Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: kisia
Pią Paź 06, 2006 00:30
Światła mijania
Autor Wiadomość
kobi 
Wysłany: Sob Sty 05, 2008 15:12     



Imię: Bożydar :]
Dołączył: 31 Lip 2005
Skąd: G-ce
krystian napisał/a:
jesli chodzi o wlasnie takie sytuacje, jak ta kilka postow wyzej...nie lepiej od razu powiedziec, ze jest blad??gdyby nie kisia i jej post to w ogole bym nie zajrzal do tego co ja napisalem wczesniej. i byla by nieprzyjemna sytuacja, bo ja bym sie upieral przy swoim...

A skąd niby mam wiedzieć, że napisałeś coś niezgodnie ze swoimi myślami? :P
p4cz3k napisał/a:
takie auto gdy pomalu zaczyna sie sciemniac jest niewidoncze

Może właśnie dlatego wprowadzono takie a nie inne przepisy? Różnie można interpretować zmrok, wg własnego widzimisię, i włączyć światła lub nie. A teraz przynajmniej wszyscy muszą mieć włączone ;)
Profil
PW Email Cytuj
tuchałowa 
Wysłany: Nie Sty 06, 2008 14:35     


Dołączyła: 16 Cze 2006
Skąd: Gliwice
p4cz3k napisał/a:
w niemczech faktycznie jest to norma, gdy przechodzien stoi na przejsciu kierowcy automatycznie sie zatrzymuja


Może mieszkam w dziwnym mieście, ale tutaj to nie jest normą...bywa, że trzeba czekać na przejściu dla pieszych dosyć długo (naprawdę jest takie jedno przejście jak idę na uczelnię, że traci się co najmniej pięć minut ;) ) które są specyficzne, bo nie ma zeberki, tylko raz jest to obniżony krawężnik , a raz narysowane stopy. Też gdzieś słyszałam o tym automatyzmie i jestem troszkę rozczarowana :P
Co do świateł mijania...jeżeli nie ma żadnych sensownych argumentów przeciw (jakoś do mnie nie trafia ochrona środowiska...) to po co to likwidować, skoro może czasami pomóc...Nie jestem specem, ale gdy nie było jeszcze takiego nakazu, w momencie, gdy się już ściemniało, część ludzi włączała światła, a część nie...Chyba nie może być tak, że ludzie sami sobie ustalają przepisy...Nie każdy kto siada za kierownicą jest mądry... :)
Profil
PW Email Cytuj
nemo1125 
Wysłany: Nie Sty 06, 2008 14:39     



Dołączył: 11 Paź 2006
Skąd: Zabrze
tuchałowa napisał/a:
jeżeli nie ma żadnych sensownych argumentów przeciw (jakoś do mnie nie trafia ochrona środowiska
Dla mnie jest to akurat jedyny sensowny argument przeciw. :]
Profil
PW Email Cytuj
krystian 
Wysłany: Nie Sty 06, 2008 16:12     


Dołączył: 05 Wrz 2005
Skąd: Gliwice
nemo1125 napisał/a:
Dla mnie jest to akurat jedyny sensowny argument przeciw
hehe a czym jezdzisz?? rozumiem, ze wszedzie rowerem??:P bo chyba nie smierdzacym autobusem ktory wydziela z siebie takie ilosci spalin, ze zarowki w aucie by musialy swiecic 100 lat zeby mu dorownac?chyba, ze masz swoje prywatne auto...diesel czy benzyna??:P
moj szwagier poznal kiedys taka rodzine...bardzo ekologiczna;). jedzenie oczywiscie zdrowe, opakowania po recyklingu. milion kublow na smieci, kazdy do czego innego itd. itd. a przed domem stalo biale volvo kombi 2,5 turbo w benzynie:)
a najlepsi sa ci co kupuja toyote prius:) swego czasu bylo to bardzo modne w usa. gwiazdy to kupowaly...w jednym garzu mieli toyote prius,a w drugim ford mustang 5,7 litra pojemnosci:) uwielbiam tych naszych "obroncow" ekologii:P
Profil
PW Email Cytuj
nemo1125 
Wysłany: Nie Sty 06, 2008 17:36     



