Poprzedni temat «» Następny temat
prezent na roczek
Autor Wiadomość
De_Luca 
Wysłany: Sro Sie 02, 2006 09:14   prezent na roczek  



Dołączyła: 28 Gru 2005
Skąd: Żernica CitY
nie miałam pojęcia gdzie wrzucić ten temat, więc wylądował tutaj.

Mam problem.. otóż za parę dni moja malutka księżniczka (chrześnica) kończy 1. roczek życia.. nie mam pojęcia co jej z tej okazji kupić- ale to musi być coś ekstra (no bo to moje najpierwsiejsze dziecko, a pozatym chce jej zrekompensować swoją nieobecność na urodzinkach) macie może jakieś ciekawe pomysły?
Profil
PW Email Cytuj
Asienka 
Wysłany: Sro Sie 02, 2006 09:22     



Dołączyła: 22 Lip 2004
Skąd: Aktualnie niewiem
hmmm ubranko jakieś śliczne + jakas zabawka już taka poniekąd edukacyjna :)
Profil
PW Email www Cytuj
kaszanna 
Wysłany: Sro Sie 02, 2006 10:58     


Dołączyła: 28 Paź 2004
Skąd: Gliwice
Zawsze dobrym prezentem prezentem są książki. Zależy też za jaką kwotę chcesz kupić. Zabawek jest mnóstwo, są i tanie i za taką cenę że oczy wychodzą :szok: Uwielbiam zabawki z Fisher Price, są dość kosztowne ale niezniszczalne.

koszt około 60 zł

koszt około 160 zł

koszt około 180 zł

Gaba jest w posiadaniu min. tych zabawek i bawi się tym do tej pory.
Profil
PW Email Cytuj
De_Luca 
Wysłany: Sro Sie 02, 2006 11:15     



Dołączyła: 28 Gru 2005
Skąd: Żernica CitY
nom- fisher-price są chyba najlepsze dla takich maleństw.. a huśtawki i inne tego typu stuff'y ona już ma (po braciach i mojej siostrze)
Profil
PW Email Cytuj
kaszanna 
Wysłany: Sro Sie 02, 2006 11:22     


Dołączyła: 28 Paź 2004
Skąd: Gliwice
Więc najlepiej kupić zabawkę edukacyjną. Seria "Little people" Fisher Price ma strasznie wzięcie u dzieci, pierwszymi zabawkami do których lecą znajome dzieci jest właśnie kolejka i garaż. No i polecam zakup książeczek np. seria "Kamyczek".
Profil
PW Email Cytuj
Major 
Wysłany: Sro Sie 02, 2006 14:09     



Zaproszone osoby: 2
Dołączył: 19 Wrz 2005
Skąd: Londyn
De_Luca, przejdż się do sklepu koło nowo budowanego ForumGliwice. Tam w uliczce jak już się za mostem skręca w lewo i zaraz pierwsza w prawo. Jest sklep z rzeczami dla bobasów. Napewno coś znajdziesz, bo sklep wydawał się z zewnątrz naprawde duży.
Profil
PW Email www Cytuj
Arex30 
Wysłany: Sro Sie 02, 2006 15:17     



Zaproszone osoby: 10
Imię: Arkadiusz
Dołączył: 18 Lip 2006
Skąd: Gliwice
Moja starsza pociecha dostała kilka zabawek fisher-price które działają do dzisiaj ( pociecha ma 12 lat)
Profil
PW Email Cytuj
manexxl 
Wysłany: Czw Sie 03, 2006 12:03     



Dołączył: 21 Sty 2006
Skąd: Dawniej Trynek
A może rowerek na 3 kółkach??
Profil
PW Email Cytuj
kisia 
Wysłany: Sob Sie 05, 2006 18:27     



Imię: 2x5,3x7,3x9,4x7,3x4,1x2 :P
Dołączyła: 01 Lip 2004
Skąd: Gliwice
manexxl napisał/a:
A może rowerek na 3 kółkach??

takie małe dziecko nie ma jeszcze siły aby samo mogło pedałowac, ale sa teraz takie świetne rowerki na 3 kółkach dla rocznych dzieci , które służą mu przez 2-3 lata

ma zabezpieczenie dla dziecka, zeby nie spadło z siodełka, to ta że tak powiem żółta barierka, jest przystosowane dla dzieci, które jeszcze nie dosięgają do pedałów, ma podnóżek i małe dziecko nie musi trzymać nóżek na pedałach.
Profil
PW Email Cytuj
espi 
Wysłany: Sob Sie 05, 2006 22:37     



Imię: Ania
Dołączyła: 06 Gru 2004
Skąd: z mamy ;)
No dobra. Ortopedzi alarmują, że rowerki trójkołowe są bardzo niedobre dla dziecięcych kręgosłupów, więc rowerka nie polecam. Moje dziecię dostało masę zabawek edukacyjnych właśnie(sorter, stolik multimedialny itp) i ciuszki.

