Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Frycek
Wto Wrz 05, 2006 21:07
gdzie okleje szyby w samochodzie
Autor Wiadomość
clou 
Wysłany: Nie Lip 16, 2006 12:41   gdzie okleje szyby w samochodzie  


Dołączył: 16 Lip 2006
Skąd: Gliwice
witam, mam pytanko gdzie moge okleic profesjonalnie szyby w samochodzie (zwykla osobowka, zaden van, np 3M) tylko tyl z uwagi na male dziecko, wiem ze takowy punkt miesci sie na pszczynskiej jednak moze wiecie gdzie jest jakas konkurencja (powiem szczerze ze troszke chca pieniazkow za to), moze gdzies za gliwicami, dziekuje z gory za wskazowki
Profil
PW Cytuj
Mariusz 
Wysłany: Nie Lip 16, 2006 13:17     



Imię: Mariusz Damian
Dołączył: 05 Gru 2004
Skąd: Gliwice
Lepiej kupić sobie takie osłonki w formie rolety. Rozkładane na długość.
Pytaj w sklepach z oknami, jak nie tam to w sklepie z artykułami motoryzacyjnymi.
Przyciemnianie szyb zwłaszcza tylko dwóch bocznych z tyłu wygląda troche niegustownie ;)
Profil
PW Email Cytuj
clou 
Wysłany: Nie Lip 16, 2006 13:27   rozumiem, rozumiem  


Dołączył: 16 Lip 2006
Skąd: Gliwice
jednak chcialem okleic i boczne szyby w drzwiach tylnych i male trojkaty i tlna szybe i nie chcialbym zeby to byla czern a jedynie przyciemnianie, mysle ze tragicznie to wygladac nie bedzie :)
Profil
PW Cytuj
Major 
Wysłany: Nie Lip 16, 2006 13:29     



Zaproszone osoby: 2
Dołączył: 19 Wrz 2005
Skąd: Londyn
Mariusz wiesz może czy opalane szyby są zezwolone w przednich bocznych ?
Profil
PW Email www Cytuj
Mariusz 
Wysłany: Nie Lip 16, 2006 13:38     



Imię: Mariusz Damian
Dołączył: 05 Gru 2004
Skąd: Gliwice
Jak wolisz Clou ;-) . Natomiast ja nie znam żadnych dobrych przyciemniaczy szyb na śląsku. Może ktoś z innych forumowiczy wie coś na ten temat ?

Co do przednich bocznych: oczywiście można, ale tylko do 30% (współczynnik przepuszczalności światła musi wynosić minimum 70%) Wyjątkami są auta, które od nowości są lekko przydymiane, np: Renault.
Profil
PW Email Cytuj
Major 
Wysłany: Nie Lip 16, 2006 13:42     



Zaproszone osoby: 2
Dołączył: 19 Wrz 2005
Skąd: Londyn
Czyli nawet przydymiona szyba musi mieć max 30% zaciemnienia?
Profil
PW Email www Cytuj
Mariusz 
Wysłany: Nie Lip 16, 2006 13:48     



Imię: Mariusz Damian
Dołączył: 05 Gru 2004
Skąd: Gliwice
Jeśli szyba przy produkcji była już przydymiona to nie można jej drugi raz dymić. Tak jest w przepisach. A przy produkcji jest ona przyciemniona w 15% (w przypadku mojego Renault Clio). Sprawdzałem ;)
Profil
PW Email Cytuj
Mariusz 
Wysłany: Nie Lip 16, 2006 13:57     



Imię: Mariusz Damian
Dołączył: 05 Gru 2004
Skąd: Gliwice
Podstawa prawna dla gorliwych ;)
1. Rozporządzenie MTiGM z 1 kwietnia 1999 roku w sprawie warunków technicznych pojazdów oraz zakresu ich niezbędnego wyposażenia (Dz.U. nr 44, poz. 432)
i właściwie jeszcze 2. Regulamin Europejskiej Komisji Gospodarczej ONZ nr 43 i 46.

Jakby sobie ktoś przyciemniał szyby przednie boczne czy też przednią czołową (można, ale współczynnik przepuszczalności swiatła musi wynosić nie mniej niż 75%) to musi mieć homologację, a w niej:
- data instalacji,
- nazwa/nazwisko właściciela pojazdu,
- marka pojazdu,
- nr nadwozia/rejestracji pojazdu,
- typ folii,
- nr oznakowania (zgodny z oznakowaniem na szybach i z numerem Świadectwa z badań),
- pieczęć i podpis zakładu wykonującego usługę.
Profil
PW Email Cytuj
ThomekE30 
Wysłany: Nie Lip 16, 2006 15:24     



