Poprzedni temat «» Następny temat
Maseczki domowej roboty
Autor Wiadomość
kisia 
Wysłany: Pią Lut 04, 2005 00:39   Maseczki domowej roboty  



Imię: 2x5,3x7,3x9,4x7,3x4,1x2 :P
Dołączyła: 01 Lip 2004
Skąd: Gliwice
Znacie jakies przepisy na maseczki, które można stworzyć w domowym zaciszu , bez ponoszenia zbyt wielkich kosztów i bez ruszania się z domu do salonu piękności ???
Moje propozycje:
Żó?tkowo-oliwna
Uelastycznia i wygładza skórę, zapobiega tworzeniu się zmarszczek.
Przepis:do 4 surowych żółtek z jaj przepiórczych, dodaj łyżeczkę oliwy z oliwek, i dokładnie je utrzyj.Rozprowadż maseczkę na twarzy, omijając okolice oczu i przykryj gazą. Po 15 min. zmyj maseczkę wacikiem nasączonym tonikiem i wklep krem.

Marchewkowo-jabłkowa

Znakomicie nawilża, oczyszcza, regeneruje i odżywia przesuszony naskórek.
Przepis:zetrzyj na tarce o drobnych oczkach, pół dużej marchewki oraz pół jabłka i wymieszaj.
Jeśli papka jest wodnista, zagęść ją mlekiem w proszku.
Nałóż maseczkę na twarz, omijając okolice oczu , przykryj gazą. Po 20 min. zetrzyj papkę chusteczką i przemuj skórę letnią wodą.

PIęKNY DEKOLT I BIUST

Cytrynowa
Poprawia ukrwienie skóry, przywraca jej napiecie i rozjasnia przebarwienia oraz piegi.
Przepis:dużą cytrynę sparz wrzącą wodą. Pokrój ją w cienkie plasterki razem ze skórką. Obłóż nimi piersi i dekolt. Po 15 min. zdejmij je, a skórę opłucz chłodną wodą.

Bananowa

Odżywia i wygładza naskórek, nawilża go i przywraca mu sprężystość.
Przepis:Zmiksuj połowę dużego banana i rozprowadż go na skórze dekoltu i piersi. Po 15 min. zbierz ją i opłucz skórę letnią wodą.

Twarożkowo-owocowa

¦wietnie wygładza i uelastycznia skórę a także rozjaśnia przebarwienia.
Przepis:
2 łoyżki naturalnego twarożku homogenizowanego dokładnie wymieszaj z łyżeczką oliwy z oliwek. Dodaj 2-3 łyżki soku ze świerzych owoców (pomarańczy, cytryny, jabłek lub winogron).
Rozprowadż maseczkę na skórze piersi i zmyj ją po 20 min. naparem z rumianku.

OCZY
Maślankowa
Likwiduje obrzmienia, odżywia i rozjasnia skórę.
Przepis:w schłodzonej w lodówce maslance zmocz dwa płatki kosmetyczne i połóż je na powiekach. Gdy przestana chłodzic, zmień je na nowe i rób tak aż poczujesz ulgę.
Potem przemyj oczy letnią wodą przegotowaną.

Oliwna
Wygładza zmarszczki, odżywia i ujędrnia skórę.Przepis:do 2 łyżeczek oliwy z oliwek dodaj 5 kropliwitaminy A+E, wytnij z ligniny 2 półksiężyce. Zanurz je w oliwnej mieszance i połóż na dolne powieki. Zdejmij po 10 min i przemuj oczy gotowaną wodą.

AKSAMITNE D?ONIE I PIęKNE PAZNOKCIE

Z siemienia lnianego.
Przywraca gładkość skórze podrażnionej i popękanej.
Przepis:2 łyżki siemienia lnianego zalej połową litra mleka. Gotuj na wolnym ogniu, aż powstanie lekki kleik. Gdy nieco ostygnie, obłóż nim dłonie na 5-10 min. Spłucz ręce w letniej wodzie.

Mleczno-ziemniaczana
?agodzi podrażnienia i wygładza spierzchniętą skórę.
Przepis:duży ziemniak ugotuj w mundurku. Obierz go i rozgnieć na papkę z 4 łyzkami ciepłego mleka. Obłóż nią dłonie na 15 min. Zdejmij maseczkę, umyj dłonie chłodną woda i wklep krem.

