Poprzedni temat «» Następny temat
Szkoła Podstawowa nr 18
Autor Wiadomość
Zinka 
  Wysłany: Pon Lut 13, 2006 15:14     


Dołączyła: 12 Lut 2006
Skąd: Zatorze
Witam serdecznie :) To mój pierwszy post, ale za to zmisją :) Wiem, że na tym forum są mamy dzieci ze szkoły nr 18. Szkoła jest w opłakanym stanie a stan okien woła o pomstę do nieba. Okna maja ponad 100 lat, śladowe ilości kitu więc szyby zlatują jak gilotyny (niejednokrotnie na przerwach, nieopodal bawiących się dzieci), a przejście pod budynkiem jest czymś w rodzaju sportów extrymalnych (dostanę szybą czy nie). Byłam w tej sprawie w Urzędzie Miasta i zgłosiłam sprawę, ale obawiam się, ze takie osamotnione protesty i skargi nic nie dadzą. Dlatego proszę rodziców o reakcję i zainteresowanie sie sprawą. Dzwońcie pod numer 032 23 91 123 do p. Krystyny Pilsyk i pytajcie o postępy. Jest to osoba odpowiedzialna za inwestycje i od jej decyzji zależy, czy znajdą sie pieniądze na okna dla 18. Zróbmy coś, zanim jakieś dziecko zapłaci życiem, bądź zdrowiem za głupotę i nieodpowiedzialność dorosłych.
Profil
PW Cytuj
mankut
Wysłany: Pon Lut 13, 2006 21:47     



Dołączył: 23 Gru 2004
Skąd: zza toru
jestem za, tym bardziej ze uczeszczalam do osiemnastki. pozdrawiam wszystkich nauczycieli a szczegolnie pania od geografii
Profil
PW Cytuj
kisia 
Wysłany: Pon Lut 13, 2006 22:55     



Imię: 2x5,3x7,3x9,4x7,3x4,1x2 :P
Dołączyła: 01 Lip 2004
Skąd: Gliwice
mysle że gdyby SP nr 18 miała inną panią dyrektor znalazłyby sie pieniądze na okna to i na wiele innych rzeczy
Zinka napisał/a:
Byłam w tej sprawie w Urzędzie Miasta i zgłosiłam sprawę, ale obawiam się, ze takie osamotnione protesty i skargi nic nie dadzą.

Szkoda ze najpierw nie zwrócono się z tą sprawą do rodziców dzieci z tej szkoły bo jakoś nie przypominam sobie by taka petycja była wystosowana, no chyba że na Radzie Rodziców, ale zawsze sprawy poruszane na Radzie rodziców są przedtawiane wszystkim rodzicom na zebraniach, a ja sobie tego nie przypominam. Może była ta sprawa poruszana na zebraniu, na którym mnie nie było, jeżeli tak to zwracam honor :)
Profil
PW Email Cytuj
Zinka 
Wysłany: Wto Lut 14, 2006 11:31     


Dołączyła: 12 Lut 2006
Skąd: Zatorze
Kisiu Pani Dyrektor nie dopuszcza do głosu nikogo, kto nie jest w jej Kole Wzajemnej Adoracji. Na pytanie rodziców: "Dlaczego rocznik 1995 nie ma angielskiego w klasie 1-3" (było to rok temu) odpowiedziała, bardzo wyczerpująco: "Bo tak". Kisiu, wierz mi, że nie ma z kim rozmawiać. Poruszyłam tę sprwę ,właśnie tutaj, aby wiadomość dotarła do rodziców jeszcze przed zebraniem na którym poruszymy tę sprawę. Pozatym to forum, to jedno z nielicznych miejsc, gdzie ludziom chce się coś zmieniać i widać lokalny patriotyzm.
Profil
PW Cytuj
Krzysio
[Usunięty]
Wysłany: Czw Lut 16, 2006 17:21     

Zinka napisał/a:
Pozatym to forum, to jedno z nielicznych miejsc, gdzie ludziom chce się coś zmieniać i widać lokalny patriotyzm.

a tak bardzo to nie, ale co tam :P

hmm a sp nr 18 to gdzie jest ? :looka: to jest ta szkola na okrzei czy sie myle ? :zakrecony:
Cytuj
Tonio 
Wysłany: Czw Lut 16, 2006 17:28     



Dołączył: 02 Lis 2005
TAk Bzyki to jest takie cos z czerwonej cegly na Okrzei :) Zreszta ja tez tam uczeszczalem i za moich czasow z inna dyrektorka byly jeszcze lepsze przeboje wiec nie rozumem czego wy sie czepiacie... bo okna... widocznie sa wazniejsze rzeczy, jak ja tam chodzilem to mi to nie przeszkadzalo mimo ze bylo jeszcze gorzej, bo teraz chociaz dzieci maja jakies normalne lawki i krzesla... ja pamietam nowe krzesla chyba tylko w 2-3 salach a reszta byla taka ze siadalo sie ze strachem zeby sie nie polamaly.... Ci dzisiejsi rodzice sa jacys nadwrazliwi....
Zinka napisał/a:
...Okna maja ponad 100 lat,
Niestety nie moge sie zgodzic :P bo ten budynek jeszcze 100lat nie ma
Ostatnio zmieniony przez Tonio Czw Lut 16, 2006 17:33, w całości zmieniany 1 raz  
Profil
PW Email Cytuj
Krzysio
[Usunięty]
Wysłany: Czw Lut 16, 2006 17:32     

