Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Frycek
Wto Wrz 05, 2006 21:07
Zielony Listek
Autor Wiadomość
Major 
Wysłany: Nie Wrz 03, 2006 22:37     



Zaproszone osoby: 2
Dołączył: 19 Wrz 2005
Skąd: Londyn
Mariusz napisał/a:
Ja np: jadę za takim autem z odpowiednim odstępem

Za każdym pojazdem powinieneś jechać z pewnym odstępem :D
Alinka napisał/a:
słyszałam , ze około roku powinno się jeździc z tym listkiem:)

Nie ma żadnego przepisu regulującego przymus naklejania takiej naklejki. Ja bym w życiu tego nie nakleił nie tylko ze względu na totalny brak chęci, ale również z powodu oszpecania pojazdu.
Tak wogóle to te listki to niezła kpina. Ona chyba tylko daje otuche kierującemu, a tak naprawde w zachowanie pozostałych kierowców nic nie wnosi. Nawet bardziej prowokuje do dziwnych zdażeń i częstrzego wyprzedzania auta z taką naklejką.
Ja bym się naprawde poważnie zastanowił nad zakupem tego szpecącego elementu :P
Profil
PW Email www Cytuj
Mariusz 
Wysłany: Nie Wrz 03, 2006 22:43     



Imię: Mariusz Damian
Dołączył: 05 Gru 2004
Skąd: Gliwice
Kobi, a czy ja napisałem, że jestem mistrzem kierownicy (czyt. ze 100% doświadczeniem) ? ;-)
Ja napisałm tylko żeby nie mylić teorii (Kodeksu Ruchu Drogowego) z praktyką (techniką jazdy) :)

A co do naklejki: faktycznie szpeci auta, a poza tym ... u mnie nie ma z tyłu na szybie miejsca na naklejkę ...
Profil
PW Email Cytuj
voyteck 
Wysłany: Pon Wrz 04, 2006 01:29     


Dołączył: 15 Sty 2006
Skąd: Gliwice
kobi napisał/a:
Ale i tak przyzna, że nie jest w stanie przewidzieć wszystkiego. Dlaczego? Bo nabrał szacunku.

Święta racja !!!

Mariusz napisał/a:
u mnie nie ma z tyłu na szybie miejsca na naklejkę ...

Ale na NOC-STOP czy na odwrót - jest miejsce ? :hyhy:

Mariusz napisał/a:
Tutaj raczej żadna sytuacja w mieście nas nie zaskoczy !

zdziwisz sie kiedys - ile razy pierwszeństwo wcale nie oznacza pierwszeństwa a zielone światło wcale nie jest takie zielone.
Profil
PW Email Cytuj
Mariusz 
Wysłany: Pon Wrz 04, 2006 09:50     



Imię: Mariusz Damian
Dołączył: 05 Gru 2004
Skąd: Gliwice
voyteck napisał/a:
Ale na NOC-STOP czy na odwrót - jest miejsce ? :hyhy:

Powiem tak: według mojego uznania na szybę można nakleić max. 2 naklejki. 3 lub 4 odpada, auto to nie makieta na naklejki. Oprócz NOC STOP mam naklejoną jeszcze naklejkę z klunu Renault Clio ;-)

Mariusz napisał/a:
Tutaj raczej żadna sytuacja w mieście nas nie zaskoczy !

zdziwisz sie kiedys - ile razy pierwszeństwo wcale nie oznacza pierwszeństwa a zielone światło wcale nie jest takie zielone.[/quote]
Bo jak jedzie jakiś debil to zawsze lepiej ustąpić niż dać w siebie wjechać ... chociaż są ludzie, którzy czyhają na to by ktoś walnął w ich auto, np: wtedy gdy chcą zmienić samochód :-)
Profil
PW Email Cytuj
krystian 
Wysłany: Pon Wrz 04, 2006 20:27     


Dołączył: 05 Wrz 2005
Skąd: Gliwice
Mariusz napisał/a:
auto to nie makieta na naklejki
to po cholere ci te naklejki z noc stop...kto ci ukradnie kilkunastoletnie reanauly clio pierwszej generacji. pomoz innym uczestnikom ruchu i daj cos co jest pozyteczne. naklej listek!!!
Mariusz napisał/a:
Bo jak jedzie jakiś debil to zawsze lepiej ustąpić niż dać w siebie wjechać ..
nie zawsze debil przejedzie na czerwonym, nie zawsze debil nie zatrzyma sie na stop, nie zawsze debil nagle zacznie zawracac w miejscu gdzie nikt by sie tego nie spodziewal. sa sytuacje ktorych trzeba sie uczyc. ludzie sa dziwni i nie mozna im ufac. mam prawo jazdy 5 lat i do tej pory mnie niektorzy kierowcy zaskakuja. podejrzewam ze beda mnie zaskakiwac do konca zycia, ja sam czasem ich zaskakuje. nikt nie jest alfa i omega, szczegolnie po 9 miesiacach posiadania prawa jazdy, i jezdzenia autem rodzicow. jesli naprawde listek w czyms pomaga, to naklej go dla bezpieczenstwa wlasnego i innych. a z tego co widze mowisz ze pomaga bo sam zachowujesz odstep gdy widzisz auto z tym znaczkiem na szybie, wiec dlaczego sie go wstydzisz?
Profil
PW Email Cytuj
Alinka 
Wysłany: Wto Wrz 05, 2006 07:13     