MATOWA SKÓRA TWARZY

Drożdżowo-mleczna

Działa jak delikatny piling oczyszczający i ścierający martwe komórki, ściąga pory, zawiera też wiele cennych dla skóry witamin z grupy B.
Przepis:łyżkę drożdży piekarskich rozetrzyj z łyżką ciepłego mleka na półpłynną masę i rozprowadż na twarzy, zaczekaj aż zastygnie.Umyj buzię ciepłą a potem zimną wodą.

Groszkowo-śmietankowa
Znakomicie matuje cerę, odżywia ją i lekko nawilża.
Przepis:dwie łyżki ugotowanego groszku, moze być konserwowy, rozetrzyj widelcem na miazgę. Dodaj łyżeczkę śmietanki i wymieszaj, nałóż papkę na buzię i po 15 min zmyj ciepłą wodą.


MASECZKA DOBRA NA WSZYSTKO.
Maseczka z awokado wygładza zmarszczki ,odżywia i regeneruje przesuszony naskórek. Zaś skórę przetłuszczającą się oczyszcza i rozjaśnia. Można stosować ją na twarz, plecy, dekolt i dłonie.
Przepis:wydrąż miąższ z połówki awokado i rozgnieć go na papkę.Dodaj żółtko i 10 kropli soku ze świerzej cytryny. ńałóż na skórę na 20 min., po czym zmyj letnią wodą.


Maseczka odżywcza:

Ugotowany w " mundurku" ziemniak obrać ze skórki ,rozgnieść, rozprowadzić ciepłym mlekiem , dodać żółtko,zmyć maseczkę po 20 min.

Maseczka wygładzająca:
1 łyżkę ugotowanego młodego zielonego groszku ugnieść na mączkę , rozprowadzić 1 łyżeczką słodkiej śmietanki , papkę zmyć po 20 min.

Maseczka wybielająca:
Zetrzeć na miazgę 1 średniej wielkości korzeń chrzanu , dodać 2 łyżki zsiadłego mleka , zagęścić mąką ziemniaczaną , zmyć po 10 min.

Maseczka z drożdży:
1 łyżkę stołową drożdży rozkruszyć i wymieszać z 2 łyżkami letniego mleka, nałożyć papkę na twarz, po zastygnięciu zmyć maseczkę ciepłą wodą

Maseczka z płatków owsianych:
2 łyżki płatków owsianych zalać 4 łyżkami rozgrzanego mleka, nałożyć papkę na twarz, zmyć po 20 min.

Maseczka ziołowo-mleczna, uelastyczniająca
Rozetrzyj na proszek łyżkę rozmarynu i kopru włoskiego. Dodaj 3 łyżki wrzącego mleka, wymieszaj i odstaw (pod przykryciem) na kilka minut. Nałóż na twarz na 20 minut po czym zmyj przegotowaną wodą.

Maseczka migdałowo-miodowa, nawilżająca
Kilka obranych migdałów rozetrzyj dokładnie z jedną łyżką miodu. RozprowadÄ? na twarzy cienką warstwą. Zmyj ciepłą wodą po około 20 minutach.

Maseczka orzechowa, uelastyczniająco-wygładzająca
Do dwóch łyżek słodkiej śmietany dodaj łyżeczkę soku ze świeżej pomarańczy i wymieszaj z drobno roztartymi orzechami włoskimi (5–10 sztuk). Nałóż delikatnie na twarz a po 20 minutach spłucz mlekiem.

Pobudzający żel pod prysznic
1/2 szklanki mydła w płynie
1 łyżka octu jabłkowego
kilka kropli olejku miętowego
1/2 szklanka wody.
Po wymieszaniu składników, przelać zel do słoiczka. Niewielka ilość wycisnąć na gąbke lub czysty ręcznik i wmasować w skórę, po czym starannie spłukać skórę woda.

Maseczka szwedzka
3 stołowe łyżki tłustego twarogu
1 stołowa łyżka miodu
Po dokładnym wymieszaniu składników, nakładac mieszanine na skórę twarzy i szyi.
Maseczka działa oczyszczająco, wygładzająco, i rozjaśniająco, na każdy typ cery.

Maseczka majonezowa
1 zółtko
kilka kropel soku cytrynowego
oliwa z oliwek
Sok cytrynowy ucierać z żółtkiem, dodając oliwę tak długo aż powstanie majonez.
Smarować nim twarz i szyję, a po pół godzinie zmyć ciepłą wodą.
Maseczka odżywia i wygładza cerę, zwłaszcza suchą i szorstką.

