wybudowac dom i kasa nie jest najwiekszym problemem..
Profil
PW Email Cytuj
Solid_Wood 
Wysłany: Pon Sie 06, 2007 15:57     



Dołączył: 30 Cze 2007
Skąd: Gliwice
Alinka napisał/a:
jesli sa checi, to mozna wybudowac dom i kasa nie jest najwiekszym problemem..


pewnie że tak! "W górę uszy, kołki!" jak mawiał pewien leniwiec :)
Profil
PW Email Cytuj
ziutek997 
Wysłany: Sob Sie 18, 2007 23:03     



Dołączył: 25 Cze 2005
Skąd: Obrońców Pokoju
Eh... jak na razie nie widzę dla siebie perspektywy w kwestii mieszkania.... ale jeszcze z rok i musiałbym faktycznie podjąć jakieś poważniejsze kroki w tej sprawie... tylko jakie???
Dla zasady jestem zapisany w inspektoracie mieszkaniowym w UM i co roku chodzę składać podpisy ale tam nie ma realnych szans na otrzymanie mieszkania... w kolejce czeka parę tysięcy wniosków a rocznie wydaje się co najwyżej kilkadziesiąt mieszkań.
Najbardziej boli mnie to jak patrzę ile pustostanów jest chociażby u mnie na osiedlu... wszystkie pomimo że nie zamieszkałe są regularnie opłacane i nie ma żadnych możliwość aby mieszkania te były ponownie do zasiedlenia. Zresztą pojedyncze mieszkania które udaje się spółdzielnia odzyskać (najczęściej przez eksmisję) i tak są sprzedawane w przetargu...
Każdy kij ma dwa końce... i tak myślę że jest też z powszechnym uwłaszczaniem mieszkań. Dobrze że ludzie którzy pracowali na to prawie całe swoje życie doczekali się wreszcie swoich własnych wymarzonych em. i nikt im już ich nie odbierze. Jednak w ostatnich latach bardzo modne stało się wyprowadzanie się na obrzeża miasta do domków jednorodzinnych a z własnych obserwacji wiem że najczęściej zostają po nich puste mieszkania które są przez nich traktowane jako inwestycja (znam sporo takich ludzi). Nie dziwię się im bo sam zrobiłbym dokładnie tak samo ale chodzi tu raczej o to że co się tylko dało zostało wyprzedane a nie powstają nowe mieszkania dla młodych ludzi którzy też chcieliby jakoś zacząć życie na własną rękę. W dzisiejszych czasach ten kto ma mieszkanie jest szczęściarzem... kto go nie ma raczej łatwo go nie zdobędzie. Przecież młodego człowieka zaraz po szkole który dopiero zaczyna swoją karjerę nie będzie od razu stać na kupienie mieszkania! A przy dzisiejszych cenach nieruchomości i poziomie zarobków często również kredyt jest nie ralny. Eh... szkoda gadać... tylko się człowiek dołuje :)
Profil
PW Email Cytuj
Solid_Wood 
Wysłany: Pon Sie 20, 2007 19:19     



Dołączył: 30 Cze 2007
Skąd: Gliwice
aż chciało by się zaśpiewać Młynarskiego: "nie ma jak u Mamy".... ech.... damy radę!
Profil
PW Email Cytuj
Frycek 
Wysłany: Pon Lut 18, 2008 13:54     


Zaproszone osoby: 1
Imię: Mariusz
Dołączył: 25 Maj 2004
Skąd: Zabrze-Gliwice
Zgodnie z uchwałą Rady Miejskiej nr XXXVI/907/2005 z 20 października 2005 roku w sprawie zasad wynajmowania lokali wchodzących w skład mieszkaniowego zasobu miasta Gliwice od 1 do 29 lutego 2008 roku zostanie przeprowadzona aktualizacja wniosków osób ubiegających się o wynajęcie mieszkania do remontu.
Wzywa się wszystkie osoby, które złożyły wnioski, do zgłoszenia się w Referacie Mieszkaniowym w godzinach pracy Urzędu Miejskiego i potwierdzenia chęci dalszego ubiegania się o wynajęcie mieszkania zakwalifikowanego do remontu.

