Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Frycek
Wto Wrz 05, 2006 21:07
Chroń swój samochód "NOC-STOP"
Autor Wiadomość
Mariusz 
Wysłany: Pon Lip 10, 2006 17:31   Chroń swój samochód "NOC-STOP"  



Imię: Mariusz Damian
Dołączył: 05 Gru 2004
Skąd: Gliwice
Komenda Miejska Policji w Gliwicach wprowadzając program prewencyjny "NOC – STOP" włącza się do akcji prowadzonej w dużych miastach Polski przeciwko złodziejom samochodów, aby maksymalnie wyeliminować przypadki utraty aut wskutek ich kradzieży. Najważniejszą zasadą programu jest oznakowanie pojazdów, których właściciele deklarują, że nie będą korzystać w nocy z samochodów (w godzinach 24.00 – 5.00). Ma to pozwolić policjantom szybko zidentyfikować tak oznakowany samochód i sprawdzić, czy jedzie nim właściciel czy ewentualny złodziej. Do kradzieży samochodów dochodzi często w nocy lub nad ranem. Posiadacze aut, którzy nie korzystają z nich w nocy będą mogli nakleić na szybach specjalne fluorescencyjne znaczki, będące dla patroli informacją o tym, że taki pojazd należy skontrolować.

W odblaskowe etykietki można będzie zaopatrzyć się w Komendzie Miejskiej Policji w Gliwicach (przez całą dobę) oraz w Wydziale Komunikacji Urzędu Miejskiego w Gliwicach (w godzinach 7.30 – 15.30). Należy mieć przy sobie dowód osobisty oraz dowód rejestracyjny pojazdu.
Naklejenia takiego znaku na pojeździe nie należy utożsamiać z zakazem poruszania się tym pojazdem. To oznaczenie stanowi jedynie sygnał dla policjanta w kierunku podjęcia kontroli. Jeżeli w czasie kontroli bezsprzecznie uda się ustalić, że autem porusza się właściciel, interwencja zakończy się w ramach kontroli drogowej. W 2005 roku, w Gliwicach zginęły 662 auta – ponad połowa z nich została ukradziona w nocy. Ponadto sprawcy skradli 110 samochodów w celu krótkotrwałego ich użycia.

KMP Gliwice.



Kto idzie ze mną po taką nalepkę ?
Profil
PW Email Cytuj
Frycek 
Wysłany: Pon Lip 10, 2006 17:40     


Zaproszone osoby: 1
Imię: Mariusz
Dołączył: 25 Maj 2004
Skąd: Zabrze-Gliwice
Ciekawy pomysl...ale pozniej jak bede jezdzil to beda mnie ciagle kontrolowac :P
Profil
PW Email Cytuj
Mariusz 
Wysłany: Pon Lip 10, 2006 17:55     



Imię: Mariusz Damian
Dołączył: 05 Gru 2004
Skąd: Gliwice
Lepsze kontrole niż kradzież auta ;)
Profil
PW Email Cytuj
Dorothea 
Wysłany: Pon Lip 10, 2006 17:55     



Dołączyła: 25 Wrz 2005
Skąd: Sośnica
Cytat:
Lepsze kontrole niż kradzież auta
_________________


zgadzam sie z tym
Profil
PW Email Cytuj
Gmeras 
Wysłany: Pon Lip 10, 2006 18:21     



Imię: Piotr
Dołączył: 02 Sty 2005
Skąd: Lotników
a co jesli złodziej bedzie sprytniejszy i zakryje tę nalepke :D
Profil
PW Email Cytuj
frohike 
Wysłany: Pon Lip 10, 2006 18:26     



Dołączył: 21 Lis 2004
Skąd: Gliwice
Mariusz napisał/a:
(w godzinach 24.00 – 5.00).


hmm w tych porach raczej sie nie poruszam wiec to chyba dobry pomysl
Profil
PW Email Cytuj
wolf 
Wysłany: Pon Lip 10, 2006 21:28     



Dołączył: 21 Sty 2006
Skąd: Gliwice
pomysl ciekawy, ale cholera wie o ktrej mnie wywieje w nocy czy rano,a kontrolowany niechce byc, a pozatym kto jedzi w tych godzinach wie jak mało policji jest.
Profil
PW Email Cytuj
Major 
Wysłany: Pon Lip 10, 2006 22:27     



