Poprzedni temat «» Następny temat
Krav Maga
Autor Wiadomość
Bot 
Wysłany: Pon Lut 27, 2006 20:59     



Imię: Mjeetek
Dołączył: 29 Paź 2005
Skąd: z Marsa
Appo, a co już sie zapisałeś? :P
Profil
PW Email Cytuj
Appo 
Wysłany: Pon Lut 27, 2006 22:20     



Imię: Marek
Dołączył: 20 Maj 2005
Skąd: Gliwice
W sumie to można uznać że tak :] ale wszystko zależy od ost. egzaminu z matmy czy zaliczę go ;)
Profil
PW Email Cytuj
Appo 
Wysłany: Wto Mar 07, 2006 16:51     



Imię: Marek
Dołączył: 20 Maj 2005
Skąd: Gliwice
Byłem i zyję :D Cieszę się że kupiłem ochraniacz na zęby więc nie bolało :D
Żartuję ;) fajnie było, techniki ciekawe , ogółem jestem bardzo zadowolony z treningu (pomimo tego że dostałem od przyjaciela buta w rękę która mi mało nosa nie połamała ;), ale i tak mi się podobało) Polecam ;)
Profil
PW Email Cytuj
Bot 
Wysłany: Wto Mar 07, 2006 20:33     



Imię: Mjeetek
Dołączył: 29 Paź 2005
Skąd: z Marsa
No ja sie wstrzymam do przyszłego roku chyba :hyhy:
Profil
PW Email Cytuj
BlackOnyx 
Wysłany: Sob Paź 07, 2006 15:39     



Dołączył: 06 Paź 2006
Skąd: Z Nienacka
Ja chodzilem 12 lat Na kung-fu oraz oraz wojskowy system walki COMBAT.Sa to techniki delikatne w ktorych nie koniecznie musi dojsc do uszkodzenia ciala napastnika jak i techniki bardzo brutalne ktore stosowane sa w sytuacjach powarznego zagrorzenia zycia.Pamietajcie o jednym osoba ktora ma takie przeszkolenie i wiedze jesli zostanie napadnieta zle oceni sytuacje kogos powarznie uszkodzi wedlug polskiego prawa odpowie jako urzycie broni.Pamietajcie takze ze sztuka walki nie da wam nigdy 100% zabezpieczenia jedynie tylko w jakims stopniu zmiejsza ryzyko i podpowie jak wyjsc z opresji calo no i jeszcze jedno czy w danej sytuacji damy sobie rade z adrenalina ktora powoduje tak zwany starch :) Padlo na poczatku pytanie czy jest to sport.Mimo tego ze jest to w pewnym sensie jak by nie bylo ruch ale zaliczanie tego do sportu jest wykluczone.Sportem jest kick box . tae kwon do , karate wszystko to gdzie wlaczy sie na ringu czy macie .
Profil
PW Cytuj
Bot 
Wysłany: Pią Paź 13, 2006 17:03     



Imię: Mjeetek
Dołączył: 29 Paź 2005
Skąd: z Marsa
BlackOnyx napisał/a:
osoba ktora ma takie przeszkolenie i wiedze jesli zostanie napadnieta zle oceni sytuacje kogos powarznie uszkodzi wedlug polskiego prawa odpowie jako urzycie broni

No a z drugiej strony nie mając przeszkolenia może sama wylądować na wózku np... Oczywiście można na tyle wyrządzić przeciwnikowi krzywdy aby go obezwładnić a nie połamać, a własnie szolenia i żmudne ćwiczenia powinny pozwolić się na tyle opanowac, żeby wiedzieć kiedy jest ta 'granica'.
BlackOnyx napisał/a:
sztuka walki nie da wam nigdy 100% zabezpieczenia jedynie tylko w jakims stopniu zmiejsza ryzyko i podpowie jak wyjsc z opresji calo