Dołączył: 19 Mar 2006
Skąd: Callifornia
Mariusz pierdoły opowiadasz że wygląda niegustownie oklejenie dwóch tylnych szyb..... jeśli oklejasz folią super czarną to fakt.... zgodzę się z Tobą, ale jeśli tą lekko przyciemniającą, to ta folia daje <ciach> efekt !!
Ostatnio zmieniony przez kobi Nie Lip 16, 2006 15:43, w całości zmieniany 1 raz  
Profil
PW www Cytuj
ThomekE30 
Wysłany: Nie Lip 16, 2006 15:33     



Dołączył: 19 Mar 2006
Skąd: Callifornia
u mnie w garażu idzie profesionalnie okleić szyby :P
opanowane do perfekcji taniawą folią z giełdy :P zniszczyłem chyba z 10 rolek dopóki nie spodobało mi się to co zrobiłem :) ale wygląda prawie ideał.... gdyby szyba była nowa i nie miała jakichś zadrapań itd itd byłoby idealnie :) fakt faktem profesionalna folia do oklejania kosztuje ok 150 zł ale jedyną rzeczą różniącą te 2 gatunki folii (tanią i drogą) jest to, że folia z giełdy nie jest termokurczliwa, czyli z szybami tylnymi powyginanymi w jajo, wanne itd itp jest problem bo trzeba się nieźle nakombinować.... ale to też da się opanować :P jak coś sobie jeszcze przypomne to napiszę :P pozdro !!
Profil
PW www Cytuj
voyteck 
Wysłany: Nie Lip 16, 2006 18:26     


Dołączył: 15 Sty 2006
Skąd: Gliwice
ThomekE30 napisał/a:
zniszczyłem chyba z 10 rolek dopóki nie spodobało mi się to co zrobiłem ale wygląda prawie ideał.... gdyby szyba była nowa i nie miała jakichś zadrapań itd itd byłoby idealnie fakt faktem profesionalna folia do oklejania kosztuje ok 150 zł ale jedyną rzeczą różniącą te 2 gatunki folii (tanią i drogą) jest to, że folia z giełdy nie jest termokurczliwa, czyli z szybami tylnymi powyginanymi w jajo, wanne itd itp jest problem bo trzeba się nieźle nakombinować.... ale to też da się opanować

Widze ze masz takie zapędy jak Ja kiedys . Nieźle trzeba sie na wkur.... zeby wyszlo , ale jest na to patent i nawet taką giełdowa mozna tak zrobic ze wyglada jak ideał .
Teraz jakos mi nie zalezy na szybkach ciemnych ale jest to spoko sprawa .
Profil
PW Email Cytuj
Mariusz 
Wysłany: Nie Lip 16, 2006 20:09     



Imię: Mariusz Damian
Dołączył: 05 Gru 2004
Skąd: Gliwice
ThomekE30 napisał/a:
Mariusz pierdoły opowiadasz że wygląda niegustownie oklejenie dwóch tylnych szyb.....

No zaje.iście wygląda. Kur.. jak w Żuku.

ThomekE30 napisał/a:
jeśli oklejasz folią super czarną to fakt

Jak przyciemnisz lekko do 35% to dalej pasażerowi będzie walić po oczach przy takim słońcu jak mieliśmy w minionym tygodniu. A do dopiero dziecku, które jest wrażliwe na światło, bardziej niż dorosły.
Profil
PW Email Cytuj
clou 
Wysłany: Nie Lip 16, 2006 20:49   do ThomekE30  


Dołączył: 16 Lip 2006
Skąd: Gliwice
tez oklejalem nubire i fabie w garazu wlasnie takimi foliami z gieldy ale nie zgodze sie na tak niewielkie roznice miedzy foliami bo po pierwsze sa marnej jakoci latwe do zadrapan i kompletnie nie nadaja sie na otwierane szyby, po drugie widziales co sie dzieje z taka folia po 4 latach - plowieje, nie mowiac juz o odbijaniu UV co idzie rowniez za tym nagrzewaniu auta, dziekuje ale wyleczylem sie juz z takich wynalazkow, bo fakt faktem czlowiek sie nameczy (bo niestety rozebrac trzeba troche auta jesli nie chce sie osiagnac efektu juz juz kolejny forumowicz napisal oklejanych zukow :) widzialem ladne oklejone autko 3M-ka (folia pokryta akrylem i to jest wlasnie to - stad pytanie czy da sie taniej (czyt. konkurencja) jednak dziekuje innym za porady, pozdrawiam
Profil
PW Cytuj
wolf 
Wysłany: Nie Lip 16, 2006 21:45     



Dołączył: 21 Sty 2006
Skąd: Gliwice
Pozatym z tego co ja wiem, paly sie czepiaja jak ktos ma przyciemnione przednie boczne szyby folia. I jak niema przydymionych to nieraz trzeba drapac szyby, mimo ze ma sie papiery atesty itd.
Pozatym w clio te 15% to chyba sa szyby atermiczne.
Profil
PW Email Cytuj
Tonio 
Wysłany: Nie Lip 16, 2006 21:59     



