Poprzedni temat «» Następny temat
Strona miasta / regionu
Autor Wiadomość
kk 
Wysłany: Pią Sty 27, 2006 08:58   Strona miasta / regionu  



Imię: Krzysztof
Dołączył: 27 Sty 2006
Skąd: Gliwice
Witam

Zamierzam stworzyć miejski albo regionalny serwisu internetowego. Nie chciałbym jednak, zeby stał się kolejnym, podobnym do wszystkich miejscem, zawierającym dane (nie zawsze aktualne) firm, repertuar teatrów i tablice ogłoszeń.
dobrze by było, żeby użytkownicy aktywnie się włączyli w "życie serwisu" aktualizując pewne dane (np ceny), ale to już zależy od osób odwiedzających :-)

Czy macie jakies pomysły, sugestie albo uwagi, dotyczące realizacji projektu?

Może coś a'la wirtualne e-miasto? Takie "Miasto Plusa" :)

Z góry Bardzo dziękuję za pomoc.

--
Pozdrawiam - Krzysztof K.
<a href="h t t p;//auta-prl.prv, p l" target="_blank">auta-prl.prv, p l</a>
<a href="h t t p;//80x86.ovh.org" target="_blank">Portfolio</a>
Profil
PW Email www Cytuj
Aither 
Wysłany: Pią Sty 27, 2006 09:46     
Smoczyca



Zaproszone osoby: 1
Dołączyła: 24 Lut 2005
Skąd: Grottgera
Pomyslow jest duzo ale gorzej z czasem na ich realizacje :) mimo tego popieram Twoj pomysl :)
Profil
PW Email Cytuj
kk 
Wysłany: Pią Sty 27, 2006 09:54     



Imię: Krzysztof
Dołączył: 27 Sty 2006
Skąd: Gliwice
Witam

A Mogłabyś "rzucić" jakimiś przykładowymi pomysłami?
Byłbym bardzo wdzięczny.

--
Pozdrawiam serdecznie - Krzysiek K.
h t t p;//80x86.ovh.org
Profil
PW Email www Cytuj
Frycek 
Wysłany: Pią Sty 27, 2006 10:25     


Zaproszone osoby: 1
Imię: Mariusz
Dołączył: 25 Maj 2004
Skąd: Zabrze-Gliwice
Aither napisał/a:
Pomyslow jest duzo ale gorzej z czasem na ich realizacje

zgodze sie tutaj w 100%
dlatego tez na chwile obecna zrezygnowalem z prowadzenia portalu.

Zycze powodzenia w realizacji pomyslu
Profil
PW Email Cytuj
Aither 
Wysłany: Pią Sty 27, 2006 10:27     
Smoczyca



Zaproszone osoby: 1
Dołączyła: 24 Lut 2005
Skąd: Grottgera
Frycek napisał/a:
dlatego tez na chwile obecna zrezygnowalem z prowadzenia portalu.

spoko nikt nie ma Ci tego za zle... znajda sie chetni to zrobia cos nowego
Profil
PW Email Cytuj
Frycek 
Wysłany: Pią Sty 27, 2006 10:30     


Zaproszone osoby: 1
Imię: Mariusz
Dołączył: 25 Maj 2004
Skąd: Zabrze-Gliwice
Aither napisał/a:
spoko nikt nie ma Ci tego za zle... znajda sie chetni to zrobia cos nowego

i znowu sie zgodze :)
Niestety prowadzenie portalu aby byl ciagle aktualizowany wymaga czas, czasu i jeszcze raz czasu.
Ale mam nadzieje ze juz kiedys pojawi sie portal( o odmiennym stylu) chyba ze przyjdzie mi inny pomysl do glowy :)
Profil
PW Email Cytuj
Aither 
Wysłany: Pią Sty 27, 2006 10:32     
Smoczyca



Zaproszone osoby: 1
Dołączyła: 24 Lut 2005
Skąd: Grottgera
hehehehe powim krotko ktos Cie wyrecza w tworzeniu "portlau" :D ale ja nic nie mowie bo mi sie oberwie znowu :zdegustowany:
Profil
PW Email Cytuj
ziutek997 
Wysłany: Pią Sty 27, 2006 10:45     