Dokładnie choć sztuka walki to też sposób na życie (np. karate) bo nie tylko celem jest walka z przeciwnikiem.
BlackOnyx napisał/a:
czy w danej sytuacji damy sobie rade z adrenalina ktora powoduje tak zwany starch

Tu właśnie dobrze sprawdza się krav maga bo jest nastawiona na działanie w takich właśnie stresujących sytuacjach.
BlackOnyx napisał/a:
Mimo tego ze jest to w pewnym sensie jak by nie bylo ruch ale zaliczanie tego do sportu jest wykluczone

No tu nie do końca prawda zależy jak zdefiniować sport jeśli jako:
Sport to rozmaite formy aktywności fizycznej i umysłowej, podejmowane dla przyjemności lub współzawodnictwa. Od zwykłej rekreacji sport różni się tym, że uprawianie go jest związane z przestrzeganiem szeregu reguł obowiązujących w danej dyscyplinie, jednak praktycznie granica między sportem i rekreacją jest dosyć płynna.
To myślę że można zaliczyć do sportu, czy na macie czy w basenie czy w powietrzu czy na ulicy to chyba akurat nie ma znaczenia.
Profil
PW Email Cytuj
Coyote 
Wysłany: Nie Sty 28, 2007 14:47     



Imię: Michał
Dołączył: 18 Lut 2006
Skąd: Gliwice?
KravMaga jest przydatna, zajecia sa prowadzone bardzo ciekawie ale nei bezbolesnie. Krztałtuje charakterek. Głównie jesli sie chce isć do woja albo innych formacji o charakterze militarnym. Dzielimy ja na 2 typy - cywilna i wojskowa. Wojskowa nie jest zbytnio przydatna dla zwyklego cywila ktory porusza sie bez broni. Warto trenowac inne sztuki walki i wtedy w polaczeniu z KM wyjdzie niezle cacko. Krav Maga uczy jak w najprostrzy sposob wykonczyc wroga - wszystkie chwyty dozwolone. Niestety dla napalencow ktorzy mysla ze po 2 lekcjach beda bosami... chyba musza zaczać robić na drutach. Więc sztuka walki nie dla kazdego.
A tu ciekawy filmik: h t t p;//w w w youtube, c o m/watch?v=iRxOAbOQn0Y
Jak widzicie całkeim ciekawa sztuka ;)


PS. Trza byc zarejestrowanym i miec 18 lat aby go zobaczyć.
Profil
PW Email www Cytuj
mlody18 
Wysłany: Pon Lut 19, 2007 20:12     


Dołączył: 19 Lut 2007
Skąd: strzygi
cwicze to od 3 lat i moge powiedziec ze jest to dobra a moze wrecz idealna technika sztuki walki a raczej obrony wlasnej bralem udzial w wielu zawodach zdobylem mistrzostwo wojewodztwa i wicemistrzostwo polski w potyczkach na dyskotecha i w szkole nikt nie ma szans ale trzeba przykladac sie do treningow mam prywatnego nauczyciela place mu 350zl za miesiac chcial bym uzyskac kiedys jego poziom w krav madze nie liczy sie sila jaka dysponujesz liczy sie refleks i umiejestnosc wykorzystania nabytych zdolnosci musisz byc skacentrowany ale wyluzowany teraz dla mnie nabywanie nowych zdolnosci w krawmadze to chleb powszedni wszystko przyswajam z duza latwoscia a potyczki na ulicach w szkole czy na dyskotekach banalna sprawa moja pewnosc siebie jest duza no ale trzeba liczyc sie z tym ze mozna oberwa chociaz szczeze mowiac to od kiedy cwicze ani razu jeszcze nie dostalem wiec czuje sie swietnie polcam ten sysyem samoobrony :hyhy: :hyhy:
Profil
PW Email Cytuj
Major 
Wysłany: Pon Lut 19, 2007 22:03     



