Poprzedni temat «» Następny temat
Krav Maga
Autor Wiadomość
Major 
Wysłany: Nie Sty 22, 2006 13:20     



Zaproszone osoby: 2
Dołączył: 19 Wrz 2005
Skąd: Londyn
To najczęściej jest tylko zarys tego co można się nauczyć. Popieram książki o historii, kulturze jakiejś sztuki, ale nie podręcznik jak nauczyć się samoobrony w dwa dni :P
Profil
PW Email www Cytuj
kobi 
Wysłany: Nie Sty 22, 2006 13:21     



Imię: Bożydar :]
Dołączył: 31 Lip 2005
Skąd: G-ce
Co do kwestii wyjaśnienia czy to jest sztuka walki... Major już to dokładnie wytłumaczył - to jest SYSTEM WALKI.
Podręcznik? Może być tylko UZUPE?NIENIEM, nie można się na nim opierać. Przeczyta taki jeden z drugim ksiażke i myśli, że już jest masterem :kwasny:
Profil
PW Email Cytuj
Dorothea 
Wysłany: Nie Sty 22, 2006 13:25     



Dołączyła: 25 Wrz 2005
Skąd: Sośnica
kobi, zgadzam sie,ze podrecznik jest uzupełnieniem, wcale nie twierdziłam,ze w dwa dni mozna sie nauczyc walczyc, to nierealne zupełnie.....
Profil
PW Email Cytuj
kobi 
Wysłany: Nie Sty 22, 2006 13:29     



Imię: Bożydar :]
Dołączył: 31 Lip 2005
Skąd: G-ce
Dorothea, a nawet w miesiąc czy dłużej. Sama teoria nic nie da. To tak jakby przeczytać kodeks drogowy i stwierdzić, że umie się już jeździć :kwasny:
Profil
PW Email Cytuj
Major 
Wysłany: Nie Sty 22, 2006 13:30     



Zaproszone osoby: 2
Dołączył: 19 Wrz 2005
Skąd: Londyn
Dlatego śmieszą mnie kursy samoobrony w dwa tygodnie czy nawet miesiąc. W tym czasie człowiek nie jest w stanie nabrać, żadnych odruchów, a co dopiero skutecznie się po nim bronić. Minimum to tak 6 miesięcy ćwiczenia co i tak niczego nie gwarantuje.
Profil
PW Email www Cytuj
Dorothea 
Wysłany: Nie Sty 22, 2006 13:34     



Dołączyła: 25 Wrz 2005
Skąd: Sośnica
kobi, wiem ,wiem......, to tak jak nic nie robic tylko sie owinąc pasem i chudnąc w czasie snu hihihihihih
Profil
PW Email Cytuj
Bot 
Wysłany: Nie Sty 22, 2006 17:48     



Imię: Mjeetek
Dołączył: 29 Paź 2005
Skąd: z Marsa
Major napisał/a:
Dobre to do tzw. napie******ki.


A może lepiej do obrony? Podobno da się wyćwiczyć obrone przeciw nawet kilku przeciwnikom.


De_Luca napisał/a:
kręciłam na balandze z jednym kolesiem co trenuje krav mage.. następnego dnia sie dowiedziałam, że jest ponad 2 lata młodszy ode mnie- nigdy nie zapomne tego strachu przez prokuratorem =P


od 15 lat mozna "kręcić" ;)


p4cz3k napisał/a:
Appo okej krav maga to sztuka - ale zabijania a nie ukladania kwiatow
.
Może w Izraelu chodziło o zabijanie - ale Krav Maga to przede wszystkim obrona cywilna i ochrona VIpów. Nie uczą jak bić, żeby zabić a raczej celem jest nauczenie nawyków obrony i skutecznego "ataku" mającego, jak to już ktoś wczesniej wspomniał zniechęcenia napastnika przed dalszymi "zalotami" :D


Major napisał/a:
Systemy walk są tworzone najczęściej na potrzeby wojska/policji czy też innych organizacji które potrzebują czegoś skutecznego do obrony. Ze sztukami walk związana jest tradycja, kultura regionu z którego się wywodzi


Tu się zgadzam, np karate, aikido itp... to nie tylko walka jak bywa często postrzegane, ale też zbiór wartości, sposób życia i panowania nad umysłem.
Profil
PW Email Cytuj
Major 
Wysłany: Nie Sty 22, 2006 20:27     



Zaproszone osoby: 2
Dołączył: 19 Wrz 2005
Skąd: Londyn
khaman napisał/a:
Major napisał/a:
Dobre to do tzw. napie******ki.