PS.Za tego pierwszego ślimaka rodzice solenizantki zrobią Ci krzywdę. Sama bym zrobiła gdyby nie to, ze osobiście kupiłam go mojemu dziecku.
Profil
PW Email Cytuj
p4cz3k 
Wysłany: Wto Sie 08, 2006 12:49     



Imię: Marcin
Dołączył: 08 Lip 2005
Skąd: Gliwice - Asnyka
burek napisał/a:
PS.Za tego pierwszego ślimaka rodzice solenizantki zrobią Ci krzywdę. Sama bym zrobiła gdyby nie to, ze osobiście kupiłam go mojemu dziecku.


e nie rozumiem :P co w tym slimaku jest takiego strasznego ? hmmm chyba bede sledzil ten temat...moze sie czegos przydatnego naucze :hyhy:
Profil
PW Email Cytuj
Dorothea 
Wysłany: Wto Sie 08, 2006 13:47     



Dołączyła: 25 Wrz 2005
Skąd: Sośnica
p4cz3k, bo ten slimaczek ma na swoim domku takie otworki w roznym kształcie i trzeba w te otworki wsadzac odpowiednie klocki.Dziecko ucząc sie dochodzi do tego jaki klocek w jaki otworek, niektore dzieci sa spokojne, natomiast niektore mniej i wtedy ta zabawa przybiera rozne "obroty."................

chyba o to chodzi w tej zabawie jesli sie nie myle, bo teraz jeszcze zobaczyłam,ze na slimaczku sa nutki, wiec musi on wydawac jakies dziwne dzwieki co moze denerwowac rodzicow, nie mowie ze wszystkich, ale wieksza czesc napewno :rotfl:
Profil
PW Email Cytuj
kisia 
Wysłany: Wto Sie 08, 2006 14:02     



Imię: 2x5,3x7,3x9,4x7,3x4,1x2 :P
Dołączyła: 01 Lip 2004
Skąd: Gliwice
Cytat:
musi on wydawac jakies dziwne dzwieki co moze denerwowac rodzicow

dokładnie, ja rozumiem że dzieci lubia takie różne dźwięki, ale czasami są za głosne, poza tym powinny w ustawie o ochronie rodziców :rotfl: ustalic o jakich porach należy bawić się taka dźwiękową zabawką, bo np godz 6 rano jest zabójcza :przestraszony:
Profil
PW Email Cytuj
MajkeL 
Wysłany: Wto Sie 08, 2006 14:20     



Dołączył: 28 Wrz 2004
Skąd: Gliwice - peryferia
Kod:
W okolicy pierwszych urodzin

Dziecko podciąga się do pozycji stojącej i lada moment postawi pierwsze kroki lub już częściowo opanowało tą umiejętność.

Zabawki: wózek lub samochód, który dziecko popycha, świetnie pomogą maluchowi w opanowaniu i doskonaleniu nauki chodzenia.

Kiedy dziecko już chodzi, uwielbia ciągnąć za sobą zabawki np. samochody lub zwierzątka na sznurku. Zabawka, na której można usiąść i odpychając się nogami jeździć, jest zawsze źródłem zainteresowania i wielkiej radości dziecka. Dużą porcję radości dostarczy również dziecku zabawka na biegunach. Pamiętajmy jednak o bezpieczeństwie maleństwa w czasie jego zabaw zarówno na zabawce jeźdżącej jak i bujającej się.

Chociaż dziecko jest głównie w ruchu, będzie rozwijało także zdolności manualne. Zabawki  układanki, są doskonałe do opanowywania tych umiejętności.

Zabawki: nieskomplikowane zestawy zabawek do wkładania jedna w drugą (np. plastikowe kubeczki), proste zabawki do rozbierania na części (drewniane, zbudowane z elementów samochody lub zwierzątka)

Mając do dyspozycji zaledwie kilka słów, aby opisać co dzieje się wokół niego, dziecko wykorzystuje zabawę, aby się z wami komunikować; np. spróbuje nakarmić misia lub ułożyć go do snu w identyczny sposób jak jest karmione lub usypiane przez was. To będą pierwsze historie, jakie dziecko spróbuje opowiedzieć. Wykazując zainteresowanie wrażeniami swojej pociechy, przyczyniacie się do wzbogacenia umiejętności komunikacyjnych dziecka i przyspieszacie jego rozwój emocjonalny.


Ja zakupiłem dla mojej chrześnicy w/w samochodzik..... super sprawa, dzieciak odpycha się nóżkami i jedzie, do tego w schowku pod siedzeniem można schować foremki i łapatki...
Zabawki i wiele innych rzeczy dla dzieci znajdują się w "sklepie zabawkowym" na ul. Zwycięstwa koło MCDonalda oczywiście w Gliwicach ;)

Wkleję jeszcze zdjęcie
(samochodzik kupiłem troszkę inny ale coś w tym stylu, mój miał jeszcze oparcie)
Profil
PW Cytuj
kisia 
Wysłany: Wto Sie 08, 2006 14:37     