Imię: Ala
Dołączyła: 01 Mar 2006
Skąd: TG->NYSA
krystian napisał/a:
jezdzenia autem rodzicow


eh, no ale to troche siara miec listek na BMW, co koledzy powiedza :rotfl:
Mariusz napisał/a:
według mojego uznania na szybę można nakleić

szyba ma 4 boki, a ty masz dopiero 2 znaczki, z tego co widac na dolnych rogach szyby, a listek przykleja sie raczej na gornych bokach, wiec miejsce jest :hyhy:

osoby ktore ze mna jezdza , sa bardziej przerazone niz ja, kiedy wczoraj mi samochod zgasl to mama o malo zawału nie dostała.. oni nie rozumieja , ze skoro zdałam prawko, to chyba umiem jezdzic...no ale sie nie przekonaja, bo ciagle sie z siorka sprzeczam, az w koncu mi powiedziala ze jade z nia ostatni raz no to ch... :rozpacz: ,poczekam na swoje autko :hurra:
kiedy jade to ciagle czuje sie jak w "L", ze kierowcy mi wszystko wybacza haha, stad pomysl z listkiem, zeby uwazali na mnie, bo sie ucze :D
Profil
PW Email Cytuj
voyteck 
Wysłany: Wto Wrz 05, 2006 14:24     


Dołączył: 15 Sty 2006
Skąd: Gliwice
Alinka napisał/a:
kiedy jade to ciagle czuje sie jak w "L", ze kierowcy mi wszystko wybacza haha, stad pomysl z listkiem, zeby uwazali na mnie, bo sie ucze


Też mialem podobnie , po zdaniu prawka .
Ale tak chyba jest do momentu jak weźmiesz auto kompletnie sama i uświadomisz sobie ze jestes całkowice tak samo traktowana
jak wszyscy inni na drodze :hyhy:
Troche to moze przerażać na początku , dlatego ja brałem autko i jeździłem bardzo dużo na początku - dla samego jeżdżenia ( zresztą to mi chyba zostało do dzisiaj ) :P
Profil
PW Email Cytuj
trunks 
Wysłany: Wto Wrz 05, 2006 23:43     



Imię: Jakub Piotr Aleksander :]
Dołączył: 25 Maj 2005
Skąd: z nienacka
ino jeszcze zeby paliwo bylo tansze hehe
Profil
PW Email Cytuj
Major 
Wysłany: Wto Wrz 05, 2006 23:56     



Zaproszone osoby: 2
Dołączył: 19 Wrz 2005
Skąd: Londyn
voyteck napisał/a:
Troche to moze przerażać na początku , dlatego ja brałem autko i jeździłem bardzo dużo na początku

Robiłem podobnie, tylko dopiero po pół roku kiedy dostawałem auto już po zimie. Mogłem szaleć ile się dało :) Aż się ojciec wkurzał i mi przestał dawać, bo stwierdził, że on co dwa tygodnie nie będzie zapełniał 75l baku do pełna.
Profil
PW Email www Cytuj
Alinka 
Wysłany: Sro Wrz 06, 2006 07:34     


Imię: Ala
Dołączyła: 01 Mar 2006
Skąd: TG->NYSA
trunks napisał/a:
ino jeszcze zeby paliwo bylo tansze hehe


bo to ma sie auto na gas:)
voyteck napisał/a:
Ale tak chyba jest do momentu jak weźmiesz auto kompletnie sama

ileż ja sie naprosze w domu o to zeby dali mi samochod:( eh wymagaja odemnie zebym sie nauczyla jezdzic, ale nie daja mi zadnej okazji abym sie uczyla :zdegustowany: a musze sie uczyc bo juz mi zapowiedzieli ze bede jezdzila sama do Nysy po autostradzie :przestraszony:
ale musze czekac... auto stoi w Mikołowie a papiery jego w hiszpani :/

voyteck napisał/a:
jeździłem bardzo dużo na początku - dla samego jeżdżenia


ale z drugiej strony, troche wkurza kiedy jedzie jakis młodzieniec, muzyka na fool a on 10 raz jedzie obok ciebie , tak jakby chcial pokazac ale ja mam bryke a jakie nagłosnienie... u lala
Profil
PW Email Cytuj
Anula
[Usunięty]
Wysłany: Sro Wrz 06, 2006 09:58     

