Poprzedni temat «» Następny temat
Radio taxi Raj 9192 ku przestrodze
Autor Wiadomość
ALEKSANDRAS 
Wysłany: Sob Sty 28, 2006 13:41   Radio taxi Raj 9192 ku przestrodze  


Dołączyła: 28 Sty 2006
Skąd: Gliwice
W dniu 22-01-2006r. o godzinie 21;00 zamówiłam taksówkę dla znajomej z trójką dzieci w wieku 2,7,10 lat

Przyjechał Pan z radio taxi Raj (9192) numer boczny taxi 2028. Pan ten odmówił mojej znajomej kursu mimo iż była z małymi dziećmi, było bardzo ślisko i temperatura powietrza wynosiła - 15 stopni. Pan ten powiedział, że jest za dużo osób i na dodatek jeszcze wózek (spacerowy, poskładany. Jechać miała moja znajoma z dziećmi oraz mój mąż, który tą taksówką miał wrócić z powrotem do domu. Taksówkarz miałby więc dwa kursy.
Zdenerwowany zadzwonił na radio taxi Dragon, gdzie kierowca był bardzo uprzejmy, pomógł wszystkim wsiąść do auta i spakować wózek do bagażnika. Nie przeszkadzały mu dzieci, ani tym bardziej wózek.

Aroganckie zachowanie jakie mnie spotkało ze strony taksówkarzy radio taxi Raj miało miejsce już po raz drugi.

Oni chyba mają za dużo kursów i nie zależy im na klientach.

A tyle się mówi o pomocy ludziom przy tak niskich temperaturach, a tu proszę 2 osoby dorosłe i trójka dzieci zostawione na mrozie.
Profil
PW Cytuj
Mariusz 
Wysłany: Sob Sty 28, 2006 13:58     



Imię: Mariusz Damian
Dołączył: 05 Gru 2004
Skąd: Gliwice
Droga koleżanko !

W tej sytuacji pierwszy kierowca taksówki miał rację !
Zapewne w tejże taksówce w dowodzie rejestracyjnym widnieje, iż te auto jest na 5 osób, a nie dla kierowcy+ 5 osób. W tym wypadku złamałby przepisy zawarte w PoRD. A tak zadbał o wasze bezpieczeństwo, zasady ruchu drogowego i swój portfel (w razie mandatu karnego kredytowanego).
Dlatego w takich nadzwyczajnych wypadkach należy podać centrali by przysłali większą taksówkę, którymi na pewno dysponują.

Drugi kierowca taksówki:
-naraził na niebezpieczeństwo,
-złamał zasady zawarte w PoRD,
-narażał się na mandat karny kredytowany.

Z pozdrowieniem...



PS.
Dzięki za podanie numeru bocznego. Teraz będę wiedział kogo mam prosić w celu bezpiecznego odwiezienia/zawiezienia w dowolne miejsce.
Profil
PW Email Cytuj
Appo 
Wysłany: Sob Sty 28, 2006 15:01     



Imię: Marek
Dołączył: 20 Maj 2005
Skąd: Gliwice
Mariusz, nie powiesz mi że nigdy nie nagiełeś przepisów dla kogoś ;) Nie ma ludzi świętych, a nie szkoda Ci dzieciaków ? -15 ... i nie chodzi tutaj o portwel kierowcy , ale całą sytuację. Co do numeru bocznego... przesadzasz !
Profil
PW Email Cytuj
ALEKSANDRAS 
Wysłany: Sob Sty 28, 2006 15:14   do Mariusz  


Dołączyła: 28 Sty 2006
Skąd: Gliwice
Owszem, jeśli chodzi o przepisy to masz całkowitą rację - byla jedna osoba za dużo. Wg mnie to kierowca powinien grzecznie zwrócić uwagę, że jedna osoba musi zostać lub przez centralę wezwać taksówkę, która by wszystkich zabrała.
On bezczelnie zamknął drzwi i odjechał.
Profil
PW Cytuj
Piotrulek
[Usunięty]
Wysłany: Sob Sty 28, 2006 15:24     

ALEKSANDRAS napisał/a:
Przyjechał Pan z radio taxi Raj (9192)




od lat korzystam z tych taksowek i nie powiem,żebym się zawiódl kiedykolwiek,ale przypadki chodzą po ludziach
Cytuj
Dorothea 
Wysłany: Sob Sty 28, 2006 15:33     



Dołączyła: 25 Wrz 2005
Skąd: Sośnica
Mariusz, ciekawe czy tak samo byłbys zadowolony gdyby to Ciebie spotkała taka sytuacja???Stoisz z dziecmi na dworze, zamarzasz bo cholernie zimno a tu facio odmawia Ci kursu.Zupełnie inaczej człowiek patrzy na takie sprawy kiedy to spotka jego samego, a inna jest sytuacja kiedy masz dzieci i chcesz jak najszybciej zawieżc je do domu......