Dołączył: 11 Paź 2006
Skąd: Zabrze
krystian napisał/a:
rozumiem, ze wszedzie rowerem
tam gdzie się da. :) Ale ja nie napisałem, że jestem przeciwnikiem świateł w dzień, lecz, że ekologia to jedyny rozsądny argument przeciw.
Profil
PW Email Cytuj
trunks 
Wysłany: Nie Sty 06, 2008 21:54     



Imię: Jakub Piotr Aleksander :]
Dołączył: 24 Maj 2005
Skąd: z nienacka
ja preferuje rower i tramwaj....;)
Profil
PW Email Cytuj
krystian 
Wysłany: Nie Sty 06, 2008 23:15     


Dołączył: 05 Wrz 2005
Skąd: Gliwice
nemo1125 napisał/a:
Ale ja nie napisałem, że jestem przeciwnikiem świateł w dzień
moj blad, zle odebralem to co napisales. przepraszam.
trunks napisał/a:
ja preferuje rower i tramwaj....;)
a ja instalacje lpg :D
Profil
PW Email Cytuj
trunks 
Wysłany: Nie Sty 06, 2008 23:17     



Imię: Jakub Piotr Aleksander :]
Dołączył: 24 Maj 2005
Skąd: z nienacka
no w naszym daewoo mamy lpg.....tylko na tym to zagrzac go pierw trzeba bo lubi gasnąć....
Profil
PW Email Cytuj
nemo1125 
Wysłany: Nie Sty 06, 2008 23:29     



Dołączył: 11 Paź 2006
Skąd: Zabrze
krystian napisał/a:
przepraszam.
Eeeeee tam :) niezamaco ;) Staram się postępować w życiu w miarę możliwości ekologicznie dlatego argument o zwiększeniu ilości spalin w wyniku zwiększenia zużycia paliwa naprawdę do mnie przemawia bo o ile jednostkowo są to ilości śmieszne to już w skali globalnej może zrobić się z tego poważny problem.
Nieźle natomiast ubawiłem się czytając posty niektórych przeciwników rozpisujących się na temat tego jak to zrujnuje ich budżety albo jak nie mogą w swoim zabytkowym fiacie 126p zamontować alternatora bo to skundliło by ich eksponat (co oczywiście nie przeszkadza w cacku montować super, hiper nowoczesne żarówki które przecież wcale nie kolidują z wizerunkiem zabytku) :rotfl:
Profil
PW Email Cytuj
wolf 
Wysłany: Wto Sty 15, 2008 14:12     



Dołączył: 21 Sty 2006
Skąd: Gliwice
nemo1125 napisał/a:
Nieźle natomiast ubawiłem się czytając posty niektórych przeciwników rozpisujących się na temat tego jak to zrujnuje ich budżety albo jak nie mogą w swoim zabytkowym fiacie 126p zamontować alternatora bo to skundliło by ich eksponat (co oczywiście nie przeszkadza w cacku montować super, hiper nowoczesne żarówki które przecież wcale nie kolidują z wizerunkiem zabytku) :rotfl:


Odezwał się znawca samochodów, hiper nowoczesne żarówki to jakie według ciebie są i jak wpływają na środowisko i bezpieczeństwo i wogole czym kolidują w stosowaniu w samochodach zabytkowych???

Pozatym wogóle sie nieznasz na 126p żeby wypowiadać się o montażu alternatora wiec burek do budy, bo zachowujesz sie jak kundel. :rotfl:
Ostatnio zmieniony przez wolf Wto Sty 15, 2008 14:15, w całości zmieniany 2 razy  
Profil
PW Email Cytuj
nemo1125 
Wysłany: Wto Sty 15, 2008 15:45     



Dołączył: 11 Paź 2006
Skąd: Zabrze
wolf napisał/a:
do budy, bo zachowujesz sie jak kundel. :rotfl:
tak... to się nazywa wypowiedź na poziomie :| Jak się kończą argument to zaczyna się pyskówka na poziomie ... wiadomo jakim :wstyd:
Profil
PW Email Cytuj
kisia 
Wysłany: Wto Sty 15, 2008 16:08     



Imię: 2x5,3x7,3x9,4x7,3x4,1x2 :P
Dołączyła: 01 Lip 2004
Skąd: Gliwice
nemo1125 napisał/a:
ak się kończą argument to zaczyna się pyskówka na poziomie ... wiadomo jakim
bardzo proszę nie zniżać sie do takiego poziomu :/
Profil
PW Email Cytuj
nemo1125 
Wysłany: Wto Sty 15, 2008 16:14     



