Poprzedni temat «» Następny temat
Aborcja...
Autor Wiadomość
Morqana 
Wysłany: Pią Lip 13, 2007 21:30     


Dołączyła: 27 Mar 2006
Skąd: Gliwice-Trojkat
Cytat:
Idźcie na kraka i zobaczcie wystawe. Jest tylko do 15 lipca. U mnie na portalu można znaleźć kilka fotek a w telewizji Gliwice filmiki... Myślę, że taka wystawa szokuje ale warto zeby była, może ludzie się opamiętają...



Widziałam ją... niezwykle ruszająca za serce... jak dla mnie.
Profil
PW Email Cytuj
trunks 
Wysłany: Pią Lip 13, 2007 23:22     



Imię: Jakub Piotr Aleksander :]
Dołączył: 25 Maj 2005
Skąd: z nienacka
kazdy normalny przyzna, ze aborcja to zło :oczami:
Profil
PW Email Cytuj
katarzyna35k-ce 
Wysłany: Sob Lip 14, 2007 16:15     



Dołączyła: 09 Sie 2006
Skąd: katowice
trunks, to rozumiem ze jak sie z Toba nie zgadzam to jestem nienormalna? Bo usunełam ciaze ktorej nie chciałam, bo wiedziałam ze dziecko ktore urodze bedzie miało wodogłowie i bedzie roslinka do konca swych dni! wiec jestem nienormalna tak? Bo nie czułam jak kopie z nadzieja ze urodzi sie jednak zdrowe i nie zobaczyłam potworka ( bo tak te dzieci wygladaja) zaraz po urodzeniu zamiast pieknej buzinki dzieciatka? to dla tego jestem nienormalna tak?
Cos Ci powiem : nigdy nie bedziesz czuł jak kobieta i nigdy nie bedziesz kobietą wiec powstrzymaj sie od oceniania innych w tym temacie!
Ostatnio zmieniony przez katarzyna35k-ce Sob Lip 14, 2007 16:16, w całości zmieniany 1 raz  
Profil
PW Email Cytuj
Morqana 
Wysłany: Sob Lip 14, 2007 23:06     


Dołączyła: 27 Mar 2006
Skąd: Gliwice-Trojkat
katarzyna35k-ce napisał/a:
potworka ( bo tak te dzieci wygladaja


Kobieto?! Czy tobie byloby milo, gdyby ktokolwiek Cie tak nazwal?Czy Ty masz wogole jakiekolwiek poszanowanie dla zycia ludzkiego i dla czlowieka jako istoty??

katarzyna35k-ce napisał/a:
Cos Ci powiem : nigdy nie bedziesz czuł jak kobieta i nigdy nie bedziesz kobietą wiec powstrzymaj sie od oceniania innych w tym temacie!


Co to ma do rzeczy?! Ma prawo mieć swoje zdanie, nie obraził nikogo, a Ty chyba nadal nie rozumiesz, że każde zdanie ma być szanowane. Ile razy można to powtarzać ?! :zdegustowany:
Profil
PW Email Cytuj
nemo1125 
Wysłany: Nie Lip 15, 2007 00:16     



Dołączył: 12 Paź 2006
Skąd: Zabrze
MorQaNa napisał/a:
każde zdanie ma być szanowane
...
Profil
PW Email Cytuj
Alinka 
Wysłany: Nie Lip 15, 2007 11:36     


Imię: Ala
Dołączyła: 01 Mar 2006
Skąd: TG->NYSA
moze nie odsuwajmy facetow tak od tego tematu bo w koncu on tez daje swoje 23 chromosomy:)
"Aborcja
...
Z czym kojarzy Ci się teraz to słowo?
Jesteś przeciw?
Zrób wszystko aby inni też byli przeciwni ZABIJANIU
Znasz kobietę, która poważnie zastanawia się nad aborcją?
Możesz uratować życie !!!

