Poprzedni temat «» Następny temat
Kara Smierci
Autor Wiadomość
p4cz3k 
Wysłany: Czw Cze 01, 2006 14:40   Kara Smierci  



Imię: Marcin
Dołączył: 08 Lip 2005
Skąd: Gliwice - Asnyka
piszac prace zaliczeniowa z podstaw prawa...wybralem temat : Kara smierci...za i przeciw...


i tu moje pytanie do Was - Forumowiczy...co o tym sadzicie...czy ktos oprocz Boga i w imie sprawiedliwosci ma prawo odebrac innemu zycie?

(zasadnicza czesc pracy mam przgotowana...ale chodzi mi jeszcze o tzw. opinie publiczna :] )

narazie nie bede ujawnial moich pogladow na ten temat...jesli moja praca mi sie w koncowym zarysie spodoba to moze ja tu umieszcze :]
Profil
PW Email Cytuj
Mariusz 
Wysłany: Czw Cze 01, 2006 14:52     



Imię: Mariusz Damian
Dołączył: 05 Gru 2004
Skąd: Gliwice
Każdemu człowiekowi przysługują niezbywalne prawa człowieka. Są one zawarte m. in. w Powszechnej Deklaracji Praw Człowieka uchwalonej przez ONZ dnia 10.XII.1948r. Są tam zapisane różne prawa, które można zmieścić w III Generacjach. I najważniejsza: prawo do życia, do wolności i do właśności.
Dlatego kara śmierci jest łamaniem Praw I Generacji, a gdzie tam jeszcze reszta ...

Jestem na NIE !
Profil
PW Email Cytuj
Gmeras 
Wysłany: Czw Cze 01, 2006 14:57     



Imię: Piotr
Dołączył: 02 Sty 2005
Skąd: Lotników
Jestem przeciwny mysle ze my niepowinismy odbierac zycia drugiemu człowiekowi
Profil
PW Email Cytuj
Jacek13
[Usunięty]
Wysłany: Czw Cze 01, 2006 15:01     

Bardzo dobry temat!!!!!!!!!!!Prawa i deklaracje są potrzebne ale za śmierć powinna być śmierć.Jak wytłumaczyć rodzinie ofiary że oprawcania nie poniesie zasłużonej kary??Jak można zadość uczynić poszkodowanym?????????Tylko w jeden sposób a jaki wiecie :mad: :cisza: :dobani:<Ten gest w kontekście rzymskim.
Ostatnio zmieniony przez Jacek13 Czw Cze 01, 2006 15:04, w całości zmieniany 1 raz  
Cytuj
Gmeras 
Wysłany: Czw Cze 01, 2006 15:03     



Imię: Piotr
Dołączył: 02 Sty 2005
Skąd: Lotników
Jacek13 napisał/a:
śmierć powinna być śmierć
to czyli ten kto bedzie przeprowadzac tą egzekucje tego człowieka powinien byc zabity bo tez zabił :]
Profil
PW Email Cytuj
Jacek13
[Usunięty]
Wysłany: Czw Cze 01, 2006 15:08     

Kat to zawód,a morderca to morderca.Trzeba rozróżniać wyrok od morderstwa.
Cytuj
Fer 
Wysłany: Czw Cze 01, 2006 15:16     


Dołączył: 21 Maj 2006
Skąd: Gliwice
Mariusz napisał/a:
Są tam zapisane różne prawa, które można zmieścić w III Generacjach. I najważniejsza: prawo do życia, do wolności i do właśności.

Oczywiście się zgodze, każdy ma prawo do życia itd...


Jacek13 napisał/a:
Bardzo dobry temat!!!!!!!!!!!Prawa i deklaracje są potrzebne ale za śmierć powinna być śmierć.Jak wytłumaczyć rodzinie ofiary że oprawcania nie poniesie zasłużonej kary??Jak można zadość uczynić poszkodowanym?????????

