Poprzedni temat «» Następny temat
Podroze
Autor Wiadomość
Major 
Wysłany: Pon Lip 24, 2006 22:03     



Zaproszone osoby: 2
Dołączył: 19 Wrz 2005
Skąd: Londyn
Też nigdy nie byłem. Tak wiele dobrego słyszałem o tym miejscu, a nigdy nie było okazji się tam wybrać, no może była, rok temu jak mi chyba p4cz3k proponował, ale wtedy nie mogłem :kwasny:
Profil
PW Email www Cytuj
izia
[Usunięty]
Wysłany: Pon Lip 24, 2006 22:21     

Magdzik napisał/a:
Mazury Mazury MAzury!!!! Kocham MAZURY!!! mam doslownie skrzywienie na ich punkcie :P to najbardziej magiczne miejsce w Polsce :) polecam wszystkim :) a szczegolnie zeby przeplynac je na lodeczkach :) cos niesamowitego...aj aj ....az sie rozmarzylam;)

co łódka to łódka ;) , mi sie też kilka razy zdarzyło je przejechać wszerz(co za dziwne słowo! :orany: ), w tym nie raz w zimie, w pełnych dekoracjach i ze wszystkimi szykanami tz, śniegiem, mrozem, zasypanymi drogami itp - mocne przeżycie :D , tej zimy - wyjatkowo długiej i mroźnej - były dodatkowe "atrakcje" tz. gł. całe stada saren, wychodzące dosłownie pod same drogi za jedzeniem, albo, żeby sobie trochę soli liznąć
Cytuj
trunks 
Wysłany: Pon Lip 24, 2006 22:22     



Imię: Jakub Piotr Aleksander :]
Dołączył: 24 Maj 2005
Skąd: z nienacka
tez nie bylem, ale ponoć Mazury zawalone turystami
Profil
PW Email Cytuj
Szamanka 
Wysłany: Pon Lip 24, 2006 22:30     



Zaproszone osoby: 2
Imię: Beti( dla znajomych)
Dołączyła: 22 Lip 2005
Skąd: kiedys Gliwice
Pewnie te wielkie miasta.....

ale zapewne istnieja jakies przytulne miejscowosci gdzie turystow mniej
Profil
PW Email Cytuj
trunks 
Wysłany: Wto Lip 25, 2006 22:51     



Imię: Jakub Piotr Aleksander :]
Dołączył: 24 Maj 2005
Skąd: z nienacka
pewnie tak, ale jak dlugo ? oczami:
Profil
PW Email Cytuj
Harcerka 
Wysłany: Wto Lip 25, 2006 22:54     


Dołączyła: 03 Gru 2005
Skąd: Gliwice
Szamanko i bedziesz mnie kochac nad zycie?
Profil
PW Email Cytuj
Zbyszek 
Wysłany: Sro Lip 26, 2006 10:09     



Dołączył: 04 Kwi 2006
Skąd: kiedys z Gliwic
W Polsce - Tatry poza sezonem (nie wiem czy 'poza sezonem' jeszcze istnieje?)

Po sasiedzku - Praga jest jednym z najladniejszych miast ktore widzialem, tzn jej stara czesc a nie dobudowki z casow socjalizmu...

W Europie - Hiszpania (Granada i Alhambra, Barcelona i Gaudi....) :super:
Profil
PW Email Cytuj
atena 
Wysłany: Sro Lip 26, 2006 10:36     


Dołączyła: 18 Gru 2005
Skąd: Gliwice
Zbyszek napisał/a:
W Europie - Hiszpania (Granada i Alhambra, Barcelona i Gaudi....)

Mam nadzieje juz wkrotce sie o tym przekonac (dotyczy Barcelony)!
A ja w Europie jestem pod ogromnym wrazeniem Lizbony (cudowne miasto!) i Salonik.
Profil
PW Cytuj
atena 
Wysłany: Sro Lip 26, 2006 12:45     