Czyszczenie cery
1 filiżanka drobno mielonego siemienia lnianego
1 filiżanka otrąb przennych.
Siemie i otręby dokładnie wymieszać.
Przed oczyszczaniem skóry usunąć z niej cząstki brudu rozpuszczalnego w tłuszczu, smarując twarz olejem jadalnym.
Twarz i szyje zwilżyć odrobiną ciepłej wody.
Gorącą wodą rozdrobnić mieszanine siemienia i otręb.
Okrężnymi ruchami przecierać nią twarz i szyję, spłukać ciepłą woda.
Mieszanina ta nie tylko oczyszcza cerę, także poprawia krążenie, przyspiesza gojenie wszelkich podrażnień.
Zapchane pory łatwo sie otwieraja.
Przy mocno zanieczyszczonej cerze, mieszaninę stosować można codziennie, przy mniej-dwa razy w tygodniu.

Niektóre jak zostaną można nawet zjeść ;) :mg: :lol: :lol: :lol:
Profil
PW Email Cytuj
S-A-S-I-K
Wysłany: Pią Lut 04, 2005 21:50     



Dołączył: 23 Lis 2004
Skąd: Sosnica
o!
dzieki_za_"przepisiki"_ :P
skorzystam_skorzystam...
:mg:
Profil
PW www Cytuj
Jenny 
Wysłany: Sob Lut 05, 2005 12:41     



Dołączyła: 27 Sty 2005
Skąd: Gliwice
kisiu teraz to ja nawet nie wiem za ktora maseczke sie na poczatku zabrac :P tyle tego podalas :D no ale przeciez czego sie nie robi dla ladnego wygladu :) postaram sie wiekszosc wyprobowac...
Profil
PW Email Cytuj
kisia 
Wysłany: Nie Lut 06, 2005 00:06     



Imię: 2x5,3x7,3x9,4x7,3x4,1x2 :P
Dołączyła: 01 Lip 2004
Skąd: Gliwice
tyle ich podałam bo jestem w takim wieku, że żeby w miare ładnie wyglądać muszę stosować je wszystkie ;) :lol:
Profil
PW Email Cytuj
Dana 
Wysłany: Nie Lut 06, 2005 11:56     


Dołączyła: 27 Gru 2004
Skąd: okolice Gliwic
Wlaśnie zrobie sobie odnowe biologiczną i wybiore te przepisy do których mam składniki
dzięki za recepty - KISIU :D
Profil
PW Email Cytuj
frohike 
Wysłany: Nie Lut 06, 2005 12:08     



Dołączył: 21 Lis 2004
Skąd: Gliwice
Cytat:
tyle ich podałam bo jestem w takim wieku, że żeby w miare ładnie wyglądać muszę stosować je wszystkie


moze masz jakies fotki jak w nich wygladasz, hehehehe, to by bylo niezle zdjecie :lol:
Profil
PW Email Cytuj
Frycek 
Wysłany: Pon Lut 07, 2005 08:19     


Zaproszone osoby: 1
Imię: Mariusz
Dołączył: 25 Maj 2004
Skąd: Zabrze-Gliwice
tak sobie szperalem i h t t p;//w w w dr-fischer, c o m, p l/faq.htm]Prosze

moze sie przyda do czegos :)
Profil
PW Email Cytuj
Demmo 
Wysłany: Pon Lut 07, 2005 17:29     



Dołączył: 25 Sty 2005
Skąd: Gliwice
Jenny napisał/a:
kisiu teraz to ja nawet nie wiem za ktora maseczke sie na poczatku zabrac :P tyle tego podalas :D no ale przeciez czego sie nie robi dla ladnego wygladu :) postaram sie wiekszosc wyprobowac...


ok no to kup trochę składników a z reszty zrobimy sobie obiad :]

:*
Profil
PW www Cytuj
adams
Wysłany: Pią Maj 06, 2005 22:09     



Dołączył: 28 Lis 2004
Skąd: Zatorze
to juz wiem skad nasze forumowe panie na zdjeciach i na zywo wygladaja tak mlodziutko i pieknie :] mam nadzijeze ze to nie zostanie odebrane jaka podlizywanie sie :P
Profil
PW Cytuj
Szamanka 
Wysłany: Pon Sty 30, 2006 16:42     



Zaproszone osoby: 2
Imię: Beti( dla znajomych)
Dołączyła: 22 Lip 2005
Skąd: kiedys Gliwice
Probowalam kiedys zrobic sobie maseczke z banana i czegos tam jeszcze :mur: , to byla tragedia

po pierwsze jakos dziwnie ta maska zeslizgiwala mi sie z twarzy....wiec zmuszona bylam siedziec sztywno, nie oddychac, nie rozmawiac, by jakos dootrwac do konca seansu....nigdy wiecej :D


a maseczke drozdzowa to polecam...jest rewelacyjna...
Profil
PW Email Cytuj
Dorotka 
Wysłany: Pon Sty 30, 2006 16:46     