Zgodze się z tobą, ale do pewnego stopnia. Byłbym za karą śmierci dla tych co zabijają z premedytacją, pod wpływem narkotyków.
Ale nie jestem ZA dla tych co zabili nieumyślnie - np " w samoobronie", wypadek samochodowy nie spowodowany zbytnim wykroczeniem przepisów.
Osobiście mnie "irytuje" kara dożywotniego pozbawienia wolności dla np jakiegoś tam gangstera co zabił paru policjantów, innych ludzi, bo wydając taki wyrok wszyscy obywatele państwa muszą płacić na utrzymanie takiego więźnia przez kilkanaście/kilkadziesiąt lat - dla mnie poprostu paranoja.
Profil
PW Email Cytuj
Morqana 
Wysłany: Czw Cze 01, 2006 18:24     


Dołączyła: 27 Mar 2006
Skąd: Gliwice-Trojkat
Wg mnie nikt nie ma prawa zabijac czlowieka, ktory popelnil morderstwo, nawet z premedytacja, lub szczegolnym okrucienstwem.Ten czlowiek,takze poniesie kare, nie koniecznie przez czlowieka.A ten, ktory bedzie prowadzil kare, pomysleliscie, on bedzie mial na sumieniu drugiego czlowieka!! I co, popelni to samo, nie mozna byc sedzia w swiecie i odebrac zycie.To nie nasza sprawa, ta osoba gdzie indziej bedzie odpowiadala za swoje czyny
Profil
PW Email Cytuj
atena 
Wysłany: Czw Cze 01, 2006 18:59     


Dołączyła: 18 Gru 2005
Skąd: Gliwice
Zycie jest najwyzsza wartoscia, a zabijajac w imie -w moim przekonaniu niewlasciwie pojetej-sprawiedliwosci, niszczymy wlasnie ta wartosc! Istnieje tylko JEDEN SEDZIA, ktory ma prawo decydowac o zyciu i smierci, a nie jest nim zaden czlowiek... Jestem przeciwna!
Profil
PW Cytuj
Morqana 
Wysłany: Czw Cze 01, 2006 19:11     


Dołączyła: 27 Mar 2006
Skąd: Gliwice-Trojkat
atena napisał/a:
Jestem przeciwna!


Bravo bravo :*:*
Profil
PW Email Cytuj
trunks 
Wysłany: Czw Cze 01, 2006 19:54     



Imię: Jakub Piotr Aleksander :]
Dołączył: 25 Maj 2005
Skąd: z nienacka
za niektore ciezkie przestepstwa jestem za. Kara smierci dla psychopatow, pedofili, mordercow i za szczegolnie brutalne przestepstwa
Profil
PW Email Cytuj
Alinka 
Wysłany: Czw Cze 01, 2006 20:24     


Imię: Ala
Dołączyła: 01 Mar 2006
Skąd: TG->NYSA
Jestem za kara smierci, moze niektorym dopiero wtedy otworza się oczy..
Profil
PW Email Cytuj
Gmeras 
Wysłany: Czw Cze 01, 2006 20:27     



Imię: Piotr
Dołączył: 02 Sty 2005
Skąd: Lotników
a tam gdzie jest kara smierci otworzyły sie komuś oczy ?
Profil
PW Email Cytuj
Alinka 
Wysłany: Czw Cze 01, 2006 20:28     


Imię: Ala
Dołączyła: 01 Mar 2006
Skąd: TG->NYSA
wiesz słyszales zeby w USA ktos zakatował małe dziecko bo płakało??
Profil
PW Email Cytuj
Gmeras 
Wysłany: Czw Cze 01, 2006 20:31     



Imię: Piotr
Dołączył: 02 Sty 2005
Skąd: Lotników
Nie słyszałem ale napewno takie przypadki miały miejsce
Profil
PW Email Cytuj
Mariusz 
Wysłany: Czw Cze 01, 2006 20:33     



