Poprzedni temat «» Następny temat
Kara Smierci
Autor Wiadomość
super_sonic 
Wysłany: Sob Sty 19, 2008 00:27     


Dołączył: 10 Sie 2006
Skąd: gliwice
"Kisia prosze Cie nie pisz głupot bo gdyby to Twoja córka została zgwałcona pierwsze co bys pomyslała to zeby gnoja zabic! "

a gdzie jest napisane ze pierwsza, emocjonalna reakcja czlowieka na zaistniale zdarzenie jest wlasciwa?
Profil
PW Email Cytuj
darkenstein
[Usunięty]
Wysłany: Sob Sty 19, 2008 00:46     

exit
Ostatnio zmieniony przez darkenstein Pią Mar 07, 2008 01:46, w całości zmieniany 2 razy  
Cytuj
katarzyna35k-ce 
Wysłany: Sob Sty 19, 2008 08:45     



Dołączyła: 09 Sie 2006
Skąd: katowice
super_sonic napisał/a:
a gdzie jest napisane ze pierwsza, emocjonalna reakcja czlowieka na zaistniale zdarzenie jest wlasciwa?

a gdzie ja napisałam ze to własciwe czy ze nie własciwe jest ? Dla mnie -zabic gnoja i koniec!
darkenstein napisał/a:
jak by ktos zgwalcil moja corke i bym dorwał goscia to spokojnie bym spojrzal w prawo potem w lewo nastepnie do tylu i bym go zabil i zakopl bardzo glęboko zeby nie wylazl na powierzchnię a jak by go dorwala pierwsza policja to lepiej dla niego zeby dostal najsurowsza kare bo bym czekal na niego. Gwalt ,molestowanie dzieci jak i kobiet i zabujstwo to jak dla mnie cos za co nalezy sie smierc to sa ludzie ktorzy maja zrabana psychikę to nie ludzki gatunek.WYIZOLOWAC I ZLIKWIDOWAC.

w 100% racja
Profil
PW Email Cytuj
Szamanka 
Wysłany: Sob Sty 19, 2008 10:05     



Zaproszone osoby: 2
Imię: Beti( dla znajomych)
Dołączyła: 22 Lip 2005
Skąd: kiedys Gliwice
Ogladalam niedawno swietny film, dal do myslenia.

Mlody chlopak przez szybka jazde zabija kobiete i jej dziecko.
Rodzina zmarlych chce ukarac winnego.
Chlopakowi grozi 30 lat wiezienia.

Zaczyna sie walka skazanego i skazujacych.
Maz zabitej kobiety dochodzi do wnioski, ze lepiej go uniewinnyc, ale w zamian musi opowiadac po szkolach co zrobil i jak sie z tym czuje-to chyba gorsze niz wiezienie.


Niestety to tylko film i zastanawiajac sie nie wiem czy bym tak potrafila, bo pierwszym odruchem jest kara, wysoka kara.
Profil
PW Email Cytuj
super_sonic 
Wysłany: Sob Sty 19, 2008 10:05     


Dołączył: 10 Sie 2006
Skąd: gliwice
raczej rzadko sie zdarza ze przestepce lapie sie z nozem w reku nad zwlokami ofiary. zazwyczaj sie go lapie w wyniku dlugiej pracy wymiaru sprawiedliwosci, ktory sklada sie z ludzi, a ludzie maja w zwyczaju popelnianie bledow. gdy niesprawiedliwie osadzony czlowiek siedzi w wiezeniu, mozna go wypuscic i starac sie zadoscuczynic wyrzadzona mu krzywde. a jak anulowac kare smierci?
Profil
PW Email Cytuj
morellox 
Wysłany: Pon Sty 21, 2008 18:05     



Dołączył: 21 Sty 2008
zabic moze TAK, ale najpierw zadal Bym mu taki bol<niech cierpi> BO SMIERC MOZE BYC ZA LAGODNA... :zly:
Profil
PW Email Cytuj
tuchałowa 
Wysłany: Pon Sty 21, 2008 20:39     


Dołączyła: 17 Cze 2006
Skąd: Gliwice
Trudno zatem oczekiwać, żeby świat był dobry bez zwyrodnialców, gwałcicieli i morderców skoro sami jesteście zdolni do takich czynów...Dla mnie osobiście, motyw nie ma znaczenia...Czy to chęć zemsty czy po prostu jakiś inny, chociażby kłótnia, czy przypadek...Cóż po prostu zabójstwo...Owszem uważam, że obecne kary są zbyt delikatne, ale zauważcie też pewną różnicę między karą śmierci a samosądem...Zresztą kto z nas jest w stanie osądzić co jest sprawiedliwe..
Profil
PW Email Cytuj
super_sonic 
Wysłany: Wto Sty 22, 2008 00:39     


