Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: kisia
Czw Sie 10, 2006 23:03
zdarzenie/wypadek na DK-88
Autor Wiadomość
krystian 
Wysłany: Sob Sie 12, 2006 15:37     


Dołączył: 05 Wrz 2005
Skąd: Gliwice
Arex30 napisał/a:
od dzisiaj nie opłacam OC ani żadnego ubezpieczenia
nie chcesz to nie oplacaj. jak we walniesz to nic sie nie stanie. moja ubezpieczalnia i tak mi kase wyplaci.
Arex30 napisał/a:
Od dzisiaj dbać będę tylko o siebie żeby to mnie było DOBRZE
ja tak robie od zawsze. pierwszy jestem ja a pozniej cala reszta. trudno zebym dbal o ciebie a siebie olewal. nie jestem samarytaninem
Arex30 napisał/a:
jak wykorbie w twoje auto to sie niegniewaj
zaufaj mi ze jak wykorbiusz TY w moje auto to nie bede sie gniewal:) bo jeszcze nna tym zarobie. wal smialo ile wlezie. najlepiej w lewy tyl
Profil
PW Email Cytuj
Arex30 
Wysłany: Sob Sie 12, 2006 15:49     



Zaproszone osoby: 10
Imię: Arkadiusz
Dołączył: 18 Lip 2006
Skąd: Gliwice
niezar
krystian napisał/a:
aufaj mi ze jak wykorbiusz TY w moje auto to nie bede sie gniewal:) bo jeszcze nna tym zarobie. wal smialo ile wlezie. najlepiej w lewy tyl

nie dostaniesz nic bo ja będe nieubezpieczony
pozatym moje auto będzie kradzione i bez przeglądua ty zapłacisz zwyszkę i doubezpieczenie z tytułu szkodowości i młodego wieku .
poza tym kończy mi sią przeglą techniczny a ja jestem niepoczytalny umysłowo. więc za naprawe sam zapłacisz
:D
Profil
PW Email Cytuj
Piotrulek
[Usunięty]
Wysłany: Sob Sie 12, 2006 15:51     

Arex30 napisał/a:
poza tym kończy mi sią przeglą techniczny a ja jestem niepoczytalny umysłowo. więc za naprawe sam zapłacisz



hahahahahahahahahahaahahahahhaahahah bardzo ciekawa dyskusja hahahahahahahahahahah :D :D :D :D :D :super: :super: :super: :super:
Cytuj
Krzysio
[Usunięty]
Wysłany: Sob Sie 12, 2006 16:19     

Cytat:
zrob prawko, kup auto, wyjedz na ulice. pozniej sie wypowiadaj.

ech ty jednak jestes glupi :] zyj dalej w tej nieswiadomosci, bede ci przynosil ladne kwiatuszki na grob :D

krystian napisał/a:
pierwszy jestem ja a pozniej cala reszta. trudno zebym dbal o ciebie a siebie olewal. nie jestem samarytaninem

predzej altruista, glabie :]
Cytuj
Czarnulka 
Wysłany: Sob Sie 12, 2006 21:33     


Dołączyła: 16 Wrz 2004
Skąd: z piekła rodem
Mi się wydaje,ze ten temat jest o wypadkach na trasie a nie o tym...kto jest większym głąbem? :/
Profil
PW Email Cytuj
Krzysio
[Usunięty]
Wysłany: Nie Sie 13, 2006 09:10     

=CzArNuLkA= napisał/a:
kto jest większym głąbem? :/


krystian, ? :D
Cytuj
wolf 
Wysłany: Nie Sie 13, 2006 09:48     



Dołączył: 21 Sty 2006
Skąd: Gliwice
Bzyki daj se siana , bo twoje wypowiedzi swiadcza tylko otym jaki jestes
Profil
PW Email Cytuj
frohike 
Wysłany: Nie Sie 13, 2006 10:41     



Dołączył: 21 Lis 2004
Skąd: Gliwice
Cytat:
niezar
krystian napisał/a:
aufaj mi ze jak wykorbiusz TY w moje auto to nie bede sie gniewal:) bo jeszcze nna tym zarobie. wal smialo ile wlezie. najlepiej w lewy tyl

nie dostaniesz nic bo ja będe nieubezpieczony
pozatym moje auto będzie kradzione i bez przeglądua ty zapłacisz zwyszkę i doubezpieczenie z tytułu szkodowości i młodego wieku .
poza tym kończy mi sią przeglą techniczny a ja jestem niepoczytalny umysłowo. więc za naprawe sam zapłacisz
:D


Krystian dostanie kase z ubezpieczalni, pozniej ubezpieczalnia martwi sie jak odzyskac te kase
Profil
PW Email Cytuj
Major 
Wysłany: Nie Sie 13, 2006 11:32     



Zaproszone osoby: 2
Dołączył: 19 Wrz 2005
Skąd: Londyn
Nie chce być nie miły, ale tutaj zaczyna się obrażanie i dajcie sobie na luz. Pewne komentarze wystarczy przemilczeć albo wrzucić na PW, a nie wylewać publicznie.