Zaproszone osoby: 2
Dołączył: 19 Wrz 2005
Skąd: Londyn
mlody18, jakaz duma z Twoich slow bije. Cos mi sie zdaje ze chyba trafiasz na mniejszych zawsze skoro nigdy nie oberwales, albo na dyskotekach lejesz w grupie kogos. Z tego co wiem to trenuje sie walke dla obrony i wlasnej samodyscypliny, a nie napinania sie na dyskotece jakim sie jest hojrakiem, ale zawsze ktos musi ten idealny obraz psuc, kazdy tez zyje po swojemu.
Profil
PW Email www Cytuj
Bot 
Wysłany: Sro Lut 21, 2007 13:07     



Imię: Mjeetek
Dołączył: 29 Paź 2005
Skąd: z Marsa
mlody18 napisał/a:
mam prywatnego nauczyciela place mu 350zl za miesiac chcial bym uzyskac kiedys jego poziom w krav madze


TO można prywatnie? ;) A jaki on ma stopień? Moze jakiś namiar?
Profil
PW Email Cytuj
Zafira 
Wysłany: Sro Lut 21, 2007 20:48     



Imię: piękne ;)
Dołączyła: 12 Lut 2007
Skąd: G-ce/Świętoszowice
mlody18 napisał/a:
mam prywatnego nauczyciela place mu 350zl za miesiac

to znaczy, ze bierzesz korepetycje bo nie nadążasz za kolegami na treningu? ;) faktycznie troche sie napinasz za bardzo.
Profil
PW Email www Cytuj
fekete 
Wysłany: Czw Lut 22, 2007 19:40     



Dołączył: 08 Lip 2006
Skąd: Gliwice
mlody18 napisał/a:
bralem udzial w wielu zawodach zdobylem mistrzostwo wojewodztwa i wicemistrzostwo polski w potyczkach na dyskotecha i w szkole nikt nie ma szans
mlody18 napisał/a:
dla mnie nabywanie nowych zdolnosci w krawmadze to chleb powszedni wszystko przyswajam z duza latwoscia a potyczki na ulicach w szkole czy na dyskotekach banalna sprawa moja pewnosc siebie jest duza

:przestraszony: Pierwszy jak na razie post na forum, ale jakże imponujacy, Chuck Norris może się schować :przestraszony: :przestraszony: :przestraszony: .
Profil
PW Email Cytuj
nemo1125 
Wysłany: Pią Lut 23, 2007 01:25     



Dołączył: 12 Paź 2006
Skąd: Zabrze
mlody18 napisał/a:
wicemistrzostwo polski w potyczkach na dyskotecha
Pamiętacie "Poranek Kojota"? Nie wiem dlaczego ale gość mi przypomina Brylanta i jego kocie ruchy :rotfl:
Profil
PW Email Cytuj
Xander_Cage 
Wysłany: Sro Wrz 05, 2007 18:35     


Imię: Adam
Dołączył: 01 Wrz 2007
Skąd: Knurów
Jeśli mogę nieco wtroącić...
Krav Maga to istotnie system na nie sztuka walki, choć w moim rozumieniu jeśli coś jest piękne jest sztuką a nawet w posunięciach zmierzających do unicestwienia przeciwnika jest trochę piękna. Idąc tym tropem można powiedzieć, że Krav Maga jest sztuką walki.
Heh zamieszałem nieco...

Odnośnie samego systemu...
Nie polecał bym Kravki osobom, które z walkami wschodu nie miały wcześniej styku, brak podstaw (pady, rozciągnięcie i pewnego rodzaju oklepanie) przyczyni się do szeregu kontuzji. Kolejna rzecz Krav Maga to system stworzony na potrzeby wojska i policji. cywilna wersja (nazwijmy to umownie) kravki to nic innego jak zbiór technik defensywnych z których wyprowadzany jest kontratak mało kto jest świadom, że większośc technik w kravce kończy się pozbawieniem życia lub spowodowaniem trwałego kalectwa (tzw wyłączeniem z walki). Uważam, że aby trenować kravkę trzeba być swiadomym nabywanych umiejętnoiści i potrafić kontrolować swoje zachowanie i emocje. Celowo nie wspominam o zasobności portfela (treningi Krav Magi nieco kosztują).
Jeśli chodzi o książki i multimedia, to jestem zdania, że warto zapoznać się z teorią danego stylu czy systemu aby wiedzieć czego można się spodziewać na treningach.

