Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: kisia
Pią Paź 06, 2006 01:30
Światła mijania
Autor Wiadomość
Arex30 
Wysłany: Pią Sie 10, 2007 14:41     



Zaproszone osoby: 10
Imię: Arkadiusz
Dołączył: 18 Lip 2006
Skąd: Gliwice
Mój mesiek ma taką mozliwość zaprogramowania.
Profil
PW Email Cytuj
Bot 
Wysłany: Pią Sie 10, 2007 16:25     



Imię: Mjeetek
Dołączył: 29 Paź 2005
Skąd: z Marsa
Mój rower też ma i co z tego? :P

A w ogóle to szkoda ze moje nowe autko nie ma tego na osobnych żarówkach tylko dzienne są własnie przez włączenie automatyczne świateł mijania.

A co do starszych autek można coś takiego np. na allegro za ok. 160zł kupić:
h t t p;//w w w allegro, p l/item220109906_swiatla_dzienne_12v_hella_oryginal_tania_wys_.html
Zawierają kład który automatycznie włącza światła po zapaleniu silnika i wyłącza po zmianie świateł na mijania lub wyłączeniu silnika
Profil
PW Email Cytuj
nemo1125 
Wysłany: Pią Sie 10, 2007 17:36     



Dołączył: 12 Paź 2006
Skąd: Zabrze
khaman napisał/a:
A w ogóle to szkoda ze moje nowe autko nie ma tego na osobnych żarówkach tylko dzienne są własnie przez włączenie automatyczne świateł mijania.
Zdaje się, że nie może być inaczej, bo ustawodawca bubla jak zwykle wyprodukował i muszą być jednocześnie włączone światła postojowe i do jazdy dziennej, dlatego, że muszą się świecić też światła tylne (w dzień niewiadomo po co ).
Profil
PW Email Cytuj
Bot 
Wysłany: Pią Sie 10, 2007 20:14     



Imię: Mjeetek
Dołączył: 29 Paź 2005
Skąd: z Marsa
nemo1125 napisał/a:
Zdaje się, że nie może być inaczej

Może być chodzi nie o to, że świecą postojowe tylko 55 watowe żarówki mijania zamiast np 6 watowe.
Profil
PW Email Cytuj
Szamanka 
Wysłany: Pon Sie 13, 2007 15:12     



Zaproszone osoby: 2
Imię: Beti( dla znajomych)
Dołączyła: 22 Lip 2005
Skąd: kiedys Gliwice
W moim fiaciku.tygrysku, wlasnie zapalaja sie same po uruchomieniu...super sprawa, bo nie musze za kazdym razem o tym pamietac.
Najsmieszniejsze jest to, gdy przyjezdzaja do Polski osoby, z roznych krancow swiata i na kierownicy lub w miejscu widocznym dla oka jest bycza kartka z napisem " wlaczyc swiatla" :hyhy:
Profil
PW Email Cytuj
krystian 
Wysłany: Nie Gru 30, 2007 22:29     


Dołączył: 05 Wrz 2005
Skąd: Gliwice
przebywajac w miejscu gdzie swiatla mijania nie sa obowiazkowe caly rok, utwierdzam sie w przekonaniu, ze pomysl nakazujacy wlaczania ich w polsce 24h, byl pomyslem trafionym.
Profil
PW Email Cytuj
vkimi 
Wysłany: Wto Sty 01, 2008 16:48     



Imię: Woody
Dołączył: 03 Kwi 2007
Skąd: Zubrzyckiego
Skandynawowie chcą znieść ten nakaz. Tak samo kilka państw europy zachodniej (np Włosi).
Powód to ekologia. A po co truć środowisko,jak światła nie wpływają na zmniejszenie liczby wypadków...
Ostatnio zmieniony przez vkimi Wto Sty 01, 2008 16:50, w całości zmieniany 1 raz  
Profil
PW Email Cytuj
krystian 
Wysłany: Wto Sty 01, 2008 23:22     


Dołączył: 05 Wrz 2005
Skąd: Gliwice
vkimi napisał/a:
światła nie wpływają na zmniejszenie liczby wypadków...
mnie one uratowaly z 2 razy jak do tej pory,a moze nawet wiecej...wiec uwazam, ze warto
Profil
PW Email Cytuj
kobi 
Wysłany: Czw Sty 03, 2008 09:57     



Imię: Bożydar :]
Dołączył: 31 Lip 2005
Skąd: G-ce
krystian napisał/a:
mnie one uratowaly z 2 razy jak do tej pory,a moze nawet wiecej...wiec uwazam, ze warto

Masz argument za światłami, ja też go mam. Ale nie każdy znalazł się w takiej sytuacji więc nic dziwnego, że nie doceniają świateł :/
Profil
PW Email Cytuj
p4cz3k 
Wysłany: Czw Sty 03, 2008 10:49     