ten tekst znalazlam na jakiejs stronie internetowej na ktorej byly rozne wierszyki, typu "mamusiu dlaczego mnie zabiłas " itp
I wiekszosc z Was ktorzy sa przeciw własnie tak postepuje, chce NAS zmusic , zebysmy mieli taki sam poglad jak wy czyli STOP ABORCJI.. a nie na tym to polega..
w czasie poczecia , nie ma dziecka jest tylko ludzki zarodek, tak jak w przypadku rozmnarzania innych ssakow.. Ten zarodek został nazwany dzieckiem poprzez psychologie prenatalna...
Dlatego uzywanie terminu DZIECKO w pierwszych tygodniach ciaży, jest jak dla mnie nadużyciem i nadinterpretacja.
a teraz mała ciekawostka znaleziona w internecie:

"Antykoncepcja to punkt wyjścia aborcji. Mówił o tym obszernie prof. dr Rudolf Ehmann. Tak zwane antykoncepcyjne tabletki hormonalne są w istocie tabletkami anty-nidacyjnymi czyli działającymi wczesnoporonnie. Stosuje je dziś 60 mln. kobiet na świecie. Tak samo działają wkładki wewnątrzmaciczne IUD propagowane i zalecane jako środki antykoncepcyjne. Teoretycznie ponad 60 mln kobiet na świecie w każdym cyklu miesiączkowym może zabić jedno dziecko. "
Profil
PW Email Cytuj
katarzyna35k-ce 
Wysłany: Nie Lip 15, 2007 20:03     



Dołączyła: 09 Sie 2006
Skąd: katowice
Alinka napisał/a:
Teoretycznie ponad 60 mln kobiet na świecie w każdym cyklu miesiączkowym może zabić jedno dziecko. "

no to teraz wszystkie jestesmy mordercami :kwasny:
nemo1125, masz racje brak słow.....
Alinka napisał/a:
I wiekszosc z Was ktorzy sa przeciw własnie tak postepuje, chce NAS zmusic , zebysmy mieli taki sam poglad jak wy czyli STOP ABORCJI.. a nie na tym to polega..

wiesz ja bede sie powtarzała al zalezy mi na tym zeby aborcja była legalna , gdyz tak jak mowiłam po 1 nikt nie bedzie decydował za mnie po 2 jak sie upre to i tak je usune tylko nielegalnie po 3 powinny byc bardzie rozpowszechnione srodki antykoncepcyjne oraz wiedza na temat stosunkow intymnych.
I tak jak tu było mowione niech aborcja bedzie legalna ale niech beda osrodki wpomagania dla kobiet chcacych zrobic taki własnie zabieg. Niech ktos madry pogada z taka kobieta i przedstawi za i przeciw. Mysle ze to by było najlepsze rozwiazanie.
Alinka napisał/a:
moze nie odsuwajmy facetow tak od tego tematu bo w koncu on tez daje swoje 23 chromosomy:)

wiesz tu nie chodzi o ich odsuniecie ale o to ze oni nigdy nie poczuja tego co kobieta. Oczywiscie moga miec własne zanie , zreszta jak kazdy
Profil
PW Email Cytuj
m.w 
Wysłany: Nie Lip 15, 2007 23:31     



Imię: Marcin
Dołączył: 06 Kwi 2007
Skąd: Gliwice
Alinka: dziwi mnie ten tekst, bo kilka stron wcześniej wkleiłem cytat inne pani dr, która pisała zupełnie inaczej i trudno mi się zgodzić z tym profesorkiem nawet na chłopski rozum. Jak tabletki hormonalne mogą być wczesnoporonne jak nawet nie doszło do zapłodnienia komórki jajowej ? Może ktoś żle przetłumaczył albo co ? Przecież nie mówimy, że pigułka jest poronna czy wczesnoporonna tylko ANTYKONCEPCYJNA, czyli zapobiegająca zapłodnieniu. Hmm ?
Profil
PW Email Cytuj
MacSen 
Wysłany: Pon Lip 16, 2007 01:40     



