Poprzedni temat «» Następny temat
KosMoloGiA
Autor Wiadomość
De_Luca 
Wysłany: Pią Lut 24, 2006 23:27     



Dołączyła: 28 Gru 2005
Skąd: Żernica CitY
ahaaaaaaaaaaaaa przypomniało mi sie!! z tatą kiedyś o tym dyskutowaliśmy- musiał mi ukraść pomysła i póść z tym do jakiegoś czasopisma popularnonaukowego =P
Profil
PW Email Cytuj
Major 
Wysłany: Pią Lut 24, 2006 23:29     



Zaproszone osoby: 2
Dołączył: 19 Wrz 2005
Skąd: Londyn
Sam się od bardzo dawna nad tym zastanawiałem. W prosty sposób nawet wytłumaczyłem sobie rozszerzanie wszechświata.
Może w wypadku naszego wszechświata wielki układ jest gazem i np. jest wdmuchiwany do czegoś w rodzaju balona :) który po jego przepełnieniu pęknie. Niektórzy twierdzą, że wszechświat w pewnym momencie zacznie się nagle kurczyć lub poprostu się zapadnie.
Ale co jeśli on ani się nie skurczy, ani zapadnie tylko poprostu układy się oddalą od siebie lub połączą z innym "gazem".
Profil
PW Email www Cytuj
De_Luca 
Wysłany: Pią Lut 24, 2006 23:51     



Dołączyła: 28 Gru 2005
Skąd: Żernica CitY
qrcze wiesz ta teoria nieźle działa na wyobraźnię. Możemy być wszechświatem niemowlęcym, częścią jakiegoś ogromnego (jak dla nas) elektronu który się składa na tyłek jakiegoś olbrzymiego (jak dla nas) olbrzyma... albo atomy w naszym pojęciu mogą sie składać z jakichś mikroświatów w których istnieje życie... możemy nawet sobie nie zdawać sprawy ile obcych cywilizacji mamy na rzęsie... (a niektórzy cały czas naiwnie wierzą że jesteśmy sami we wszechświecie)
Profil
PW Email Cytuj
kobi 
Wysłany: Sob Lut 25, 2006 00:23     



Imię: Bożydar :]
Dołączył: 31 Lip 2005
Skąd: G-ce
Hehehe :D To mi pachnie fraktalami :D
Profil
PW Email Cytuj
Major 
Wysłany: Sob Lut 25, 2006 00:25     



Zaproszone osoby: 2
Dołączył: 19 Wrz 2005
Skąd: Londyn
Nom coś w tym jest Kobi. W końcu caly świat składa się z fraktali :rotfl:
Profil
PW Email www Cytuj
De_Luca 
Wysłany: Sob Lut 25, 2006 00:32     



Dołączyła: 28 Gru 2005
Skąd: Żernica CitY
jak pachnie fraktal? =)
Profil
PW Email Cytuj
p4cz3k 
Wysłany: Sob Lut 25, 2006 00:58     



Imię: Marcin
Dołączył: 08 Lip 2005
Skąd: Gliwice - Asnyka
jakos 1 w nocy nei jest odpowiednia godzina do takich rozprawek...ale...malo w was z romantykow...


jasne jest czas ze zastanawiam sie jak to wszystko powstalo...itd itp...ale czesciej spedzam ten czas na kontemplowaniu tego...na radosci z gwiazd na niebie...z tego ze wyleczylem sie juz z tego ze podczas pelni porywam dziewice w las...i zamieniam sie w potwora...nad tym ze bedac na mazurach moge polozyc sie w nocy na pokladzie i liczyc gwiazdy...


a wy mi tu o fraktalach, kwarkach, netronach, protonach - ja to na codzien mam na uczelni :=] litosci !!
Profil
PW Email Cytuj
De_Luca 
Wysłany: Sob Lut 25, 2006 01:03     



Dołączyła: 28 Gru 2005
Skąd: Żernica CitY
ohhh Pączku jak za kilka milionów lat trzeba będzie przetransportować ludzkość do na jakąś odlęgłą przyjazną planetę, żeby nie wymarła z braku zasobów w tej części wszechświata, za pomocą jakiegoś kanału czasoprzestrzennego (np. przez czarną dziure- oczywiście hipotetycznie) to nam podziękujesz za dysputy na ten temat btw- ja też KOCHAM sie gapić w gwiazdy- moge tak całą noc- np dzisiaj... piękna noc... =))))))
Profil
PW Email Cytuj
p4cz3k 
Wysłany: Sob Lut 25, 2006 01:07     



Imię: Marcin
Dołączył: 08 Lip 2005
Skąd: Gliwice - Asnyka
Cytat:
za kilka milionów lat


mowisz jak pan C. i jak pani B. razem wzieci...

za kilka milionow lat nie bedzie ani mnie ani Ciebie...jesli nasza rasa przezyje najstepne 300 lat to juz bedzie sukces...a Ty tu piszesz o milionach...gwiazdy sa i beda dla mnei zawsze tym czym byly dla Shreka...ewentualnie tym czym byly dla wikingow...

caly niebosklon tak jakos niebezpiecznie mnei pociaga :=] ale nie mowimy tu o ramantycznym podejsciu do tego tematu...tylko wy go bezszczescie wtaki a nie inny spoob :p
Profil
PW Email Cytuj
De_Luca 
Wysłany: Sob Lut 25, 2006 01:11     