Troche obiektywizmu.....
Profil
PW Email Cytuj
Appo 
Wysłany: Sob Sty 28, 2006 16:09     



Imię: Marek
Dołączył: 20 Maj 2005
Skąd: Gliwice
Ja tam od zawsze korzystam z Sezamu i nigdy mnie nie zawiedli :]
Profil
PW Email Cytuj
Szamanka 
Wysłany: Sob Sty 28, 2006 19:27     



Zaproszone osoby: 2
Imię: Beti( dla znajomych)
Dołączyła: 22 Lip 2005
Skąd: kiedys Gliwice
Mysle, ze dzwoniac po taksowke,obowiazkiem przyjmujacego zgloszenie, jest zapytac sie ile ludzi ma wejsc do auta.
Nie kazdy zna przepisy drogowe, i chyba nie jest to tez obowiazkiem pasazera.
Taksowkarz postapil nie ladnie, bo dbajac o imie firmy powinnien ( tak jak zostalo wspomniane) zadbac o to, zeby przyjechala inna taksowka.
Profil
PW Email Cytuj
Mariusz 
Wysłany: Sob Sty 28, 2006 21:04     



Imię: Mariusz Damian
Dołączył: 05 Gru 2004
Skąd: Gliwice
No i oczywiście wina Radiotaxi ... ludzie !
Obowiązkiem zgłaszającego (nie przyjmującego zgłoszenie) jest poinformowanie o ewentualnych niedogonościach. Ja w tym momencie powiedziałbym by przyslali mi "bagażową" taksówkę, gdyż będzie więcej osób. Proste ...
Nie byłoby mi tych dzieci żal ... żal by mi ich było w momencie wypadku drogowego w którym mogłyby ucierpieć.

I niech mi tu nikt nie prawi o tym czy nie byłoby mi szkoda dzieci na takim mrozie. Sprawa prosta ... wracamy do domu i dzwonimy po następną taksówkę.

Ps.
Numer boczny mam zapisany, w razie czego zadzwonie by prosić tego taksówkarza by mnie odwiózł do domu w razie potrzeby.
Profil
PW Email Cytuj
p4cz3k 
Wysłany: Sob Sty 28, 2006 23:21     



Imię: Marcin
Dołączył: 08 Lip 2005
Skąd: Gliwice - Asnyka
Mariusz, powiem wprost nieogarniam Cie czlowieku...z jednej strony slinisz sie na widok tematu o nielegalnych wyscigach z drugiej strony na lewo i prawo wypisujesz przepisy...

zastanawia mnie czy ty faktycznie jestes taki swiety ... czy raczej chcesz na forum zrobic z siebie takie swietego...
Profil
PW Email Cytuj
Mariusz 
Wysłany: Nie Sty 29, 2006 09:32     



Imię: Mariusz Damian
Dołączył: 05 Gru 2004
Skąd: Gliwice
p4cz3k napisał/a:
z jednej strony slinisz sie na widok tematu o nielegalnych wyscigach

Nie zająłem w tej sprawie żadnego stanowiska, więc nie pisz mi, że mi się to podoba !
Owszem jest to interesujące, ale podałem czym to grozi i jakie są sankcje prawne zgodnie z PoRD.

p4cz3k napisał/a:
zastanawia mnie czy ty faktycznie jestes taki swiety ... czy raczej chcesz na forum zrobic z siebie takie swietego...

Nie jestem święty, daleko mi do tego.
Trzymaj się tematu.
Profil
PW Email Cytuj
wolf 
Wysłany: Nie Sty 29, 2006 10:03     



Dołączył: 21 Sty 2006
Skąd: Gliwice
Jak sie nie myle w przepisach ruchu drogowego jest przepis ze dzieci do ktoregos roku zycia nie sa wliczane jako pasażer, a co dopiero dziecko 2 letnie.
Profil
PW Email Cytuj
Mariusz 
Wysłany: Nie Sty 29, 2006 10:15     