Co do jeżdżenia, troche się nie zgodze z Tobą Krystian, bo często wypominasz innym jakich idealnych się robią, a sam powtarzasz, że Tobie się nic złego przydażyć nie może, bo dobrze znasz siebie i auto. Tylko, że do jazdy samochodem trzeba też dobrze znać nawierzchnie. Prawisz coś o złym profilu zakrętu. No tak, ale to nie jest tor wyścigowy, tylko zwykła nawierzchnia ulicy, która na skutek różnych czynników jak atmoferyczne, czy też zbyt ciężkie pojazdy, ewentualnie złe wykonanie powodują, że właśnie taki ten zakręt jest, a nie inny. Dlatego, trzeba zawsze zważać na to co nas może spotkać, a nie upierać się przy tym jak dobrym kierwocą jesteśmy.
Nie oceniam Twojej jazdy i nikogo innego też, bo nie jeździłem z Wami i nie wiem jak się zachowujecie za kierownicą, ale mniemam po wypowiedziach, że każdy z Was jest tyle samo wart.
Profil
PW Email www Cytuj
krystian 
Wysłany: Nie Sie 13, 2006 13:59     


Dołączył: 05 Wrz 2005
Skąd: Gliwice
Bzyki napisał/a:
predzej altruista, glabie
w ktorej szkole sie uczyles polskiego?? po tym co piszesz wnioskuje ze swiadectwo maturalne widziales tylko u kolegow...pewnie tak jak prawo jazdy... samarytanin przeslania czyjes dobro nad wlasne. a altrusita jest to osoba sklonna do poswiecen. denerwujace to jest ze ja ciebie musze uczyc poslkiego...mi za to nie placa. cos ty w szkole robil?? chodziles tam w ogole?
Major napisał/a:
Tobie się nic złego przydażyć nie może, bo dobrze znasz siebie i auto
nigdzie tak nie napisalem. napisalem ze znam auto i wiem na ile moge sobie pozwolic. ale nie pisalem nic o sytuacjach ktore nie sa do przewidzenia. zawsze pisze ze nigdy nie wiadomo co sie stanie i komu.
Major napisał/a:
Prawisz coś o złym profilu zakrętu. No tak, ale to nie jest tor wyścigowy, tylko zwykła nawierzchnia ulicy, która na skutek różnych czynników jak atmoferyczne, czy też zbyt ciężkie pojazdy, ewentualnie złe wykonanie powodują, że właśnie taki ten zakręt jest, a nie inny
ale co mnie interesuje ze jakis glab zle wykonal zakret? ja place podatki, place podatek drogowy i wymagam zeby te drogi byly dobre. a jesli ktos nie mieszka w gliwicach? przyjedzie sobie na ferie np zimow. bedzie jechal przepisowo, wjedzie na dworcowa i taka niespodzianka...z prawego zakretu wylatuje i slizga sie jak sanki. chce wjechac na droge i nie zastanawiac sie czy jakis zdzisiekwraz z henkiem przypadkiem nie popili i nie pomylily im sie kirunki w ktore ma prowadzic droga. wiele razy mowilem ze nie jestem idealem, bo nie ma takich. dlatego tak mnie denerwuja wypowiedzi ludzi ktorzy swiat widza w rozowych okularach, oce iaja innych jacy to oni nie sa straszni. a sami albo nie maja pojecia o tym co mowia, albo po prostu pisza zeby [pisac. jesli chcecie to ja tez moge pisac pod publiczke zeby forumowicze mowili...Krystian jaki ty jestes prawy i w ogole naj naj. wyjedzicie autem na ulice. wtedy zacznijcie rozmowe. z tego co widze to kierowcow podczas tej romowy moge policzyc na palcach jednej reki. reszta to kierowcy teoretycy
Profil
PW Email Cytuj
Major 
Wysłany: Nie Sie 13, 2006 14:28     



Zaproszone osoby: 2
Dołączył: 19 Wrz 2005
Skąd: Londyn
krystian napisał/a:
Krystian jaki ty jestes prawy i w ogole naj naj

Nigdy tego nie oczekiwałem od osób piszących na tym forum czy innym. Może są tacy.
Co do płacenia podatków itp niestety takie są realia, że w polsce drogi są marne i nigdy nie wiadomo co się stanie. Nie raz widziałem koleiny tak głębokie, że można by tam całe koło schować i które nagle po iluś tam kilometrach chowały się w polu. Jadąc autem można łatwo w nie wpaść, ale już trudniej wyjechać i nie daj Boże, że trafi się akurat na taki odcinek, który prowadzi w pole.
Profil
PW Email www Cytuj
Arex30 
Wysłany: Nie Sie 13, 2006 16:01     



Zaproszone osoby: 10
Imię: Arkadiusz
Dołączył: 18 Lip 2006
Skąd: Gliwice
krystian napisał/a:
place podatek drogowy i wymagam zeby te drogi byly dobre.