Imię: Marcin
Dołączył: 08 Lip 2005
Skąd: Gliwice - Asnyka
kobi napisał/a:
Masz argument za światłami, ja też go mam. Ale nie każdy znalazł się w takiej sytuacji więc nic dziwnego, że nie doceniają świateł :/



nie wiem jak wygladaja przepisy drogowe w anglii...ale bylem w szoku...godzina 17 ... niby jasno...ale juz prawie ciemno...co drugie auto bez swiatel...czasem nawet poznym wieczorem auto bez swiatel...i musze przyznac ... dla przechodnia takie auto jest zabojcze...w ogole go nie widac....mam wrazenie ze dla innego uzytkownika ruchu takie auto tez jest zagrozeniem ...

choc z drugiej strony...nie rozumiem ... lato ... slonce swieci ... a nagle wszyscy jada na swiatlach...(nie rozumiem moze dlatego ze nie jestem kierowca ;-) )
Profil
PW Email Cytuj
vkimi 
Wysłany: Czw Sty 03, 2008 19:57     



Imię: Woody
Dołączył: 03 Kwi 2007
Skąd: Zubrzyckiego
tylko zauważ,że na zachodzie jest inna kultura jazdy i gdy tylko pieszy dochodzi do przejścia dla pieszych samochody się zatrzymują,nie to co w Polsce.. więc pieszy jest bezpieczny.
Profil
PW Email Cytuj
krystian 
Wysłany: Czw Sty 03, 2008 20:27     


Dołączył: 05 Wrz 2005
Skąd: Gliwice
vkimi napisał/a:
tylko zauważ,że na zachodzie jest inna kultura jazdy i gdy tylko pieszy dochodzi do przejścia dla pieszych samochody się zatrzymują
buahahaha a to dobre. takie rzeczy to tylko w erze i w niemczech bo tam za takie cos zabieraja prawko bez gadania na miesiac lub 3...zalezy. reszta krajow to wolna amerykanka. nie wierzysz? proponuje jechac np. do wloch, francji lub wielkiej brytanii...powodzenia i wykup sobie dobra polise:)
Profil
PW Email Cytuj
Admike 
Wysłany: Czw Sty 03, 2008 20:28     



Imię: Adam (dla znajomych Adaś :-) )
Dołączył: 11 Sie 2005
Skąd: R-rz Brzezie/Wysoka
w Niemczech też nie ma przepisu o obowiązkowych światłach mijania,więc czasami też robi się nieciekawie...
Profil
PW Email www Cytuj
vkimi 
Wysłany: Czw Sty 03, 2008 20:32     



Imię: Woody
Dołączył: 03 Kwi 2007
Skąd: Zubrzyckiego
wy to macie wiecznie problemy..
Profil
PW Email Cytuj
kobi 
Wysłany: Pią Sty 04, 2008 10:17     



Imię: Bożydar :]
Dołączył: 31 Lip 2005
Skąd: G-ce
krystian napisał/a:
i w niemczech bo tam za takie cos zabieraja prawko bez gadania na miesiac lub 3...zalezy

Zabierają prawko? Ciekawe. Jakoś nie chce mi się wierzyć by 70% kierowców ryzykowało stratę prawka gdy mnie przepuszczali :P
Cytat:
reszta krajow to wolna amerykanka. nie wierzysz? proponuje jechac np. do wloch, francji lub wielkiej brytanii

Wolna amerykanka? A co powiesz na Turcję, Egipt? :P
Admike napisał/a:
w Niemczech też nie ma przepisu o obowiązkowych światłach mijania,więc czasami też robi się nieciekawie...

Często zatrzymują Niemców czy też Holendrów po naszej stronie granicy bo zapominają o światłach.
Profil
PW Email Cytuj
krystian 
Wysłany: Pią Sty 04, 2008 20:11     


Dołączył: 05 Wrz 2005
Skąd: Gliwice
kobi napisał/a:
krystian napisał/a:
i w niemczech bo tam za takie cos zabieraja prawko bez gadania na miesiac lub 3...zalezy

Zabierają prawko? Ciekawe. Jakoś nie chce mi się wierzyć by 70% kierowców ryzykowało stratę prawka gdy mnie przepuszczali
chyba nie rozumiem co napisales...
Profil
PW Email Cytuj
Szamanka 
Wysłany: Pią Sty 04, 2008 22:42     



Zaproszone osoby: 2
Imię: Beti( dla znajomych)
Dołączyła: 22 Lip 2005
Skąd: kiedys Gliwice
Ja tez mam z tym problem przekraczajac granice i na kierownicy mam zawsze karteczke " zapalic swiatlo"

W moim osobistym autku nie ma z tym problemu po zgaszeniu silnika wylaczaja sie automatycznie ale w tym drugim gracie to piszczy jak najete i trzeba wylaczyc.
Profil
PW Email Cytuj
kisia 
Wysłany: Sob Sty 05, 2008 00:28     