Dołączyła: 25 Maj 2005
Skąd: ...
Szamanka napisał/a:
a maseczke drozdzowa to polecam
o raaany, mnie się po maseczce drożdżowej taki księżycowy krajobraz na twarzy zrobił, że.... :przestraszony: ale to chyba zależy od skóry bo moje koleżanki bardzo ją sobie chwalą
Profil
PW Cytuj
Dorothea 
Wysłany: Pon Sty 30, 2006 18:31     



Dołączyła: 25 Wrz 2005
Skąd: Sośnica
Dorotka napisał/a:
księżycowy krajobraz

Dokładnie mialam to samo, paskudztwo straszne
Kiedys tez posmarowałam sobie twarz wycisnietym sokiem z pietruszki, myslałam,ze bede skakała po scianie tak piekło, a potem swedziało jak cholera
Dziekuje bardzo za domowe przepisy :D
Profil
PW Email Cytuj
Piotrulek
[Usunięty]
Wysłany: Pon Sty 30, 2006 18:51     

Mógłbym wam powiedzieć co jest dosakonalą maseczką,ale nie chcę wchodzić w komptetencje darkensteina...
Cytuj
Dorothea 
Wysłany: Pon Sty 30, 2006 18:58     



Dołączyła: 25 Wrz 2005
Skąd: Sośnica
Piotrulek, wiem co masz na mysli :zawstydzony: , powiem ,ze to bardzo skuteczna maseczka odmładzajaca
A moze nie o tym myslałes???? :przestraszony:
Profil
PW Email Cytuj
Dorotka 
Wysłany: Pon Sty 30, 2006 19:01     


Dołączyła: 25 Maj 2005
Skąd: ...
:rotfl: :rotfl: :rotfl: mam nadzieję, że nie pomyślał o tym o czym ja pomyślałam - bardzo w stylu darkensteina
Profil
PW Cytuj
Piotrulek
[Usunięty]
Wysłany: Pon Sty 30, 2006 19:02     

Dorothea napisał/a:
powiem ,ze to bardzo skuteczna maseczka odmładzajaca



i taka naturalna,prawda??
Cytuj
Dorothea 
Wysłany: Pon Sty 30, 2006 19:02     



Dołączyła: 25 Wrz 2005
Skąd: Sośnica
Dorotka napisał/a:
mam nadzieję

a czemu masz taka nadzieje??
W sumie to jestem ciekawa czy myslicie o tym co ja :D
Profil
PW Email Cytuj
Dorothea 
Wysłany: Pon Sty 30, 2006 19:03     



Dołączyła: 25 Wrz 2005
Skąd: Sośnica
Piotrulek napisał/a:
taka naturalna,prawda??

i wysoko białkowa!!!w zasadzie same białko :D :rotfl:
Profil
PW Email Cytuj
Piotrulek
[Usunięty]
Wysłany: Pon Sty 30, 2006 19:05     

i to bardzo odmladzająca i taka naturalna do tego...
Cytuj
Dorothea 
Wysłany: Pon Sty 30, 2006 19:07     



Dołączyła: 25 Wrz 2005
Skąd: Sośnica
Piotrulek napisał/a:
taka naturalna

tak to prawda, ale wiele tez zalezy od odzywiania i palenia papierochow i jeszcze wielu innych czynnikow.Moze sie okazac ze maseczka ta z winy człowieczka ktory ja gromadzi staje sie zupełnie martwa a tym samym bezwartosciowa :D
Profil
PW Email Cytuj
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Themes: junFresh & Silk icon

Akcje Charytatywne - Pomogliśmy

Zbiórka dla Domu Dziecka nr 3 w Gliwicach

Sprzęt dla Kliniki Patologii Noworodka w Zabrzu

Zbiórka dla Domu Samotnej Matki w Gliwicach

Zbiórka dla Hospicjum w Gliwicach






Ważne wydarzenia

I Urodziny Forum
II Urodziny Forum
III Urodziny Forum
IV Urodziny Forum
V Urodziny Forum


Jestem w Katalogu Ciekawych Stron - Zapraszamy!
Wyróżnienia
ForumGliwice.com - GWIAZDOR


Objeliśmy patronat Medialny nad:

- Adriatic Express 2006
- Gliwickie Spotkania Dobrych Dusz 2006
- II Gliwicki Piknik Lotniczy 2006
- Biotechnology - the next GENEration 2007
- WOŚP-Gliwice 2008