Imię: Matthias
Dołączył: 01 Paź 2006
Skąd: Schlesien/Gleiwitz
1. Nie będziesz miał bogów cudzych przede mną
2. Nie będziesz brał imienia Boga twego nadaremno
3. Pamiętaj, abyś dzień święty święcił
4. Czcij ojca swego i matkę swoją
5. Nie zabijaj
6. Nie cudzołóż
7. Nie kradnij
8. Nie mów fałszywego świadectwa przeciw bliźniemu swemu
9. Nie pożądaj żony bliźniego swego
10. Nie pożądaj żadnej rzeczy, która jego jest


Rany. Zaczyna to być smutne albo wręcz żenujące. Część z nas tu w tym temacie
Dyskutujących(znaczna większość) ma zdrowe podejście do tematu i prawidłowo twierdzi że aborcja(skrobanka ---tak będę tak jechał po bandzie) jest niczym innym jak inaczej ubranym morderstwem.
A znów nieznaczna ilość forumowiczów twierdzi że aborcja jest dobra.

Tak więc skwituje to tak.
Aborcja to to samo co skrobanka to samo co ludobójstwo i to samo co morderstwo.
Tak więc złamanie podstawowego "kodeksu karnego" jest bezwzględne
A więc dalej tym tokiem myślowym ciągnąc pokaż mi katarzyna35k-ce jakikolwiek inny gatunek który sam siebie unicestwia. Dalej pokaż mi jakikolwiek inny przykład samo zagłady. Napisałaś gdzieś tu w temacie że co byś zrobiła gdyby dziecko było bez jakichś narządów że wolałabyś je zabić................buuuulszit nie masz prawa odbierać żadnej istocie życia. Jeśli dane by tej istocie było umrzeć po porodzie to by umarła...ale po ludzku a nie jak ścierwo......Tak właśnie nie jak ścierwo!!!
Nieważne jak by była kaleka czy ............niekompletna........ to leży tylko w gestii Boga ( dobra natury jeśli jesteś nie wierząca) ale Ty niemasz prawa o tym decydować.
Dalej. Wyskoczyłaś hasłem jajeczkowania u kobiet.To jest cykl uregulowany przez Boga/Naturę to On uznał że tak jest dobrze i to nie jest złe. Jak dotąd to co Bóg/Natura wykombinował sprawdza się najlepiej.
Tak więc dalej wracając do morderstwa.
W takim razie życzę wszystkim tym którzy są za aborcją/eutanazją itp. zgodnie z pewnym chińskim przysłowiem........... Obyście dożyli ciekawych dni.

End of message
User out
Profil
PW Email Cytuj
nemo1125 
Wysłany: Pon Lip 16, 2007 01:48     



Dołączył: 12 Paź 2006
Skąd: Zabrze
MacSen, czy jestes też przeciwnikiem kary śmierci ? Pytam bo chcę wiedzieć czy jesteś konsekwentny w tym co mówisz.
Profil
PW Email Cytuj
kisia 
Wysłany: Pon Lip 16, 2007 01:55     



Imię: 2x5,3x7,3x9,4x7,3x4,1x2 :P
Dołączyła: 01 Lip 2004
Skąd: Gliwice
MorQaNa napisał/a:
Ma prawo mieć swoje zdanie
oczywiście, jak każdy, również katarzyna, nawet jeżeli ma odmienne zdanie
MorQaNa napisał/a:
każde zdanie ma być szanowane
więc je szanuj równiez i Ty. Mniej agrasji, wiecej kultury bardzo prosze :)
Profil
PW Email Cytuj
m.w 
Wysłany: Pon Lip 16, 2007 07:42     



