Poprzedni temat «» Następny temat
Aborcja...
Autor Wiadomość
ShesLikeTheWind 
Wysłany: Wto Sie 10, 2010 17:29     


Dołączyła: 09 Sie 2010
Moje zdanie na temat aborcji wygląda następująco: jestem za w szczególnych przypadkach, tzn: jeśli ciąża zagraża życiu matki - każdy ma prawo decydować o swoim życiu, w tej sytuacji kosztem cudzego (nienarodzonego dziecka) również; jeśli z góry wiadomo że dziecko urodzi się chore (np. po przyjęciu leków we wczesnej fazie ciąży lub gdy badania to potwierdzają), to nieprawda, jak ktoś już wspomniał na forum, że dziecko , nawet jeśli urodzi się chore, będzie 'roślinką' ma prawo do życia, MUSI przyjść na świat. A czy ktoś w takiej sytuacji pamięta o matce która będzie musiałam wychowywać to dziecko? czy lepiej oddać je do jakiegoś zakładu, gdzie niewiele jest osób chętnych do adopcji dzieci chorych...? w takiej sytuacji jestem za aborcją...

Przeciwna jestem wtedy gdy kobieta chce usunąć, bo: za wcześnie, bo nie planowała, bo po prostu tak wygodniej, bo nie ma warunków itd, itd... To dla mnie oznaka wielkiego braku odpowiedzialności. Po pierwsze: myśleć co się robi, po drugie brać odpowiedzialność za swoje czyny.
Kwestia zdrowia, życia (dziecka, matki) to osobny temat. Ponoć zwierzęta również 'pozbywają się' młodych niezdolnych do życia. W przypadku chorego/uszkodzonego płodu u ludzi jest podobnie.
Kwestia lenistwa (kto będzie wychowywał dziecko, przecież jestem młoda, zmarnuję sobie życie?!) , braku odpowiedzialności to również osobny temat.
Religii, żadnej, w to nie mieszam.
Profil
PW Email Cytuj
alenda 
Wysłany: Sro Sie 11, 2010 10:14     



Imię: Olcia
Dołączyła: 08 Maj 2010
Skąd: ze wsi
A jestem przeciw aborcji i myślę, że bym tego w zyciu nie zrobiła, nawet gydybym była ofiarą gwałtu, przecież to nie wina tego małego człowieka. Każdy ma prawo do życia.

Ale jestem za legalizacją aborcji. I tak istnieje "podziemie". To nie lepiej robic to legalnie? Tak, żeby taka dziewczyna znała konsekwencje, inne mozliwości, mogła pogadać z psychologiem, lekarzem, księdzem, poznać preses zrzekania się praw rodzicielskich i adopcji, usłyszeć o domach samotnych matek itd. Na prawdę dużo dziewczyn nie wie, że można inaczej.
A aborcja jest często dokonywana w obskurnych warunkach... a debil jakiś bierze za to furę kasy. Okropne.
Podejrzewam, że gdyby była legalna, dostępna, za darmo, pod nadzorem to spadłaby liczba skrobanek i kobiet mających powikłania po tych zabiegach.
Ostatnio zmieniony przez alenda Sro Sie 11, 2010 10:16, w całości zmieniany 1 raz  
Profil
PW Email www Cytuj
kisia 
Wysłany: Czw Sie 12, 2010 00:28     



Imię: 2x5,3x7,3x9,4x7,3x4,1x2 :P
Dołączyła: 01 Lip 2004
Skąd: Gliwice
Cytat:
Podejrzewam, że gdyby była legalna, dostępna, za darmo, pod nadzorem to spadłaby liczba skrobanek i kobiet mających powikłania po tych zabiegach.
też tak uważam. Kiedyś jak jeszcze można było ją legalnie przeprowadzać w Polsce, była mniejsza ilość zabiegów niż jest teraz, bo właśnie lekarze tłumaczyli z czym się aborcja wiąże, jakie są powikłania, rozmawiali o powodzie takiej decyzji, mimo że psychologami nie byli. Ja dzięki właśnie takiemu podejściu pani ginekoloszki do mnie i mojej decyzji, zmieniłam ją i jestem jej za to bardzo wdzięczna. Chociaż pewnie jakby przyszło co do czego to bym i tak zmieniła zdanie, ale rozważałam taką możliwość i tylko dzięki niej szybko pozbyłam się tego pomysłu.
Ostatnio zmieniony przez kisia Czw Sie 12, 2010 00:33, w całości zmieniany 1 raz  
Profil
PW Email Cytuj
alenda 
Wysłany: Pią Sie 13, 2010 11:12     