A może lepiej do obrony? Podobno da się wyćwiczyć obrone przeciw nawet kilku przeciwnikom.


Napisałem to w sensie braku potrzeby myślenia. Tutaj wszystko jest tak wyćwiczone, aby działały odruchy i insynkty. To prawda, treningi są też kierowane na obrone przeciw kilku osobą. Jest to napewno dobry argument, żeby zacząć ćwiczyć. Niestety bardzo kontuzjogenne są treningi.
Profil
PW Email www Cytuj
Bot 
Wysłany: Nie Sty 22, 2006 20:30     



Imię: Mjeetek
Dołączył: 29 Paź 2005
Skąd: z Marsa
Major napisał/a:
Niestety bardzo kontuzjogenne są treningi.

No niestety z tym się trzeba liczyć przy kazdym sporcie kontaktowym. Wtedy chyba dośc istotna jest dobra kondycja i wczesniejsza rozgrzewka.
Profil
PW Email Cytuj
Major 
Wysłany: Nie Sty 22, 2006 20:34     



Zaproszone osoby: 2
Dołączył: 19 Wrz 2005
Skąd: Londyn
Nie w taki sposób. Zdarza się upaść twarzą na ziemie lub dostać w oko z pięści. Już pare razy widziałem kumpla z podbitym okiem, a ostatnio prawie sobie szczęke złamał i chyba dostał lekkiego wstrząsu mózgu.
U mnie na treningach to jedynie zdarzało mi się mieć obite piszczele i zakwasy mimo, że były też pełno kontaktowe.
Profil
PW Email www Cytuj
Bot 
Wysłany: Nie Sty 22, 2006 20:38     



Imię: Mjeetek
Dołączył: 29 Paź 2005
Skąd: z Marsa
Major, no cóż w oko z pięści można dostać i pod sklepem ;). Musiałbym się wybrać i zobaczyć jak wygladają w realu te treningi.
Profil
PW Email Cytuj
Major 
Wysłany: Nie Sty 22, 2006 20:39     



Zaproszone osoby: 2
Dołączył: 19 Wrz 2005
Skąd: Londyn
Na warszawskiej są i chyba na konarskiego, ale co do drugiej nie jestem pewny. Dokładnie tak najlepiej zrobić, przejść się spróbować na własnej skórze. Prawdopodobnie pierwszy trening można poćwiczyć za darmo.
Profil
PW Email www Cytuj
Bot 
Wysłany: Nie Sty 22, 2006 20:49     



Imię: Mjeetek
Dołączył: 29 Paź 2005
Skąd: z Marsa
Major, hmm za darmo... no przedzwonie sobie i się wybiorę :)
Profil
PW Email Cytuj
Appo 
Wysłany: Nie Sty 22, 2006 21:48     



Imię: Marek
Dołączył: 20 Maj 2005
Skąd: Gliwice
khaman, ja może też więc daj znać jak coś ;)
Profil
PW Email Cytuj
manexxl 
Wysłany: Nie Sty 22, 2006 22:11   Czy krav maga czy inna sztuka walki........  



Dołączył: 21 Sty 2006
Skąd: Dawniej Trynek
Jak jesteś dobry to nie ma bata. Krav Maga jest systemem walki stworzonym przez izraelskie służby specjalne do walki z terroryzmem. Jest to system który wpajany jest żołnierzom i agentom aż wszystkie techniki stają się ich odruchami. Ludzie ci często znajdują się w skrajnych sytuacjach gdzie ich życie wisi na włosku. Nie ma czasu do namysłu. Muszą działać. Szybko i skutecznie. Nieuważam żeby uczenie krawmagi przeciętnych zjadaczy chleba było dobre. Na co to komu. Jak ktoś chce poćwiczyć niech się zapisze na karate kyokushinkai. też ciekawy styl i dosyć twardy.
Profil
PW Email Cytuj
Appo 
Wysłany: Nie Sty 22, 2006 22:17     



