Poprzedni temat «» Następny temat
Spalanie Gazu w aucie
Autor Wiadomość
trunks 
Wysłany: Nie Wrz 30, 2007 14:40     



Imię: Jakub Piotr Aleksander :]
Dołączył: 25 Maj 2005
Skąd: z nienacka
Alinka napisał/a:
i tylko i wylacznie gazu.. 0 benzyny:P

a na początku jak rusza to nie na benzynie ? Bo zeby na gaz przełączyc to chyba trza pierw zagrzac troche, bo bedzie gasł.....tak przynajmniej u nas jest...
Profil
PW Email Cytuj
Jano 
Wysłany: Nie Wrz 30, 2007 20:22     


Dołączył: 04 Wrz 2007
Skąd: Gliwice
Chyba ze te autko taty to cienko-cienko :)
Profil
PW Email Cytuj
trunks 
Wysłany: Nie Wrz 30, 2007 20:43     



Imię: Jakub Piotr Aleksander :]
Dołączył: 25 Maj 2005
Skąd: z nienacka
ależ skąd to daewoo ;)
Profil
PW Email Cytuj
Arex30 
Wysłany: Pon Paź 01, 2007 19:27     



Zaproszone osoby: 10
Imię: Arkadiusz
Dołączył: 18 Lip 2006
Skąd: Gliwice
na gaz to jest junkers
Profil
PW Email Cytuj
Jano 
Wysłany: Pon Paź 01, 2007 20:18     


Dołączył: 04 Wrz 2007
Skąd: Gliwice
Daewoo ale Tico :D
Profil
PW Email Cytuj
trunks 
Wysłany: Pon Paź 01, 2007 22:54     



Imię: Jakub Piotr Aleksander :]
Dołączył: 25 Maj 2005
Skąd: z nienacka
nubira ! :]
Profil
PW Email Cytuj
Alinka 
Wysłany: Czw Paź 04, 2007 08:26     


Imię: Ala
Dołączyła: 01 Mar 2006
Skąd: TG->NYSA
trunks napisał/a:
a na początku jak rusza to nie na benzynie

nie.. to taki hmm patent.. jak go odpala sie to najpierw na przelaczniku gazu przyciska sie kilka razy zeby ten gaz sie nazbieral..:P a potem odpala , normalnie.. bo on nawet nie ma benzyny w baku.. opary :rotfl: nie gasnie.. ale wiadomo musi sie rozgrac:P a potem to juz idzie jak burza :D
Profil
PW Email Cytuj
krystian 
Wysłany: Sob Paź 06, 2007 14:28     


Dołączył: 05 Wrz 2005
Skąd: Gliwice
a ja zaobserwowalem cos dziwnego...w polsce tankowalem do pelna i na calym baku przejechalem max 300 km. zatankowalem gaz w niemczech i przejechalem 364 km...dodam, ze jechalem caly czas autostrada. z gliwic do granicy polsko-niemieckiej, a pozniej caly czas niemiecka autobahn.predkosc caly czas w tych samych granicach- okolo 120/130
Profil
PW Email Cytuj
veronica 
Wysłany: Nie Paź 07, 2007 23:21     



Imię: Weronika
Dołączyła: 19 Mar 2007
Skąd: Gliwice
krystian napisał/a:
w polsce tankowalem do pelna i na calym baku przejechalem max 300 km. zatankowalem gaz w niemczech i przejechalem 364 km


krystian, to ty nie wiesz ? Polska kraj katolicki - wszystko musi być chrzczone :P
Profil
PW Email Cytuj
trunks 
Wysłany: Pon Paź 08, 2007 20:18     



Imię: Jakub Piotr Aleksander :]
Dołączył: 25 Maj 2005
Skąd: z nienacka
alleluja i do przodu ! :P
Profil
PW Email Cytuj
sebek 
Wysłany: Wto Paź 28, 2008 23:41     



