Poprzedni temat «» Następny temat
Naprawa Rowerow
Autor Wiadomość
Dorothea 
Wysłany: Sob Maj 13, 2006 22:17     



Dołączyła: 25 Wrz 2005
Skąd: Sośnica
Tonio, nie ma sprawy, napewno sie Was poradze.
Bede na Was polegac jak na Zawiszy
Napewno nie wiecej jak 6-7 stowek, no moze z hakiem...... :D
Profil
PW Email Cytuj
wolf 
Wysłany: Nie Maj 14, 2006 15:09     



Dołączył: 21 Sty 2006
Skąd: Gliwice
Jak kolo jest mocno walniete to nawet w cyklo niechca sie brac za centrowanie, z doswiadczenia wiem, ze po centrowaniu w serwisach czesto szprychy peklaly znajomym.
Oni nie lubia sie bawic w centrowanie, dobrze tylko to zrobi amator co zna sie na centrowaniu.
Pozatym jak kolo walniete jest mocno nie oplaca sie centrowac lecz kupic nowe kolo. Czesci oplaca sie kupic na skrzyzowaniu co sie wjezdza do knurowa od rybnickiej.
Profil
PW Email Cytuj
Krzysio
[Usunięty]
Wysłany: Nie Maj 14, 2006 16:22     

wolf napisał/a:
Czesci oplaca sie kupic na skrzyzowaniu co sie wjezdza do knurowa od rybnickiej.

racja zapomnialem napisac o tej hurtowni :P tam ponoc jest tanio :] tanio mozna jeszcze kupic w zabrzu na wolnosci :]

Dorothea napisał/a:
Jakos trzeba je naprostowac i juz, a jak sie nie da to kupic nowe koło, a moze nowy rower :przestraszony:

jesli rower nie ucierpial to nie ma sensu, nowe kolo wystarczy ;)
skoro sie kolo o 90 stopni wygielo to nie ma sensu tego prostowac :p centrowanie kola ma sens jesli jest nie znacznie krzywe, a takich trwalych uszkodzen raczej sie nie da naprawic :]

Tonio nowy rower i tak nie pomoze, przeciez kolo maja to do siebie ze sie krzywia :D myslisz ze jak wywalisz kilka setek wiecej na rower to nie uszkodzisz kola ? :|
Cytuj
Tonio 
Wysłany: Nie Maj 14, 2006 18:26     



Dołączył: 02 Lis 2005
Bzyki, nie chce Cie obrazac ale patrzac na Twoj rower widac ze nie wiesz co mowisz... Moze nie tyle ze nie uszkodzisz ale jest to znacznie trudniejsze do zrealizowania Chociaz sa tacy co wszystko pogna... ale uwierz mi jest roznica miedzy Tesco obrecza a chocby najtanszym Mavic'kiem... a jak nie wierzysz to zapraszam do mnie pokaze Ci na przykladzie czym sie co rozni :]

Hurtownia przy wjezdzie z Rybnickiej do Knurowa jest hmm... nie najwyzszych lotow, a co do Zabrza to sklep kolo dworca jest niezly i znam serwisanta :p
Profil
PW Email Cytuj
Major 
Wysłany: Nie Maj 14, 2006 22:23     



Zaproszone osoby: 2
Dołączył: 19 Wrz 2005
Skąd: Londyn
Bzyki napisał/a:
Tonio nowy rower i tak nie pomoze, przeciez kolo maja to do siebie ze sie krzywia myslisz ze jak wywalisz kilka setek wiecej na rower to nie uszkodzisz kola

Tu Ci moge szczerze powiedzieć, że chyba nie do końca wiesz co piszesz. Każdy rodzaj oszczędności na rowerze wiąże się z coraz większą konsekwencją jego napraw i samej wygody eksploatacji. Nawet znaczenie ma łamliwość szprych i kół.
Profil
PW Email www Cytuj
Krzysio
[Usunięty]
Wysłany: Pon Maj 15, 2006 01:02     

Tonio, Major, ale ja nie pisalem zeby oszczedzac na rowerze :] wiadomo ze jest roznica miedzy rowerem za 300 zl a rowerem za 1300 :] tylko po jaka cholere kupowac nowy rower skoro jest kolo tylko krzywe ? :zabawa: wymienic kolo i po zabawie :] ciekaw jestem czy jak sobie kolo skrzywisz, albo lancuch zerwiesz to idziesz kupic nowy rower ?