Dołączyła: 18 Gru 2005
Skąd: Gliwice
Zapomnialam wspomniec tez o Istambule, ktory dla przecietnego Europejczyka jest dosyc oryginalnym miejscem! ;) Ja mam dobre wrazenia z tego miasta, choc oczywiscie trzeba sie oswoic z jego odmiennoscia kulturowa (ale nie dostrzeglam tam szczegolnego epatowania mentalnoscia inna od naszej, przy czym "nachalnosc" handlarzy bywa meczaca :zdegustowany: ). Piekne, ogromne miasto z zachwycajacymi zabytkami! Na dachu hotelu, w ktorym mieszkalam znajdowal sie taras z widokiem na panorame miasta! Naprawde zapierajacy (zwlaszcza o zmierzchu)!
Profil
PW Cytuj
izia
[Usunięty]
Wysłany: Pią Lip 28, 2006 20:14     

robi się światowo ;) to może troszkę o ehh Neapolu,cudownym,pachnącym bazylią, słońcem,spalinami,morzem,rybami(no, tu ktoś może powiedzieć, że jednak śmierdzący :P ),a przede wszystkim pizzą, pizzą, pizzą,obowiązkowo margheritą! to miasto o tysiącu twarzy,to eleganckie,bogate Vomero położone na wzgórzu górującum nad miastem z bajkowym ogrodem Capodimonte z jeszcze bardziej bajkowymi widokami na Zatokę,Sorrento i wyspy!to też biedne dzielnice spaccanapoli,zamieszkałe przez rdzennych nepaolitańczyków i napływowych gł. marokańczyków,dzielnice w których labirynt zaułków lepiej nie zapuszczać się samemu,tam można oglądać inne "firmowe"widoki miasta tz. wiszącą między oknami kolorową pościel,staruszki w czerni siedzące na ulicach i odpoczywające po trudach dnia,wylegujące się koty,grupy wyrostków jeżdżące na vespach.A całkiem obok światowej klasy zabytki :zamek na Jajku(tak!), Katedra św. Januarego (tego od wzburzającej się krwi), kościół santa Chiara, Piazza Plebiscito,Pałac Królewski,Galeria Umberto,muzeum archeologiczne, słynne Santa Lucia, via Toledo i tak by można bez konca...Neapol to też najsłynniejsze targowisko podróbek ekskluzywnych marek, zapierajace dech w piersi Akwarium, i w zasięgu ręki takie cuda jak wyspy Proscida, Ischia i Capri, Sorrento, Wezuwiusz, pałac w Casercie, Pompeje i Ercolano
Cytuj
atena 
Wysłany: Pią Lip 28, 2006 20:32     


Dołączyła: 18 Gru 2005
Skąd: Gliwice
izia napisał/a:
to może troszkę o ehh Neapolu

Zdjecia tego miasta pokazuja niesamowite klimaty, wiec moze kiedys bedzie okazja, zeby "dotnac"? ;)
Profil
PW Cytuj
izia
[Usunięty]
Wysłany: Pią Lip 28, 2006 20:46     

atena napisał/a:
izia napisał/a:
to może troszkę o ehh Neapolu

Zdjecia tego miasta pokazuja niesamowite klimaty, wiec moze kiedys bedzie okazja, zeby "dotnac"? ;)

zdjęcia to nic, ale zobaczyć to "w kolorze" i na "żywca" to ho ho ho życzę z całego serca :ok:
tak nawiasem nigdy nikt mnie nie okradł w tej osławionej stolicy kieszonkowców i złodziei
Cytuj
Szamanka 
Wysłany: Sro Maj 02, 2007 19:20     



Zaproszone osoby: 2
Imię: Beti( dla znajomych)
Dołączyła: 22 Lip 2005
Skąd: kiedys Gliwice
Pewnie kazdy sie juz domyslil, ze mnie pociaga Kenia i moim marzeniem jest, by kiedys tam sie pojawic i zobaczyc to wszystko co czytam i ogladam na ten temat
Bo Kenia to nie tylko safari ( choc to glowny cel podrozy) ale nowoczesne Nairobi i piekne plaze nad Oceanem Indyjskim.
Fascynuje mnie, ze zwierzeta mozna ogladac z bliska a do niektorych mozna podejsc nawet na kilka metrow.
Wielkie przestrzenie, ktore trudno objac wzrokiem i zapewne sliczne zachody slonca......to wszystko wciaga i oczarowuje z pomoca szamana ;)
Pierwsze co zrobie gdy tam juz bede to chce zobaczyc plemie Masajow ich rytualy, kolorowe stroje
Profil
PW Email Cytuj
katarzyna35k-ce 
Wysłany: Czw Maj 03, 2007 08:46     



