Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: kisia
Pią Sie 11, 2006 00:03
zdarzenie/wypadek na DK-88
Autor Wiadomość
Aletheia 
Wysłany: Czw Lip 27, 2006 22:40   zdarzenie/wypadek na DK-88  


Dołączyła: 21 Lip 2006
Skąd: Gliwice
Czy ktos może wie co się wydarzyło dziś wieczorem na DK-88 na wysokości ul.Tarnogórskiej? Przejeżdzałam tą ulicą ok.21:30 i widziałam z góry kilka wozów strażackich, policji i mnóstwo ludzi...
Profil
PW Email Cytuj
jasiu101 
Wysłany: Pią Lip 28, 2006 12:10     


Dołączył: 19 Lis 2005
Skąd: Gliwice
slyszalem ze 2 osoby zginely ...
Profil
PW Email Cytuj
Mariusz 
Wysłany: Pią Lip 28, 2006 12:19     



Imię: Mariusz Damian
Dołączył: 05 Gru 2004
Skąd: Gliwice
W dniu 27.07.2006 r. o godz. 20:40 na trasie DK 88 doszło do tragicznego w skutkach wypadku drogowego. Z ustaleń wynika, że kierujący samochodem osobowym m-ki Opel Astra 19 letni mieszkaniec Zabrza utracił panowanie nad pojazdem, zjechał na prawe pobocze a następnie uderzył w podstawę tablicy „CZARNY PUNKT” po czym kilkakrotnie dachując zatrzymał sie na prawym poboczu.

W wyniku zdarzenia na skutek poniesionych obrażeń dwie osoby zmarły na miejscu, natomiast trzecia osoba zmarła w szpitalu. Kierowca i pasażer przedniego siedzenia pozostają w szpitalu na oddziele ortopedii. Wszystkie ofiary śmiertelne to mieszkańcy Zabrza, dwóch mężczyzn w wieku po 19 lat oraz jedna kobieta lat 18. Postępowanie prowadzone przez SRD KMP w Gliwicach wykaże co było przyczyną wypadku.

h t t p;//imageshack.us]

h t t p;//imageshack.us]



KMP Gliwice
Profil
PW Email Cytuj
Aletheia 
Wysłany: Pią Lip 28, 2006 14:22     


Dołączyła: 21 Lip 2006
Skąd: Gliwice
znowu koleja ,,głupia" śmierć. Brawura?Brak umiejętności?.Lekarstwa chyba na to nie znajdziemy :(
Profil
PW Email Cytuj
Gmeras 
Wysłany: Pią Lip 28, 2006 14:23     



Imię: Piotr
Dołączył: 02 Sty 2005
Skąd: Lotników
i tak musza znak wymienic i dopisac kolejne 3 ofiary smiertelne
Profil
PW Email Cytuj
Mariusz 
Wysłany: Pią Lip 28, 2006 14:28     



Imię: Mariusz Damian
Dołączył: 05 Gru 2004
Skąd: Gliwice
Sam wiek mówi sam za siebie ... teraz już się nie dziwie czemu młodzi kierowcy płacą za OC 1,5 ceny normalnej ...
Profil
PW Email Cytuj
Major 
Wysłany: Pią Lip 28, 2006 14:52     



Zaproszone osoby: 2
Dołączył: 19 Wrz 2005
Skąd: Londyn
Niestety, w tym wieku myśli się, że można wszystko, a umiera się tylko ze starości.
Jakie okrutne zrządzenie losu spowodowało, że zgineli wpadając na czarny punkt.
Profil
PW Email www Cytuj
Czarnulka 
Wysłany: Pią Lip 28, 2006 16:05     


Dołączyła: 16 Wrz 2004
Skąd: z piekła rodem
No niestety jak się nie myśli jak się jedzie to tak jest.Pasażerowie siedzący z tyłu nie mieli zapiętych pasów.Dziewczyna wyleciała przez szybę a potem jeszcze ją ten samochód najechał.Ludzie probowali go podnieść,zeby ją wydostać,ale się nie dało.Jeszcze w nocy była n/n.Pasażer trafił do mojej mamy na oddział ortopedii a drugi leży w miejskim...masakra poprostu :kwasny:
Profil
PW Email Cytuj
Arex30 
Wysłany: Pią Lip 28, 2006 19:18     



Zaproszone osoby: 10
Imię: Arkadiusz
Dołączył: 18 Lip 2006
Skąd: Gliwice
fura sprowadzona pare miechów temu za psie pieniądze kupiona a czy sprawna tego nikt nie wie
J awiem że okazja
że tanio że nasze nie konieczniew są dobre
ale jak kogo nie stać to ...
tanie mieso psy jedzą
szkoda młodych lecz
Znak postawili tam nie nadarmo przecie
Profil
PW Email Cytuj
Mariusz 
Wysłany: Pią Lip 28, 2006 19:22     