Imię: 2x5,3x7,3x9,4x7,3x4,1x2 :P
Dołączyła: 01 Lip 2004
Skąd: Gliwice
krystian, napisałeś że w Niemczech za zatrzymanie sie samochodu przy przejściu dla pieszych zabierają prawko. Mówiłam Ci że szampan to tez alkohol i nie dla wszystkich, chyba za dużo się go napiło w sylwka coo ? :P
Profil
PW Email Cytuj
krystian 
Wysłany: Sob Sty 05, 2008 09:04     


Dołączył: 05 Wrz 2005
Skąd: Gliwice
dobra juz rozumiem. nie bede zmienial tamtego posta bo sadze, ze wszyscy wiedza o co mi chodzilo. a robiac male ot...jesli chodzi o wlasnie takie sytuacje, jak ta kilka postow wyzej...nie lepiej od razu powiedziec, ze jest blad??gdyby nie kisia i jej post to w ogole bym nie zajrzal do tego co ja napisalem wczesniej. i byla by nieprzyjemna sytuacja, bo ja bym sie upieral przy swoim...
Ostatnio zmieniony przez krystian Sob Sty 05, 2008 09:10, w całości zmieniany 1 raz  
Profil
PW Email Cytuj
p4cz3k 
Wysłany: Sob Sty 05, 2008 10:44     



Imię: Marcin
Dołączył: 08 Lip 2005
Skąd: Gliwice - Asnyka
prawda jest taka ze temat jest o swiatlach mijania, ktore od pewnego czasu obowiazuja przez caly rok


w chwili obecnej temat zaczyna zataczac szersze kregi - kultura za kierownica :)

z jednej strony w polsce na pewno sa kierowcy, ktorzy widzac przechodnia ktory zamierza przejsc przez przejscie sie zatrzymaja i przepuszcza - choc nie ukrywam w wielu przypadkach gdy spotka mnie cos takiego jestem w szoku - mam wowczas w zwyczaju kiwnac w ramach podziekowania takiemu kierowcy ...

w niemczech faktycznie jest to norma, gdy przechodzien stoi na przejsciu kierowcy automatycznie sie zatrzymuja

w anglii natomiast sytuacja wyglada jeszcze inaczej ... gdy przejscie jest oznakowane (tzn sygnalizacja swietlna) przechodzien nie zwraca uwagi na to jakie jest swiatlo (czy to jest czerwone czy zielone) poprostu przechodzi gdy nic nie jedzie ... czasem nawet mozna zobaczyc obrazki ze na srodku drogi miedzy przejsciami przechodza ... dla kierowcow to nic nienormalnego zatrzymuja sie i puszczaja ...

kiedys na przeciwko sp 23 w drodze do domu (przy wyjsciu ze szkoly jest przejscie dla pieszych) przechodzilem przez ulice ... jakis idiota o wiele za szybko wyjechal z zakretu - nie zdazylem dojsc do polowy pasow a on juz hamowal ostatkami sil...w zasadzie zatrzymal sie w poprzek drogi ... to jest idiotyzm ... a z drugiej strony

zarowno kierowcy, przechodnie i wszelcy inni uzytkownicy drog powinni stosowac regule ograniczonego zaufania :) to ze ty robisz dobrze nie znaczy ze ten drugi tez bedzie tak robil ...

a same swiatla ... znajomy ktory jezdzil autem po anglii sam mi kiedys zwrocil na to uwage ... ze jazda bez swiatel nie zawsze jest bezpieczna...jak pisalem wyzej takie auto gdy pomalu zaczyna sie sciemniac jest niewidoncze ... co kraj to obyczaj - co kraj to przepisy :)

(chyba sie rozpisalem i nawet nie wiem czy na temat :D )
Profil
PW Email Cytuj
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Themes: junFresh & Silk icon

Akcje Charytatywne - Pomogliśmy

Zbiórka dla Domu Dziecka nr 3 w Gliwicach

Sprzęt dla Kliniki Patologii Noworodka w Zabrzu

Zbiórka dla Domu Samotnej Matki w Gliwicach

Zbiórka dla Hospicjum w Gliwicach






Ważne wydarzenia

I Urodziny Forum
II Urodziny Forum
III Urodziny Forum
IV Urodziny Forum
V Urodziny Forum


Jestem w Katalogu Ciekawych Stron - Zapraszamy!
Wyróżnienia
ForumGliwice.com - GWIAZDOR


Objeliśmy patronat Medialny nad:

- Adriatic Express 2006
- Gliwickie Spotkania Dobrych Dusz 2006
- II Gliwicki Piknik Lotniczy 2006
- Biotechnology - the next GENEration 2007
- WOŚP-Gliwice 2008