Tonio napisał/a:
TAk Bzyki to jest takie cos z czerwonej cegly na Okrzei :)

wiem gdzie to jest i jak wyglada, tylko nie wiedzialem jaki nr szkoly :p to zaraz kolo mojej sredniej ;) ech chodzilo sie na przerwach wyrywac gorace jedynastki :rotfl: nie no zartuje... :rotfl:
Cytuj
Tonio 
Wysłany: Czw Lut 16, 2006 17:34     



Dołączył: 02 Lis 2005
Bzyki napisał/a:
[ ech chodzilo sie na przerwach wyrywac gorace jedynastki
Wyszlo szydlo z worka :P
Profil
PW Email Cytuj
Krzysio
[Usunięty]
Wysłany: Czw Lut 16, 2006 18:22     

Tonio napisał/a:
Wyszlo szydlo z worka :P

:ups:
Cytuj
kisia 
Wysłany: Czw Lut 16, 2006 19:15     



Imię: 2x5,3x7,3x9,4x7,3x4,1x2 :P
Dołączyła: 01 Lip 2004
Skąd: Gliwice
Zinka napisał/a:
Pani Dyrektor nie dopuszcza do głosu nikogo, kto nie jest w jej Kole Wzajemnej Adoracji.
niestety zdążyłam się o tym już wiele razy przekonac, bo mam kontakt z tą szkołą już 7 rok.

Zinko, jeżeli tylko na zebraniu bedzie przedstawiona ta petycja to podpiszę sie na niej obiema rękoma :luka:
Zinka napisał/a:
Poruszyłam tę sprwę ,właśnie tutaj, aby wiadomość dotarła do rodziców jeszcze przed zebraniem

i bardzo dobrze, jednak poza mną to tu nie ma więcej rodziców, mających dzieci w tej szkole.
Tonio napisał/a:
ten budynek jeszcze 100lat nie ma

ten budynek ma 101 lat :P
Profil
PW Email Cytuj
kobi 
Wysłany: Czw Lut 16, 2006 19:25     



Imię: Bożydar :]
Dołączył: 31 Lip 2005
Skąd: G-ce
kisia napisał/a:
mam kontakt z tą szkołą już 7 rok

Z moich obliczeń wynika, że już powinnać skończyć szkołę... To można tak długo kiblować? :|



:rotfl:
Profil
PW Email Cytuj
Piotrulek
[Usunięty]
Wysłany: Czw Lut 16, 2006 19:28     

kobi napisał/a:
To można tak długo kiblować


kobi,są ludzie którzy mają więcej niż jedno dziecko...pomysl proszę...
Cytuj
Krzysio
[Usunięty]
Wysłany: Czw Lut 16, 2006 19:30     

kisia napisał/a:
Tonio napisał/a:
ten budynek jeszcze 100lat nie ma

ten budynek ma 101 lat :P

a nie 102 ? :P 2 lata temu bylem tam z okazji wlasnie 100 lecia szkoly, hmm to bylo w 2004 na pewno :P
Cytuj
kobi 
Wysłany: Czw Lut 16, 2006 19:33     



Imię: Bożydar :]
Dołączył: 31 Lip 2005
Skąd: G-ce
Piotrulek, czytaj uważnie to co piszę... proszę ;)
Profil
PW Email Cytuj
Tonio 
Wysłany: Czw Lut 16, 2006 19:35     



Dołączył: 02 Lis 2005
A ja nie wiem juz ile ona ma lat. Moj brat twierdzi ze jak byl w 6klasie bylo 100lecie wiec teraz ma 102lata bo on jest 2GIM. No ale szloly to tam od zawsze nie ma, wczoesniej szpital byl :P Ale dalej nie zmieniam zdania jak ja bylem w podstawowce to rodzice nie byli az tacy nadopiekunczy, i az tak sie nie rzucali o tak przyziemne sprawy jak okna w szkole. Jak sie komus w UM przypomni to zmienia te okna, pewnie w roku szkolnym i wtedy to dopiero bedzie afera ze dzieci musza sie uczy w remontowanym budynku.... pfff
Profil
PW Email Cytuj
madziar 
Wysłany: Czw Lut 16, 2006 20:35     