Dołączył: 28 Paź 2008
Skąd: daleka
krystian napisał/a:
a ja zaobserwowalem cos dziwnego...w polsce tankowalem do pelna i na calym baku przejechalem max 300 km. zatankowalem gaz w niemczech i przejechalem 364 km...dodam, ze jechalem caly czas autostrada. z gliwic do granicy polsko-niemieckiej, a pozniej caly czas niemiecka autobahn.predkosc caly czas w tych samych granicach- okolo 120/130


tak, skad ja to znam, w Mikołowie jest prywatna stacja gazu na ulicy Jasnej z tego co pamietam (obok Motelu) na ich gazie przejeździłem średnio 30km wiecej niż po zatankowaniu na Shell'u ;)

co do spalania gazu, sprawa wg mnie jest czysto teoretyczna, wszystko zaley w jakim stanie jest silnik, jak wyregulowany gaz (moze palić mało gazu bo skałd mieszanki będzie tak wyregulowany, ale za to będzie wypalało ganizda zaworowe), no i bardzo ważna sprawa sam parownik, wystarczy ze membrana będzie miała małe pęknięcie i już "spalanie" a raczej uciekający gaz się da we znaki, pozostaje jeszcze kwestia samego stylu jazdy ;) , ja pozdrawiam wszystkich posiadaczy LPG, moje auto na trasie przy zawrotnie ekonomicznej jeździe 70 km/h na odcinku 300km nie spadło poniżej 11,5 gazu na 100km, za to w mieście zaczynało się na 12,5 gazu jak się głaskało pedał gazu a kończyło się nawet na 21 litrach, ja kocham moje auto nienawiścią :rotfl:

no i sory za odkop ale nie mogłem się powstrzymać :|
Ostatnio zmieniony przez sebek Wto Paź 28, 2008 23:41, w całości zmieniany 1 raz  
Profil
PW Email Cytuj
krystian 
Wysłany: Sro Paź 29, 2008 06:38     


Dołączył: 05 Wrz 2005
Skąd: Gliwice
sebek napisał/a:
12,5 gazu jak się głaskało pedał gazu a kończyło się nawet na 21 litrach
moj 12,5 nawet w najczarniejszych snach nie palil. a byl to 2 litrowy silnik.
Profil
PW Email Cytuj
sebek 
Wysłany: Sro Paź 29, 2008 08:18     



Dołączył: 28 Paź 2008
Skąd: daleka
heh, jako ze jestem właścicelem starego auta, o przestarzałej konstruckji silnika, w dodatku jest to samochód dostawczy (ale 6-ścio osobowy :hyhy: ) to tyle spalał, obecnie zmieniłem juz silnik na kolejny (3) więc spalanie spadło o jakieś 3 litry na trasie, po zimie zmienię skrzynie biegów na normalna zamiast krótkiej i powinno spalać w przedziale 7-12 litrów :) póki co przyspieszam w około 7,5-7,8 sekundy do 100, ahh to zdziwienie posiadaczy ospojlerowanych BMW z wydechem średnicy słupka do płotu i tak groźnie brzmiącm wydechu :rotfl:

Ps. mój były silnik który tyle spalał to jednostka o pojemności 1,5 litra :D
Ostatnio zmieniony przez sebek Sro Paź 29, 2008 08:19, w całości zmieniany 1 raz  
Profil
PW Email Cytuj
Czarnulka 
Wysłany: Czw Paź 30, 2008 08:39     


Dołączyła: 16 Wrz 2004
Skąd: z piekła rodem
Alinka napisał/a:
bo on nawet nie ma benzyny w baku.. opary


No to uwazaj Alinka,bo popma paliwowa pojdzie Ci w mig jak tak dalej bedziesz robila. Ja juz sie nauczylam wyjezdzac i dolewac benzyne gdzies taz na 1,5 miesiaca,bo nie stac mnie na naprawianie auta przez zabrudzona pompe,ktora siada....600zł :/
Profil
PW Email Cytuj
sebek 
Wysłany: Czw Paź 30, 2008 20:05     