prawo jazdy ma 4 lata jednak od 1,5 roku nie jeździłam prawie wcale.Teraz planuje kupic sobie swoje autko ale przeraza mnie fakt że jak wsiąde to nie bede wiedziała co robić, że wszystkiego zapomniałam. :/
Listek z tyłu bedzie wiec konieczny bo po takim czasie niejeżdzenia to bede stanowic realne zagrożenie dla innych kierowców :P Także ostrzegam.
pojeżdze najpierw po oślich łączkach albo po lotnisku zeby sie troche wprawic i przypomniec co i jak.
Cytuj
MajkeL 
Wysłany: Sro Wrz 06, 2006 10:36     



Dołączył: 28 Wrz 2004
Skąd: Gliwice - peryferia
Anula napisał/a:
pojeżdze najpierw po oślich łączkach albo po lotnisku zeby sie troche wprawic i przypomniec co i jak.

Może warto także pomyślec o wykupieniu sobie pare godzin jazdy w jakiejś szkółce...., ale na lotnisku także można potrenować ....

Szerokiej drogi ;)

Co do listka to miałem zamiar kupić (bo od niedawna mam prawko), ale jakoś wypadło mi to z głowy........ :)
Profil
PW Cytuj
Anula
[Usunięty]
Wysłany: Sro Wrz 06, 2006 10:43     

MajkeL napisał/a:
Może warto także pomyślec o wykupieniu sobie pare godzin jazdy w jakiejś szkółce

tak tak o tym tez myślałam zeby w trakcie załatwiania spraw zwiazanych z kupnem samochodu i odebraniem go wykupic kilka godzin zebym sobie siary nie narobiła jak mi autko zgasnie za bramą komisu. :szok:
Cytuj
voyteck 
Wysłany: Sro Wrz 06, 2006 11:06     


Dołączył: 15 Sty 2006
Skąd: Gliwice
Alinka napisał/a:
ale z drugiej strony, troche wkurza kiedy jedzie jakis młodzieniec, muzyka na fool a on 10 raz jedzie obok ciebie , tak jakby chcial pokazac ale ja mam bryke a jakie nagłosnienie... u lala

Serio spotykasz takie elementy ? :P Szkoda że mi sie nigdy nie zdarzy spotkac takiego ..... ( kierowcy )

Anula napisał/a:
pojeżdze najpierw po oślich łączkach albo po lotnisku zeby sie troche wprawic i przypomniec co i jak.

W sumie też bym tak zrobił . Ale prowadzenia auta się nigdy nie zapomina , to jest jak ........ jazda na rowierze :P
Profil
PW Email Cytuj
voyteck 
Wysłany: Sro Wrz 06, 2006 11:14     


Dołączył: 15 Sty 2006
Skąd: Gliwice
Anula napisał/a:
bede stanowic realne zagrożenie dla innych kierowców Także ostrzegam.

Daj znać jak to nastąpi :hyhy: :hyhy: :hyhy:
Profil
PW Email Cytuj
Mariusz 
Wysłany: Sro Wrz 06, 2006 16:09     



Imię: Mariusz Damian
Dołączył: 05 Gru 2004
Skąd: Gliwice
krystian napisał/a:
kto ci ukradnie kilkunastoletnie reanauly clio

8-letnie jak coś, a odnośnie kradzieży ... złodzieje nie kradną tylko luksusowych aut, nie ma na to żadnej reguły, biorą się za każde auta ... czy to zamówienie na dane części, czy jeszcze inny cel. Mógłbym conieco o tym poopowiadać, ale nie na forum ...

krystian napisał/a:
pomoz innym uczestnikom ruchu i daj cos co jest pozyteczne. naklej listek!!!

Ale po co ?
Jeszcze nikt mnie nie strąbił na drodze, nikomu nie wymusiłem pierwszeństwa przejazdu, pieszym ustępuję pierwszeństwa na "zebrze", więc po co ?
Równie dobrze Ty mógłbyś nakleić taką naklejkę, bo jesteś w tym samym przedziale wiekowym w ubezpieczalni pojazdu ... a to jest między 18, a 25 (czasem 26) rokiem życia.


krystian napisał/a:
sa sytuacje ktorych trzeba sie uczyc. ludzie sa dziwni i nie mozna im ufac.

Tego akurat mnie uczyli na kursie prawa jazdy. Nie znasz tego przysłowia ? Głupiemu się zawsze ustępuję ? Ja znam takich co zamiast odpuścić dają po garach i jadą za nim, żeby go tylko wyprzedzić. Nieważne z jaką prędkością się porusza, jak się porusza ...


krystian napisał/a:
nikt nie jest alfa i omega, szczegolnie po 9 miesiacach posiadania prawa jazdy

Nawet po 5 latach posiadania prawa jazdy nikt nie jest idealnym kierowcą, bo ... po prostu nie ma ideałów ! Chyba na lekcjach j. polskiego spałeś, nie uczyli ? ;-)


krystian napisał/a:
i jezdzenia autem rodzicow.