Dołączył: 10 Sie 2006
Skąd: gliwice
"zabic moze TAK, ale najpierw zadal Bym mu taki bol<niech cierpi> BO SMIERC MOZE BYC ZA LAGODNA...ę
przerazasz mnie
Profil
PW Email Cytuj
tadeusz 
Wysłany: Sob Mar 01, 2008 21:36     


Imię: tadeusz
Dołączył: 27 Lut 2007
Skąd: Zatorze
Każda kara musi być adekwatna do winy.Jeżeli biblia mówi "oko za oko,ząb za ząb"tzn.że to ma jakis sens.A powoływanie się na "wartości wyższe".jest zakamuflowanym truizmem.Kara winna być nie uchronna ,natomiast jej wysokość zależna od rodzaju winy i sytuacji w jakiej miała miejsce.Każde zabójstwo z chęci zysku,gwałtu i zemsty, winne być karane KS>
Profil
PW Email Cytuj
Aither 
Wysłany: Nie Mar 02, 2008 08:24     
Smoczyca



Zaproszone osoby: 1
Dołączyła: 24 Lut 2005
Skąd: Grottgera
a ja bym zostawila takie czleka w celi, powiesila mu wielki plakat osoby, ktora zabil i dziennie przypominala ze ten czlowiek nie zyje "dzieki" niemu. Kara smierci... nie wiem, raz jestej za raz przeciw. Jest to na tyle ciezki temat, ze tak do konca nie wiem... sadze ze jakby kogos z mojej rodziny spotkala smierc- to chcialabym kary smierci dlaniego.
Profil
PW Email Cytuj
Merii 
Wysłany: Czw Mar 06, 2008 15:12     



Dołączyła: 02 Sty 2007
Skąd: Zabrze
tadeusz napisał/a:
Jeżeli biblia mówi "oko za oko,ząb za ząb"tzn.że to ma jakis sens

czemu powołujesz sie na jednym?? Biblia też mówi że jak dostaniesz w jeden policzek to nastaw drugi. Więc chyba jak się już powołuje na biblię to na całość a nie do jakiegoś fragmentu wybranego przez siebie, prawda??
Profil
PW Email Cytuj
Matrix 
Wysłany: Pon Mar 24, 2008 23:11     


Dołączyła: 19 Wrz 2007
Skąd: Gliwice
tadeusz napisał/a:
.Jeżeli biblia mówi "oko za oko,ząb za ząb"tzn.że to ma jakis sens>


Chyba miałes na mysli kodeks Hammurabbiego, a nie biblię, bo to własnie tam była zasada oko za oko, ząb za ząb
Profil
PW Email Cytuj
Aessa 
Wysłany: Wto Mar 25, 2008 01:18     



Imię: Paulina
Dołączyła: 21 Maj 2007
Skąd: Gliwice
Matrix w Starym Testamencie również jest o tym wzmianka, w prawdzie wtedy Bóg był bardzo srogi i ogólnie przedstawiony jako zły, ale to nie temat o tym.
Profil
PW Email Cytuj
krzys 
Wysłany: Wto Mar 25, 2008 22:25     



Imię: Krzyś
Dołączył: 21 Lip 2007
Skąd: Wrocław/Pławniowice
Boga nikt nie jest w stanie pojąć Jego osoby, to co wg nas jest niby złe, niekoniecznie musi takowym złem być ...
Profil
PW Email Cytuj
trunks 
Wysłany: Wto Mar 25, 2008 23:09     



Imię: Jakub Piotr Aleksander :]
Dołączył: 25 Maj 2005
Skąd: z nienacka
albo to co jest złe na tym swiecie nie musi byc zle na tamtym ? I na odwrót ?
Profil
PW Email Cytuj
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Themes: junFresh & Silk icon

Akcje Charytatywne - Pomogliśmy

Zbiórka dla Domu Dziecka nr 3 w Gliwicach

Sprzęt dla Kliniki Patologii Noworodka w Zabrzu

Zbiórka dla Domu Samotnej Matki w Gliwicach

Zbiórka dla Hospicjum w Gliwicach






Ważne wydarzenia

I Urodziny Forum
II Urodziny Forum
III Urodziny Forum
IV Urodziny Forum
V Urodziny Forum


Jestem w Katalogu Ciekawych Stron - Zapraszamy!
Wyróżnienia
ForumGliwice.com - GWIAZDOR


Objeliśmy patronat Medialny nad:

- Adriatic Express 2006
- Gliwickie Spotkania Dobrych Dusz 2006
- II Gliwicki Piknik Lotniczy 2006
- Biotechnology - the next GENEration 2007
- WOŚP-Gliwice 2008