Poprzedni temat «» Następny temat
Podroze
Autor Wiadomość
atena 
Wysłany: Nie Maj 28, 2006 11:42   Podroze  


Dołączyła: 18 Gru 2005
Skąd: Gliwice
W zwiazku z tym, ze wkrotce rozpocznie sie sezon wakacyjno-urlopowy (dla szczesciarzy 2w1 :P ) i wielu z nas planuje blizsze lub dalsze wyprawy, proponuje stworzenie swoistego katalogu miejsc, do ktorych warto sie wybrac Napewno sa takie miejscowosci czy kraje, w ktorych doswiadczyliscie czegos niezwyklego czy zaskakujacego, co jeszcze zyje w waszych wspomnieniach? Po prostu takie miejsca, do ktorych chcecie wracac ...
Zapraszam do "podrozy"!
Profil
PW Cytuj
atena 
Wysłany: Pon Maj 29, 2006 15:13     


Dołączyła: 18 Gru 2005
Skąd: Gliwice
Nie ma na tym forum podroznikow? :szok:
Szkoda... :zalamany:
Profil
PW Cytuj
klaus 
Wysłany: Pon Maj 29, 2006 17:03     



Dołączył: 20 Lis 2005
Skąd: kopernik
osobiście polecam :
sudety - daleko ale ile przezyc ,wiele ciekawostek do zobaczenia.
jura kr-częstochowska - wariant bliższy i tańszy.na jurze jest tez wiele do zwiedzenia .jak ktos ma czas tak około 6 dni to polecam szlak orlich gniazd (czerwony ok 150 km)po drodze zamki i ruiny ,ciekawe skały i las.
jakby ktos chciał więcej info o jurze to zapraszam na priwa.
Profil
PW Cytuj
ansc 
Wysłany: Pon Maj 29, 2006 17:54     



Dołączyła: 10 Mar 2005
Skąd: Trachy
Mam zamiar się wybrać na weekendowy wypad w jurę, wieższchem, mam nadzieję że mi się uda. Tzn. jak mnie puszczą ;)
Ja uwielbiam podróże ale na razie tylko palcem po mapie niestety ;)
Profil
PW Email Cytuj
atena 
Wysłany: Pon Maj 29, 2006 18:21     


Dołączyła: 18 Gru 2005
Skąd: Gliwice
Marzenie najpierw powstaja w myslach, a gdy nadejda sprzyjajace okolicznosci, zaczynamy je realizowac, dlatego "palcem po mapie" to z pewnoscia poczatek! :hyhy:
Profil
PW Cytuj
atena 
Wysłany: Wto Maj 30, 2006 12:51     


Dołączyła: 18 Gru 2005
Skąd: Gliwice
Dobrze, to sprobujemy inaczej... :/
Jakie miasta w Polsce uwazacie za wyjatkowe i atrakcyjne dla turystow? Dla mnie takim miastem jest Torun, w ktorym wrecz oddycha sie historia Oczywiscie nie wszyscy lubia zwiedzac stare koscioly, ruiny zamkow czy przemykac miedzy waskimi uliczkami, ale tym pozostalym proponuje spacer nad Wisla i widok na Katedre Janow, cudowna atmosfere Starego Miasta, no i oczywiscie TORUNSKIE PIERNIKI!
Profil
PW Cytuj
Major 
Wysłany: Wto Maj 30, 2006 13:25     



Zaproszone osoby: 2
Dołączył: 19 Wrz 2005
Skąd: Londyn
O tak Toruń miałem okazje odwiedzić. Niestety tylko na krótki czas i poznałem tylko jego centralną część w raz z ogromnym ratuszem i ładnymi uliczkami w jego okolicach. Chętnie w przyszłości odwiedze jeszcze raz to miasto :)
Profil
PW Email www Cytuj
ansc 
Wysłany: Wto Maj 30, 2006 13:42     



Dołączyła: 10 Mar 2005
Skąd: Trachy
W Polsce nie byłam jeszcze w takim mieście gdzie klimat tego miasta naprawde by mnie urzekł, moze dlatego że jeszcze wiele miast nie wiedziałam a w tym Torunia ;)
Ale byłam w bardzo ładnym miasteczku w płn. włoszech a dokładnie w Vicenza, pracowalam tam 2 miesiące i to zimą i było naprawde pięknie.
Profil
PW Email Cytuj
Dorotka 
Wysłany: Wto Maj 30, 2006 14:14     