Dołączył: 25 Cze 2005
Skąd: Obrońców Pokoju
Chm.. taka jest prawda że nie matkiego naprawdę dobrego portalu o gliwicach...
Jedno co jest dobre to Metamorfozy ale sytl i forma tej stronki jest dość specyficzna (co nie znaczy że nieciekawa). Ale poporstu nie ma niczego co zbierałoby ogłoszenia inforacje ciekawostki itd... a wszystkie istniejące portale idą po najmniejszej lini oporu i zamieszczają informacje z Informatora Miejskiego czy Biuletynu Informacji Publicznej...
gdzie nie zajrzeć tam to samo :P Dlatego kk na początek radzę abyś z tego zrezygnował i sam wykazał się inicjatywą :) Bo jak będę chciał o takich rzeczach przeczytać to wejdę na stronę UM tam jest wszystko aktualne i uporzątkowane :)
Profil
PW Email Cytuj
kk 
Wysłany: Pią Sty 27, 2006 10:56     



Imię: Krzysztof
Dołączył: 27 Sty 2006
Skąd: Gliwice
Witam

ziutek997 napisał/a:
Chm.. taka jest prawda że nie matkiego naprawdę dobrego portalu o gliwicach...
Jedno co jest dobre to Metamorfozy ale sytl i forma tej stronki jest dość specyficzna (co nie znaczy że nieciekawa). Ale poporstu nie ma niczego co zbierałoby ogłoszenia inforacje ciekawostki itd... a wszystkie istniejące portale idą po najmniejszej lini oporu i zamieszczają informacje z Informatora Miejskiego czy Biuletynu Informacji Publicznej...
gdzie nie zajrzeć tam to samo :P Dlatego kk na początek radzę abyś z tego zrezygnował i sam wykazał się inicjatywą :) Bo jak będę chciał o takich rzeczach przeczytać to wejdę na stronę UM tam jest wszystko aktualne i uporzątkowane :)


Dlatego, chciałbym zrobic coś nowego, coś innego, coś, co przyciągnie innych użytkowników sieci.

Ze wstępnych pomysłów:

"Gliwice po godzinach" - spis miejsc gdzie się wybrać, lista lokali (puby, restauracje) z cenami (reklama dla lokali, mogłaby byc obciążona jakąś opłatą)

"Gdzie tankować" - użytkownicy mogliby wpisywac ceny panujące na pobliskich stacjach

Można jeszcze jakies informacje typu msze w kościołach.

Przy okazji mozna "dopiąć" jakąś tablicę ogłoszeń czy listę dyskusyjną / forum

A może coś zupełnie innego?
Myślałem nad czymś w stylu wirtualnego e-miasta - ale jak narazie, nie mam zbyt wielu koncepcji :(

--
Pozrawiam - KK
Profil
PW Email www Cytuj
ziutek997 
Wysłany: Pią Sty 27, 2006 11:04     



Dołączył: 25 Cze 2005
Skąd: Obrońców Pokoju
kk no może i urzytkownicy potem Ci pomogą... ale na początek napewno musisz stworzyć coś od czego chcesz zacząć... wymyślić cos orginalnego co przyciągnie Twoich przyszłych gośći... zresztą sądzę że znim ludzie zaczną przekazywać tyle informacji aby w serwisie "coś się działo" musi trochę upłynąć dlatego musisz sie liczyć z tym że na początku te obowiązki będą spoczywały na Tobie... Bo jaki procent odwiedzających zostawi jakąś informację?? Gdyby 10% to byłoby rewalacyjnie... ja osobiście spoedziewałbym się conajwyżej kilku procent...
Profil
PW Email Cytuj
Aither 
Wysłany: Pią Sty 27, 2006 11:12     
Smoczyca



Zaproszone osoby: 1
Dołączyła: 24 Lut 2005
Skąd: Grottgera
ziutek997, :D no no no widze kolega sie rozpisal :D pieknie pieknie :P trzeba pomyslec bo bez pomyslow i przede wszystkim checi niczego sie nie osiagnie :)
Profil
PW Email Cytuj
Frycek 
Wysłany: Pią Sty 27, 2006 11:46     


