Poprzedni temat «» Następny temat
Masz komputer, łamiesz prawo
Autor Wiadomość
Fenix 
Wysłany: Sro Maj 17, 2006 12:23   Masz komputer, łamiesz prawo  



Imię: Krzysztof
Dołączył: 23 Cze 2004
Skąd: Gliwice - Targowa
Resort kultury pracuje nad zmianą polskiej ustawy o prawie autorskim. UOKiK: Projekt jest nieprecyzyjny i nie uwzględnia praw konsumentów


Chodzi o projekt ustawy, która ma dostosować polskie przepisy do unijnych dyrektyw, m.in. w zakresie prawa autorskiego.

UOKiK punktuje jego słabe strony, np. w naszym projekcie znalazł się zapis zakazujący posiadania urządzeń (bądź technologii), które mogą służyć niezgodnemu z prawem korzystaniu z muzyki. - To zbyt szerokie ujęcie - tłumaczy Justyna Kurek z UOKiK. - W unijnej regulacji chodzi tylko o takie urządzenia i technologie, których głównym przeznaczeniem jest łamanie prawa. A w polskim projekcie za nielegalne urządzenie mógłby zostać uznany nawet zwykły komputer.

UOKiK krytykuje też nieprecyzyjność zapisów. Np. jeden z artykułów wspomina o karaniu za używanie programu komputerowego do łamania zabezpieczeń przed kopiowaniem. Ale w polskim prawie definicji programu komputerowego nie ma. - Na przykład korzystając z Acrobat Reader, można skopiować fragment tekstu, a w świetle tak skonstruowanych przepisów można to uznać za nielegalne - mówi Kurek.

Co więcej, zdaniem UOKiK resort kultury tworzy martwe przepisy. Np. jeśli kupimy płytę, która będzie zabezpieczona przed kopiowaniem, to mamy prawo domagać się, by producent udostępnił nam "techniczne środki umożliwiające sporządzanie pojedynczych kopii". Obejście zabezpieczeń na własną rękę będzie nielegalne. Ale jeśli producent odmówi, to tak naprawdę niewiele mu grozi (w dodatku postępowanie administracyjne mogłoby trwać dwa, trzy lata).

Gazeta Wyborcza Tomasz Grynkiewicz 16-05-2006 , ostatnia aktualizacja 16-05-2006 20:58
Profil
PW Email www Cytuj
Krzysio
[Usunięty]
Wysłany: Pon Maj 29, 2006 03:07     

lol, kpiny :P czyli rozumiejac nasze swietne polskie prawo wszyscy jestesmy bandytami i zlodziejami :D super odkrylem swojne nowe oblicze teraz bez wyrzutow sumienia moge sciagac muze z neta :P
Cytuj
Appo 
Wysłany: Pon Maj 29, 2006 07:31     



Imię: Marek
Dołączył: 20 Maj 2005
Skąd: Gliwice
Ty ... Ty.... KRYMINALISTO !! :D hehehe
Profil
PW Email Cytuj
Frycek 
Wysłany: Pon Maj 29, 2006 10:38     


Zaproszone osoby: 1
Imię: Mariusz
Dołączył: 25 Maj 2004
Skąd: Zabrze-Gliwice
nie no , to juz jest przesada...wszystkich nas wsadza do wiezienia :kwasny:
Profil
PW Email Cytuj
Aither 
Wysłany: Pon Maj 29, 2006 13:26     
Smoczyca



Zaproszone osoby: 1
Dołączyła: 24 Lut 2005
Skąd: Grottgera
lol siedzenie z Fryckiem w jednej celi grozi pogryzieniem :D oczywiscie Frycka :rotfl:
a przepisy sa glupie... ale co sie dziwicie sadze ze to nie jedna taka glupia "Rzecz" jaka wymysli nasza Wladza :)
Profil
PW Email Cytuj
Krzysio
[Usunięty]
Wysłany: Pon Maj 29, 2006 16:05     

Aither napisał/a:
jaka wymysli nasza Wladza :)

Aither, jaka ona nasza ? to ich wladza :P
Cytuj
Aither 
Wysłany: Pon Maj 29, 2006 16:47     
Smoczyca



