Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: kobi
Czw Wrz 20, 2007 19:38
Alkoholizm
Autor Wiadomość
trunks 
Wysłany: Nie Lis 25, 2007 21:56     



Imię: Jakub Piotr Aleksander :]
Dołączył: 25 Maj 2005
Skąd: z nienacka
Noemi napisał/a:
to norma ...pewnego nawet rodzaju przyzwyczajenie..
<co nie znaczy ze nie nalezy z tym walczyc>
w klasie maturalnej Ci sie odmieni i zaczniesz sie ograniczac
<dla potwierdzenia wybierz sie jakis pubów np.revolution w gliwicach -gdzie uczeszcza mlodziez licealna i przekonasz sie ze nie jestes sama

hehe konkretne :)
Profil
PW Email Cytuj
Noemi 
Wysłany: Pon Lis 26, 2007 14:55     



Imię: Katarzynka
Dołączyła: 30 Kwi 2007
kolego miales 17 lat na awatarze..ale widze ze poprawiles :)

wiec sadze ze mozesz przeczytac 1 czesc mojej wczesniejszej wypowiedzi :)
Profil
PW Email Cytuj
p4cz3k 
Wysłany: Pon Lis 26, 2007 19:41     



Imię: Marcin
Dołączył: 08 Lip 2005
Skąd: Gliwice - Asnyka
czy alkohilizmem nazwe chec napicia sie piwa ? czy po dniu w pracy moge sie napic piwa poprostu po to aby szybciej zasnac ? czy tez spotykajac sie ze znajomymi wypije w/w trunku wiecej ? czy tez chec wypicia szklanicy wodki ze starymi znajomymi ? a moze butelka wina gdy mam ochote sie poprostu wyloozowac i zapalic i sie napic...czy moge nazwac sie alkoholikiem gdy czasem nachodzi mnie chec kupienia butelki wina i cygara, i skonsumowania tego w domowym zaciszu pozwalajac sie pochlonac muzyce - poprostu siedzac / sluchajac / pijac i palac ... czy jest w tym cos zlego ? mimo iz ostatnimi czasy nie jest mi dane ... ale czy jestem alkoholikiem ?

prawda jest taka (w moim przypadku) darze szacunkiem "pra-ojcow" za wymyslenie czegos takiego jak alkohol ... czy go naduzywam ? owszem zdaza sie...ale swiat po przyslowiowym "piwku wydaje sie lepszy", ale przeciez nie mozemy "ulepszac swiata na codzien" w koncu nie kazdy rodzi sie supermenem ... a jesli nasze ulepszanie swiata ma miejsce codziennie - wowczas ... coz pozostaje mi powiedziec... " i tak Ci sie nie uda"

---

taka mala dygresja na temat...jesli ktos poczuje sie urazony "supermenowaniem" - przepraszam :)
Profil
PW Email Cytuj
Arex30 
Wysłany: Pon Lis 26, 2007 20:33     



Zaproszone osoby: 10
Imię: Arkadiusz
Dołączył: 18 Lip 2006
Skąd: Gliwice
alkoholikiem sie jest a nie zostaje.
zaczynasz od jednego piwa , kieliszka. kielicha , butelki .....
a potem juz nie widać końca
Profil
PW Email Cytuj
Piotrulek
[Usunięty]
Wysłany: Pon Lis 26, 2007 21:56     

Arex30 napisał/a:
alkoholikiem sie jest a nie zostaje.
zaczynasz od jednego piwa , kieliszka. kielicha , butelki .....
a potem juz nie widać końca


tak,tak...demagogia...a czym rożnie sie alkoholizm od łuszczycy??i to jest spoleczne i to...a czego jest wiecej??...i tego na codzień nie widać i tego...wiec nie mowmy o alkoholiźmie...co 3 Polak jest alkoholikiem,ale co 2 nie zdaje sobie z tego sprawy.A codzienne piwko,jeden glębszy,2 lampki wina do obiadu i tak wlasnie popadamy w alkoholizm...bo być alkoholikiem to nie znaczy wypijać w tygodniu cysterne gorzaly,ale regularnóść...dzień w dzień...bycie alkoholikiem to notoryczność w piciu bez wzgledu na ilość...notorycznośc i konsekwencja...uciekanie sie do alkoholu,w chwili depresji i "doła",pseudo potrzeby rozluźnienia,odreagowania...to trza sobie wytlumaczyć i wyjaśnić...wioec stajac przed lustrem kolejnego dnia rano nie wmawiaj sobie ,ze to co dzialo sie wczoraj to ostatni raz...bo to nie prawda i wiesz o tym bardzo dobrze...
Cytuj
kisia 
Wysłany: Pon Lis 26, 2007 23:51     



