Poprzedni temat «» Następny temat
Naprawa Rowerow
Autor Wiadomość
wolf 
Wysłany: Czw Maj 18, 2006 18:52     



Dołączył: 21 Sty 2006
Skąd: Gliwice
Jedz dorothea z uszkodzonym kolem czy rowerem na skrzyzowanie rybnicka a knurowska, sa tam spoko ludzie napewno mozna sie dogadac ze za kupno kola unich przelozenie opony czy np zebatki gratis.
Wogole obsluga super, mozna z nimi po dyskutowac o czesciach, a wyboru rowerow maja o wiele wiecej niz wziasc wszytko z reala tesco i jeszcze jakiegos super marketu. Polecam ich.

Sam musze rower wymienic, bo zurzycie czesci jest masakryczne ,fajna historia roweru: 6 tylnich zebatek zarznietych, przod lozyska zmielone na mak, tylni naciagasz wymiana, lancuch skrocony o 2cm.hehe zderzenie z motorem tylnie kolo do wymiany i jeszcze troche hehe.
Wszytko porobione ale co z tego jak juz rama jest zmeczona.Kupe kasy wpakowane a rower wyglada jak zarzniety, no coz swoj przebieg ma.

Wiec jak tylko kolo do wymiany Dorothea to tam skocz a przemienia ci za friko mysle.
Profil
PW Email Cytuj
Tonio 
Wysłany: Nie Wrz 24, 2006 23:33     



Dołączył: 02 Lis 2005
Nie wiem czy wybralem dobry dzial ale pamietam ze kiedys sie tu klucilem o klase sprzetu...

Wiec musze sie pochwalic ze zmienilem sobie tylne kolko... Stwierdzilem ze wydam troszke, Kupilem na Allegro czarna obrecz Mavica X221, zanioslem do MK Bike razem z pista LX , tam zapletli mi swietne kolko ze szprychami DT Swiss'a , zalozylem je do roweru tak z 2tyg temu, ale nie jezdzilem za duzo... przedwczoraj wieczorem w parku chorzowskim przy wskakiwaniu na kraweznik przy dosc duzej predkosci zaliczylem klasycznego niedolota... tylne kolo za wczesnie spadlo na ziemie i uderzylo o kant kraweznika... bylo male bum bo detke rozsadzilo w 2 miejscach, ale do do obreczy to tylko ma male wgiecie z jednej strony rantu, komory sa cale i nawet sie nie scentrowalo... To sie nazywa wydac troszke kasy i miec cos fajnego, bo jakby to bylo 1 lepsze kolo to mysle ze conajmniej pogiolbym obrecz, albo przebil komory albo ogolnie polamal kolo...
reasumujac czasem warto wydac wiecej :)
Profil
PW Email Cytuj
Major 
Wysłany: Nie Wrz 24, 2006 23:38     



Zaproszone osoby: 2
Dołączył: 19 Wrz 2005
Skąd: Londyn
Tonio napisał/a:
reasumujac czasem warto wydac wiecej

czasem bywa często :)
Profil
PW Email www Cytuj
Wieczorny 
Wysłany: Pon Lut 26, 2007 17:18   gdzie rower na przegląd?  



Dołączył: 17 Sty 2007
Skąd: ?abędy
jak w temacie, co proponujecie?

cyklo na pl.piastów, tarnogórska, czy może na przeciw domu usług?
albo jeszcze gdzie indziej?

ja parę lat temu serwisowałem się na piastów, ale kumpel powiedział mi, że bardziej znają się na rzeczy kolesie z rowerowego na przeciw domu usług, tego koło huty 1 maja /nie pamiętam ani nazwy sklepu, ani ulicy - na rogu jest/.

sam jak rozkręcę, to nie będę miał czasu poskręcać, a ostatni przegląd robiony był 4tys. km. temu...