Imię: Mariusz Damian
Dołączył: 05 Gru 2004
Skąd: Gliwice
Jacek13 napisał/a:
Jak wytłumaczyć rodzinie ofiary że oprawcania nie poniesie zasłużonej kary??Jak można zadość uczynić poszkodowanym?????????Tylko w jeden sposób a jaki wiecie :mad: :cisza: :dobani:

Tutaj już się kłania więziennictwo. Tutaj trzeba przeprowadzić reformę: chodzi mi o prace przymusowe o ponadprzeciętnym wysiłku fizycznym. Wtedy i rodzina ofiar, a szczególnie budżet państwa się ucieszy. A jeśli chodzi o rodzinę to wiadomo, że i tak nic nie zwróci im ich członka. Nawet kara śmierci dla sprawcy.
Profil
PW Email Cytuj
Gmeras 
Wysłany: Czw Cze 01, 2006 20:34     



Imię: Piotr
Dołączył: 02 Sty 2005
Skąd: Lotników
a w więzieniach skończyc z dobrobytem
Profil
PW Email Cytuj
Alinka 
Wysłany: Czw Cze 01, 2006 20:36     


Imię: Ala
Dołączyła: 01 Mar 2006
Skąd: TG->NYSA
będe trzymała sie zasady oko za oko, zab za zab.. dlaczego ktoś ma miec prawo zabic niewinna osobe, posiedziec w wiezieniu w "luxusie" 12 lat, wyjsc i normalnie zyc??
Ktoś wymorduje całą rodzine i posiedzi 25 lat z czego po 22 wyjdzie za dobre sprawowanie. Kiedy bedzie kara śmierci może 3 razy sie ktos zastanowi zanim sięgnie po nóż, broń i zabije.
Profil
PW Email Cytuj
Dorotka 
Wysłany: Czw Cze 01, 2006 20:38     


Dołączyła: 25 Maj 2005
Skąd: ...
wszystkie możliwe badania i sondaże przemawiają bardziej za nieuchronnością i bezzwłocznością kary niż za jej ciężarem.... ale już gdzieś na forum pisałam, że moim zdaniem są na tym świecie osobniki, które swoim okrucieństwem, perwersją i brakiem uczuć potwierdziły, że ich istnienie na tym świecie jest obrazą dla ładu moralnego tego świata i ich pozbycie się jest jedynym sposobem na pozbycie się ich zwyrodnień. Nie zamknięcie i wypuszczenie po jakimś czasie po to, żeby robili dokładnie to samo, nie leczenie - szczególnie na koszt innych - tylko wyeliminowanie na stałe, żeby już nikomu nigdy więcej nie zagrażali i nie zrobili krzywdy!!

może okrutne ale tak właśnie myślę
Ostatnio zmieniony przez Dorotka Czw Cze 01, 2006 21:02, w całości zmieniany 1 raz  
Profil
PW Cytuj
Gmeras 
Wysłany: Czw Cze 01, 2006 20:38     



Imię: Piotr
Dołączył: 02 Sty 2005
Skąd: Lotników
i dlatego Mariusz i ja jestesmy za reforma więźeinictwa
Profil
PW Email Cytuj
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Themes: junFresh & Silk icon

Akcje Charytatywne - Pomogliśmy

Zbiórka dla Domu Dziecka nr 3 w Gliwicach

Sprzęt dla Kliniki Patologii Noworodka w Zabrzu

Zbiórka dla Domu Samotnej Matki w Gliwicach

Zbiórka dla Hospicjum w Gliwicach






Ważne wydarzenia

I Urodziny Forum
II Urodziny Forum
III Urodziny Forum
IV Urodziny Forum
V Urodziny Forum


Jestem w Katalogu Ciekawych Stron - Zapraszamy!
Wyróżnienia
ForumGliwice.com - GWIAZDOR


Objeliśmy patronat Medialny nad:

- Adriatic Express 2006
- Gliwickie Spotkania Dobrych Dusz 2006
- II Gliwicki Piknik Lotniczy 2006
- Biotechnology - the next GENEration 2007
- WOŚP-Gliwice 2008