Poprzedni temat «» Następny temat
Doradztwo kulinarne od fachowca!!!!!
Autor Wiadomość
Jacek13
[Usunięty]
Wysłany: Sob Lip 01, 2006 13:57     

Mięsko tradycyjnie schab,karkówka żeberka i skrzydełka,Do tego marynata:zioła w równych częściach,tymianek,rozmaryn,majeranek i odrobin oregano,gł czosnku,piepsz sól,papryka słodka,szklanka oleju.Wszystkie składniki zmieszać.Mięso posmarować marynatą i na godz. do lodówki.Sałatka meksykańska:100g.boczku pokrojonego w kostkę,puszka białej i czerwonej fasoli,puszka kukurydzy,cebula,4 łyżki oliwy ,ketchup soł,pieprz,majonez.Wszystkie składniki wymieszać(tylko fasolę i kukurydzę odsączyć z zalewy),z majonezu i ketchupu,oliwy zrobić sos i dodać do wymieszanych składników.
Cytuj
Jacek13
[Usunięty]
Wysłany: Sob Lip 01, 2006 14:07     

A teraz ze dwa sosy:Barbecue:cebula,3 ząbki czosnku,chili.10 łyżeczek ktchupu,4łyżki cukru,2łyżki octu,sól pieprz,tabasco.:Cebulę i czosnek posiekać,wymieszać z pozostałymi składnikami,przełożyć do rondla z grubym dnem podgrzewać ok 15min.Często mieszać bo lubi się przypalać.Podawać na ciepło.SOS czosnkowy:równe części majonezu i ketchupu zmieszać z roztartym czosnkiem,doprawić solą i pieprzem. :ok: :ok: :ok: :zakrecony: :zakrecony: :zakrecony: :zakrecony: :zakrecony: :zakrecony: :zakrecony:
Cytuj
Aither 
Wysłany: Sob Lip 01, 2006 14:12     
Smoczyca



Zaproszone osoby: 1
Dołączyła: 24 Lut 2005
Skąd: Grottgera
mhm chce zrobic warzywa duszone moze z posiekanymi piersiami z kurczaka w folii :) sadze ze lopatke zrobie z grilla jest dosc dobra :D a z calych piersi moze zrobie rolady z grzybami :) tez mniami z grilla :D a sosy... bardzo fajne :D na pewno zrobie :)
Profil
PW Email Cytuj
Jacek13
[Usunięty]
Wysłany: Sob Lip 01, 2006 14:18     

Ryby np.pstrąg w folii z grila lub jakakolwiek ryba z odrobiną masełka.Pychota :kwiatek: :kwiatek: :kwiatek: :kwiatek: :kwiatek: :kwiatek:
Cytuj
Aither 
Wysłany: Sob Lip 01, 2006 14:20     
Smoczyca



Zaproszone osoby: 1
Dołączyła: 24 Lut 2005
Skąd: Grottgera
bleee... nie lubie ryby :D wole miesko :D jestem raczej miesozerna :D z dodatkiem wszystkiego co z ziemniakow :)
Profil
PW Email Cytuj
Jacek13
[Usunięty]
Wysłany: Sob Lip 01, 2006 14:25     

To sałatka z ziemniaków:Ugotowane ziemniaki,ogórki kisz,cebula,majonez,śmietana kw.Składniki pokroić w drobną kostkę, z majonezu i śmietany zrobić sos,zmieszać wszystko i przyprawić solą i :ok: pieprzem. :ok: :ok: :ok: :super: :super: :super: :super:
Cytuj
Aither 
Wysłany: Sob Lip 01, 2006 14:28     
Smoczyca



Zaproszone osoby: 1
Dołączyła: 24 Lut 2005
Skąd: Grottgera
hehehe :D jasne podawaj mi takie przepisy z ziemniakow jak ja na diecie jestem :D na szczescie do grilla jeszcze 2 tygodnie :D moze skonczy sie dieta :D
Profil
PW Email Cytuj
Jacek13
[Usunięty]
Wysłany: Sob Lip 01, 2006 14:31     

Druga wersja tej sałatki:do tego wszystkiego dodać boczek pokrojony w kostkę podsmażony i osączony z tłuszczu.Pycha :P :P :P :P
Cytuj
Aither 
Wysłany: Sob Lip 01, 2006 14:47     
Smoczyca



Zaproszone osoby: 1
Dołączyła: 24 Lut 2005
Skąd: Grottgera
to ja wole taka...
pucha fasolki czerwonej, sloik seleru konserwowego, starty ser zolty :) posiekana rzodkiewka (nie wiem przez jakie rz/ż :lol: ) przyprawy i posiekany koperek :) do tego lyzka jogurtu :) mozna dac tez kukurydze salatka sie ozywi kolorystycznie :) tez dobra na grilla bez majonezu i zbednego tluszczu no moze za wyjatkiem tego sera zotlego :D szybka robi sie w 15 minut :D
Profil
PW Email Cytuj
Jacek13
[Usunięty]
Wysłany: Sob Lip 01, 2006 15:52     