Imię: Mariusz Damian
Dołączył: 05 Gru 2004
Skąd: Gliwice
Pokaż mi ten przepis, a wycofam to co powiedziałem ;-)
Poza tym była trójka dzieci, więc trzy foteliki. Tak czy inaczej kierowca miał rację.
Profil
PW Email Cytuj
wolf 
Wysłany: Nie Sty 29, 2006 10:16     



Dołączył: 21 Sty 2006
Skąd: Gliwice
Taksiarze nie maja obowiazku miec fotelika dla dzieci, szukaj w kodeksie drogowym a ten przepis znajdziesz.
Profil
PW Email Cytuj
Dorotka 
Wysłany: Nie Sty 29, 2006 10:19     


Dołączyła: 25 Maj 2005
Skąd: ...
wolf napisał/a:
dzieci do ktoregos roku zycia nie sa wliczane jako pasażer, a co dopiero dziecko 2 letnie.

a to ciekawostka - ostatnio akurat na tych Twoim zdaniem "nie pasazerów" zwraca szcególną uwagę :) i dobrze :) wożenie dziecka bez fotelika to skrajna bezmyślność moim zdaniem. A wracając do tematu, to myślę sobie, że gdybym stała z moim Matkiem na 15 stopniowym mrozie i ktoś by mi taki numer wyciął to ..... oooo rany, dowiedziałby się facet co o nim myślę :zly:
Profil
PW Cytuj
wolf 
Wysłany: Nie Sty 29, 2006 10:22     



Dołączył: 21 Sty 2006
Skąd: Gliwice
W pojeździe samochodowym wyposażonym w pasy bezpieczeństwa dziecko w wieku do 12 lat, nieprzekraczające 150 cm wzrostu, przewozi się w foteliku ochronnym lub innym urządzeniu do przewożenia dzieci, odpowiadającym wadze i wzrostowi dziecka oraz właściwym warunkom technicznym.

4. Przepis ust. 3 nie dotyczy przewozu dziecka taksówką osobową, pojazdem pogotowia ratunkowego lub Policji.
Macie tu jeden z przepisow
Profil
PW Email Cytuj
Dorotka 
Wysłany: Nie Sty 29, 2006 10:28     


Dołączyła: 25 Maj 2005
Skąd: ...
wolf, no i być może :) bywa, że moje dziecię jeździ radiowozem albo innym obcym autkiem, które nas gdzieś podwozi i akurat nie ma fotelika (taksówkami raczej nie, bo ich niecierpię, wkurzają mnie) ale zawsze jak jdzie ze mną na tylnym siedzeniu bez fotelika to .... :przestraszony: szczególnie teraz w zimie. Zawsze oczyma wyobraźni widze, jak autko hamuje nagle i Misiek ładuje głową w przednie siedzenie (w najlepszym przypadku). Wolę jak jedzie w foteliku i to z kimś kto nie hamuje tak, że "łeb urywa"
Profil
PW Cytuj
wolf 
Wysłany: Nie Sty 29, 2006 10:32     



Dołączył: 21 Sty 2006
Skąd: Gliwice
Co sie napominam odp koledze Mariuszowi, a ty sobie komentuj post jak chcesz.
Profil
PW Email Cytuj
Dorotka 
Wysłany: Nie Sty 29, 2006 10:34     


Dołączyła: 25 Maj 2005
Skąd: ...
oki ;) ale teraz to już się zdecydowanie trochę napinasz :)
Profil
PW Cytuj
wolf 
Wysłany: Nie Sty 29, 2006 10:37     



Dołączył: 21 Sty 2006
Skąd: Gliwice
Sory Dortko niemam zamiaru robic OT. :spi:
Profil
PW Email Cytuj
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Themes: junFresh & Silk icon

Akcje Charytatywne - Pomogliśmy

Zbiórka dla Domu Dziecka nr 3 w Gliwicach

Sprzęt dla Kliniki Patologii Noworodka w Zabrzu

Zbiórka dla Domu Samotnej Matki w Gliwicach

Zbiórka dla Hospicjum w Gliwicach






Ważne wydarzenia

I Urodziny Forum
II Urodziny Forum
III Urodziny Forum
IV Urodziny Forum
V Urodziny Forum


Jestem w Katalogu Ciekawych Stron - Zapraszamy!
Wyróżnienia
ForumGliwice.com - GWIAZDOR


Objeliśmy patronat Medialny nad:

- Adriatic Express 2006
- Gliwickie Spotkania Dobrych Dusz 2006
- II Gliwicki Piknik Lotniczy 2006
- Biotechnology - the next GENEration 2007
- WOŚP-Gliwice 2008