Imię: Marcin
Dołączył: 06 Kwi 2007
Skąd: Gliwice
Nemo: Nie można porównywać obu, bo w jednym przypadku skazany jest na 100% niewinny i wszyscy o tym wiemy, a w drugim na prawie 100% winny zbrodni. Eutanazja to też zupełnie co innego, bo na własne, świadome życzenie, nie krzywdzące nikogo innego.
Profil
PW Email Cytuj
katarzyna35k-ce 
Wysłany: Pon Lip 16, 2007 08:05     



Dołączyła: 09 Sie 2006
Skąd: katowice
MacSen napisał/a:
Napisałaś gdzieś tu w temacie że co byś zrobiła gdyby dziecko było bez jakichś narządów że wolałabyś je zabić................buuuulszit nie masz prawa odbierać żadnej istocie życia. Jeśli dane by tej istocie było umrzeć po porodzie to by umarła...ale po ludzku a nie jak ścierwo......Tak właśnie nie jak ścierwo!!!

wiesz co? stwierdzam ze nie wiesz co piszesz. I dalej podtrzymuje ze zaden samiec nie bedzie czuł tego co kobieta chocby nie wiem jak sie wytezał. oczywiscie swoje zdanie sobie miej . ..
MacSen napisał/a:
zgodnie z pewnym chińskim przysłowiem........... Obyście dożyli ciekawych dni.
moge Ci powiedziec tak samo , chociaz akurat nie bedzie sie to tyczyło Ciebie tylko Twojej zony ....
m.w napisał/a:
Eutanazja to też zupełnie co innego, bo na własne, świadome życzenie, nie krzywdzące nikogo innego.
ale idac tym tokiem myslenia to tez odbieranie zycia !
Ostatnio zmieniony przez katarzyna35k-ce Pon Lip 16, 2007 09:17, w całości zmieniany 1 raz  
Profil
PW Email Cytuj
m.w 
Wysłany: Pon Lip 16, 2007 08:21     



Imię: Marcin
Dołączył: 06 Kwi 2007
Skąd: Gliwice
katarzyna35: na własne życzenie, a to duuuuża różnica, więc porównania są nie na miejscu
Profil
PW Email Cytuj
Lama71 
Wysłany: Pon Lip 16, 2007 08:36     



Dołączył: 29 Sie 2006
Skąd: Gliwice
MacSen napisał/a:
eśli dane by tej istocie było umrzeć po porodzie to by umarła...ale po ludzku a nie jak ścierwo......Tak właśnie nie jak ścierwo!!!

oj przyjacielu... widziałeś kiedyś jak umiera człowiek? Tak po ludzku, zupełnie naturalnie? Szczerze wątpię, bo takich głupot byś nie pisał.
Czy naprawdę nie wydaje Ci się, że profilaktyka jest lepsza niż zakazy??
Profil
PW Email Cytuj
MacSen 
Wysłany: Pon Lip 16, 2007 09:52     



Imię: Matthias
Dołączył: 01 Paź 2006
Skąd: Schlesien/Gleiwitz
nemo1125 napisał/a:
MacSen, czy jestes też przeciwnikiem kary śmierci ? Pytam bo chcę wiedzieć czy jesteś konsekwentny w tym co mówisz.



Tak...nie zabijaj. Nie ja nie ty masz prawo o tym decydować.

Edit

Cytat:

Czy naprawdę nie wydaje Ci się, że profilaktyka jest lepsza niż zakazy??


A co jest lepsze. Sprawdzić przed startem samolotu czy ma sprawne układy czy w czasie lotu obudzić się z ręką w nocniku gdy okaże się że .... ups chyba coś nie działa....
I co dalej twierdzisz że moje podejście jest do pupy


Cytat:
oj przyjacielu... widziałeś kiedyś jak umiera człowiek? Tak po ludzku, zupełnie naturalnie?

Tak mi się wydaje że chyba tak ... i to było jak najbardziej ludzkie.


Cytat:
moge Ci powiedziec tak samo , chociaz akurat nie bedzie sie to tyczyło Ciebie tylko Twojej zony ....

