Poprzedni temat «» Następny temat
Alkohol i nieletni.
Autor Wiadomość
Mariusz 
  Wysłany: Czw Maj 18, 2006 20:11   Alkohol i nieletni.  



Imię: Mariusz Damian
Dołączył: 05 Gru 2004
Skąd: Gliwice
No właśnie.
Rozgorzała dyskusja na temat alkoholów i nieletnich w innym temacie. Postanowiłem to oddzielić. Tu podyskutujmy.

Najpierw strona prawna. Zgodnie z art. 208 Kodeksu Karnego, który mówi:
Kto rozpija małoletniego, dostarczając mu napoju alkoholowego, ułatwiając jego spożycie lub nakłaniając go do spożycia takiego napoju, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.
Tłumaczyć nie trzeba.

Popatrzmy też na drugą stronę medalu.
Każdy z nas bałby się udostępnić komuś nieletnemu nieznanemu alkohol, np: ktoś Ci proponuje żebyś mu kupił/-a butelkę wina w zamian za banknot 10 złotowy. Zazwyczaj się odmawia dbając o swoje dobro. Jednak inaczej jest, gdy patrzy się na osobę z rodziny (gdzie panują relacje rodzinne,np: ojciec-syn, brat-siostra) lub na osobę, gdzie między nami, a nią są określane stosunki półrodzinne, np: chłopak i dziewczyna (jedno z nich jest nieletnie). Znamy doskonale tą osobę i wiemy, że jedno piwo nie "ulula" całkowicie nieletniego ... pozwalamy im się napić piwa. Puszka się kończy, wyrzucamy i zabawa toczy się dalej. Nieletniemu nic nie jest, bawi się dalej nie jest nadpobudliwy, itd.

Jak na to patrzycie ?

Pozwolicie swojej córce/synowi/dziewczynie/chłopakowi/siostrze/bratu, który/-a jest nieletni, aby napił/-a się piwa, czy przysłowiowej lampki piwa ? Z jednej strony jest niby Kodeks Karny, ale z drugiej strony mamy relacje (pół)rodzinne i wiemy, że nieletni nie wywinie nam numeru ...

Jak to jest ?;)
Profil
PW Email Cytuj
Dorothea 
Wysłany: Czw Maj 18, 2006 20:15     



Dołączyła: 25 Wrz 2005
Skąd: Sośnica
Na wszystko jest czas i pora.
Ja nie pozwoliłabym mojemu dziecku na picie alkoholu w mojej obecnosci.
Jak miała urodziny to dostała kapke szmpana dla uczczenia toastu.
Jakos sobie tego nie wyobrazam, abym teraz mogła sie jej spytac(zaznaczam ,ze teraz)"napijesz sie piwa?Przez gardło by mi to nie przeszło
Profil
PW Email Cytuj
Gmeras 
Wysłany: Czw Maj 18, 2006 21:31     



Imię: Piotr
Dołączył: 02 Sty 2005
Skąd: Lotników
jeśli by maial 16/17lat czemu nie
nie wiadomo kiedy mnie tir przejedzie a z synem piwa bym się napił
rozumie was bo macie rodzine i troszczycie sie o swoje dzieci ale zeby w przyszłosi w wieku buntu nie obruciła się w was ta miłość przeciwko wam

jestem za tym by zlikwidowac gimnazja wtedy sie to wszystko zaczynalo w wieku 17 lat
Profil
PW Email Cytuj
Dorothea 
Wysłany: Czw Maj 18, 2006 21:33     



Dołączyła: 25 Wrz 2005
Skąd: Sośnica
Gmeras napisał/a:
jestem za tym by zlikwidowac gimnazja wtedy sie to wszystko zaczynalo w wieku 17 lat

jakos nie rozumiem co chcesz przez to powiedziec :niepewny:
Profil
PW Email Cytuj
Gmeras 
Wysłany: Czw Maj 18, 2006 21:39     



Imię: Piotr
Dołączył: 02 Sty 2005
Skąd: Lotników
ze teraz 14 letnie dziewczyny zaczynają od papierosów przechodzą na alkohole i następnie na narkotyki dawniej jak nie było gimnazjów zaczynają się taka jazda w wieku jak się było w liceum i wtedy się chciało pokazać się ze jesteś cool a teraz wychodzisz z podstawówki w wieku 13 lat i teraz pokazujesz ze jesteś cool
Profil
PW Email Cytuj
Dorothea 
Wysłany: Czw Maj 18, 2006 21:45     



Dołączyła: 25 Wrz 2005
Skąd: Sośnica
Gmeras, masz racje cos w tym jest
Profil
PW Email Cytuj
Alinka 
Wysłany: Czw Maj 18, 2006 21:48     