Tonio napisał/a:
nie chce Cie obrazac ale patrzac na Twoj rower widac ze nie wiesz co mowisz

obraziles mnie, ukradne ci rower w nocy :P bede mial nowy :hyhy:
a tak szczerze mowiac moj rower jest juz "troche" wysluzony i wcale nie sklamie jesli powiem ze jest kompletnie do dupy :P az dziw bierze ze jeszcze jezdzi :] w sumie to nie bo gume zalapalem i jakos nie mam ochoty wymieniac detki :zakrecony:
na szczescie od nowego roku sobie zloze nowy rowerek :] :)

no ale sie z wami zgadzam, co do sprzetu, drozszy, lepszej jakosci na pewno dluzej posluzy niz ten najtanszy
bo chyba nie mysliscie ze jesli sie kupic drozszy sprzet to sprawa zalatwiona ? o rower trzeba dbac, i nawet najlepsze i najdrozsze czesci nie zapewnia trwalosci :]
Cytuj
Tonio 
Wysłany: Pon Maj 15, 2006 01:46     



Dołączył: 02 Lis 2005
moj jest caly zablocony, smaruje go co jakis czas ale generalnie jezdze na nim i reszte olewam, luzacko zrobilem 5000km i nic... sila pozadnych firmowych czesci czesci... :P, a moze Dorothea chce corce zmienic sprzet na taki na ktorym pojezdzi spokojnie kilka sezonow, bo ja bym wolal kupic calego nowego bika niz do jakiegos kichowatego ktory mam kupowac nowe kichowate kolo za 50zl ktore i tak rozwali sie po 200km albo 1 lepszym krawezniku??
Profil
PW Email Cytuj
Krzysio
[Usunięty]
Wysłany: Pon Maj 15, 2006 01:57     

Tonio napisał/a:
moj jest caly zablocony, smaruje go co jakis czas ale generalnie jezdze na nim i reszte olewam

wiesz do polki ci cos nie peknie itp itd to raczej nie trzeba sie martwic :] no ale sprzet wykonany z lepszego materialu na pewno dluzej sluzy
tylko, jak ty to robisz ze smarujesz rower z brudem ? normalnie pelen profesionalizm :super:

Tonio napisał/a:
a moze Dorothea chce corce zmienic sprzet na taki na ktorym pojezdzi spokojnie kilka sezonow

moze lub nie, napisala ze potrzebuje serwis bo corka miala wypadek i kolo sie skrzywilo, a tym jej wyskoczyles zeby kupila nowy rower za x tys zl ;)
Cytuj
Asienka 
Wysłany: Pon Maj 15, 2006 08:17     



Dołączyła: 22 Lip 2004
Skąd: Aktualnie niewiem
Na okopowej jest serwis w podwórku :)
Profil
PW Email www Cytuj
p4cz3k 
Wysłany: Pon Maj 15, 2006 12:51     



Imię: Marcin
Dołączył: 08 Lip 2005
Skąd: Gliwice - Asnyka
h t t p;//allegro, p l/item104165945_mocarne_kolo_na_saint_double_wide_nie_dt_hope_.html]Kółko - kółeczko

moze takie kółeczko bedzie odpowiednie :P
Profil
PW Email Cytuj
Tonio 
Wysłany: Pon Maj 15, 2006 14:07     



Dołączył: 02 Lis 2005
Bzyki wpierw maszynka czyszczaca lancuch potem, osobno polerka korby i kasety, a na koniec troszke Wd 40 i miksturki smarujaco-wspomagajacej i jest cacy :]

Asienka, na Okopowej w podworku jest wspomniany serwis Cyclo2 z ulicy Na Piasku... poprostu wejscie na serwis jest od podworka :]
Profil
PW Email Cytuj
Major 
Wysłany: Pon Maj 15, 2006 15:58     



Zaproszone osoby: 2
Dołączył: 19 Wrz 2005
Skąd: Londyn
To może poradzicie mi czym smarować łańcuch dodatkowo do WD40? Bo coś ostatnio szybko mi wysycha :P
Profil
PW Email www Cytuj
Dorothea 
Wysłany: Pon Maj 15, 2006 18:21     



Dołączyła: 25 Wrz 2005
Skąd: Sośnica
Bzyki napisał/a:
a tym jej wyskoczyles zeby kupila nowy rower za x tys zl


moze tak byc,ze bedzie nowy rowerek, ale napewno nie za x tys..