Zaproszone osoby: 2
Dołączył: 19 Wrz 2005
Skąd: Londyn
Będą mieli niezły pretekst, żeby powiedzieć: no nie miał naklejki to skąd mieliśmy wiedzieć, że ktoś go ukradł. Każdy nocą może jechać. Ehhh gdyby tak naprawde zajęli się ściagniem złodzieji, a nie robili zastępczych akcji. Jest to napewno krok w lepsze, ale wcale nie rozwiązuje problemu. Nie każdy też ma zamiar być co chwila kontrolowany przez policje kiedy stanie się coś poważnego i jednak tej nocy musi prowadzić samochód.
Profil
PW Email www Cytuj
wolf 
Wysłany: Wto Lip 11, 2006 09:52     



Dołączył: 21 Sty 2006
Skąd: Gliwice
ja ostanio jechalem po 24 do jastrzebia zdrój tam i spowrotem to bylem w domu jakos o 3, zadnego patrolu nie spotkałem jedynie nawlonych kierowcow co na czerownym przejezdzali i slalomy walili, wiec jak oni chca scigac zlodzieji :?:
Profil
PW Email Cytuj
Mariusz 
Wysłany: Wto Lip 11, 2006 10:09     



Imię: Mariusz Damian
Dołączył: 05 Gru 2004
Skąd: Gliwice
Po pierwsze: nikogo nie zmuszam, to nie jest obowiązek, a tylko jakiś pomysł. Kto chce to sobie załatwi naklejkę, kto nie ... to nie. Nie trzeba się tu rozwodzić w temacie.

Po drugie: Wolf pisze o podróży do Jastrzębia Zdr. i z powrotem. Ta akcja dotyczy jedynie terenu Komendy Miejskiej Policji w Gliwicach, więc po co nam miasta po drodze do Jastrzębia ?

Po trzecie:Widzę Major, że TY lubisz dużo marudzić i narzekać w tej kwestii (ale nie tylko).
Obywatele również mają prawo, baa ... nawet obowiązek (ale taka mentalność Polaków, że narzekają, a sami nic nie robią w kwestiach bezpieczeństwa).
Profil
PW Email Cytuj
Frycek 
Wysłany: Wto Lip 11, 2006 12:08     


Zaproszone osoby: 1
Imię: Mariusz
Dołączył: 25 Maj 2004
Skąd: Zabrze-Gliwice
Mariusz napisał/a:
Po pierwsze: nikogo nie zmuszam, to nie jest obowiązek, a tylko jakiś pomysł. Kto chce to sobie załatwi naklejkę, kto nie ... to nie. Nie trzeba się tu rozwodzić w temacie.

ale wlasnie jest po to forum aby wyrazic swoje opinie :)
przeciez nikt nie powiedzial ze zmuszasz :)
Profil
PW Email Cytuj
Mariusz 
Wysłany: Wto Lip 11, 2006 13:04     



Imię: Mariusz Damian
Dołączył: 05 Gru 2004
Skąd: Gliwice
Na ich miejscu nie odpowiadałbym wcale :P
Profil
PW Email Cytuj
wolf 
Wysłany: Wto Lip 11, 2006 23:16     



Dołączył: 21 Sty 2006
Skąd: Gliwice
To bez sensu jak tylko w obrebie, terenu policji Gliwice, przecierz wyjechac z gliwic to jak dla mnie to 5 minut jazdy, to policja sobie moze szukac wiatru w polu.
Profil
PW Email Cytuj
Mariusz 
Wysłany: Sro Sie 30, 2006 20:02     



Imię: Mariusz Damian
Dołączył: 05 Gru 2004
Skąd: Gliwice
Czy ktoś nabył takie naklejki i je umieścił w swoim aucie ?
Pytam z ciekawości.
Profil
PW Email Cytuj
Alinka 
Wysłany: Sro Sie 30, 2006 21:06     


Imię: Ala
Dołączyła: 01 Mar 2006
Skąd: TG->NYSA
tylko Ty ;)
Profil
PW Email Cytuj
frohike 
Wysłany: Sro Sie 30, 2006 21:25     



Dołączył: 21 Lis 2004
Skąd: Gliwice
ja zbyt czesto jezdze pijany noca aby nakleic taka naklejke :P
Profil
PW Email Cytuj
voyteck 
Wysłany: Sro Sie 30, 2006 21:49     