Dołączyła: 28 Gru 2005
Skąd: Żernica CitY
bezcześcimy??????? Z pasji chcemy sie dowiedzieć czegoś więcej o tym wszystkim- śmiem Ciebie raczej nazwać ignorantem....
Profil
PW Email Cytuj
p4cz3k 
Wysłany: Sob Lut 25, 2006 01:13     



Imię: Marcin
Dołączył: 08 Lip 2005
Skąd: Gliwice - Asnyka
mnie ignorantem :=]

moze i tak...jestem ignorantem jesli chodzi o naukowe podejscie do tematu gwiazd...wole trafny opis poety...niz bardzo dokladny opis fizyka/astronoma:=]
Profil
PW Email Cytuj
Major 
Wysłany: Sob Lut 25, 2006 01:56     



Zaproszone osoby: 2
Dołączył: 19 Wrz 2005
Skąd: Londyn
Słyszałem i takie opisy naukowe, których nieprzytoczyłbym poeta. Tak pięknie i imponująco brzmiały.
Profil
PW Email www Cytuj
De_Luca 
Wysłany: Sob Lut 25, 2006 11:46     



Dołączyła: 28 Gru 2005
Skąd: Żernica CitY
p4cz3k napisał/a:
za kilka milionow lat nie bedzie ani mnie ani Ciebie...
skąd ta pewność? Nie wiesz co z nami będzie kiedy opuścimy ciało.. możesz tylko przypuszczać.. Pozwole sobie kogoś zacytować (celowo niepowiem kogo) "kluczem do zrozumienia wszechświata jest pojęcie iż jest to niemożliwe" pozatym mówie o przyszłości gatunku a nie tylko o nas w sensie Ty i ja... jesteśmy tylko marnymi pyłkami...
Profil
PW Email Cytuj
Krzysio
[Usunięty]
Wysłany: Nie Lut 26, 2006 19:05     

De_Luca napisał/a:
pozatym mówie o przyszłości gatunku a nie tylko o nas w sensie Ty i ja... jesteśmy tylko marnymi pyłkami...

pionki z nas :rotfl:
Cytuj
De_Luca 
Wysłany: Nie Lut 26, 2006 19:16     



Dołączyła: 28 Gru 2005
Skąd: Żernica CitY
Pionki to taka wieś gdzieś tam na północ od nas...
Profil
PW Email Cytuj
Titanic 
Wysłany: Nie Lut 26, 2006 21:07     



Dołączył: 19 Wrz 2005
Skąd: Gliwice - Kopernik
Wszechświat (ten, który obserwujemy) jest bąbelkiem dwutlenku węgla w piwie. Powolutku się powiększa podążając ku powierzchni złocistego płynu, łączy się z innymi bąbelkami lub nie a potem ktoś nas wypije...
Profil
PW Email Cytuj
Piotrulek
[Usunięty]
Wysłany: Nie Lut 26, 2006 21:12     

De_Luca napisał/a:
wieś gdzieś tam na północ od nas...


na północny wschod w kieleckim dawnym , jak się nie mylę
Cytuj
De_Luca 
Wysłany: Nie Lut 26, 2006 21:30     



Dołączyła: 28 Gru 2005
Skąd: Żernica CitY
Titanic napisał/a:
Wszechświat (ten, który obserwujemy) jest bąbelkiem dwutlenku węgla w piwie. Powolutku się powiększa podążając ku powierzchni złocistego płynu, łączy się z innymi bąbelkami lub nie a potem ktoś nas wypije...
:super: ale na szczęście mamy chyba jeszcze pare ładnych tryliardów lat "podążania q górze" jak dobrze że czas jest pojęciem względnym =)))
Profil
PW Email Cytuj
manexxl 
Wysłany: Wto Mar 28, 2006 10:35     



Dołączył: 21 Sty 2006
Skąd: Dawniej Trynek
A co powiecie na to?

h t t p;//w w w ufodigest, c o m/mediaplayer.cfm?medialink=h t t p;//w w w ufodigest, c o m/video/ufovideo.wmv&mediatitle=Reporter
Profil
PW Email Cytuj
Major 
Wysłany: Wto Mar 28, 2006 15:32     



Zaproszone osoby: 2
Dołączył: 19 Wrz 2005
Skąd: Londyn
Ściema i tyle...
Profil
PW Email www Cytuj
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Themes: junFresh & Silk icon

Akcje Charytatywne - Pomogliśmy

Zbiórka dla Domu Dziecka nr 3 w Gliwicach

Sprzęt dla Kliniki Patologii Noworodka w Zabrzu

Zbiórka dla Domu Samotnej Matki w Gliwicach

Zbiórka dla Hospicjum w Gliwicach






Ważne wydarzenia

I Urodziny Forum
II Urodziny Forum
III Urodziny Forum
IV Urodziny Forum
V Urodziny Forum


Jestem w Katalogu Ciekawych Stron - Zapraszamy!
Wyróżnienia
ForumGliwice.com - GWIAZDOR


Objeliśmy patronat Medialny nad:

- Adriatic Express 2006
- Gliwickie Spotkania Dobrych Dusz 2006
- II Gliwicki Piknik Lotniczy 2006
- Biotechnology - the next GENEration 2007
- WOŚP-Gliwice 2008