Imię: Ala
Dołączyła: 01 Mar 2006
Skąd: TG->NYSA
gimnazjum to najgorszy okres szkolny dla mlodziez, w najwazniejszym etapie dorastania mlodziez styka sie z nowym srodowiskiem, czasem jest to zle towarzystwo i pozniej sa 15 letni alkoholicy na odwyku..

a z drugiej strony nie mozna dziecka trzymac tak bardzo krotko... wiadomo to czego najbardziej sie zabrania najbardziej pociaga mlodych ludzi..
Profil
PW Email Cytuj
Gmeras 
Wysłany: Czw Maj 18, 2006 21:49     



Imię: Piotr
Dołączył: 02 Sty 2005
Skąd: Lotników
Cytat:
a z drugiej strony nie mozna dziecka trzymac tak bardzo krotko... wiadomo to czego najbardziej sie zabrania najbardziej pociaga mlodych ludzi..
tak jest zakazany owoc najlepiej smakuje :]
rzeszedlem to na sobie
Profil
PW Email Cytuj
greg 
Wysłany: Czw Maj 18, 2006 21:51     


Dołączył: 12 Maj 2006
Skąd: Gliwice
Gmeras napisał/a:
ze teraz 14 letnie dziewczyny zaczynają od papierosów przechodzą na alkohole i następnie na narkotyki dawniej jak nie było gimnazjów zaczynają się taka jazda w wieku jak się było w liceum i wtedy się chciało pokazać się ze jesteś cool a teraz wychodzisz z podstawówki w wieku 13 lat i teraz pokazujesz ze jesteś cool

Wczoraj na krakowskim widziałem cool dziewczynkę tak około 13-14lat papieros w buzi piwo w reku godzina 22:30 chwiała się jakby to już z 3 piwo było próbowałem interwencji usłyszałem s***** no i wtedy poczułem sie strasznie cool. No i ciekawe jaki idiota jej to sprzedał lub kupił brak słów na takich ludzi :zdegustowany:
Profil
PW Cytuj
kiju 
Wysłany: Czw Maj 18, 2006 21:57     


Dołączył: 30 Kwi 2006
Skąd: gliwice
CO drugi sklep w ok0olicach krakowskiego sprzedaje nieletnim. Ja tam uważam że świata nie zmienie, moim dzieciakom napewno nie zabronie pic/palic w domu będzie chciał i tak się napije lepiej niech pije w domu niz w bramie:) Ja akurat dosyc czesto widze dzieciaki siedzace po klubach po kilku piwach i nikogo juz to nie rusza lacznie z pratrolami policji
Profil
PW Email Cytuj
Gmeras 
Wysłany: Czw Maj 18, 2006 21:59     



Imię: Piotr
Dołączył: 02 Sty 2005
Skąd: Lotników
greg, nie pisałem ze one sa cool tylko ze sie czyja jak cool
Profil
PW Email Cytuj
greg 
Wysłany: Czw Maj 18, 2006 22:05     


Dołączył: 12 Maj 2006
Skąd: Gliwice
Gmeras napisał/a:
greg, nie pisałem ze one sa cool tylko ze sie czyja jak cool

wiem zrozumiałem twoją przenośnie i ja równioeż w takiej formie używałem słowa cool. A to przecież oczywiste że one tylko się tak czują bo tak na prawde patrząc na to z perspektywy oglądającego to przechodnia to wygląda tragicznie :cenzura: i żałośnie.
Profil
PW Cytuj
greg 
Wysłany: Czw Maj 18, 2006 22:09     


Dołączył: 12 Maj 2006
Skąd: Gliwice
kiju napisał/a:
CO drugi sklep w ok0olicach krakowskiego sprzedaje nieletnim. Ja tam uważam że świata nie zmienie, moim dzieciakom napewno nie zabronie pic/palic w domu będzie chciał i tak się napije lepiej niech pije w domu niz w bramie:) Ja akurat dosyc czesto widze dzieciaki siedzace po klubach po kilku piwach i nikogo juz to nie rusza lacznie z pratrolami policji

Ja patrze na to codziennie przez okno i widze ze nawet jesli nie moga sie napić w klubie bo ich nie wpuszczają lub nie chcą im sprzedać alkocholu ( dobrze go znasz :) ) to idą do popularnego sklepu na Pszczyńskiej i piją w bramie. Problem sprzedaży alkocholu nieletnim dotyczy chyba całych gliwic i w sumie wszystkich miast w Polsce bo jak już ktoś napisał dla tych sklepów liczy się kasa bo na alkocholu jest niezły zarobek
Profil
PW Cytuj
Dorothea 
Wysłany: Czw Maj 18, 2006 22:10     