Imię: Mariusz Damian
Dołączył: 05 Gru 2004
Skąd: Gliwice
Stan techniczny tego samochodu nie był zadowalający. Opony prawie bez bieżnika, przy nadmiernej prędkości opony z przodu czy z tyłu mogły stracić przyczepność i sunął prosto na słup.
Profil
PW Email Cytuj
krystian 
Wysłany: Pią Lip 28, 2006 19:39     


Dołączył: 05 Wrz 2005
Skąd: Gliwice
nie usprawiedliwiam ich, ale kazdemu zdarzaja sie glupie wpadki. ja tez kiedys jak mialem malucha jezdzilem na lysych oponach. kompletnie lysych i to jeszcze w zimie. wiem ze to nie jest powod do dumy ale chodzi o to ze nie mozna najezdzac na innych jesli samemu nie jest sie tak calkowicie ok. nie wierze w to ze wy wszyscy uwazacie siebie za takich prawych i w ogole naj naj. nawet najlepszym zdarzaja sie bledy. nie zauwazaja znakow ustap czy innego jadacego auta jadacego z naprzeciwka....:> niestety im sie nie udalo. dokladnych przyczyn nie znamy i nigdy nie poznamy. bo zadne z nas nie siedzialo na fotelu kierowcy. a debatowanie nad tym jaki stan tego auta byl a jaki byc powinien jest bezsensowne. wiekszosc aut jezdzacych po gliwickich drogach nie spelnia wymaganych warunkow do dopuszczenia do ruchu i niestety taka jest prawda. wiek nie ma tu zadnego znaczenia, bo starsi kierowcy popelniaja jeszcze gorsze bledy. ostatnio poznalem takiego kolesia ktory podniecal sie tym ze jego opony sa jak nowki bo bieznika maja od cholery. spojrzalem na date produkcji tych opon...1992. fajnie co? poprzedni wlasciciel auta trzymal go caly czas w garazu. to jest dopiero niebezpieczenstwo!! co z tego ze bieznika jest duzo skoro opona jest tak stara ze moze w kazdej chwili jak szlag trafic. a pozniej oczywiscie jest gadanie...a bieznik byl taki dobry:/
Profil
PW Email Cytuj
tuchałowa 
Wysłany: Pią Lip 28, 2006 19:43     


Dołączyła: 17 Cze 2006
Skąd: Gliwice
Kolejny przykład bezmyślności...na tej trasie jest ograniczenie do 70 a wszyscy cisną tam ponad stówe :/ Ciekawe ile jeszcze ludzi musi zginąć żeby się uspokoili
Profil
PW Email Cytuj
krystian 
Wysłany: Pią Lip 28, 2006 19:52     


Dołączył: 05 Wrz 2005
Skąd: Gliwice
tuchałowa napisał/a:
na tej trasie jest ograniczenie chyba do 70
nie wiem czy masz prawo jazdy, ale jesli kiedys je dostaniesz. wjedziesz na dk-88 o godzinie 20 40 tak jak ja to czesto robie i zobaczysz ze nikogo tam nie ma, sa 2 pasy wolne...zaufaj mi nie bedziesz jechala 70 km/h bo cie szlag trafi. w polsce najlatwiej postawic znaki a nie naprawiac drogi. gdybym mial jezdzic caly czs przepisowo to nad baltyk bym tydzien jechal. nie przestrzegam znakow jesli uwazam je za bzdurne. no ale z drugiej strony nie przeginam. akurat na tej trasie pomiedzy tarnogorska a zjazdem na chorzowska jest takie jedno miejsce w ktorym auto po prostu zjezdza na pobocze, i nie trzeba jechac szybko. jesli sie w pore nie zwroci uwage ze auto nam ucieka to niestety, kola gubia przyczepnosc i nieszczescie gotowe. w tym miejscu o ktorym mowie czesto tiry sie wywracaja
Profil
PW Email Cytuj
tuchałowa 
Wysłany: Pią Lip 28, 2006 20:00     


Dołączyła: 17 Cze 2006
Skąd: Gliwice
krystian napisał/a:
nie przestrzegam znakow jesli uwazam je za bzdurne
Widzisz, ten dziewiętnastolatek też na pewno tak myślał. Lepiej jechać tydzień nad bałtyk niż nie dojechać w ogóle :)
Profil
PW Email Cytuj
Piotrulek
[Usunięty]
Wysłany: Pią Lip 28, 2006 20:03     

krystian napisał/a:
gdybym mial jezdzic caly czs przepisowo to nad baltyk bym tydzien jechal. nie przestrzegam znakow jesli uwazam je za bzdurne


