Poprzedni temat «» Następny temat
ms win, ms office
Autor Wiadomość
p4cz3k 
Wysłany: Wto Sty 10, 2006 23:34   ms win, ms office  



Imię: Marcin
Dołączył: 08 Lip 2005
Skąd: Gliwice - Asnyka
czy ktos sie orientuje jak najlepiej zakupic orginalny pakiet office (2003 lub tez XP) oraz win xp, chodzi mi o rdz licencji, obecnie kozystam z 1 komputera, ale co bedzie kiedy te programy bede musial zainstalowac na kilku? czy czeka mnie znowu wydatek okolo 2 tys zl na kolejne licencje ? czy mozna wykupic licencje na kilka stanowisk, dzis troszke chodzilem po sklepach ale w roznych sklepach dawano mi rozne odpowiedzi, oczywiscie chodzi mi o dzialalnosc a nie o uzytkowanie domowe;=]
Profil
PW Email Cytuj
Major 
Wysłany: Wto Sty 10, 2006 23:36     



Zaproszone osoby: 2
Dołączył: 19 Wrz 2005
Skąd: Londyn
Jeśli chodzi o działalność biznesową obowiązkowe jest wykupienie licencji na każde stanowisko. Można takie zakupić. Coś konkretniej musze się zapytać ojca, ale na 100% jestem pewny, że jest to wymagane. Wiem też, że jest możliwość zakupu windowsa na kilka stanowisk.
Profil
PW Email www Cytuj
p4cz3k 
Wysłany: Wto Sty 10, 2006 23:42     



Imię: Marcin
Dołączył: 08 Lip 2005
Skąd: Gliwice - Asnyka
a jak np ma sie zrobienie czegos takiego, jest kilkanascie komputerow...ale wszystkie pobieraja win z serwera (na ktorym jest licencja) tzn wszystkie stanowiska maja uzytkownika na serwerze z ktorego czerpia tak jakby system i oprogramowanie :=]
Profil
PW Email Cytuj
Major 
Wysłany: Wto Sty 10, 2006 23:49     



Zaproszone osoby: 2
Dołączył: 19 Wrz 2005
Skąd: Londyn
Tutaj musisz posiadać licencje systemu server (niestety nie wiem dokładnie jak on jest nazwany) i ten udostępnia połączenia dla reszty. Ale to też działa na zasadzie stanowisk. Zagadaj jutro wieczorem do mnie to bede wiedzial duzo wiecej na ten temat. Ewentualnie moge przedzwonic w godzinach popoludniowych, bo raczej bede poza domem.
Profil
PW Email www Cytuj
p4cz3k 
Wysłany: Wto Sty 10, 2006 23:50     



Imię: Marcin
Dołączył: 08 Lip 2005
Skąd: Gliwice - Asnyka
oko odezwe sie jutro wieczorem:=]
Profil
PW Email Cytuj
SVPAM 
Wysłany: Pon Mar 20, 2006 22:57   Re: ms win, ms office  



Dołączył: 14 Mar 2006
Skąd: Na Atlantyku GPRS
p4cz3k napisał/a:
czy ktos sie orientuje jak najlepiej zakupic orginalny pakiet office (2003 lub tez XP) oraz win xp, chodzi mi o rdz licencji, obecnie kozystam z 1 komputera, ale co bedzie kiedy te programy bede musial zainstalowac na kilku? czy czeka mnie znowu wydatek okolo 2 tys zl na kolejne licencje ? czy mozna wykupic licencje na kilka stanowisk, dzis troszke chodzilem po sklepach ale w roznych sklepach dawano mi rozne odpowiedzi, oczywiscie chodzi mi o dzialalnosc a nie o uzytkowanie domowe;=]



Pączusiu :]
Licencja OEM na jakiej zapewne kupisz windowsa czy to professional czy home opiewa zawsze i jednynie na jeden komputer. Oznacza to że 1 komp = 1 windows.
Podobnie ma się sytuacja z Offisem z tą różnicą że niemożesz kupić offisa dla uczniów i nauczycieli u uzywać go w biznesie bo ci się BSA może przywalić i zabulisz ładną kare.
W przypadku off-y i windy zawsze powtarzam ZAWSZE 1 komp = 1 windows = 1 offis
Chyba że wykupujesz odpowiednio drozszą licencje korporacyjną. Wtedy tak jak systemami novela kupujesz licencje na 5 albo na 10 albo na ile tam chcesz piecyków.
No to chyba jasno wytłumaczyłem.