Zaproszone osoby: 1
Imię: Mariusz
Dołączył: 25 Maj 2004
Skąd: Zabrze-Gliwice
przemysl dobrze sprawe...
zauwazylem ze strony o gliwicach wyrastaja jak grzyby po deszczu,ale tak jak pisze ziutek , ida po najmniejszej lini oporu(tak latwiej) sam zamieszczalem info z roznych gotowych zrodel a mialem inny pomysl
Pozatym jesli dasz kazdej sobie pisac newsa,czy cos innego ,musisz to wtedy dobrze nadzorowac aby ci nikt nie namieszal i glupot nie pisal.

dobrze zaczal ,przystanek gliwice , na poczatku tylko lista miejsc gdzie mozna isc ,dzisiaj ciekawy portal,chociaz widac ze im tez czasu powoli brakuje. ale mimo tego dobrze sie trzymaja(pozazdroscic im mozna oprawy graficznej)

najpierw przemysl dobrze co chcesz zrobic, nie licz na innych - moze pozniej , ale to ty zacznij - i nie daj sobie wejsc na glowe :P (bezzaluzji ) bo :zabanowany: :P
Profil
PW Email Cytuj
kk 
Wysłany: Pią Sty 27, 2006 11:51     



Imię: Krzysztof
Dołączył: 27 Sty 2006
Skąd: Gliwice
Witam

W pełni zgadzam się z Wami.

Myślałem o czymś, być może nawet nastawionym na mały zarobek - lista lokali, gdzi są, co można zjeść, wypić, za ile, dane kontaktowe etc.

Najpierw, należałoby sie przejść po knajpkach, popytać - czy byliby zainteresowani .
Dla nich to reklama, a dla Nas - źródło informacji - gdzie by tu z kumplami wypaść wieczorkiem, gdzie zabrać dziewczynę, a dokąd zaprosić rodzinke na lody czy kawkę :-)

Coś podobnego to serwis nawidelcu, p l - ale tam po pierwsze średnio aktualne dane, a po drugie niezbyt dokładnie przedstawili ofertę. Kiesyś było knajpa.gliwice, c o m - ale chyba już nie ma :-(


--
Pozdrowienia - KK
Profil
PW Email www Cytuj
Aither 
Wysłany: Pią Sty 27, 2006 12:02     
Smoczyca



Zaproszone osoby: 1
Dołączyła: 24 Lut 2005
Skąd: Grottgera
sadze ze co dokanjp bedziemy mogli Ci powiedziec ktore sa najlepsze :D nasze spotkania forumowe odbywaja sie zazwyczaj w tych najlepszych jesli cos to zapraszam jutro na takie spotkanie w Casa Austria na Barlickiego a sprawe Twojego pomyslu mozna przedyskutowac moze ktos na spotkaniu wpadnie na jakis pomysl :)
Profil
PW Email Cytuj
Frycek 
Wysłany: Pią Sty 27, 2006 12:26     


Zaproszone osoby: 1
Imię: Mariusz
Dołączył: 25 Maj 2004
Skąd: Zabrze-Gliwice
kk napisał/a:
Myślałem o czymś, być może nawet nastawionym na mały zarobek

to nie takie latwe.wiem po sobie.

kk napisał/a:
Najpierw, należałoby sie przejść po knajpkach, popytać - czy byliby zainteresowani .
Dla nich to reklama, a dla Nas - źródło informacji

chodzilem i powiem ze nie kazdy chce.....

ale intencje masz dobre
Profil
PW Email Cytuj
kk 
Wysłany: Pią Sty 27, 2006 12:46     



Imię: Krzysztof
Dołączył: 27 Sty 2006
Skąd: Gliwice
Frycek napisał/a:

ale intencje masz dobre


... szkoda, że intencje nie wystarczą :(

Pomyśle jeszcze, może coś "rewolucyjnego" przyjdzie mi dogłowy :)