Dołączyła: 25 Wrz 2005
Skąd: Sośnica
kiju napisał/a:
moim dzieciakom napewno nie zabronie pic/palic w domu


zastanowiłes sie nad tym??
Przyjdzie do Ciebie pietnastoletnie dziecko i powie, czesc tato własnie zaraz bede pił i se zajaram a Ty powiesz siadaj synu nie ma sprawy :zdziwko:
Profil
PW Email Cytuj
Gmeras 
Wysłany: Czw Maj 18, 2006 22:13     



Imię: Piotr
Dołączył: 02 Sty 2005
Skąd: Lotników
Dorothea, zycze bys sie nieznerwicowala ze swoim dzieckiem
bo domyslam co bedzie ono wyprawiało
Profil
PW Email Cytuj
Dorothea 
Wysłany: Czw Maj 18, 2006 22:17     



Dołączyła: 25 Wrz 2005
Skąd: Sośnica
Gmeras napisał/a:
nieznerwicowala ze swoim dzieckiem


gmeras a czego to sie ma tyczyc??
Ja z moim dzieckiem mam bardzo dobry kontakt i napewno nic nie bedzie wyprawiało , bo jest rozsądne i mądre.Ma swobode a ja mam do Niej pełne zaufanie i jak narazie dajemy rade.Nie wykreca mi zadnych numerow.
Profil
PW Email Cytuj
Mariusz 
Wysłany: Czw Maj 18, 2006 22:22     



Imię: Mariusz Damian
Dołączył: 05 Gru 2004
Skąd: Gliwice
kiju napisał/a:
moim dzieciakom napewno nie zabronie pic/palic w domu będzie chciał i tak się napije lepiej niech pije w domu niz w bramie:)

Ojciec mi tak samo mówił ;)
To jest dobra droga wychowania. Taki młody człowiek wtedy sam się zastanawia czy to troche niewstyd i czy to ten moment kiedy powinien stać się dorosłym poprzez picie alkoholu. Wówczas może sam stwierdzi, że to nie przystoi ... i poczeka do tej 18stki ;)
Profil
PW Email Cytuj
Gmeras 
Wysłany: Czw Maj 18, 2006 22:28     



Imię: Piotr
Dołączył: 02 Sty 2005
Skąd: Lotników
Dorothea napisał/a:
Ja z moim dzieckiem mam bardzo dobry kontakt i napewno nic nie bedzie wyprawiało , bo jest rozsądne i mądre.Ma swobode a ja mam do Niej pełne zaufanie i jak narazie dajemy rade.Nie wykreca mi zadnych numerow.
ja się nie wtracam :] koniec tematu
Mariusz, a ty wogóle przestrzegasz prawa jak nie wiem czego :P
Profil
PW Email Cytuj
Dorothea 
Wysłany: Czw Maj 18, 2006 22:31     



Dołączyła: 25 Wrz 2005
Skąd: Sośnica
Gmeras napisał/a:
ja się nie wtracam


ale jednak to zrobiłes pisząc:
Gmeras napisał/a:
Dorothea, zycze bys sie nieznerwicowala ze swoim dzieckiem
bo domyslam co bedzie ono wyprawiało
Profil
PW Email Cytuj
Gmeras 
Wysłany: Czw Maj 18, 2006 22:35     



Imię: Piotr
Dołączył: 02 Sty 2005
Skąd: Lotników
napisze w skróce bez szczegółów nie widziałem jedneo dziecko w wieku buntu jak sie zachwywało jak mu wielu rzeczy się zabraniało a teraz sie zaczyna od papierosów i alkoholu ale tak sie ukrywa ze niby rodzice nie widza i bumm
Profil
PW Email Cytuj
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Themes: junFresh & Silk icon

Akcje Charytatywne - Pomogliśmy

Zbiórka dla Domu Dziecka nr 3 w Gliwicach

Sprzęt dla Kliniki Patologii Noworodka w Zabrzu

Zbiórka dla Domu Samotnej Matki w Gliwicach

Zbiórka dla Hospicjum w Gliwicach






Ważne wydarzenia

I Urodziny Forum
II Urodziny Forum
III Urodziny Forum
IV Urodziny Forum
V Urodziny Forum


Jestem w Katalogu Ciekawych Stron - Zapraszamy!
Wyróżnienia
ForumGliwice.com - GWIAZDOR


Objeliśmy patronat Medialny nad:

- Adriatic Express 2006
- Gliwickie Spotkania Dobrych Dusz 2006
- II Gliwicki Piknik Lotniczy 2006
- Biotechnology - the next GENEration 2007
- WOŚP-Gliwice 2008