Dołączył: 02 Lis 2005
Ja wrecz nienawidze przyciemnionych szyb... Jestem zwolennikiem "niemieckiego tuningu" max gleba i reszta w miare normalna. Ciemne szyby moze i sa praktyczne ale ja tam nie przepadam. Jka kto lubi :], co do oklejania to moi kumple w swoich garazach tez opanowali to do perfekcji po ktorejs probie :] Warto probowac samemu :]
Profil
PW Email Cytuj
frohike 
Wysłany: Nie Lip 16, 2006 22:11     



Dołączył: 21 Lis 2004
Skąd: Gliwice
Mariusz napisał/a:
ThomekE30 napisał/a:
Mariusz pierdoły opowiadasz że wygląda niegustownie oklejenie dwóch tylnych szyb.....

No zaje.iście wygląda. Kur.. jak w Żuku.


a mi sie w moim autko podobaja i tyle
Profil
PW Email Cytuj
clou 
Wysłany: Nie Lip 16, 2006 22:32   podobaja czy nie - kwestia gustu  


Dołączył: 16 Lip 2006
Skąd: Gliwice
powiem tak - dla mnie jest to niesamowity komfort jazdy jak w samochodzie nie jest tak jasno , nie wiem jak duzo jezdzisz samochodem dziennie, miesiecznie, itd ale ja spedzam troche za kolkiem i z jednej strony maja byc ciemne dla zdrowia mojego dziecka z drugiej dla mojej wygody do ktorej kiedys sie przekonalem, poza tym mialem juz taka fotke z torunia na ktorej mozna bylo podyskutowac na komendzie czy ja to ja :)
Profil
PW Cytuj
Tonio 
Wysłany: Nie Lip 16, 2006 22:37     



Dołączył: 02 Lis 2005
clou, wiesz w sumie to jest tez kwestia samochodu :P bo mi sie w sumie w niektorych autach podobaja... np. 206 w kombiku z przyciemnionym tylem jest słodki :P
Profil
PW Email Cytuj
Mariusz 
Wysłany: Nie Lip 16, 2006 22:41     



Imię: Mariusz Damian
Dołączył: 05 Gru 2004
Skąd: Gliwice
Tonio napisał/a:
Jestem zwolennikiem "niemieckiego tuningu" max gleba i reszta w miare normalna.

Ja identycznie - German style ;) Gleba, black hella, M-technik II w przypadku bmw e30 ;)
Myślałem żeby coś zrobić w Clio, ale ... to jednak nie to ... auto może i by ładnie wyglądało, ale silnik 60konny to mało ...

Clou to przyciemnij sobie jeszcze przednie boczne do 25 % (bezpieczniej). No i może jeszcze tył ? ;)
To zależy od własnych możliwości finansowych i gustu :)
Profil
PW Email Cytuj
clou 
Wysłany: Nie Lip 16, 2006 22:50   Mariuszu  


Dołączył: 16 Lip 2006
Skąd: Gliwice
przeciez ja nigdzie nie napisalem ze chce przyciemniac tylko tylne drzwi, chce okleic caly tyl drzwi, trojkaty i tylna szyba, problem jest jednak w tym gdzie to wykonuja bo to bylo moim zasadniczym pytaniem, czy moze ktos zna jakies punkty za gliwicami, z przednich bocznych jednak zrezygnuje bo wiem ze zadne folie nawet tez gwarantujace 75% przepuszczalnosc na miernikach policyjnych wychodza ciemniejsze (mysle ze to kwestia producent sobie a miernik - miernikiem) :) - niestety
Profil
PW Cytuj
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Themes: junFresh & Silk icon

Akcje Charytatywne - Pomogliśmy

Zbiórka dla Domu Dziecka nr 3 w Gliwicach

Sprzęt dla Kliniki Patologii Noworodka w Zabrzu

Zbiórka dla Domu Samotnej Matki w Gliwicach

Zbiórka dla Hospicjum w Gliwicach






Ważne wydarzenia

I Urodziny Forum
II Urodziny Forum
III Urodziny Forum
IV Urodziny Forum
V Urodziny Forum


Jestem w Katalogu Ciekawych Stron - Zapraszamy!
Wyróżnienia
ForumGliwice.com - GWIAZDOR


Objeliśmy patronat Medialny nad:

- Adriatic Express 2006
- Gliwickie Spotkania Dobrych Dusz 2006
- II Gliwicki Piknik Lotniczy 2006
- Biotechnology - the next GENEration 2007
- WOŚP-Gliwice 2008