Pozdrawiam serdecznie
Xander Cage
Profil
PW Email www Cytuj
Tom@k 
Wysłany: Sro Wrz 05, 2007 21:31     



Dołączył: 18 Cze 2007
Skąd: z nieba^^
Xander_Cage napisał/a:
że Krav Maga jest sztuką walki.


nie wielka to sztuka. ja wolę 'sztuki walki', które mają też wpływ na wnętrze człowieka, na jego psychikę, nastawienie [pozytywne] do życia, uczą nas radości codziennego dnia, np. idziemy do szkoły rano czy do pracy i cieszymy się z tego, bo wiemy, że taka jest kolej rzeczy, to kolejny etap w życiu, który trzeba zamknąć, żeby otworzyć następny. jak powiedział sensei: 'chcecie tylko umieć się bić, łoić, żeby krew lała się strumieniami? to idźcie na Krav Mage :P do tego nie trzeba specjalnej szkoły, ani filozofii życia' ja się z tym zgadzam, oczywiście.
Profil
PW Email Cytuj
Lama71 
Wysłany: Czw Wrz 06, 2007 08:47     



Dołączył: 29 Sie 2006
Skąd: Gliwice
khaman napisał/a:
Oczywiście można na tyle wyrządzić przeciwnikowi krzywdy aby go obezwładnić a nie połamać, a własnie szolenia i żmudne ćwiczenia powinny pozwolić się na tyle opanowac, żeby wiedzieć kiedy jest ta 'granica'.

jasne... szczególnie kombat albo krav-ka są do tego, żeby obezwładniać... choć w sumie właściwie to są od tego, ale raczej nie w sensie, jak Ty to piszesz.
mlody18 napisał/a:
czy na dyskotekach banalna sprawa moja pewnosc siebie jest duza no ale trzeba liczyc sie z tym ze mozna oberwa chociaz szczeze mowiac to od kiedy cwicze ani razu jeszcze nie dostalem wiec czuje sie swietnie polcam ten sysyem samoobrony :hyhy: :hyhy:

i poradzisz, sobie nawet wówczas, jak Cię weźmie kilku w obroty? Nie wiem jak Gliwicekie dyskoteki, ale kiedyś zdarzyło mi się być na kilku wiejskich, na jednej nawet zaliczyłem black-out, prawdę mówiąc nawet nie widząc co mnie trafiło :(
Xander_age napisał/a:
Kolejna rzecz Krav Maga to system stworzony na potrzeby wojska i policji
tak? A myślałem że Izraelskich Sił Specjalnych. Ale ja jestem burakiem i się nie znam :(
Tom@k napisał/a:
nie wielka to sztuka. ja wolę 'sztuki walki', które mają też wpływ na wnętrze człowieka,