Imię: 2x5,3x7,3x9,4x7,3x4,1x2 :P
Dołączyła: 01 Lip 2004
Skąd: Gliwice
Piotrulek napisał/a:
bycie alkoholikiem to notoryczność w piciu bez wzgledu na ilość...notorycznośc i konsekwencja
to ja jestem alkoholikiem :przestraszony: moją notorycznością i konsekwencją sa forumowe spotkania :przestraszony:
Profil
PW Email Cytuj
Arex30 
Wysłany: Wto Lis 27, 2007 08:44     



Zaproszone osoby: 10
Imię: Arkadiusz
Dołączył: 18 Lip 2006
Skąd: Gliwice
polecam audycje w antyradiu w niedziele po 20
Krzyś Alkoholik
Profil
PW Email Cytuj
shad_ow 
Wysłany: Sro Gru 12, 2007 13:33     



Imię: Monika
Dołączyła: 13 Sie 2006
Skąd: Polska,Holandia
Arex30 napisał/a:
alkoholikiem sie jest a nie zostaje.
zaczynasz od jednego piwa , kieliszka. kielicha , butelki .....
a potem juz nie widać końca


Jest taki Polski film .. "Wszyscy jesteśmy chrystusami"
Ja go zmienie na Wszyscy jesteśmy alkoholikami ...
Pada stwierdzenie że alkoholikiem sie nie zostaje ...
Więc rodzimy sie alkoholikami
Wogóle to o co chodzi ?

Piotrulek napisał/a:
tak,tak...demagogia...a czym rożnie sie alkoholizm od łuszczycy??i to jest spoleczne i to...a czego jest wiecej??...i tego na codzień nie widać i tego...wiec nie mowmy o alkoholiźmie...co 3 Polak jest alkoholikiem,ale co 2 nie zdaje sobie z tego sprawy.A codzienne piwko,jeden glębszy,2 lampki wina do obiadu i tak wlasnie popadamy w alkoholizm...bo być alkoholikiem to nie znaczy wypijać w tygodniu cysterne gorzaly,ale regularnóść...dzień w dzień...bycie alkoholikiem to notoryczność w piciu bez wzgledu na ilość...notorycznośc i konsekwencja...uciekanie sie do alkoholu,w chwili depresji i "doła",pseudo potrzeby rozluźnienia,odreagowania...to trza sobie wytlumaczyć i wyjaśnić...wioec stajac przed lustrem kolejnego dnia rano nie wmawiaj sobie ,ze to co dzialo sie wczoraj to ostatni raz...bo to nie prawda i wiesz o tym bardzo dobrze...


Swięta prawda ...
Tylko pamietajmy że .. "Chętnie innych upominamy, lecz sami upomnień nie chętnie słuchamy" ...
Profil
PW Email Cytuj
Szamanka 
Wysłany: Czw Kwi 03, 2008 14:20   Strach przed trzeźwością  



Zaproszone osoby: 2
Imię: Beti( dla znajomych)
Dołączyła: 22 Lip 2005
Skąd: kiedys Gliwice
Dobrze, że są ludzie, którym los bezdomnego, brudnego, zmagającego się z chłodem i głodem alkoholika nie jest obcy. Próbują mu pomóc, wszystko idzie dobrze, aż któregoś dnia On wszystko psuje. Wraca do swojego piekła. I zaczynają się wątpliwości, czy ta pomoc, ten wysiłek ma sens.