Druki oświadczeń dostępne są:
w Referacie Mieszkaniowym Urzędu Miejskiego (pokój 341, III piętro);
w Informacji ogólnej Biura Obsługi Interesantów (hol główny Urzędu Miejskiego);
na stronie internetowej Urzędu Miejskiego.

Wypełnione i podpisane oświadczenie należy złożyć w Biurze Podawczym (hol główny Urzędu Miejskiego) lub przesłać pocztą (liczy się data stempla pocztowego).
Osoby, które nie zaktualizują złożonego wniosku, zostaną wykreślone z rejestru.
Profil
PW Email Cytuj
Aither 
Wysłany: Wto Lut 19, 2008 09:31     
Smoczyca



Zaproszone osoby: 1
Dołączyła: 24 Lut 2005
Skąd: Grottgera
ta robia aktualizacje drukow ale to i tak nic nie daje... mieszkan miejskich nie przybywa, przydzielanych jest coraz mniej tych mieszkan a kolejka zmniejsza sie w zastraszajaco wolnym tempie... zastanawiam sie jak miasto chce rozwiazac ten problem, ze brakuje mieszkan, nie mowie tutaj o kupnie czy tbsach bo nie kazdego jest na to stac - ot tak prawde mowiac.
Profil
PW Email Cytuj
wolf 
Wysłany: Pon Mar 24, 2008 10:28     



Dołączył: 21 Sty 2006
Skąd: Gliwice
A wogole przyjmują jeszcze podania o te mieszkania pod wynajem.?
Profil
PW Email Cytuj
ziutek997 
Wysłany: Pon Mar 24, 2008 12:02     



Dołączył: 25 Cze 2005
Skąd: Obrońców Pokoju
Nie wiem jak jest w tym momencie ale nie dawno mój brat chciał złożyć wniosek to powiedzieli mu że nie ma takiej możliwości w związku ze zbyt długą kolejką oczekujących... nie wiem czy sytuacja się zmieniła czy nie - zawsze można zapytać :)
Profil
PW Email Cytuj
wolf 
Wysłany: Pon Mar 24, 2008 12:44     



Dołączył: 21 Sty 2006
Skąd: Gliwice
ziutek997 napisał/a:
Nie wiem jak jest w tym momencie ale nie dawno mój brat chciał złożyć wniosek to powiedzieli mu że nie ma takiej możliwości w związku ze zbyt długą kolejką oczekujących... nie wiem czy sytuacja się zmieniła czy nie - zawsze można zapytać :)
No to , tą samą odpowiedz otrzymałem rok temu na wiosne.
Profil
PW Email Cytuj
MissIndependent 
Wysłany: Nie Paź 12, 2008 11:31     



Dołączyła: 12 Paź 2008
Skąd: Dzielnica Cudów
to prawda, nie można już składać wniosków. mi się naszczęście udało, bo złożyłam do zaraz po moich 18tych urodzinach. ale będę czekaćjeszcze dłuuuuugo zanim bd miała szanse dostać mieszkanie :/
Profil
PW Email www Cytuj
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Themes: junFresh & Silk icon

Akcje Charytatywne - Pomogliśmy

Zbiórka dla Domu Dziecka nr 3 w Gliwicach

Sprzęt dla Kliniki Patologii Noworodka w Zabrzu

Zbiórka dla Domu Samotnej Matki w Gliwicach

Zbiórka dla Hospicjum w Gliwicach






Ważne wydarzenia

I Urodziny Forum
II Urodziny Forum
III Urodziny Forum
IV Urodziny Forum
V Urodziny Forum


Jestem w Katalogu Ciekawych Stron - Zapraszamy!
Wyróżnienia
ForumGliwice.com - GWIAZDOR


Objeliśmy patronat Medialny nad:

- Adriatic Express 2006
- Gliwickie Spotkania Dobrych Dusz 2006
- II Gliwicki Piknik Lotniczy 2006
- Biotechnology - the next GENEration 2007
- WOŚP-Gliwice 2008