Imię: Marek
Dołączył: 20 Maj 2005
Skąd: Gliwice
ale jak komuś zależy właśnie na kombacie bez żadnych ambitnych podstaw no to może być :P ... a wiecie czy gdzieś w polsce ( :P ) da się pouczyć sistemy ? :D
Profil
PW Email Cytuj
p4cz3k 
Wysłany: Nie Sty 22, 2006 22:31     



Imię: Marcin
Dołączył: 08 Lip 2005
Skąd: Gliwice - Asnyka
Cytat:
ale jak komuś zależy właśnie na kombacie bez żadnych ambitnych podstaw no to może być Jezyk



chyba zeby sie np pochwalic przed laska "wiesz ja cwicze krav mage"
Profil
PW Email Cytuj
manexxl 
Wysłany: Nie Sty 22, 2006 23:24     



Dołączył: 21 Sty 2006
Skąd: Dawniej Trynek
Wiesz, kilka lat poświęciłem właśnie na trenowanie sztuk walki. Ale nie robiłem tego nigdy żeby się przed kimś chwalić. I faktycznie o tym że trenuję wiedziało bardzo wąskie grono osób. Wiele ludzi chce ćwiczyć kombat czy ostatnio modne "street fight" tylko po to żeby iść właśnie z laską na dyskotekę i dać komuś w dziąsło. A w sztukach walki nie o to chodzi. Kiedy ja się zapisałem do sekcji było nas z 70 osób na 1 treningu. Po miesiącu została połowa. Po pół roku może z 10 osób. ten kto chce się nauczyć szybko bić żeby popisywać się na ulicy ten nie wytrwa. Odpadnie. W każdej sztuce walk najważniejsze są podstawy. Nawet w krav maga. Setki powtórzeń technik na treningach itd...
Profil
PW Email Cytuj
Major 
Wysłany: Nie Sty 22, 2006 23:30     



Zaproszone osoby: 2
Dołączył: 19 Wrz 2005
Skąd: Londyn
manexxl napisał/a:
Po pół roku może z 10 osób. ten kto chce się nauczyć szybko bić żeby popisywać się na ulicy ten nie wytrwa. Odpadnie.


U nas było to samo. Pełno ludu na pierwszych w sezonie treningach i stopniowo do stycznia wykruszało się ich coraz więcej. Często było tak, że w maj, czerwiec ćwiczyliśmy w około 10 osób.
To sa takie sezonowe zajawki, tak jak obecnie jest na muay thai. O tyle dobre jest to, że z tej fali zawsze wyłoni się jakieś jedna czy dwie osoby, które ćwiczą wytrwale i zasila szeregi grupy.
Profil
PW Email www Cytuj
manexxl 
Wysłany: Nie Sty 22, 2006 23:33     



Dołączył: 21 Sty 2006
Skąd: Dawniej Trynek
A co trenowałeś? Jeśli nie jest to tajemnicą?
Profil
PW Email Cytuj
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Themes: junFresh & Silk icon

Akcje Charytatywne - Pomogliśmy

Zbiórka dla Domu Dziecka nr 3 w Gliwicach

Sprzęt dla Kliniki Patologii Noworodka w Zabrzu

Zbiórka dla Domu Samotnej Matki w Gliwicach

Zbiórka dla Hospicjum w Gliwicach






Ważne wydarzenia

I Urodziny Forum
II Urodziny Forum
III Urodziny Forum
IV Urodziny Forum
V Urodziny Forum


Jestem w Katalogu Ciekawych Stron - Zapraszamy!
Wyróżnienia
ForumGliwice.com - GWIAZDOR


Objeliśmy patronat Medialny nad:

- Adriatic Express 2006
- Gliwickie Spotkania Dobrych Dusz 2006
- II Gliwicki Piknik Lotniczy 2006
- Biotechnology - the next GENEration 2007
- WOŚP-Gliwice 2008