--
Pozdrowienia - KK
Profil
PW Email www Cytuj
ziutek997 
Wysłany: Pią Sty 27, 2006 12:48     



Dołączył: 25 Cze 2005
Skąd: Obrońców Pokoju
Powiem tak.. z tego co piszesz wynika że chcesz coś zrobić ale sam nie wiesz co końca co i jak... Na początek może sprubój nie nastawiać się na zysk... Jak się strona rozkręci to możesz wtedy o tym pomyśłeć... zresztą nie możesz zarabiać na czymś czego autorami będą urzytkownicy tego portalu... bo sam pisałeś że chcesz aby tam zamieszczali swoje informacje. W takim wypadku raczej oni musieliby także czerpać z tego jakieś profity?? Przecież nie mozesz zarabiać na czymś co nie jest Twojego autorstwa. Tak mi się wydaje. Więc chyba musisz się zastanowić czy portal ma mieć formę "otwartą" czy nastawiasz się na zysk... według mnie jedno z drugim się kłuci...
Profil
PW Email Cytuj
Aither 
Wysłany: Pią Sty 27, 2006 12:55     
Smoczyca



Zaproszone osoby: 1
Dołączyła: 24 Lut 2005
Skąd: Grottgera
no ale jesli chlopak nie jest zdecydowany... to co sie rozpisywac sadze ze powinnismy jakos pomoc... na pewno kazdy z nas ma jakies pomysly ja mam duzo ale nie mam czasu na ich realizacje :P wystarczy mi praca nad jednym projektem :P
Profil
PW Email Cytuj
kk 
Wysłany: Pią Sty 27, 2006 18:18     



Imię: Krzysztof
Dołączył: 27 Sty 2006
Skąd: Gliwice
Witaj

Aither napisał/a:
sadze ze co dokanjp bedziemy mogli Ci powiedziec ktore sa najlepsze :D nasze spotkania forumowe odbywaja sie zazwyczaj w tych najlepszych jesli cos to zapraszam jutro na takie spotkanie w Casa Austria na Barlickiego a sprawe Twojego pomyslu mozna przedyskutowac moze ktos na spotkaniu wpadnie na jakis pomysl :)


... czemu nie - chętnie poznam nowych ludzi (zwłaszcza, że ostatnio lista znajomych drastycznie się skurczyła :( )
Chętnie poznam Wasze opinie na ten temat, chętnie podzielę się swoimi, spostrzeżeniami, doświadczeniami.

Pytanie tylko, czy Będą chętni, a jeśli tak - kiedy :)

--
Pozdrawiam serdecznie - KK
Profil
PW Email www Cytuj
Aither 
Wysłany: Pią Sty 27, 2006 19:01     
Smoczyca



Zaproszone osoby: 1
Dołączyła: 24 Lut 2005
Skąd: Grottgera
h t t p;//w w w forumgliwice, c o m/rozmowy/viewtopic.php?p=118507#118507

to topic o jutrzejszym spotkaniu zapraszam do zapoznania sie z lista uczestnikow sadze ze znajdziemy wspolny jezyk :)
Profil
PW Email Cytuj
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Themes: junFresh & Silk icon

Akcje Charytatywne - Pomogliśmy

Zbiórka dla Domu Dziecka nr 3 w Gliwicach

Sprzęt dla Kliniki Patologii Noworodka w Zabrzu

Zbiórka dla Domu Samotnej Matki w Gliwicach

Zbiórka dla Hospicjum w Gliwicach






Ważne wydarzenia

I Urodziny Forum
II Urodziny Forum
III Urodziny Forum
IV Urodziny Forum
V Urodziny Forum


Jestem w Katalogu Ciekawych Stron - Zapraszamy!
Wyróżnienia
ForumGliwice.com - GWIAZDOR


Objeliśmy patronat Medialny nad:

- Adriatic Express 2006
- Gliwickie Spotkania Dobrych Dusz 2006
- II Gliwicki Piknik Lotniczy 2006
- Biotechnology - the next GENEration 2007
- WOŚP-Gliwice 2008