Dołączył: 15 Sty 2006
Skąd: Gliwice
frohike napisał/a:
ja zbyt czesto jezdze pijany noca aby nakleic taka naklejke :P

Uhaha to tak jak Ja :P
A zresztą , i tak mnie kontrolują co chwile , wszędzie i pod każdym pretekstem
Profil
PW Email Cytuj
kisia 
Wysłany: Sro Sie 30, 2006 22:37     



Imię: 2x5,3x7,3x9,4x7,3x4,1x2 :P
Dołączyła: 01 Lip 2004
Skąd: Gliwice
ja dziękuję, nie raz poruszam się w nocy samochodem i nie mam ochoty na kontrole, mimo że niektórzy policjanci sa baaardzo fajni :hyhy: :D
Profil
PW Email Cytuj
Aither 
Wysłany: Czw Sie 31, 2006 11:09     
Smoczyca



Zaproszone osoby: 1
Dołączyła: 24 Lut 2005
Skąd: Grottgera
pomysl uwazam, za dobry :) sadze ze jesli ktos sie skusi na takie nalepki to patroli bedzie wiecej na ulicach... ale co w przypadku gdy samochod zostanie skradziony w dzien ? albo nad ranem ? albo przed godzina 24 ? kradna w kazdej porze dnia i nocy... poza tym jak jazda nalepke - mozna zedrzec.
Osobiscie - to dobry sposob... wole byc kontrolowana w przypadkach gdy jade po 24 niz zyc z swiadomoscia ze zlodziej przejezdzal obok patroli 100 razy a oni go nie zlapali.
Profil
PW Email Cytuj
krystian 
Wysłany: Czw Sie 31, 2006 11:28     


Dołączył: 05 Wrz 2005
Skąd: Gliwice
a ja uwazam ze pomysl jest totalnie bez sensu. po 1 powinni tych naklejek dawac conajmniej 20 zebym mogl je nalepic z kazdej strony auta a nie tylko na tylnej szybie, ktora w wiekszosci aut jest tak brudna ze szkoda gadac. po 2. uwazacie ze jak wszyscy sobie damy takie naklejki to policjanci teraz beda kazdego z taka naklejka lapac?? juz to widze ze im sie bedzie chcialo. po 3..przyklad. spieszysz sie, do pracy, na pociag gdziekolwiek. i lapie cie patrol bo masz ta przyglupawa naklejke. wiesz jaka jest nastepna twoja czynnosc?? zdrapanie naklejki. po 4 jesli auuto nie rziuci sie w oczy to mozesz zapomniec o tym ze je zatrzymaja. juz to widze jak zlodziej jedzie skradzionym seicento i policjant go lapie.uhahaha. naklejki sa tyle samo warte co oznaczanie rowerow na rynku swego czasu. ktos wpadl na jakis glupi pomysl bo z kasy przypadkiem ktos nie ukradl pieniedzy i troche zostalo. wiec po co to odlozyc?? lepiej wymyslic jakas durnowata akcje z naklejkami czy czyms tam jeszcze. poza tym szansa ze zlapia kogokolwiek z ta naklejka siedzac non stop na stacji benzynowej i pijac kawe np na BP jest bardzo nikla.
Profil
PW Email Cytuj
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Themes: junFresh & Silk icon

Akcje Charytatywne - Pomogliśmy

Zbiórka dla Domu Dziecka nr 3 w Gliwicach

Sprzęt dla Kliniki Patologii Noworodka w Zabrzu

Zbiórka dla Domu Samotnej Matki w Gliwicach

Zbiórka dla Hospicjum w Gliwicach






Ważne wydarzenia

I Urodziny Forum
II Urodziny Forum
III Urodziny Forum
IV Urodziny Forum
V Urodziny Forum


Jestem w Katalogu Ciekawych Stron - Zapraszamy!
Wyróżnienia
ForumGliwice.com - GWIAZDOR


Objeliśmy patronat Medialny nad:

- Adriatic Express 2006
- Gliwickie Spotkania Dobrych Dusz 2006
- II Gliwicki Piknik Lotniczy 2006
- Biotechnology - the next GENEration 2007
- WOŚP-Gliwice 2008