Imię: Olcia
Dołączyła: 08 Maj 2010
Skąd: ze wsi
No właśnie, czasem jedno słowo zmienia cała życie.
Profil
PW Email www Cytuj
alenda 
Wysłany: Pią Sie 13, 2010 11:20     



Imię: Olcia
Dołączyła: 08 Maj 2010
Skąd: ze wsi
kaszanna napisał/a:
Aither, ale dla matki ten embrion którego opisujesz już jest jej dzieckiem. Gdy dowiedziałam się że jestem w ciąży, mimo że na usg to była maleńka kropeczka, nawet jeszcze nie było serduszka widać, mówiłam że to moje dziecko, nie żaden zarodek ;)


Otoż to. Poza tym te skupisko komórek kiedyś będzie człowiekiem o okreslonym kolorze oczu. barwie głosu itd...
Profil
PW Email www Cytuj
GosiaO 
Wysłany: Pią Sie 13, 2010 11:32     


Imię: Gosia
Dołączyła: 30 Maj 2010
Skąd: Gliwice
Nie no dajcie spokój, :zdegustowany: po prostu gratuluje pomysłowości w szukaniu usprawiedliwień w porównywaniu aborcji do zjadania młodych. :looka: Rożnica miedzy nami a zwierzętami polega przede wszystkim na tym, że jesteśmy istotami dużo bardziej rozumnymi i sądzę, że bardziej rozwiniętymi umysłowo.Dwa światy w ogóle.
Profil
PW Email Cytuj
ShesLikeTheWind 
Wysłany: Sob Sie 14, 2010 10:32     


Dołączyła: 09 Sie 2010
Skoro jesteśmy istotami dużo bardziej rozumnymi i rozwiniętymi umysłowo, to myślę że mamy pełną świadomość tego, jak wygląda życie dziecka poważnie chorego/upośledzonego/sparaliżowanego/z ciężkimi wadami, jak wygląda życie jego matki, rodziny. Chyba nie trudno to sobie wyobrazić, dlatego moim zdaniem wtedy decyzja o tym, czy matka chce wydać na świat taką istotę należy tylko do niej, bo jak wiadomo to ona będzie się musiała zmagać z opieką nad nim, a też pewnie godzić na przedwczesną śmierć takiego człowieka dotkniętego wadami, chorobą genetyczną. Niestety nic nam do tego, tak uważam, moim zdaniem w takim przypadku o usunięciu ciąży decyduje tylko i wyłącznie matka, to nie są już zachcianki ani 'widzimisię', błaha sprawa, usunięcie wpadkowego problemu, to zupełnie inna sytuacja.

Nawiązuję tutaj do mojego poprzedniego postu, jak i wypowiedzi powyżej o szukaniu usprawiedliwień i porównywaniu do zwierząt.
Profil
PW Email Cytuj
GosiaO 
Wysłany: Sob Sie 14, 2010 11:13     


Imię: Gosia
Dołączyła: 30 Maj 2010
Skąd: Gliwice
ShesLikeTheWind, więc przeczytaj jeszcze moja poprzednia wypowiedź, to zrozumiesz że zdanie na ten temat mamy takie samo. Rozwijać tego kiedy jestem za a kiedy przeciw już nie będę, bo nie mam w zwyczaju powtarzać sie.
Profil
PW Email Cytuj
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Themes: junFresh & Silk icon

Akcje Charytatywne - Pomogliśmy

Zbiórka dla Domu Dziecka nr 3 w Gliwicach

Sprzęt dla Kliniki Patologii Noworodka w Zabrzu

Zbiórka dla Domu Samotnej Matki w Gliwicach

Zbiórka dla Hospicjum w Gliwicach






Ważne wydarzenia

I Urodziny Forum
II Urodziny Forum
III Urodziny Forum
IV Urodziny Forum
V Urodziny Forum


Jestem w Katalogu Ciekawych Stron - Zapraszamy!
Wyróżnienia
ForumGliwice.com - GWIAZDOR


Objeliśmy patronat Medialny nad:

- Adriatic Express 2006
- Gliwickie Spotkania Dobrych Dusz 2006
- II Gliwicki Piknik Lotniczy 2006
- Biotechnology - the next GENEration 2007
- WOŚP-Gliwice 2008