Dołączyła: 25 Maj 2005
Skąd: ...
zdecydowanie i nieodwołalnie całe Pojezierze Drawskie z Czaplinkiem na czele :) i oczywiście moje ulubione miasteczko czyli Borne Sulinowo - gdybym nie mieszkała w Gliwicach to chciałabym mieszkać właśnie tam :) Pojezierze Drawskie jest piękne i w przeciewieństwie do Mazur, które oblegają tłumy nie tam tłoku - polecam wszytskim na wakacje :)
Profil
PW Cytuj
atena 
Wysłany: Wto Maj 30, 2006 14:19     


Dołączyła: 18 Gru 2005
Skąd: Gliwice
Ja jeszcze nie mialam okazji spedzac wakacji nad jeziorem (nie wlaczajac w to pobytu pod namiotem nad Jeziorem Maltanskim w Poznaniu, gdy pracowalam na Miedzynarodowym Festiwalu Teatralnym "MALTA") Wiec kto wie... A ja gdybym nie mieszkala w Gliwicach to chcialabym przebywac gdzies na polnocy Polski, jesli nie w Toruniu to moze w Gdansku?
Profil
PW Cytuj
ansc 
Wysłany: Wto Maj 30, 2006 14:56     



Dołączyła: 10 Mar 2005
Skąd: Trachy
No na Pojezierzu Drawskim a szczególnie w jeziorach parku krajobrazowego, jest cudownie czysta woda, pierwszy raz widziałam taką w jeziorze, no i rzeczywiście cisza i spokój, żadnych turystów. Z miejsc nad wodą polecam jeszcze Białogórę już gdzies o tym pisałam, dla miłośników morza, ciszy, lasów, przepiękne miejsce.
Profil
PW Email Cytuj
asik 
Wysłany: Sro Maj 31, 2006 09:08     


Dołączyła: 16 Cze 2005
Skąd: Gliwice - Kopernik
ja polecam oczywiście urlop spędzony w Tatrach:)
a z ulubionych miast to polecam Poznań, Wrocław:) i Kraków.
Ostatnio zmieniony przez asik Czw Cze 01, 2006 07:08, w całości zmieniany 1 raz  
Profil
PW Email Cytuj
atena 
Wysłany: Sro Maj 31, 2006 13:57     


Dołączyła: 18 Gru 2005
Skąd: Gliwice
Tatry (zwlaszcza Zachodnie) najpiekniejsze sa jesienia... Ciekawe sa tez Gory Stolowe z najwyzszym szczytem Szczelincem Wielkim, przypominajacym mi swiete skaly zwane Meteorami znajdujace sie w Grecji
Profil
PW Cytuj
p4cz3k 
Wysłany: Czw Cze 01, 2006 20:29     



Imię: Marcin
Dołączył: 08 Lip 2005
Skąd: Gliwice - Asnyka
hmmm :)

Beskidy - jako dzieciak przebieglem chyba 90 % szlakow...wraz z ojcem...to byly czasy...no ale juz nie wroca...czekam na potomka...bede go tam zabieral :] mam mase wspomnien ... szlaki...wyprawy...burze...nocleg na sianie...u gospodarza...ech...

Tatry - moze nie chodzilem tyle co po bieskidach...ale polecam...choc moze nie nasze polskie...lecz slowackie...nie jestesmy zmuszeni do mijania sie na szlaku co chwile z kims glosnym...pijanym czy tez upierdliwym...tam jest cisza...spokoj...ech...przynajmniej ja to tak odbieram...choc nasza strona rowniez ma swoje zalety...

Jura - tam z matka duzo bywalem...w koncu urodzila sie w zawierciu...wiec gdy odwiedzalismy babcie w wakacje...to wycieczki na jure to byla chwila...gora zborow...okiennik...ogrodzieniec...hehe...ale wypady z dziadkiem jego starym junakiem na grzyby...ach to byly czasy...wspomnienia...bardzo dobrze zawsze sie tam bawilem...

Mazury - to chyba miejsce w polsce gdzie moglbym spedzac kazda wolna chwile...zagle...lodka...ognisko...szanty...znajomi... "do zwrotu przez sztag !! jest do zwrotu przez sztag!!" ... a tam gizycko...mikolajki...nida...przystan bank...no i oczywiscie sztynort...czy tez port w wegorzewie...koncerty w sztynorcie...mieta w rynie...

woda .... wiatr ... 13 m2 powierzchni mieszkalnej 5 - 6 osob .... okolo 30 m2 zagla...gitara...ognisko...zgrana ekipa...i hulaj duszo piekla nie ma...niestety w tym roku...moze mnie na mazurach zabraknac ... choc jesli moje i Magdzika plany wypala...to kto wie :hyhy: ...