Niepytaj skąd wiem.Ale tak jest.
Profil
PW Email Cytuj
kobi 
Wysłany: Pon Mar 20, 2006 23:06     



Imię: Bożydar :]
Dołączył: 31 Lip 2005
Skąd: G-ce
SVPAM napisał/a:
1 komp = 1 windows

Zapomniałeś dodać, że wymiana kompa na nowy = kupno nowej licencji ;)
Profil
PW Email Cytuj
Major 
Wysłany: Pon Mar 20, 2006 23:15     



Zaproszone osoby: 2
Dołączył: 19 Wrz 2005
Skąd: Londyn
Nie do końca kobi. Licencja na jeden CD podlega niejako pod płyte główną, najczęściej jest tak, że przy zmianie płyty głównej wymagane jest nabycie nowej licencji lub otrzymanie warunkowo przedłużenia starej. Przedłużenie następuje w przypadku kiedy np. spaliła się poprzednia płyta główna, a koszt jej naprawy jest zbyt drogi w porównaniu do ceny nowej. Wymiana podzespołów tj. dysk twardy, napędy czy pamięci nie likwdują ważności licencji.
Profil
PW Email www Cytuj
Fenix 
Wysłany: Pon Mar 20, 2006 23:23     



Imię: Krzysztof
Dołączył: 23 Cze 2004
Skąd: Gliwice - Targowa
kobi napisał/a:
SVPAM napisał/a:
1 komp = 1 windows

Zapomniałeś dodać, że wymiana kompa na nowy = kupno nowej licencji


Major napisał/a:
Nie do końca kobi. Licencja na jeden CD podlega niejako pod płyte główną, najczęściej jest tak, że przy zmianie płyty głównej wymagane jest nabycie nowej licencji lub otrzymanie warunkowo przedłużenia starej. Przedłużenie następuje w przypadku kiedy np. spaliła się poprzednia płyta główna, a koszt jej naprawy jest zbyt drogi w porównaniu do ceny nowej. Wymiana podzespołów tj. dysk twardy, napędy czy pamięci nie likwdują ważności licencji.


OEM widows sa 2 wersjach do zakupu z calym zestawem stara licencja lub nowa w box oem nowa naklejka i mozemy ja kupic sama

a oem mozna kupic ze wszystkim co jest niezbedne do zainstalowania systemu oprócz myszy

poprawcie mnie jak sie myle
Profil
PW Email www Cytuj
Major 
Wysłany: Pon Mar 20, 2006 23:39     



Zaproszone osoby: 2
Dołączył: 19 Wrz 2005
Skąd: Londyn
Mylisz się :D

Nowe rozporządzenie Microsoftu zezwala na kupno wersji OEM bez czegokolwiek. Płacisz za sam pakiet nic więcej. MS Windos XP Home Oem kosztuje około 350zł wersja PRO około 550zł. Za nic więcej nie musimy dodatkowo płacić.
Profil
PW Email www Cytuj
SVPAM 
Wysłany: Wto Mar 21, 2006 00:21     



Dołączył: 14 Mar 2006
Skąd: Na Atlantyku GPRS
kobi napisał/a:
SVPAM napisał/a:
1 komp = 1 windows

Zapomniałeś dodać, że wymiana kompa na nowy = kupno nowej licencji ;)



Tu się niezgodzę z prostego powodu. Ostatnio zmieniałem w firmie gdzie pracuję sprzęt na nowszy i jedynie podczas aktywacji telefonicznej obsługa techniczna małomiękkiego ;] pytała czy ten windows jest instalowany na nowym czy na innym komputerku.
Zgodnie z prawdą odpowiedziałem ze była wymiana bebechów kompa co pan po drugiej stronie przyjął bez klocków.
Ważne i tego jestem pewien że windows może być instalowany na jednym PC(co wcale nie oznacza że na tym samym z którym go kupiłes). Ponieważ przy każdej reinstalce jest generowany nowy klucz którym dokonujemy aktywacji.
I teraz Aktywacja jest tylko wtedy możliwa gdy suma kontrolna z pierwszej instalki równ się sumie kontrolnej kolejnej n-tej instalce. Jesli natomiast zmieniasz jaki kolwiek elemęt to podczas aktywacji suma kontrolna generowana jest na nowo i do tego inna niz poprzednia.
I w sumie kontrolnej zaszyte są dane na temat Twojego pieca czyli jaką grafe muze etc.
Lecz będac sprytnym i znając odrobine chociaż rejestr i strukturę plików i ich umiejscowienie mozna ten elemęt pominac ale to jest już podciągane pod niedozwoloną modyfikację czyli na polskie piractwo

To co opisujesz ma miejsce jedynie w systemach NOVELL-a. I prawdopodobnie Unixach

Mówię Ci to jako MCA.
Profil
PW Email Cytuj
kobi 
Wysłany: Wto Mar 21, 2006 08:30     



Imię: Bożydar :]
Dołączył: 31 Lip 2005
Skąd: G-ce
SVPAM, wymieniałeś w firmie, ale nie napisałeś jaką licencję macie :P U mnie w pracy też możemy powymieniać kompy na nowe a windy zostaną :P Inna sytuacja jest w domowym sprzęcie bo szczerze w to wątpię by ktoś kupował licencję, która przechodzi :P
Profil
PW Email Cytuj
SVPAM 
Wysłany: Wto Mar 21, 2006 16:40     



Dołączył: 14 Mar 2006
Skąd: Na Atlantyku GPRS
kobi napisał/a:
SVPAM, wymieniałeś w firmie, ale nie napisałeś jaką licencję macie :P U mnie w pracy też możemy powymieniać kompy na nowe a windy zostaną :P Inna sytuacja jest w domowym sprzęcie bo szczerze w to wątpię by ktoś kupował licencję, która przechodzi :P


Karzdy piecuch ma swojego windowsa. Szefowa tak zaządziła i ja jako obsługa techniczna sie podporządkowałem.