Imię: 2x5,3x7,3x9,4x7,3x4,1x2 :P
Dołączyła: 01 Lip 2004
Skąd: Gliwice
Cytat:
Zabawki i wiele innych rzeczy dla dzieci znajdują się w "sklepie zabawkowym" na ul. Zwycięstwa koło MCDonalda oczywiście w Gliwicach

Sklep ten nazywa sie KRASNOLUDEK, niestety czesto można przepłacić tam nawet 50 zł np w przypadku rowerku :kwasny: W sklepie Pinokio na Sikorniku jest tez bardzo duży wybór zabawek i sa znacznie tańsze. Innym dobrze wyposażonym sklepem jest KAJA na Zwirki i Wigury lub sklep na ul Skowrońskiego, za Bombola idac od ul. Tarnogórskiej.
Cytat:
przejdż się do sklepu koło nowo budowanego ForumGliwice. Tam w uliczce jak już się za mostem skręca w lewo i zaraz pierwsza w prawo. Jest sklep z rzeczami dla bobasów. Napewno coś znajdziesz, bo sklep wydawał się z zewnątrz naprawde duży.

Ta uliczka nazywa sie Witkiewicza i mowa tu o hurtowni KAJA i kiedyś nie można było tam kupić w detalu :zdegustowany:
Profil
PW Email Cytuj
espi 
Wysłany: Wto Sie 08, 2006 15:08     



Imię: Ania
Dołączyła: 06 Gru 2004
Skąd: z mamy ;)
p4cz3k napisał/a:
burek napisał/a:
PS.Za tego pierwszego ślimaka rodzice solenizantki zrobią Ci krzywdę. Sama bym zrobiła gdyby nie to, ze osobiście kupiłam go mojemu dziecku.


e nie rozumiem :P co w tym slimaku jest takiego strasznego ? hmmm chyba bede sledzil ten temat...moze sie czegos przydatnego naucze :hyhy:

Ten śliczny ślimaczek ma w podstawie urządzenie grające głośno i ciągle jedną melodię. Wystarczy bujnąć dziada i już się włącza. :mad:
Profil
PW Email Cytuj
praz 
Wysłany: Wto Sie 08, 2006 15:39     


Dołączyła: 25 Sie 2005
Skąd: stąd
burek napisał/a:
Ten śliczny ślimaczek ma w podstawie urządzenie grające głośno i ciągle jedną melodię. Wystarczy bujnąć dziada i już się włącza. :mad:

potajemnie wyciagnij baterie i powiedz ze sie zepsulo :)
Profil
PW Email Cytuj
Monique
[Usunięty]
Wysłany: Wto Sie 08, 2006 18:55     

Jak zasza Zuzia dostawiala od "przyjaznych" grajace zabawki.. to odrazu byly przejmowane przez rodzicow i wyjmowane baterie.. wiec ona nawet sobie nie zdawala z tego ze ta zabaweczka nie bedzie grac... mniejszy bol.. :)
Cytuj
espi 
Wysłany: Sro Sie 09, 2006 08:10     



Imię: Ania
Dołączyła: 06 Gru 2004
Skąd: z mamy ;)
praz napisał/a:
burek napisał/a:
Ten śliczny ślimaczek ma w podstawie urządzenie grające głośno i ciągle jedną melodię. Wystarczy bujnąć dziada i już się włącza. :mad:

potajemnie wyciagnij baterie i powiedz ze sie zepsulo :)


Emi już na szczęście wyrosła, ale ile razy leciałam do telefonu jak grało to dziadostwo to nie zliczę. :mad:
Profil
PW Email Cytuj
Aither 
Wysłany: Sro Sie 09, 2006 11:39     
Smoczyca



Zaproszone osoby: 1
Dołączyła: 24 Lut 2005
Skąd: Grottgera
mi sie zbliza roczek u Oli w pazdzierniku niby dwa miesiace ale tez nie wiem co kupic... sadze ze zrobie jak zwykle - dam kase w kopercie... przynajmniej bratowa sobie rozdysponuje pieniadze i kupi to co bedzie potrzebne, nie wiem co lepsze... co prawda kasa to zly prezent dla rocznego dziecka :) ale sadzze ze bardzo praktyczne :)
Profil
PW Email Cytuj
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Themes: junFresh & Silk icon

Akcje Charytatywne - Pomogliśmy

Zbiórka dla Domu Dziecka nr 3 w Gliwicach

Sprzęt dla Kliniki Patologii Noworodka w Zabrzu

Zbiórka dla Domu Samotnej Matki w Gliwicach

Zbiórka dla Hospicjum w Gliwicach






Ważne wydarzenia

I Urodziny Forum
II Urodziny Forum
III Urodziny Forum
IV Urodziny Forum
V Urodziny Forum


Jestem w Katalogu Ciekawych Stron - Zapraszamy!
Wyróżnienia
ForumGliwice.com - GWIAZDOR


Objeliśmy patronat Medialny nad:

- Adriatic Express 2006
- Gliwickie Spotkania Dobrych Dusz 2006
- II Gliwicki Piknik Lotniczy 2006
- Biotechnology - the next GENEration 2007
- WOŚP-Gliwice 2008