Tak a gdzie płacisz??
Profil
PW Email Cytuj
Major 
Wysłany: Nie Sie 13, 2006 22:11     



Zaproszone osoby: 2
Dołączył: 19 Wrz 2005
Skąd: Londyn
Arex30 napisał/a:
Tak a gdzie płacisz??

Choćby w samym paliwe jest zawarta opłata na drogi.
Profil
PW Email www Cytuj
wolf 
Wysłany: Nie Sie 13, 2006 22:16     



Dołączył: 21 Sty 2006
Skąd: Gliwice
Arex30 napisał/a:
krystian napisał/a:
place podatek drogowy i wymagam zeby te drogi byly dobre.

Tak a gdzie płacisz??
Skad ty spadles gosciu :?: ze niewiesz gdzie sie podatek placi :!:
Profil
PW Email Cytuj
madziar 
Wysłany: Nie Sie 13, 2006 22:19     



Dołączyła: 21 Sty 2006
Skąd: Gliwice
halo halo, a może ktoś wie jaka była przyczyna tego wypadku (poza prędkościa) i jak z kierowca i pasażerem? Jakoś widze ze dyskusja zapędzila się w kompletnie inne rejony ;)
Profil
PW Email Cytuj
kobi 
Wysłany: Nie Sie 13, 2006 22:43     



Imię: Bożydar :]
Dołączył: 31 Lip 2005
Skąd: G-ce
madziar napisał/a:
dyskusja zapędzila się w kompletnie inne rejony

No jak na razie to niestety zapędziła się w rejony zaprzeczenia, że szarżowanie może być przyczyną wypadku :kwasny:
krystian napisał/a:
z tego co widze to kierowcow podczas tej romowy moge policzyc na palcach jednej reki. reszta to kierowcy teoretycy

Widocznie mnie nie zauważyłeś - prawko mam o wiele dłużej od Ciebie a mimo wszystko DK88 nie jest drogą, na której szybko jeżdżę. Co z tego, że znam swoje i auta możliwości jeśli ta droga potrafi być coraz bardziej dziurawa z dnia na dzień?
Jest jeszcze coś co powinno cechować każdego kierowcę - pewna granica zaufania w odniesieniu do innych użytkowników dróg. Nie można bać się każdego bo wtedy auto by stało w garażu, ale nie mogę też bezgranicznie ufać innym. Mogę jechać 180 tą drogą, ale muszę się liczyć, że z naprzeciwka jedzie drugi koleś równie szybko i wraz z prędkością moje szanse na jakąkolwiek reakcję maleją do zera.
krystian, nie jestem teoretykiem, mogę się założyć, że przeszedłem o wiele więcej od Ciebie, ale to wcale nie oznacza, że mogę cwaniakować. Bo NIKT i NIGDY nie jest w stanie wszystkiego przewidzieć. Już dawno wyrosłem z szarżowania bo myślę o INNYCH a nie tylko o sobie.
Profil
PW Email Cytuj
Jacek13
[Usunięty]
Wysłany: Wto Sie 15, 2006 14:09     

Niektórych wypowiedzi sam mistrz Szumacher by się niepowstydził :hurra: :hurra: :hurra: :hurra:
Cytuj
voyteck 
Wysłany: Pią Sie 18, 2006 09:27     


Dołączył: 15 Sty 2006
Skąd: Gliwice
Major napisał/a:
Tylko, że do jazdy samochodem trzeba też dobrze znać nawierzchnie. Prawisz coś o złym profilu zakrętu. No tak, ale to nie jest tor wyścigowy, tylko zwykła nawierzchnia ulicy, która na skutek różnych czynników jak atmoferyczne, czy też zbyt ciężkie pojazdy, ewentualnie złe wykonanie powodują, że właśnie taki ten zakręt jest, a nie inny. Dlatego, trzeba zawsze zważać na to co nas może spotkać, a nie upierać się przy tym jak dobrym kierwocą jesteśmy.