Narazie moge wydac około siedmiu stowek , tak jak to napisałam kilka postow wyzej
Profil
PW Email Cytuj
Major 
Wysłany: Pon Maj 15, 2006 21:55     



Zaproszone osoby: 2
Dołączył: 19 Wrz 2005
Skąd: Londyn
Dorothea napisał/a:
Narazie moge wydac około siedmiu stowek , tak jak to napisałam kilka postow wyzej

To zbieraj dalej i nie wydawaj tych 700 zł. Lepiej odczekać dłuższy czas i kupić coś powyżej 1tys zł.
Profil
PW Email www Cytuj
Dorothea 
Wysłany: Wto Maj 16, 2006 10:51     



Dołączyła: 25 Wrz 2005
Skąd: Sośnica
Major, wiem o tym, ale wiesz jak to jest, Paula chce jezdzic bo inni po Nia przychodzą a na moim rowerku dziwnym trafem wstydzi sie jezdzic!!Ciekawe dlaczemu??Zupełnie tego nie rozumiem :zdziwko: :niepewny:
Och te dzieci
Profil
PW Email Cytuj
krystian 
Wysłany: Czw Maj 18, 2006 08:59     


Dołączył: 05 Wrz 2005
Skąd: Gliwice
Major napisał/a:
To może poradzicie mi czym smarować łańcuch dodatkowo do WD40? Bo coś ostatnio szybko mi wysycha


kup w motoryzacyjnym smar do lozysk i po klopocie. wd 40 nie jest smarem. szybko wysycha i nie przynosi zadnego rezultatu. dobry jest do oczyszczania powierzni ale do smarowania lancucha...niestety nie.

Dorothea napisał/a:
moje dziecko jechało na rowerku i sie wywaliło i stało sie cos dziwnego z kołem, jakos chorobliwie sie pokrzywiło , trzebaby je chyba wycentrowac


wnioskuje ze to jest maly rower wiec proponuje kupno nowej obreczy i po klopocie. kolo nawet wycentrowane nie jest mistrzostwem swiata. lepiej kupic nowe. sadze ze w 40 zl sie zmiescisz. jesli jest to przednie kolo to nie ma zadnego problemu z wymiana. jesli jest to tylne kolo z przerzutkami to jest troche zabawy z wymiana ale w kazdym serwisie przysklepowym to zrobia bez problemu
Profil
PW Email Cytuj
Dorothea 
Wysłany: Czw Maj 18, 2006 09:28     



Dołączyła: 25 Wrz 2005
Skąd: Sośnica
krystian napisał/a:
wnioskuje ze to jest maly rower


A po czym to wnioskujesz??
To jest rower dla osoby dorosłej
Profil
PW Email Cytuj
krystian 
Wysłany: Czw Maj 18, 2006 09:37     


Dołączył: 05 Wrz 2005
Skąd: Gliwice
Dorothea napisał/a:
moje dziecko jechało na rowerku

dziecko i rowerek....kojarzy mi sie z malym dzieckiem i malym rowerkiem. :)
Profil
PW Email Cytuj
Dorotka 
Wysłany: Czw Maj 18, 2006 09:41     


Dołączyła: 25 Maj 2005
Skąd: ...
krystian napisał/a:
kojarzy mi sie z malym dzieckiem i malym rowerkiem
poczekaj aż Paulinek to przeczyta ;) będzie łomot :rotfl:
Profil
PW Cytuj
Dorothea 
Wysłany: Czw Maj 18, 2006 09:46     



Dołączyła: 25 Wrz 2005
Skąd: Sośnica
krystian napisał/a:
dziecko i rowerek....



to dziecko ma juz 16 lat i nawet jak bedzie miało 25 to tez bedzie moim dieckiem.
A rowerek..., hmmm to chyba takie zdrobnienie, zupełnie nie wiem skąd sie wzieło :D

Dorotka napisał/a:
będzie łomot




buahahahah, jak Ty znasz Paulinka dobrze :rotfl:
Profil
PW Email Cytuj
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Themes: junFresh & Silk icon

Akcje Charytatywne - Pomogliśmy

Zbiórka dla Domu Dziecka nr 3 w Gliwicach

Sprzęt dla Kliniki Patologii Noworodka w Zabrzu

Zbiórka dla Domu Samotnej Matki w Gliwicach

Zbiórka dla Hospicjum w Gliwicach






Ważne wydarzenia

I Urodziny Forum
II Urodziny Forum
III Urodziny Forum
IV Urodziny Forum
V Urodziny Forum


Jestem w Katalogu Ciekawych Stron - Zapraszamy!
Wyróżnienia
ForumGliwice.com - GWIAZDOR


Objeliśmy patronat Medialny nad:

- Adriatic Express 2006
- Gliwickie Spotkania Dobrych Dusz 2006
- II Gliwicki Piknik Lotniczy 2006
- Biotechnology - the next GENEration 2007
- WOŚP-Gliwice 2008