Dołączył: 11 Paź 2006
Skąd: Zabrze
Tak jest Szefowo! ;) Obiecuję więcej nie wypowiadać się w tym temacie nie na temat :)
Profil
PW Email Cytuj
mefkm 
Wysłany: Czw Sty 31, 2008 07:44     



Dołączył: 10 Maj 2007
Skąd: Knurów oraz Zatorze
swiatla caly rok - i pala sie zarowki - ja mam w moim aucie zarowki h1 i sa cholernie nietrwale - moze ktos poleci jakies dobrej firmy, swiecaca bialym swiatlem
Profil
PW Email Cytuj
nemo1125 
Wysłany: Czw Sty 31, 2008 08:53     



Dołączył: 11 Paź 2006
Skąd: Zabrze
Mam zwykłe H1 Bosch'a już drugi rok, wcześniej używałem takich +30% i co rok wymiana a wtedy nie jeździłem non stop na światłach...
Profil
PW Email Cytuj
Bot 
Wysłany: Czw Sty 31, 2008 10:00     



Imię: Mjeetek
Dołączył: 28 Paź 2005
Skąd: z Marsa
mefkm, Hella Blue, stosunkowo niedrogie (35zł za komplet na allegro). Oryginalne i świecą mocnym białym światłem. Na razie jeżdże na nich pół roku i nie zdążyły się jeszcze przepalić ;) . Ewentualnie jeśli zależy ci na trwałości to Philips Nightguide (około 55zł). Mają podwojoną żywotność i 3-strefowe światło (3 kolory):


Ostatnio zmieniony przez Bot Czw Sty 31, 2008 10:01, w całości zmieniany 1 raz  
Profil
PW Email Cytuj
mefkm 
Wysłany: Czw Sty 31, 2008 11:42     



Dołączył: 10 Maj 2007
Skąd: Knurów oraz Zatorze
dzieki za podpowiedz, zalicytowalem na allegro te Hella Blue
Profil
PW Email Cytuj
Bot 
Wysłany: Pon Lut 18, 2008 22:24     



Imię: Mjeetek
Dołączył: 28 Paź 2005
Skąd: z Marsa
mefkm, daj znać jak tam zakup ?
Ja kupiłem w prezencie ojcu coś takiego na światła dzienne:



Może w przyszłym tygodniu będę montować
Profil
PW Email Cytuj
vkimi 
Wysłany: Pon Lip 13, 2009 19:46     



Imię: Woody
Dołączył: 03 Kwi 2007
Skąd: Zubrzyckiego
aż dziw, że nikt o tym nie dyskutuje. Ekolodzy protestują a liczba wypadków wcale nie zmalała. Co się stało ? :hyhy: :hyhy: :hyhy:
Profil
PW Email Cytuj
kobi 
Wysłany: Wto Lip 14, 2009 07:32     



Imię: Bożydar :]
Dołączył: 31 Lip 2005
Skąd: G-ce
To, że nie zmalała, nie znaczy wcale, że nic to nie dało :P Może gdyby nie światła, to liczba wypadków by wzrosła o 10-20%? Takie suche dane, zdania wyrwane z kontekstu albo nie poparte dokładnymi statystykami z kilku lat są o d*pę roztrzaś :P
Profil
PW Email Cytuj
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Themes: junFresh & Silk icon

Akcje Charytatywne - Pomogliśmy

Zbiórka dla Domu Dziecka nr 3 w Gliwicach

Sprzęt dla Kliniki Patologii Noworodka w Zabrzu

Zbiórka dla Domu Samotnej Matki w Gliwicach

Zbiórka dla Hospicjum w Gliwicach






Ważne wydarzenia

I Urodziny Forum
II Urodziny Forum
III Urodziny Forum
IV Urodziny Forum
V Urodziny Forum


Jestem w Katalogu Ciekawych Stron - Zapraszamy!
Wyróżnienia
ForumGliwice.com - GWIAZDOR


Objeliśmy patronat Medialny nad:

- Adriatic Express 2006
- Gliwickie Spotkania Dobrych Dusz 2006
- II Gliwicki Piknik Lotniczy 2006
- Biotechnology - the next GENEration 2007
- WOŚP-Gliwice 2008