Najwazniejsze jest tylko to że podczas rejestracji jest generowana nowa suma kontrolana i to na jej podstawie a w drugim rzedzie serial jest windows rejestrowany u małomiekkiego.
Osobiście jestem posiadaczem xp od pierwszej edycji i nigdy mi się niezdazyło abym windy niemógł postawić na nowej płycie.

Wcześniej nim ja tam zaczołem pracowac była jakaś dziwna wersja novell-a z licencją na (zabijanie :) 10 stanowisk mimo że było tylko 7-em piecyków
I w sumie dopiero po awarii spowodowanej głupotą sekretarki przeszliśmy na windowsy.
Od tego czasu w każdym kompie zmieniono chyba wszystkie bebechy prócz FDD i DVD.
A licencje zawsze były te same. Mielismy kontrole i jakoś nic niemieli do tej praktyki.
Wszystko było czyste i legalne.

A co do domowego to pierwszy raz słyszę by licencja była związana na stałe z płytą......
Przecież to by się mijało z celem. kupno płyty=kupno windy (głupota).
Jedynie przy zmianie płyty zawsze aktywacji dokonasz tylko telefonicznie.
Taki tego urok.
Profil
PW Email Cytuj
Major 
Wysłany: Wto Mar 21, 2006 19:04     



Zaproszone osoby: 2
Dołączył: 19 Wrz 2005
Skąd: Londyn
To nie ja wymyśliłem tylko MS. Związanie licencji z płytą nie jest całkowite, bo tak jak sam napisałeś dokonuje się aktywacji telefonicznie, ale gdybyś tego nie zrobił mogłbyś licencje na tą bude stracić przy jakiejś kontroli. Poza tym jedna kontrola się do czegoś przyczepi inna nie.
Profil
PW Email www Cytuj
kobi 
Wysłany: Wto Mar 21, 2006 20:11     



Imię: Bożydar :]
Dołączył: 31 Lip 2005
Skąd: G-ce
SVPAM napisał/a:
Karzdy piecuch ma swojego windowsa. Szefowa tak zaządziła i ja jako obsługa techniczna sie podporządkowałem.

To w dalszym ciągu nie wyjaśnia rodzaju licencji :P Lepiej sprawdź w papierach i napisz ;)
Profil
PW Email Cytuj
SVPAM 
Wysłany: Sro Mar 22, 2006 22:39     



Dołączył: 14 Mar 2006
Skąd: Na Atlantyku GPRS
kobi napisał/a:
SVPAM napisał/a:
Karzdy piecuch ma swojego windowsa. Szefowa tak zaządziła i ja jako obsługa techniczna sie podporządkowałem.

To w dalszym ciągu nie wyjaśnia rodzaju licencji :P Lepiej sprawdź w papierach i napisz ;)


No więc sprawdziłem :) Karzda piecynka ma Windowsa Oem-owego.
A co do przywiązania windy do płyty to ma to być zastosowane w Windows Vista :kwasny: .
Przynajmniej tak wynika z biuletynu nadesłanego od Billa.
Niezaciekawie przyznam. Wrecz nieciekawie. Blachhhhh :/
Profil
PW Email Cytuj
p4cz3k 
Wysłany: Sro Mar 22, 2006 23:26     



Imię: Marcin
Dołączył: 08 Lip 2005
Skąd: Gliwice - Asnyka
btw dziekuje za wyjasnienie calej sprawy :=] teraz juz wiem na czym stoje...a w szczegolnosci Tobie Macku ;=] bo chyba najwiecej informacji ktore mi sa potrzebne udzieliles
Profil
PW Email Cytuj
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Themes: junFresh & Silk icon

Akcje Charytatywne - Pomogliśmy

Zbiórka dla Domu Dziecka nr 3 w Gliwicach

Sprzęt dla Kliniki Patologii Noworodka w Zabrzu

Zbiórka dla Domu Samotnej Matki w Gliwicach

Zbiórka dla Hospicjum w Gliwicach






Ważne wydarzenia

I Urodziny Forum
II Urodziny Forum
III Urodziny Forum
IV Urodziny Forum
V Urodziny Forum


Jestem w Katalogu Ciekawych Stron - Zapraszamy!
Wyróżnienia
ForumGliwice.com - GWIAZDOR


Objeliśmy patronat Medialny nad:

- Adriatic Express 2006
- Gliwickie Spotkania Dobrych Dusz 2006
- II Gliwicki Piknik Lotniczy 2006
- Biotechnology - the next GENEration 2007
- WOŚP-Gliwice 2008