Dołączyła: 21 Sty 2006
Skąd: Gliwice
budynek ma 102 lata, a wypadły już szyby z 3 okien, z dwóch na zewnątrz, a z jednego do środka. Dobrze że nikt w tym czsie nie przechodził i nie stała się tragedia. Już od dawna jest mowa o oknach w tej szkole, ale widac musi się stać jakaś tragedia, żeby ktoś z miasta zainteresował się tematem
Profil
PW Email Cytuj
Tonio 
Wysłany: Czw Lut 16, 2006 21:04     



Dołączył: 02 Lis 2005
Zawsze cos... za moich czasow byla wojna o sale komputerowa a jak ja rodzice wywaliczyli to sie okazalo ze my i tak nie mamy tam zajec bo program tego nie przewidywal... a tak btw to czy ten budynek nie jest zarejestrowany jako zabytek czy cos?? bo wtedy to glupia wymiana okien moze byc naprawde duzym wyzwaniem dla budzetu bo trzeba je wymienic na wygladajace tak samo... a i wydaje mi sie ze na salach gimnastycznych i w przybudowce gdzie okna sa jaknajbardziej stnadardowe juz dawno je wymieniono na plastiki...
Profil
PW Email Cytuj
Zinka 
Wysłany: Sro Mar 08, 2006 16:10     


Dołączyła: 12 Lut 2006
Skąd: Zatorze
Tonio, może Ty nie masz jeszcze dzieci i stąd ta Twoja beztroska. Ja mam jedno i chcę, żeby przeżyło. Wiesz śniegiem na dachach też nikt sie nie interesował, do momentu aż doszło do tragedii. Tak więc widzisz, że pewne sprawy trzeba załatwiać wtedy kiedy nikomu jeszce nic się nie stało. Poza tym, krzesełka które się rozlatują, czy też brak sali komputerowej, za przeproszeniem, nie zagrażają życiu dzieci w takim stopniu co spadające szyby. Echhhhhh........ zresztą, jak będziesz mieć dzieci to reczę, że światopogląd Ci się zmieni. Choć niektórzy forumowicze, mimo młodego wieku mają tę wrazliwość i dojrzałość już teraz. I im bardzo dziękuję :)
Profil
PW Cytuj
Tonio 
Wysłany: Pią Mar 24, 2006 14:36     



Dołączył: 02 Lis 2005
Nie zauwazylem wczesnie tego posta... ale jak mam cos odpowidziec to powiem ze swiatopoglad mi sie nie odmieni bo to akurat u mnie idzie po moim tacie ktory tak samo jak ja poprostu czasem nie moze z nadwrazliwosci innych rodzicow... ehhh, nic wiecej nie dopisze.

A tak BTW zauwazylem ze na moim kochanym Zatorzu coraz przejrzysciej jest, tak jakby zima sie topila:P Podlesie znowu staje sie ulica 2 kierunkowa :P
Profil
PW Email Cytuj
mankut
Wysłany: Pią Kwi 07, 2006 21:48     



Dołączył: 23 Gru 2004
Skąd: zza toru
Tonio napisał/a:
TAk Bzyki to jest takie cos z czerwonej cegly na Okrzei :) Zreszta ja tez tam uczeszczalem i za moich czasow z inna dyrektorka byly jeszcze lepsze przeboje wiec nie rozumem czego wy sie czepiacie... bo okna... widocznie sa wazniejsze rzeczy, jak ja tam chodzilem to mi to nie przeszkadzalo mimo ze bylo jeszcze gorzej, bo teraz chociaz dzieci maja jakies normalne lawki i krzesla... ja pamietam nowe krzesla chyba tylko w 2-3 salach a reszta byla taka ze siadalo sie ze strachem zeby sie nie polamaly.... Ci dzisiejsi rodzice sa jacys nadwrazliwi....


hiehie, nowe krzesla dotarly najpierw do naszej ukochanej sali nr 29!! :cwaniak: teraz sie pewnie rozlatuja. :dobani: a co do okien to za moich czasow zluzyly one do puszczania papierowych samolocikow dopoki do sali nie wparowala dyrektorka (a dokladniej dwie vice dyrektorki w tym samym czasie) i od tej pory z sali 29 wstrzymano lot samolocikow :looka:
Profil
PW Cytuj
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Themes: junFresh & Silk icon

Akcje Charytatywne - Pomogliśmy

Zbiórka dla Domu Dziecka nr 3 w Gliwicach

Sprzęt dla Kliniki Patologii Noworodka w Zabrzu

Zbiórka dla Domu Samotnej Matki w Gliwicach

Zbiórka dla Hospicjum w Gliwicach






Ważne wydarzenia

I Urodziny Forum
II Urodziny Forum
III Urodziny Forum
IV Urodziny Forum
V Urodziny Forum


Jestem w Katalogu Ciekawych Stron - Zapraszamy!
Wyróżnienia
ForumGliwice.com - GWIAZDOR


Objeliśmy patronat Medialny nad:

- Adriatic Express 2006
- Gliwickie Spotkania Dobrych Dusz 2006
- II Gliwicki Piknik Lotniczy 2006
- Biotechnology - the next GENEration 2007
- WOŚP-Gliwice 2008