;)
Profil
PW Cytuj
Alpha Centauri 
Wysłany: Pon Lut 26, 2007 20:36     



Dołączył: 10 Lut 2007
Skąd: z klawiatury
Ja kilka rzeczy robiłem w Cyklo (na Placu Piastów). Nie mam żadnych zastrzeżeń do ich fachowości. Oczywiście jak jest jakiś poważniejszy problem to nie kombinują jakby to posklejac taśmą klejącą tylko od razu zakładają nowe częsci - co nie zawsze wychodzi najtaniej. Generalnie polecam (małomówny pan z serwisu jest wporzo :) )
Profil
PW Email Cytuj
Arex30 
Wysłany: Pon Lut 26, 2007 21:16     



Zaproszone osoby: 10
Imię: Arkadiusz
Dołączył: 18 Lip 2006
Skąd: Gliwice
A moją maszynę prowadzę u Adyego na daszyńskiego .
Profil
PW Email Cytuj
Major 
Wysłany: Pon Lut 26, 2007 22:35     



Zaproszone osoby: 2
Dołączył: 19 Wrz 2005
Skąd: Londyn
Alpha Centauri napisał/a:
małomówny pan z serwisu jest wporzo

Hahah malomowny ale jak dba o rower klienta. Raz przyjechalem z rowerem w sprawie wymiany oslonki, to mi za free jeszcze lancuch porzadnie nasmarowal jak zobaczyl jaki suchy jest :D
Profil
PW Email www Cytuj
WRX 
Wysłany: Wto Lut 27, 2007 02:25     



Dołączył: 15 Gru 2006
Skąd: G-ce
kiedys bylem klientem na tarnogorskiej, w obu sklepach, byl kiedys jeszcze tam gdzie teraz chyba drzwi, na serwis na rogu nic zlego nie moge powiedziec, choc bylo to bardzo dawno temu, to czasami bywam tam w sklepie i widuje te same osoby (nie wiem jak serwis), ja naszczescie serwisuje sobie sam :)
Profil
PW Email Cytuj
Tonio 
Wysłany: Wto Lut 27, 2007 15:01     



Dołączył: 02 Lis 2005
JA jednak mimo wszystko robie to samemu, a jak juz bardzo potrzebuje fachowcow, to po:
1.MK Bike Ul. Mitregi
2. Ewentualnie na Piasku, albo Taranogorska
3. Jest jeszcze na Traugutta(Kolarz przniesiony z placu Piastow, ktory wczesniej byl na Tarnogorskiej tam gdzie potem byly drzwi...)
4. Moj faworyt od niedrogiego sprzetu i dzialania cudow w tzw. Teskobajkach... mianowicie na Zabrskiej przy skrzyzowaniu z Jagielonska byl zawsze taki maly serwisik.
Profil
PW Email Cytuj
Lukashs 
Wysłany: Sro Lut 28, 2007 16:44     


Dołączył: 18 Lut 2007
Skąd: Gliwice
A ja serwisuje swój rower sam, mam wszystko co potrzebne zeby rower rozłożyć i złożyc, jest to owiele tańsze rozwiązanie:) teraz serwisuje sobie mój rower 3 razy w roku, dzięki temu śmiga juz od 3 lat bez zastrzeżeń.

pozdrawiam forumowiczów
Profil
PW Email Cytuj
ziutek997 
Wysłany: Sro Lut 28, 2007 17:12     



Dołączył: 25 Cze 2005
Skąd: Obrońców Pokoju
Wiekszość napraw wykonuję sam w domu :) a jak jest z czymś problem to polecam mkbike :) Dokunją napraw których nie chcą podjąć się inne serwisy. Ja u nich naprawiałem swoją ramę... wymagała napawania i gwintowania - operacja niby prosta a nikt się tego nie chciał podjąć. Dodatkowo obsługa nie robi z niczym problemów :)

A serwis na traugutta stanowczo odradzam :kwasny: Podejście do sprawy mało profesjonalne i wcale nie tak tanio. Jedyną zaletą tego sklepu jest to że posiada również części starego typu i części do tanich rowerów :) Ja kupiłem tam dwa miesiące temu swój nowy rower - tylko ze względu na sporą przecenę. Ale do teraz nie jestem pewien czy decyzja była słuszna. Nie mam pojęcia czym rower jest nasmarowany i czy nie będzie go trzeba niedługo doszczętnie rozkręcać... smarowanie napędu pozostawia sporo do życzenia - był poprostu zalany jakąś oliwką. Jest cały tłusty i nie dość że można się o niego pobrudzić to strasznie łapie brud. Nadawał sie tylko do gruntownego czyszczenia i ponownego nasmarowania. Ogólnie MANIANA JAKICH MA?O :dobani:
Profil
PW Email Cytuj
Wieczorny 
Wysłany: Sro Lut 28, 2007 21:53     



Dołączył: 17 Sty 2007
Skąd: ?abędy
naginam do mkbike, dzięki chłopaki.
ciekawe ile zapłacę .. :orany:
Profil
PW Cytuj
Alpha Centauri 
Wysłany: Sro Lut 28, 2007 22:33     