Dołączył: 28 Paź 2008
Skąd: daleka
ło kurde, to co Ty masz za auto ze pompa 600zł kosztuje z wymianą :szok: do mojego oryginał kosztuje prawie 200 a wymiana to około 1 godziny babrania (wiem kobiety się nie lubią babrać w samochodach, choć znam taką jedną co skrzynie biegów remontuje :hyhy: )

a co do tej pompy, to nie chodzi o to że tam syf ciagnie, jak pompa łapie powietrze to się lżej kręci, przez co wzrasta prąd który pobiera z akumulatora i sie zaczyna przegrzewać ;) sprawdzone, moja pod obciażeniem jak ciagnie paliwo pobiera jakieś 4,5-5 A , jak ciagnie powietrze to prąd mi podskakuje do 7-8 A, niestety czasem bezpiecznik się nie przepali i prędzej padnie pompa :zdegustowany:

tylko proszę po tych postach nie myśleć ze się wymądrzam, bo tego chciałbym uniknąć :)
Profil
PW Email Cytuj
Czarnulka 
Wysłany: Nie Lis 02, 2008 12:56     


Dołączyła: 16 Wrz 2004
Skąd: z piekła rodem
sebek napisał/a:
ło kurde, to co Ty masz za auto ze pompa 600zł kosztuje z wymianą

Osobowe :] Coz tak sie cenia,tak place a jestem lewa jesli chodzi o naprawianie czegokolwiek w aucie,po to sa warsztaty.
Ja mialam moja pompe zarabana brudem wiec chyba akurat w tym momencie nie o powietrze ani bezpiecznik chodzilo.
Profil
PW Email Cytuj
sebek 
Wysłany: Pon Lis 03, 2008 16:11     



Dołączył: 28 Paź 2008
Skąd: daleka
możliwe że zababrana, ale w większości przypadków wina uzytkownika a nie syfu w baku, co do syfu w baku, jeszcze ani razu nie miałem problemów tego typu a mam ta przyjemnosć jeździć juz 7 autem :) kwestia gdzie sie tankuje :) co do wymiany pompy trzeba ładnie poprosić jakiegoś kolegi który grzebie w samochodach i pewnie za jakiegoś małego torcika by wymienił a nie skasował 400zł za 2 godziny roboty :D
Profil
PW Email Cytuj
Czarnulka 
Wysłany: Pon Lis 03, 2008 22:54     


Dołączyła: 16 Wrz 2004
Skąd: z piekła rodem
Nie powiesz mi,ze jak ktos ma paliwo w baku a jezdzi ciagle na gazie to nie zababrze? W to nawet moj mechanik nie uwierzy ;)
Jakos kazdy zawod po cos jest i nie oddalabym mojego auta kolegom ktorzy nie maja doswiadzenia ani potrzebnej wiedzy ;> Auto ma to do siebie,ze jest droga zabawka i tzreba na nia troche przeznaczyc.
Profil
PW Email Cytuj
Yeti 
Wysłany: Czw Lip 08, 2010 16:57     



Dołączył: 17 Sie 2005
Skąd: Gliwice
voyteck napisał/a:
Mam takie pytanko : Ile wam pali gazu auto - chodzi mi o jazde w miescie głównie .

Obecnie ok. 8,5 litra gazu + ok. 0,5 litra benzyny przy silniku 1.4 i instalacji BRC Sequent. A zimą?... Dopiero się przekonam!
Profil
PW Email Cytuj
jan 
Wysłany: Czw Lip 08, 2010 18:15     



Dołączył: 07 Paź 2004
Skąd: Zatorze lub Trynek
sebek napisał/a:
..... a nie skasował 400zł za 2 godziny roboty :D


no chyba że aso :/
Profil
PW Email Cytuj
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Themes: junFresh & Silk icon

Akcje Charytatywne - Pomogliśmy

Zbiórka dla Domu Dziecka nr 3 w Gliwicach

Sprzęt dla Kliniki Patologii Noworodka w Zabrzu

Zbiórka dla Domu Samotnej Matki w Gliwicach

Zbiórka dla Hospicjum w Gliwicach






Ważne wydarzenia

I Urodziny Forum
II Urodziny Forum
III Urodziny Forum
IV Urodziny Forum
V Urodziny Forum


Jestem w Katalogu Ciekawych Stron - Zapraszamy!
Wyróżnienia
ForumGliwice.com - GWIAZDOR


Objeliśmy patronat Medialny nad:

- Adriatic Express 2006
- Gliwickie Spotkania Dobrych Dusz 2006
- II Gliwicki Piknik Lotniczy 2006
- Biotechnology - the next GENEration 2007
- WOŚP-Gliwice 2008