Wiecej h t t p;//interia360, p l/artykul/strach-przed-trzezwoscia,8446]Tutaj
Profil
PW Email Cytuj
Grabarz 
Wysłany: Czw Kwi 03, 2008 15:09     



Imię: Jak wyżej ;)
Dołączył: 06 Mar 2007
Skąd: Gliwice
Szamanka napisał/a:
Dobrze, że są ludzie, którym los bezdomnego, brudnego, zmagającego się z chłodem i głodem alkoholika nie jest obcy


Ojej... miałaś na myśli, że nie jest obojętny ?
Profil
PW Email Cytuj
MissIndependent 
Wysłany: Nie Paź 12, 2008 13:25     



Dołączyła: 12 Paź 2008
Skąd: Dzielnica Cudów
lbię alkohol. nie nadużywam, choć byłby czasy, że piwko i drinka wypiłam prawie codziennie (bo akurat codziennie byłby spotkania z przyjaciółmi w jakimś pubie). Mój narzeczony lubi sobie wypićpo pracy piwko, dla mnie to nic nie znaczy, ale teściowa już bije naalarm. ale ona bije na alarm, bo w ogóle alkoholu nie uznaje :zdziwko:

mój ojciec był alkoholikiem. prawie zniszczył zycie mojej mamie. odeszla od niego jak miałam 2 latka....

niemam nic przeciwko tym, którzy piją, ale jeśli sami na własneżyczenie wpadają w alkoholizm to ja raczej nie żywię do takich osób większej litości.
Profil
PW Email www Cytuj
Azbe
[Usunięty]
Wysłany: Pon Mar 23, 2009 08:54     

Dorothea napisał/a:
Poprostu brak mi słow, co za patologia!!!!
A ojcowie tych dzieci to gdzie byli?????
:cenzura:



w sklepie po browar :)



Co do tematu, nie wiem czemu każdemu przychodzi alkoholizm do głowy jako patologia. To nie tutaj jest alkoholizm w największym stopniu, tu on jest po prostu najbardziej widoczny.

Politycy,bankowcy, lekarze, nauczyciele starszych dat :] to że "jedna pani drugiej pani osiedlowe wiadomości" to nie znaczy że tam jest epicentrum, pomyślcie ile z nich teraz wraca na kwadrat po robocie i pierwsze co robi to szklaneczka whisky albo jakiegoś malibu czy czegoś takiego - ten rodzaj alkoholizmu już nie jest patologią? walić do lustra, codziennie łykać sobie szklane żeby zap(b)ić smutek czy co tam jakieś myśli, traktować ludzi z uczuciem tylko po wypiciu bo na trzeźwo jak surowe mięso.TO jest patologia! stracić gdzieś w sobie człowieczeństwo, a to ze ma sie za co ładnie ubrać czy coś... to tylko efekt tego że sie nie chce stać tym widocznym.



Arex30 napisał/a:
alkoholikiem sie jest a nie zostaje.
zaczynasz od jednego piwa , kieliszka. kielicha , butelki .....
a potem juz nie widać końca


stereotypowo dość ;) taki jeden schemat, a uwież ich jest kilka hahaha
Ostatnio zmieniony przez Azbe Pon Mar 23, 2009 09:05, w całości zmieniany 2 razy  
Cytuj
Arex30 
Wysłany: Pon Mar 23, 2009 10:56     



Zaproszone osoby: 10
Imię: Arkadiusz
Dołączył: 18 Lip 2006
Skąd: Gliwice
Azbe napisał/a:
uwież ich jest kilka
hmmmmm podaj przykłady lub schematy ....
Profil
PW Email Cytuj
trunks 
Wysłany: Pon Mar 23, 2009 15:16     



Imię: Jakub Piotr Aleksander :]
Dołączył: 25 Maj 2005
Skąd: z nienacka
no moze to nastąpic szybciej jak ktos nagle zaczyna walić codziennie np. po jakiejs tragedii zyciowej...
Profil
PW Email Cytuj
Azbe
[Usunięty]
Wysłany: Pon Mar 23, 2009 22:41     

Arex30 napisał/a:
Azbe napisał/a:
uwież ich jest kilka
hmmmmm podaj przykłady lub schematy ....


(ale z tym uwieŻ to doprawiłem ahhahaha)



w tamtym poście jest kilka podanych prostych przykładów które można kojarzyć. jeśli nie będziesz umiał żadnego sobie przytoczyć, to o kilku "znanych" ludziach trzeba poczytać, na pewno znajdą się wzmianki o ich zamiłowaniach do alkoholu.

np taki picasso był alkoholikiem, da vinci lubił sobie popić, churchil dziennie obalał whisky, piłsudski raz zapomniał wysłać wojska bo był zbyt nawalony po poprzednim dniu... to raczej nie był jedyny "wyjątkowy" dzień w jego historii, van ghog odciął sobie ucho kiedy pił absynt ;)

zwyczajni obecni biznesmeni często zaczynają i kończą dzień na szklance "czegoś tam" , lekarze, szczególnie chirurdzy czy jacyś tacy podobni, dostają tyle alkoholu - myślisz że wylewają do zlewu?