bez urazy proszę ,ale te znaki stawiali mądrzejsi niż ty i ja oraz wielu innych kierowców i taką opinią porownujesz się do tych wlasnie bezmyśłnych mlodych kierowcow którzy byli bez wyobraźni i zginęli...śmierć w takim wieku to wielka tragedia dla rodzicow tych mlodzieńców...
Cytuj
Piotrulek
[Usunięty]
Wysłany: Pią Lip 28, 2006 20:05     

tuchałowa napisał/a:
Lepiej jechać tydzień nad bałtyk niż nie dojechać w ogóle



popatrz Dorotko,w tym samym monecie pomyśleliśmy o tym samym,więc hasło tego tematu JED?MY NAD MORZE TYDZIEń,ALE DOJED?MY W CALOŚCI i odwiedzimy Fenixa przy okazji.......
Cytuj
Mariusz 
Wysłany: Pią Lip 28, 2006 20:08     



Imię: Mariusz Damian
Dołączył: 05 Gru 2004
Skąd: Gliwice
Od wyjaśnienia wszystkich okoliczności wypadku jest dochodzenie/postępowanie wyjaśniające mające na celu wytrącenie wszystkich powodów, które doprowadziły do zdarzenia drogowego w którym śmierć poniosły dwie osoby, a kolejne dwie są hospitalizowane.
Na podstawie śladów na jezdni, śladów na samochodzie i śladów palców na szybie da się ustalić jak doszło do wypadku. Szacunkową prędkość można również określić ... więc nie przesadzaj Krystian z tym, że nie da się tego określić ;)
Profil
PW Email Cytuj
krystian 
Wysłany: Pią Lip 28, 2006 20:13     


Dołączył: 05 Wrz 2005
Skąd: Gliwice
Piotrulek, zdziwilbys sie ile razy przejezdzasz obok mnie, udowodnic ci ze nie jestes taki prawy jak tu sie przedstawiasz. a tak apropos...zapinaj pasy.
Profil
PW Email Cytuj
Piotrulek
[Usunięty]
Wysłany: Pią Lip 28, 2006 20:20     

krystian napisał/a:
zdziwilbys sie ile razy przejezdzasz obok mnie, udowodnic ci ze nie jestes taki prawy jak tu sie przedstawiasz. a tak apropos...zapinaj pasy


chyba mnie zle kojarzysz,naprawdę pasy to moja obsesja,mogę ci powiedzieć kiedy psow nie zapiąłem,gdyż można liczyć to na palcach jednej ręki przez ostatnie 20 lat,to po pierwsze,a po drugie to nie maialem zamiaru krytykowac twojej jazdy ani przyzwyczajeń,bo to nie moja sprawa,ale z doświadczenia wiem ,że te rożne znaki stawiają ludzie naprawdę kształceni w kwestii regulacji ruchu i tym podobnym co z ruchem ma wspolnego...ale nawiasem mowic to poczulem się inwigilowany,wiesz nie zawsze jeżdżę sam i...a nic już nie napiszę ,hahahahahahahahah
Cytuj
krystian 
Wysłany: Pią Lip 28, 2006 20:25     


Dołączył: 05 Wrz 2005
Skąd: Gliwice
Piotrulek napisał/a:
mogę ci powiedzieć kiedy psow nie zapiąłem,gdyż można liczyć to na palcach jednej ręki przez ostatnie 20 lat
widzialem cie kilka razy i pare razy rzucilo mi sie w oczy ze jechales bez pasow bo byles w jasnej koszuli. ale nie chodzi yeraz o to...mnie sie rozchodzi o to ze zaden z nas nie jest idealny i nie ma prawa krytykowac innych. oni mieli pecha i to jest przykre, nigdy nie wiesz co sie wydarzy za zakretem. moze sie okazac ze moja super nowa opona pod wplywem temperatury zeslizgnie sie z felgi na zakrecie. wpadne w poslizg wprrost pod tira. tez mnie uznasz za wariata drohowego? jechalem przepisowo
Profil
PW Email Cytuj
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Themes: junFresh & Silk icon

Akcje Charytatywne - Pomogliśmy

Zbiórka dla Domu Dziecka nr 3 w Gliwicach

Sprzęt dla Kliniki Patologii Noworodka w Zabrzu

Zbiórka dla Domu Samotnej Matki w Gliwicach

Zbiórka dla Hospicjum w Gliwicach






Ważne wydarzenia

I Urodziny Forum
II Urodziny Forum
III Urodziny Forum
IV Urodziny Forum
V Urodziny Forum


Jestem w Katalogu Ciekawych Stron - Zapraszamy!
Wyróżnienia
ForumGliwice.com - GWIAZDOR


Objeliśmy patronat Medialny nad:

- Adriatic Express 2006
- Gliwickie Spotkania Dobrych Dusz 2006
- II Gliwicki Piknik Lotniczy 2006
- Biotechnology - the next GENEration 2007
- WOŚP-Gliwice 2008