No i dlatego trzeba brać poprawke na Polskie drogi.
Jeżdżąc po Gliwicach i innych drogach dobrze mi znanych , wiem na ile sobie moge pozwolić .
Ale jadąc gdzieś gdzieś pierwszy raz biore tą poprawke i jade wolniej niż wydaje mi sie że mógłbym ( źle wyprofilowane zakręty , dziury , garby, fałdy asfaltu itp )

kobi napisał/a:
Mogę jechać 180 tą drogą, ale muszę się liczyć, że z naprzeciwka jedzie drugi koleś równie szybko i wraz z prędkością moje szanse na jakąkolwiek reakcję maleją do zera.

Tą drogą można jechać o wiele szybciej :P a szanse maleją do zera wcześniej niż składowa 180km/h z obu stron :kwasny:

Krystian Może to lekki OT ale jesli ktos ma zapędy na szybką jazde to polecam obniżyć auto dość konkretnie :P
Ten fakt spowalnia na wielu odcinkach naszych dróg szybką jazde . Przynajmniej u mnie to tak działa .
Tylko dziwne jest to że jadać 120km/h tam gdzie inni jadą 70km/h - jestem świrem .
A jak inni jadą po dziurach 60km/h a ja zwalniam na ten moment do 30-40km/h to wszystkich za mną to max denerwuje .
Profil
PW Email Cytuj
Darx 
Wysłany: Pią Sie 18, 2006 11:06     



Dołączył: 29 Cze 2006
Skąd: Knurów
No cóż... Ja mam prawie 20 lat i prawa jazdy jeszcze nie posiadam... Podobno jestem rozsądnym człowiekiem ale czytając takie rzeczy zastanawiam się czy w ogóle to prawo jazdy robić... W końcu mi tez może coś "odwalić"

=CzArNuLkA= napisał/a:
Pasażerowie siedzący z tyłu nie mieli zapiętych pasów.Dziewczyna wyleciała przez szybę a potem jeszcze ją ten samochód najechał



Nikomu, nawet największemu wrogowi nie życzę takiej śmierci... :(
Profil
PW Email Cytuj
voyteck 
Wysłany: Pią Sie 18, 2006 11:15     


Dołączył: 15 Sty 2006
Skąd: Gliwice
Darx napisał/a:
czytając takie rzeczy zastanawiam się czy w ogóle to prawo jazdy robić... W końcu mi tez może coś "odwalić"

Co ma Ci odwalić ? Trzeba myśleć nad tym co sie robi i gdzie .
A jedyne co przychodzi po latach jazdy to lepsze przewidywanie sytuacji które ludzie robią na ulicy .
Na tej drodze o której mowa - stoi auto na prawym pasie i ma włączony kierunkowskaz w prawo . Myślałem że poprostu stoi , coś sie zepsuło itp . Jade 140km/h , patrze a on nagle zmienia kierunkowskaz na lewy i zaczyna zawracać . Normalnie bym w niego wjechał - kiedys .
Ale tak mi sie wydawało ze jakos dziwnie stoi i zwolniłem do 80km/h - Ludzie są nie normalni ! zawracac na 4 pasach , linia ciągła i jeszcze widzą że auta jadą .

Ja mam 11 lat prawko i dalej nie zapinam pasów :/ Niewiem dlaczego , moze dlatego że kumpel wyleciał z auta które wjechało 160km/h do rowu i dachowało kilka razy . Gdyby miał zapiete pasy , nie żył by na 100% . Ale nie da sie przewidzieć jak sie skończy wypadek wiec jazda autem to i tak w pewnym sensie cały czas pewne ryzyko .
Wystarczy zmęczenie materiału , np drążka kierowniczego i przy 90km/h może sie to skończyć śmiercią .
Profil
PW Email Cytuj
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Themes: junFresh & Silk icon

Akcje Charytatywne - Pomogliśmy

Zbiórka dla Domu Dziecka nr 3 w Gliwicach

Sprzęt dla Kliniki Patologii Noworodka w Zabrzu

Zbiórka dla Domu Samotnej Matki w Gliwicach

Zbiórka dla Hospicjum w Gliwicach






Ważne wydarzenia

I Urodziny Forum
II Urodziny Forum
III Urodziny Forum
IV Urodziny Forum
V Urodziny Forum


Jestem w Katalogu Ciekawych Stron - Zapraszamy!
Wyróżnienia
ForumGliwice.com - GWIAZDOR


Objeliśmy patronat Medialny nad:

- Adriatic Express 2006
- Gliwickie Spotkania Dobrych Dusz 2006
- II Gliwicki Piknik Lotniczy 2006
- Biotechnology - the next GENEration 2007
- WOŚP-Gliwice 2008