proszę, parę przykładów ;)
Ostatnio zmieniony przez Azbe Pon Mar 23, 2009 22:44, w całości zmieniany 2 razy  
Cytuj
trunks 
Wysłany: Pon Mar 23, 2009 23:04     



Imię: Jakub Piotr Aleksander :]
Dołączył: 25 Maj 2005
Skąd: z nienacka
Azbe napisał/a:
lekarze, szczególnie chirurdzy czy jacyś tacy podobni, dostają tyle alkoholu - myślisz że wylewają do zlewu?

w tym srodowisku to chyba spory problem, coraz sie o jakis pijanych lekarzach czyta...generalnie im bardziej stresujący zawód, lub stwarzający "okazje" do picia to wiecej osób wpada w ten nałóg, no ale to nic nowego nie napisałem heeh
Profil
PW Email Cytuj
Ishikawa 
Wysłany: Pon Mar 23, 2009 23:11     


Imię: Ola
Dołączyła: 27 Sty 2009
Skąd: Gliwice
O jaaa, a malo sie cholera czyta, ze oni ratuja ludzkie zdrowie. Trunks ,zmien literature, a nie Fuckt i Superexpress na zmiane:P
Niech enter nacisnie ten, kto se nie lubi czasem "chlapnąc" :P
Profil
PW Email Cytuj
trunks 
Wysłany: Pon Mar 23, 2009 23:19     



Imię: Jakub Piotr Aleksander :]
Dołączył: 25 Maj 2005
Skąd: z nienacka
ja to na onetach czy interiach czytuje hehe...wiadomo, pisze sie tam tylko o tych czarnych owcach, a jest wielu w porządku, no ale to nie "news" ;|

Ishikawa napisał/a:
Niech enter nacisnie ten, kto se nie lubi czasem "chlapnąc"

<wciska enter>....ja lubie czesciej niz czasem hehe ;p oczywiscie w granicach rozsądku.....mysle, ze nałóg akurat mi nie grozi, czuje, ze mam taką psychike, ze bym mógł zawsze przerwać...
Profil
PW Email Cytuj
Ishikawa 
Wysłany: Pon Mar 23, 2009 23:21     


Imię: Ola
Dołączyła: 27 Sty 2009
Skąd: Gliwice
trunks napisał/a:
ja to na onetach czy interiach czytuje hehe...wiadomo, pisze sie tam tylko o tych czarnych owcach, a jest wielu w porządku, no ale to nie "news" ;|

Ishikawa napisał/a:
Niech enter nacisnie ten, kto se nie lubi czasem "chlapnąc"

<wciska enter>....ja lubie czesciej niz czasem hehe ;p oczywiscie w granicach rozsądku.....mysle, ze nałóg akurat mi nie grozi, czuje, ze mam taką psychike, ze bym mógł zawsze przerwać...



Yhym, wszyscy tak mówili ;P Albo mówią:P
Profil
PW Email Cytuj
trunks 
Wysłany: Pon Mar 23, 2009 23:27     



Imię: Jakub Piotr Aleksander :]
Dołączył: 25 Maj 2005
Skąd: z nienacka
Ishikawa napisał/a:
Yhym, wszyscy tak mówili ;P Albo mówią:P

ale ja jestem trunks ;p
Profil
PW Email Cytuj
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Themes: junFresh & Silk icon

Akcje Charytatywne - Pomogliśmy

Zbiórka dla Domu Dziecka nr 3 w Gliwicach

Sprzęt dla Kliniki Patologii Noworodka w Zabrzu

Zbiórka dla Domu Samotnej Matki w Gliwicach

Zbiórka dla Hospicjum w Gliwicach






Ważne wydarzenia

I Urodziny Forum
II Urodziny Forum
III Urodziny Forum
IV Urodziny Forum
V Urodziny Forum


Jestem w Katalogu Ciekawych Stron - Zapraszamy!
Wyróżnienia
ForumGliwice.com - GWIAZDOR


Objeliśmy patronat Medialny nad:

- Adriatic Express 2006
- Gliwickie Spotkania Dobrych Dusz 2006
- II Gliwicki Piknik Lotniczy 2006
- Biotechnology - the next GENEration 2007
- WOŚP-Gliwice 2008