Cytat:
Aither
i ty piszesz do mnie o porady?Doskonale oriętujeszsię w tym temacie.A to teraz ewenement w śród młodych kobiet :hurra: :hurra: :hurra: :kwiatek: :kwiatek: :kwiatek: :kwiatek: :kwiatek: :kwiatek: :kwiatek: :kwiatek: :kwiatek: :kwiatek: :kwiatek: :kwiatek: :kwiatek: :kwiatek: :kwiatek: :kwiatek: :kwiatek: :kwiatek: :kwiatek: :kwiatek: :kwiatek: :kwiatek: :kwiatek: :kwiatek: :kwiatek:
Cytuj
Aither 
Wysłany: Sob Lip 01, 2006 16:08     
Smoczyca



Zaproszone osoby: 1
Dołączyła: 24 Lut 2005
Skąd: Grottgera
Jacek13, gotuje od 10 roku zycia... takie bylo zyczenie mojego Tatki zebym umiala to robic bo moja Mama jak wyszla za maz to gotowac nie potrafila :) zadbal o moja kulinarna edukacje :D dla mojego przyszlego meza :) (chyba :D )

tak poza tym... Mama kupila kasze kus-kus to sie nadaje tylko do salatek robiles cos moze juz z tej kaszy ?
Profil
PW Email Cytuj
Jacek13
[Usunięty]
Wysłany: Sob Lip 01, 2006 16:18     

To bardzo dobrze świadczy o twoim tacie że tak zrobił.Bokobieta która nie umie gotować jest trochę "wybrakowana"A jeśli chodzi o kus kus to raz miałem doczynienia i gotowałem jako dodatek do gulaszu.Nic specjalnego :P :P :P :P :P
Cytuj
Aither 
Wysłany: Sob Lip 01, 2006 16:21     
Smoczyca



Zaproszone osoby: 1
Dołączyła: 24 Lut 2005
Skąd: Grottgera
do gulaszu to troche zbyt drobne... do salatek moze jakis farsz z tego hmmmm :luka: Tato ma w poniedzialek urodziny :D bedzie okazja do testow :rotfl:
Profil
PW Email Cytuj
Jacek13
[Usunięty]
Wysłany: Sob Lip 01, 2006 16:39     

Jak się dłużej gotuje :rotfl: to robi się z tego taka masa jak grysik i do gulaszu w sam raz. :rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl:
Cytuj
Aither 
Wysłany: Sob Lip 01, 2006 16:46     
Smoczyca



Zaproszone osoby: 1
Dołączyła: 24 Lut 2005
Skąd: Grottgera
uoo ja tego nie gotuje tylko zalewam gotowana woda ona sama pecznieje i dochodzi do stanu uzywalnosci :)
Profil
PW Email Cytuj
praz 
Wysłany: Sob Lip 01, 2006 18:02     


Dołączyła: 25 Sie 2005
Skąd: stąd
Aither napisał/a:
Mama kupila kasze kus-kus to sie nadaje tylko do salatek robiles cos moze juz z tej kaszy ?

uwielbiam kuskus :) najprosciej zrobic z niego taboule, chetnie sluze przepisem
Jacek13 napisał/a:
A jeśli chodzi o kus kus to raz miałem doczynienia i gotowałem jako dodatek do gulaszu.Nic specjalnego

kuskusu sie nie gotuje tylko zalewa wrzątkiem i zostawia az napęcznieje :)
Profil
PW Email Cytuj
jasiu101 
Wysłany: Sob Lip 01, 2006 21:06     


Dołączył: 19 Lis 2005
Skąd: Gliwice
Jacek13 napisał/a:
pstrąg w folii z grila lub jakakolwiek ryba z odrobiną masełka
ja proponuje jednak z cytryna sprobowac :P
Profil
PW Email Cytuj
Jacek13
[Usunięty]
Wysłany: Sob Lip 01, 2006 22:17     

Cytat:
ja proponuje jednak z cytryna sprobowac
A i owszem cytryną pokropić na koniec.A masło po to aby nie przywarł do folii
Cytuj
Jacek13
[Usunięty]
Wysłany: Sob Lip 01, 2006 22:21     

praz napisał/a:
zalewa wrzątkiem i zostawia az napęcznieje
To miałem na myśli.Ale dla efektu o którym pisałem trzeba leciutko podgotować. :
Cytuj
Aither 
Wysłany: Sob Lip 01, 2006 22:42     
Smoczyca



Zaproszone osoby: 1
Dołączyła: 24 Lut 2005
Skąd: Grottgera
praz, :) na nastepna posiadowe u mnie zrobie cos z kus-kusa :D
mam smaka na ryz z mlekiem :D ale chyba jest juz zapozno na jedzenie :D
Profil
PW Email Cytuj
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Themes: junFresh & Silk icon

Akcje Charytatywne - Pomogliśmy

Zbiórka dla Domu Dziecka nr 3 w Gliwicach

Sprzęt dla Kliniki Patologii Noworodka w Zabrzu

Zbiórka dla Domu Samotnej Matki w Gliwicach

Zbiórka dla Hospicjum w Gliwicach






Ważne wydarzenia

I Urodziny Forum
II Urodziny Forum
III Urodziny Forum
IV Urodziny Forum
V Urodziny Forum


Jestem w Katalogu Ciekawych Stron - Zapraszamy!
Wyróżnienia
ForumGliwice.com - GWIAZDOR


Objeliśmy patronat Medialny nad:

- Adriatic Express 2006
- Gliwickie Spotkania Dobrych Dusz 2006
- II Gliwicki Piknik Lotniczy 2006
- Biotechnology - the next GENEration 2007
- WOŚP-Gliwice 2008