I tu masz "big" problem nie pozwolę zabić. Choćby nie wiem jak było kalekie.


Message end.
User out.[/quote]
Ostatnio zmieniony przez MacSen Pon Lip 16, 2007 10:20, w całości zmieniany 1 raz  
Profil
PW Email Cytuj
Alinka 
Wysłany: Pon Lip 16, 2007 18:34     


Imię: Ala
Dołączyła: 01 Mar 2006
Skąd: TG->NYSA
m.w napisał/a:
że pigułka jest poronna czy wczesnoporonna tylko ANTYKONCEPCYJNA

yy no jak to:) przeciesz sa pigulki wczesnoporonne one sie jakos nawet nazywaja hmm nie wiem teraz na 100% ale chyba RU46.. ale to jeszcze sprawdze..
mam duzo ksiazek o tej tematyce tzn .. o antykoncepcji, przygotowaniu do zycia w rodzinie, psychologi rodzinnej , kiedys bralam udzial w konkursie o tej tematyce nawet.. i jakos te przykazania na mnie nie działaja.. w naturze jest tak , ze słabszy ginie, jesli nie daje sobie rady to stado go eliminuje..
zaden wasz argument do mnie nie trafia, dalej jestem za aborcja i tego sie trzymac bede , nawet jak ktos bedzie mnie nazywal wyrodna matka albo morderca:) to wbijam w to.. nie znasz mnie nie oceniaj.
Profil
PW Email Cytuj
katarzyna35k-ce 
Wysłany: Pon Lip 16, 2007 19:45     



Dołączyła: 09 Sie 2006
Skąd: katowice
Alinka napisał/a:
nie znasz mnie nie oceniaj.
wiesz ja mysle ze nikt siebie do konca nie zna. i tak jak juz mowiłam ..nigdy nie mow nigdy...(oczywiscie to dotyczy wszystkich ktorzy sie zarzekaja ze nie popełnia aborcji)
sama nie raz sie przekonałam na swojej skórze .
MacSen napisał/a:
I tu masz "big" problem
ja??? :rotfl: prosze cie....
to Ty masz big problem . to twoja bedzie sprawa a własciwie twojej kobiety czy urodzi chore dziecko czy nie. i czy bedzie je wychowywac czy tez nie.
oczywiscie nie zycze jej tego z całego serca bo wiem co to za ból.
Ostatnio zmieniony przez katarzyna35k-ce Pon Lip 16, 2007 19:46, w całości zmieniany 1 raz  
Profil
PW Email Cytuj
Gmeras 
Wysłany: Pon Lip 16, 2007 20:02     



Imię: Piotr
Dołączył: 02 Sty 2005
Skąd: Lotników
a mnie smieszy mieszanie religi w taki temat ;)
Profil
PW Email Cytuj
Titanic 
Wysłany: Pon Lip 16, 2007 22:26     



Dołączył: 19 Wrz 2005
Skąd: Gliwice - Kopernik
h t t p;//psychotrop.info/download.php?id=138
Profil
PW Email Cytuj
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Themes: junFresh & Silk icon

Akcje Charytatywne - Pomogliśmy

Zbiórka dla Domu Dziecka nr 3 w Gliwicach

Sprzęt dla Kliniki Patologii Noworodka w Zabrzu

Zbiórka dla Domu Samotnej Matki w Gliwicach

Zbiórka dla Hospicjum w Gliwicach






Ważne wydarzenia

I Urodziny Forum
II Urodziny Forum
III Urodziny Forum
IV Urodziny Forum
V Urodziny Forum


Jestem w Katalogu Ciekawych Stron - Zapraszamy!
Wyróżnienia
ForumGliwice.com - GWIAZDOR


Objeliśmy patronat Medialny nad:

- Adriatic Express 2006
- Gliwickie Spotkania Dobrych Dusz 2006
- II Gliwicki Piknik Lotniczy 2006
- Biotechnology - the next GENEration 2007
- WOŚP-Gliwice 2008