no i miasto ktore bardzo dobrze wspominam...amsterdam...naprawde...zupelnie inna kultura...niby europa...ale jaki port...jakie lodzie...metropolia...nie no...kiedys tam wroce...i te kamienice wzdluz kanalow...(nie wspominam o innych ciekawych rzeczach w amsterdami bo gdy tam bylem ostatni raz mialem 15 lat :P)

gdy pisze o tych miejscach to mam taki maly "film w glowie" i czasem slow mi brak...
Profil
PW Email Cytuj
atena 
Wysłany: Pią Cze 02, 2006 07:03     


Dołączyła: 18 Gru 2005
Skąd: Gliwice
Piekne te Twoje wspomnienia...
Dzieki!
Profil
PW Cytuj
Gliwice4ever 
Wysłany: Pon Lip 03, 2006 07:47     



Dołączył: 28 Maj 2006
Skąd: Chicago, Illinois
Za 2 lata bede mial 2 tygodni wakacji. :super: ale jak narazie to mam tylko tydzien wakacji na rok, wiec wybieram sie na kilka dni z rodzina, w spokojne miejsce do stanu Wisconsin na 3-4 dni, a reszte spedzam w domu. :ok:
Profil
PW Cytuj
atena 
Wysłany: Pon Lip 03, 2006 10:16     


Dołączyła: 18 Gru 2005
Skąd: Gliwice
A byles gdzies poza USA tzn. np. w Ameryce Poludniowej albo Azji czy Afryce? Czy Amerykanie generalnie duzo podrozuja, czy wola zwiedzac raczej swoj kraj (przeciez jest ogromny). Jak to jest?
Profil
PW Cytuj
Gliwice4ever 
Wysłany: Pon Lip 03, 2006 19:19     



Dołączył: 28 Maj 2006
Skąd: Chicago, Illinois
atena napisał/a:
A byles gdzies poza USA tzn. np. w Ameryce Poludniowej albo Azji czy Afryce? Czy Amerykanie generalnie duzo podrozuja, czy wola zwiedzac raczej swoj kraj (przeciez jest ogromny). Jak to jest?


Gdy bylem nastolatkiem to zabardzo nie podrozowalismy. Rodzice pracowali caly czas, a ja rowniez od 16 roku zycia, pracowalem w kazdym roku na wakacje. Gdy konczylem liceum wybralismy sie do Niagara Falls na granicy Kanady-USA, i jej okolice. Ale to na niecaly tydzien. Kolega ma ranch w Texasie, wiec tam planuje z rodzina na tydzien wyjechac w nastepnym roku. Ogolnie to zalezy od osoby...sa Amerykanie ktozi mysla ze swiat sie konczy w New York i drogi koniec w LA, a sa tacy co lubia podrozy zagraniczne. Napewno w USA, nie brakuje miesc do zwiedzania. I generalnie kazdy Amerykan zwiedzi statue Wolnosci, czy Bialy Dom, zanim jakis daleki kraj za granica.
Profil
PW Cytuj
atena 
Wysłany: Wto Lip 04, 2006 10:48     


Dołączyła: 18 Gru 2005
Skąd: Gliwice
Dzieki za tych kilka dodatkowych informacji! :P Ja bardzo lubie poznawac inne miejsca, najchetniej mieszkajac u ludzi i uczestniczac w ich codziennosci! A im dalsze mentalnie i kulturowo od tego, co znam tym lepiej! :super: Polacy chyba coraz czesciej wyjezdzaja za granice nie tylko po to, aby zarobic. I, co cieszy coraz bardziej , podroze nie sa takie drogie, jak mogloby sie wydawac! Jezeli sie dobrze poszuka, mozna wyjezdzac "za grosze"! :ok:
Profil
PW Cytuj
Harcerka 
Wysłany: Wto Lip 04, 2006 21:47     


Dołączyła: 03 Gru 2005
Skąd: Gliwice
czy ktos z Was zna Kazimierz???
moze jakis namiary na noclegi?
Profil
PW Email Cytuj
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Themes: junFresh & Silk icon

Akcje Charytatywne - Pomogliśmy

Zbiórka dla Domu Dziecka nr 3 w Gliwicach

Sprzęt dla Kliniki Patologii Noworodka w Zabrzu

Zbiórka dla Domu Samotnej Matki w Gliwicach

Zbiórka dla Hospicjum w Gliwicach






Ważne wydarzenia

I Urodziny Forum
II Urodziny Forum
III Urodziny Forum
IV Urodziny Forum
V Urodziny Forum


Jestem w Katalogu Ciekawych Stron - Zapraszamy!
Wyróżnienia
ForumGliwice.com - GWIAZDOR


Objeliśmy patronat Medialny nad:

- Adriatic Express 2006
- Gliwickie Spotkania Dobrych Dusz 2006
- II Gliwicki Piknik Lotniczy 2006
- Biotechnology - the next GENEration 2007
- WOŚP-Gliwice 2008