Zaproszone osoby: 1
Dołączyła: 24 Lut 2005
Skąd: Grottgera
no uno momento... to polska wladza... jestesmy Polakami wiec i nasza... nie tygaduj teraz "bo ja na nich nie glosowalem"... to teraz nie ma znaczenia... Polska wladza = nasza Wladza i nie ma sie co bulwersowac... taka jest prawda. Wybralismy "debili" i trzeba to przecierpiec a ze wymyslaja glupie ustawy... przeciez sie nie zabije :)
Profil
PW Email Cytuj
Krzysio
[Usunięty]
Wysłany: Pon Maj 29, 2006 16:54     

Aither napisał/a:
jestesmy Polakami wiec i nasza

na szczescie w moich zylach plynie nie tylko polska krew wiec jak cos moge sie uznawac za polpolaka :] :cwaniak: niestety czasami zaluje ze jestem obywatelem tego kraju :/

Aither napisał/a:
Wybralismy "debili" i trzeba to przecierpiec a ze wymyslaja glupie ustawy... przeciez sie nie zabije :)

w sumie nie wiem czemu sie czepiamy tego rzadu skoro te ustawy byly pisane przez wszystkie rzady, to wyglada mniej wiecej tak ze kazdy cos od siebie po kawalku dopisywal i potem wychodzi taki jeden wielki burdel z tego :]
Cytuj
Gmeras 
Wysłany: Pon Maj 29, 2006 17:02     



Imię: Piotr
Dołączył: 02 Sty 2005
Skąd: Lotników
Bzyki, wolał bys być Bałorusinem
Profil
PW Email Cytuj
Krzysio
[Usunięty]
Wysłany: Pon Maj 29, 2006 17:22     

chcialbym nie chcialbym, co to za roznica, wiem kim jestem i mi wystarczy (: ale o tym by trzeba chyba zalozyc osobny temat :P

a i jeszcze jedno, podejrzewam ze czesc przepisow pewnie pochodzi jest z czasow prl-u gdzie to nawet nie znano pojecia komputer :D
Cytuj
Gmeras 
Wysłany: Pon Maj 29, 2006 17:35     



Imię: Piotr
Dołączył: 02 Sty 2005
Skąd: Lotników
Bzyki, chciałem to porównac do cytatu "cudze chwalicie swego nie znacie" ale eot
Profil
PW Email Cytuj
Aither 
Wysłany: Pon Maj 29, 2006 22:51     
Smoczyca



Zaproszone osoby: 1
Dołączyła: 24 Lut 2005
Skąd: Grottgera
smiej sie Gmerasku na Bialorusi zakazano uzywac skype... :P wiec nie wiem kto ma gorzej... zakaz uzywania tylko skype czy calego kompa ? :D
Profil
PW Email Cytuj
Appo 
Wysłany: Pon Maj 29, 2006 23:56     



Imię: Marek
Dołączył: 20 Maj 2005
Skąd: Gliwice
hmmm.... tak czy owak to ja już wolę .... eeee.... RPA ? :D
Profil
PW Email Cytuj
Krzysio
[Usunięty]
Wysłany: Wto Maj 30, 2006 06:36     

Gmeras napisał/a:
Bzyki, chciałem to porównac do cytatu "cudze chwalicie swego nie znacie" ale eot

hmm a gdzie ja pochwalilem inny kraj ? :zabawa:

a tak na marginesie :D czy uwazasz ze polskie prawo to powod do dumy na arenie miedzynarodowej ? :D
Cytuj
Gmeras 
Wysłany: Wto Maj 30, 2006 07:23     



Imię: Piotr
Dołączył: 02 Sty 2005
Skąd: Lotników
Nie ale zawsze mogło byc gorzej :D
Profil
PW Email Cytuj
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Themes: junFresh & Silk icon

Akcje Charytatywne - Pomogliśmy

Zbiórka dla Domu Dziecka nr 3 w Gliwicach

Sprzęt dla Kliniki Patologii Noworodka w Zabrzu

Zbiórka dla Domu Samotnej Matki w Gliwicach

Zbiórka dla Hospicjum w Gliwicach






Ważne wydarzenia

I Urodziny Forum
II Urodziny Forum
III Urodziny Forum
IV Urodziny Forum
V Urodziny Forum


Jestem w Katalogu Ciekawych Stron - Zapraszamy!
Wyróżnienia
ForumGliwice.com - GWIAZDOR


Objeliśmy patronat Medialny nad:

- Adriatic Express 2006
- Gliwickie Spotkania Dobrych Dusz 2006
- II Gliwicki Piknik Lotniczy 2006
- Biotechnology - the next GENEration 2007
- WOŚP-Gliwice 2008