To był akurat spóźniony prezent. Pół osiemnastkowy, pół maturalny.
Auto jest zarejestrowane na ojca, mnie by OC wyszło ponad 700zł, a tak nieco ponad 234 zł ...

krystian napisał/a:
jesli naprawde listek w czyms pomaga, to naklej go dla bezpieczenstwa wlasnego i innych. a z tego co widze mowisz ze pomaga bo sam zachowujesz odstep gdy widzisz auto z tym znaczkiem na szybie, wiec dlaczego sie go wstydzisz?

Gdyby inni kierowcy na mnie notorycznie trąbili, miał w przeciągu 9-cy kilka stłuczek z mojej winy to zauważyłbym, że z moją techniką jazdy jest coś nie-tak. Wtedy bym sobie nakleił, a tak ... nie widzę potrzeby.
Profil
PW Email Cytuj
kobi 
Wysłany: Sro Wrz 06, 2006 16:19     



Imię: Bożydar :]
Dołączył: 31 Lip 2005
Skąd: G-ce
Mariusz, przyznaj, że się wstydzisz :] Każdy to wie :P
Profil
PW Email Cytuj
Mariusz 
Wysłany: Sro Wrz 06, 2006 17:15     



Imię: Mariusz Damian
Dołączył: 05 Gru 2004
Skąd: Gliwice
Nie :suchy:
Profil
PW Email Cytuj
krystian 
Wysłany: Sro Wrz 06, 2006 17:25     


Dołączył: 05 Wrz 2005
Skąd: Gliwice
Mariusz napisał/a:
Chyba na lekcjach j. polskiego spałeś, nie uczyli ? ;-)
oj pospalem troche:)
Mariusz napisał/a:
nie ma na to żadnej reguły, biorą się za każde auta
ale najpierw musi byc na nie popyt. nie powiesz mi ze na renault clio I generacji jest popyt. klient musialby byc zdeseprowanmy zeby krasc to auto. gdyby ie to ze pomalowalem swoje auto i zal mi go uszkodzic, to bym ci mogl udownodnic co na drodze potrafi zaskoczyc. nawet blachostka. twoj problem polega na tym ze uwazasz ze po 9 miesiacach potrafisz dobrze jezdzic. ktos kiedys ci udowodni ze 9 miesiecy to barrrrdzo malo. ja po przejechaniu okolo 60 tys km uwazam sie za sredniaka. jestes zbyt pewny siebie, a to duzy blad. przejedziesz sie na tym. juz abstrachuje od tego zielonego listka, ja go tez nie nakleilem jak zdalem prawko. ale nie dlatego ze czulem sie bardzo pewny tylko auto ktorym jezdzilem nie bylo moim autem tylko mojej siostry. ale wiecej pokory drogi mariuszu!!! na drodze to sie przydaje. i tak jak napisal wojtek...zielone czasem nie jest zielone, a stop nie zawsze oznacza stop. jesli te slowa kiedys zrozumiesz to stwierdze ze czegos cie jazda autem nauczyla. poki co jestes teoretykiem, a to nie zawsze pomaga
Profil
PW Email Cytuj
Mariusz 
Wysłany: Sro Wrz 06, 2006 18:15     



Imię: Mariusz Damian
Dołączył: 05 Gru 2004
Skąd: Gliwice
Jestem pokorny na drodze ;-) Nie jeżdzę 100km/h po mieście, nie wyprzedzam na podwójnej ciągłej :) Jest dobrze :) Można powiedzieć: jestem nastawiony bardziej na lans :P
Profil
PW Email Cytuj
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Themes: junFresh & Silk icon

Akcje Charytatywne - Pomogliśmy

Zbiórka dla Domu Dziecka nr 3 w Gliwicach

Sprzęt dla Kliniki Patologii Noworodka w Zabrzu

Zbiórka dla Domu Samotnej Matki w Gliwicach

Zbiórka dla Hospicjum w Gliwicach






Ważne wydarzenia

I Urodziny Forum
II Urodziny Forum
III Urodziny Forum
IV Urodziny Forum
V Urodziny Forum


Jestem w Katalogu Ciekawych Stron - Zapraszamy!
Wyróżnienia
ForumGliwice.com - GWIAZDOR


Objeliśmy patronat Medialny nad:

- Adriatic Express 2006
- Gliwickie Spotkania Dobrych Dusz 2006
- II Gliwicki Piknik Lotniczy 2006
- Biotechnology - the next GENEration 2007
- WOŚP-Gliwice 2008