Dołączyła: 09 Sie 2006
Skąd: katowice
Ja polecam Turcje zwłaszcza małe miejscowości nad morzem Egejskim tj. Didim,Bodrum.Oczywiście zwiedzenie Pamukale i tamtejszych wapiennych tarasow jest obowiązkowe, nie wspomne juz o kapadocji.Osobiście byłam w Didimie i z czystym sumieniem moge polecic. Hotele są w centrum miasta a nie gdzies na obrzeżach wiec wszedzie jest blisko , polecam oczywiscie targ ktory jest nieopodal.Wspaniałe miejsce.I choć na dzien dzisiejszy nie stac mnie na taka wyprawe wiem ze tam pojade jeszcze ! :kwiatek:
Profil
PW Email Cytuj
Szaganka 
Wysłany: Czw Maj 03, 2007 08:54     



Dołączyła: 18 Sty 2006
Skąd: z jeszcze dalej ;)
Z uwagi na moją obecną lokalizację, nie pozostaje mi nic innego jak gorąco polecić Wam wizytę w cudnym Edynburgu :) Naprawdę piękne miejsce :) Morze i góry w jednym miejscu... a pomiedzy nimi zameczki rodem z Harrego Pottera :) na każdym kroku Hogwart :hyhy:
Profil
PW Email Cytuj
Szamanka 
Wysłany: Czw Maj 03, 2007 13:32     



Zaproszone osoby: 2
Imię: Beti( dla znajomych)
Dołączyła: 22 Lip 2005
Skąd: kiedys Gliwice
katarzynka napisala
Cytat:
Oczywiście zwiedzenie Pamukale i tamtejszych wapiennych tarasow jest obowiązkowe
, :kwasny: , skrzywilam sie na sama mysl, poniewaz przed wyjazdem do Turcji koniecznie chcialam zobaczyc to miejsce, ktore w piekny sposob pokazuja ksiazki i fotografie...niestety strasznie sie zawiodlam, bo wlasciwie roznica byla kolosalna i piekno jakie sie spodziewalam tam zobaczyc roznilo sie od rzeczywistosci.
Profil
PW Email Cytuj
katarzyna35k-ce 
Wysłany: Pią Maj 04, 2007 18:35     



Dołączyła: 09 Sie 2006
Skąd: katowice
Szamanka napisał/a:
zobaczyc to miejsce, ktore w piekny sposob pokazuja ksiazki i fotografie

ja przed wyjazdem nie wiedziałam nic o pamukale ale powiem Ci ze mi sie podobało , moze gdybym tak ja Ty , czyta?a o tym i ogladała super fotki , to bym była tak samo zawiedziona.
Szkoda ze Ci sie nie podobało....
Profil
PW Email Cytuj
Szamanka 
Wysłany: Sro Mar 17, 2010 19:01     



Zaproszone osoby: 2
Imię: Beti( dla znajomych)
Dołączyła: 22 Lip 2005
Skąd: kiedys Gliwice
W tamtym roku bylam w Chorwacji.


Zakochalam sie w tym kraju.....cos pieknego.
Profil
PW Email Cytuj
mkk77ful 
Wysłany: Wto Wrz 14, 2010 21:07     


Dołączył: 14 Wrz 2010
Skąd: z nienadzka
Byliśmy w Okunince a tak to wyglądało ;)
h t t p;//w w w youtube, c o m/watch?v=Y0Z-XrkyxCw
Profil
PW Email Cytuj
diakles 
Wysłany: Sro Wrz 29, 2010 21:28     


Dołączył: 29 Wrz 2010
Ja bardzo lobię Tatry i Bieszczady :)
Profil
PW Email www Cytuj
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Themes: junFresh & Silk icon

Akcje Charytatywne - Pomogliśmy

Zbiórka dla Domu Dziecka nr 3 w Gliwicach

Sprzęt dla Kliniki Patologii Noworodka w Zabrzu

Zbiórka dla Domu Samotnej Matki w Gliwicach

Zbiórka dla Hospicjum w Gliwicach






Ważne wydarzenia

I Urodziny Forum
II Urodziny Forum
III Urodziny Forum
IV Urodziny Forum
V Urodziny Forum


Jestem w Katalogu Ciekawych Stron - Zapraszamy!
Wyróżnienia
ForumGliwice.com - GWIAZDOR


Objeliśmy patronat Medialny nad:

- Adriatic Express 2006
- Gliwickie Spotkania Dobrych Dusz 2006
- II Gliwicki Piknik Lotniczy 2006
- Biotechnology - the next GENEration 2007
- WOŚP-Gliwice 2008