Dołączył: 10 Lut 2007
Skąd: z klawiatury
ziutek997 napisał/a:
Wiekszość napraw wykonuję sam w domu :)
Ja właśnie od wczoraj robię przegląd. Fajna zabawa, chociaż łatwo pobrudzić np dywan :D. Rower nie jest bardzo skomplikowaną konstrukcją, więc warto samemu spróbować. Za drugim razem już będzie ok :)
ziutek997 napisał/a:

A serwis na traugutta stanowczo odradzam
Prawda - ten serwis jest denny.
Profil
PW Email Cytuj
Major 
Wysłany: Sro Lut 28, 2007 22:37     



Zaproszone osoby: 2
Dołączył: 19 Wrz 2005
Skąd: Londyn
Alpha Centauri napisał/a:
Rower nie jest bardzo skomplikowaną konstrukcją, więc warto samemu spróbować

Nie zawsze jest na to czas, albo odpowiednie narzedzia :)
Profil
PW Email www Cytuj
Tonio 
Wysłany: Czw Mar 01, 2007 00:14     



Dołączył: 02 Lis 2005
Major, mam wszystko co potrzeba, ale czasu nie mam... do serwisu tez nie oddam... mam lepsze rozwiazanie :P Brat :D zrobi mi serwis mojego przy okazji swojego... te rozwiazanie jest najtansze i najmniej sie przy nim napracuje :D
Profil
PW Email Cytuj
kobi 
Wysłany: Pią Mar 02, 2007 00:06     



Imię: Bożydar :]
Dołączył: 31 Lip 2005
Skąd: G-ce
Hmmm... Chyba najwyższa pora zabrać się za przedsezonowy serwis. Przeprowadzony własnoręcznie bo nie ma nic przyjemniejszego jak samemu przygotować maszynę ;) Odrobina przyjemności należy się każdemu ;)
Profil
PW Email Cytuj
Fenix 
Wysłany: Pią Mar 02, 2007 14:57     



Imię: Krzysztof
Dołączył: 23 Cze 2004
Skąd: Gliwice - Targowa
Musze kupić nowe koła bo mi sie szprychy posypały...........
Profil
PW Email www Cytuj
Tonio 
Wysłany: Pią Mar 02, 2007 18:20     



Dołączył: 02 Lis 2005
kobi napisał/a:
Przeprowadzony własnoręcznie bo nie ma nic przyjemniejszego jak samemu przygotować maszynę ;) Odrobina przyjemności należy się każdemu

Swieta racja :)

Fenix napisał/a:
Musze kupić nowe koła bo mi sie szprychy posypały...........

Fenix, to co ty z tym rowerem robiles??
Profil
PW Email Cytuj
p4cz3k 
Wysłany: Pią Mar 02, 2007 20:59     



Imię: Marcin
Dołączył: 08 Lip 2005
Skąd: Gliwice - Asnyka
Tonio a jak sie usmiechne do Mlodego to zrobi mi przeglad mojego unibajka tez ?:]
Profil
PW Email Cytuj
Fenix 
Wysłany: Pią Mar 02, 2007 23:05     



Imię: Krzysztof
Dołączył: 23 Cze 2004
Skąd: Gliwice - Targowa
Strzeliła 1 lub 2 wymieniłem ale teraz zaczynaja inne pekać :|
Profil
PW Email www Cytuj
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Themes: junFresh & Silk icon

Akcje Charytatywne - Pomogliśmy

Zbiórka dla Domu Dziecka nr 3 w Gliwicach

Sprzęt dla Kliniki Patologii Noworodka w Zabrzu

Zbiórka dla Domu Samotnej Matki w Gliwicach

Zbiórka dla Hospicjum w Gliwicach






Ważne wydarzenia

I Urodziny Forum
II Urodziny Forum
III Urodziny Forum
IV Urodziny Forum
V Urodziny Forum


Jestem w Katalogu Ciekawych Stron - Zapraszamy!
Wyróżnienia
ForumGliwice.com - GWIAZDOR


Objeliśmy patronat Medialny nad:

- Adriatic Express 2006
- Gliwickie Spotkania Dobrych Dusz 2006
- II Gliwicki Piknik Lotniczy 2006
- Biotechnology - the next GENEration 2007
- WOŚP-Gliwice 2008