każda sztuka walki zmienia Cię wewnętrznie. W wielu sztukach walki jest ta filozofia o której mówisz, głównie pewnie chodzi Ci o Wschodnią. Główną zasadą jest poszanowanie życia, zdrowia, wyrobienie sobie kondycji przedw-wszystkim psychicznej, dpoiero potem fizycznej. Brzmi bezsensownie, ale naprawdę tak jest. Jak poznasz ból, jak wiesz co znaczy wybić nadgarstek, jak wiesz, jak się śpi ze złamanym nosem, jak taki nos boli po ciosie, jak wiesz jak sobie z bólem radzić, nabierasz czegoś, co bym nazwał dystansem. Nie wypisujesz dyrdymałów jak mlady18 ale stajesz się właśnie jakiś inny, nie umiem tego inaczej określić. Jak ktoś wie w czym rzecz, to rozumie co piszę.
Ja idziesz ćwiczyć tylko poto aby lać, to po pierwsze nigdy tak naprawdę się niczego nie nauczysz, chyba że zaczniesz boks ćwiczyć.
Bardzo to upraszczam, ale nie chce pisać postu jak książki :D
jeszcze jedno - z prywatnym trenerem się ćwiczy, jak już osiągnie się naprawdę wysoki poziom, gdy w grupie niczego się już nie da nauczyć. WTedy się ma również sparing-parnterów wyłącznie pod siebie, pod walkę. Ale cóż, nie wymagajmy aby mlady18 to wiedział. ma jeszcze czas :)
Ostatnio zmieniony przez Lama71 Czw Wrz 06, 2007 08:50, w całości zmieniany 1 raz  
Profil
PW Email Cytuj
Bot 
Wysłany: Pią Wrz 07, 2007 16:12     



Imię: Mjeetek
Dołączył: 29 Paź 2005
Skąd: z Marsa
Lama71 napisał/a:

jasne... szczególnie kombat albo krav-ka są do tego, żeby obezwładniać... choć w sumie właściwie to są od tego, ale raczej nie w sensie, jak Ty to piszesz.

Eeeee.... a mozesz bardziej jaśniej?
Profil
PW Email Cytuj
Xander_Cage 
Wysłany: Nie Wrz 09, 2007 00:01     


Imię: Adam
Dołączył: 01 Wrz 2007
Skąd: Knurów
@Lama71: Owszem masz rację, na początku w tym systemie były szkolone izraelskie siły specjalne, ale jakiś czas po rozpowszechnieniu się systemu zaczęto w nim szkolić również policję i "zwykłe" wojsko. Użyłem skrótu myślowego więc głupio wyszło.

Pozdrawiam
Xander Cage
Profil
PW Email www Cytuj
Lama71 
Wysłany: Pon Wrz 24, 2007 10:15     



Dołączył: 29 Sie 2006
Skąd: Gliwice
khaman napisał/a:
Eeeee.... a mozesz bardziej jaśniej?

no tak po prostu.. wszystko zależy od tego, co rozumiesz pod pojęciem obezwładnić. Dla jednego to będzie miły uśmiech, dla innego rzucenie na glebę i powyginanie stawów w jakichś dziwnych dźwigniach, a dla jeszcze innego... np. milusi cios w grdykę albo paluszki w gałki oczne.
Xander_Cage te skróty myślowe... hehehe,,,
Profil
PW Email Cytuj
luk91 
Wysłany: Nie Wrz 30, 2007 14:30   krav maga  


Dołączył: 30 Wrz 2007
Skąd: gliwic
Wie ktoś może gdzie odbywają się treningi krav magi w Gliwicach??
Profil
PW Email Cytuj
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Themes: junFresh & Silk icon

Akcje Charytatywne - Pomogliśmy

Zbiórka dla Domu Dziecka nr 3 w Gliwicach

Sprzęt dla Kliniki Patologii Noworodka w Zabrzu

Zbiórka dla Domu Samotnej Matki w Gliwicach

Zbiórka dla Hospicjum w Gliwicach






Ważne wydarzenia

I Urodziny Forum
II Urodziny Forum
III Urodziny Forum
IV Urodziny Forum
V Urodziny Forum


Jestem w Katalogu Ciekawych Stron - Zapraszamy!
Wyróżnienia
ForumGliwice.com - GWIAZDOR


Objeliśmy patronat Medialny nad:

- Adriatic Express 2006
- Gliwickie Spotkania Dobrych Dusz 2006
- II Gliwicki Piknik Lotniczy 2006
- Biotechnology - the next GENEration 2007
- WOŚP-Gliwice 2008