Poprzedni temat «» Następny temat
WYMIANA DOWODÓW OSOBISTYCH!!!
Autor Wiadomość
frohike 
Wysłany: Pią Lip 07, 2006 14:36     



Dołączył: 21 Lis 2004
Skąd: Gliwice
Yeti napisał/a:
Ja mój dowód osobisty powinienem wymienić już w ubiegłym roku, ale mi jakoś nie po drodze było... a może sentyment jakiś mi nie pozwalał pożegnać się z ostatnim dokumentem, gdzie widnieję jako "kawaler"

W tym roku jednak zamierzam to zrobić, bo ja jestem grzeczny chłopczyk

... tyle, że ciągle mi nie po drodze!...


kiedys bylo tak ze dziurkowali stary dowod i mogles go sobie wziasc na pamietke. Po przediurkowaniu pewnie nadal bedzie widoczny napis kawaler :P
Profil
PW Email Cytuj
kisia 
Wysłany: Pią Lip 07, 2006 15:13     



Imię: 2x5,3x7,3x9,4x7,3x4,1x2 :P
Dołączyła: 01 Lip 2004
Skąd: Gliwice
Cytat:
kiedys bylo tak ze dziurkowali stary dowod i mogles go sobie wziasc na pamietke

a teraz ucinaja róg dowodu i też daja na pamiątke ( chyba), poza tym zawsze można powiedziec że sie stary dowód zgubiło ;)
Cytat:
może sentyment jakiś mi nie pozwalał pożegnać się z ostatnim dokumentem, gdzie widnieję jako "kawaler

w nowych dowodach w ogóle nie wpisuja stanu cywilnego, wiec w przypadku mężczyzn nie wiaomo czy kawaler czy nie :)
Profil
PW Email Cytuj
Bot 
Wysłany: Pią Lip 07, 2006 21:49     



Imię: Mjeetek
Dołączył: 29 Paź 2005
Skąd: z Marsa
kisia napisał/a:
mężczyzn nie wiaomo czy kawaler czy nie

No a kto komu w dowód zaglada :P A poza tym można po obrączce rozpoznać :]
Ja juz dawno mam nowy bo stary nie wytrzymał próby czasu i się rozleciał (albo ja taki stary jestem albo mi się tak po kieszeniach wymiętolił). Ale i tam czeka mnie wymiana wkrótce :suchy:
Profil
PW Email Cytuj
Major 
Wysłany: Pią Lip 07, 2006 22:30     



Zaproszone osoby: 2
Dołączył: 19 Wrz 2005
Skąd: Londyn
a kto nosi obrączki ? Chyba nie każdy, więc to słaby wyznacznik.
Profil
PW Email www Cytuj
Piotrulek
[Usunięty]
Wysłany: Sob Lip 08, 2006 15:22     

Major napisał/a:
a kto nosi obrączki


ja nosilem caly miesiąc po śłubie czyli 19 lat temu,o Boże ile to czasu juz marnuję życie :dobani: :dobani: :dobani: ;) ;) ;) :rozpacz: :rozpacz: :rozpacz:
Cytuj
Jacek13
[Usunięty]
Wysłany: Sob Lip 08, 2006 18:14     

Piotrulek napisał/a:
bez przesady, 30 zl to nie majatek
Do tego 70 prawo jazdy + zdjęcia i 150 zł nie twoje.Jak byś miał 596 zł.renty to byś wiedział co to znaczy.To tylko w tak powalonym kraju wymienia się ważne dokumenty.Oczywiście na koszt podatnika :rozpacz: :rozpacz: :rozpacz: :rozpacz: :rozpacz: :rozpacz: :rozpacz: :rozpacz: :rozpacz: :rozpacz: :help: :help: :help: :help: :help: :help: :help: :help: :help: :help: :help: :help: :help: :klutnia: :klutnia: :klutnia: :klutnia: :klutnia: :klutnia: :wsciekly: :wsciekly: :wsciekly: :wsciekly: :wsciekly: :wsciekly: :wsciekly: :wsciekly: :wsciekly: :wsciekly: :wsciekly: :wsciekly: :wsciekly: :wsciekly: :wsciekly:
Cytuj
Yeti 
Wysłany: Pon Lip 10, 2006 10:23     



Dołączył: 17 Sie 2005
Skąd: Gliwice
Yeti napisał/a:
a może sentyment jakiś mi nie pozwalał pożegnać się z ostatnim dokumentem, gdzie widnieję jako "kawaler".
kisia napisał/a:
w nowych dowodach w ogóle nie wpisuja stanu cywilnego, wiec w przypadku mężczyzn nie wiadomo czy kawaler czy nie.
khaman napisał/a:
No a kto komu w dowód zaglada? A poza tym można po obrączce rozpoznać!

Ach!... :zakrecony: ... Ale to nie chodziło o to, żeby przed kimś kawalera udawać, tylko żeby samemu sobie czasem westchnąć rzewnie, czytając to słowo w dowodzie! :rotfl:
Zostawię sobie ten z obcietym rogiem, więc problemu już nie mam! ;)

Jacek13 napisał/a:
To tylko w tak powalonym kraju wymienia się ważne dokumenty. Oczywiście na koszt podatnika.

Chyba jednak nie tylko w tym kraju i nie tylko przy tej okazji takie rzeczy się dzieją!...
A swoją drogą, to jak by na to nie patrzeć, w każdym kraju, wszelkie działania rządowe odbywają się na koszt podatników... Nie znam też takiego kraju (a zwłaszcza wśród tych bogatszych), gdzie nikt by na podatki nie narzekał :)

ps.: formularz już mam w szufladzie, zdjęcia też (zostały z tych, co do prawa jazdy robiłem) ale jak na złość, potrzebny też jest odpis aktu małżeństwa (gdy z innego miasta), a tego nie przewidziałem :]
Profil
PW Email Cytuj
Alinka 
Wysłany: Pon Lip 10, 2006 10:40     


Imię: Ala
Dołączyła: 01 Mar 2006
Skąd: TG->NYSA
i w nowych dowodach nie ma wpisanych dzieci .. szkoda bo zawsze tate o to szantazowalam :rotfl: , a co teraz wpisują zamiast kawaler,mąż??, żona??
Ja mój dowod mam wazny do 2016 roku i w sumie do niczego go nie uzywam, bo nikt go nie chce odemnie hih, nawet jak kupuje alkohol .. pewnie do teraz bym go nie wyrobila gdyby nie plotka ze na mature potrzebny jest dowod.. od roku wniosek lezal w domu a ja nie mialam okazji ani czasu isc go oddac do urzedu :) no ale z drugiej strony przepadlo mi kilka okazji, gdzie byl mi potrzebny dowod :oczami:
Profil
PW Email Cytuj
Jacek13
[Usunięty]
Wysłany: Pon Lip 10, 2006 11:58     

Yeti napisał/a:
Chyba jednak nie tylko w tym kraju i nie tylko przy tej okazji takie rzeczy się dzieją!
Podaj jakieś przykłady :klutnia: :klutnia: :klutnia: :klutnia: :klutnia: :klutnia:
Cytuj
Yeti 
Wysłany: Pon Lip 10, 2006 16:57     



Dołączył: 17 Sie 2005
Skąd: Gliwice
Jacek13, no nie krzycz tak na mnie!... :rozpacz:

Na szczęście dla mnie, zacząłem to zdanie od słowa "chyba" :) bo nie mam dowodów na to, ale wierzyć mi się nie chce, żeby np. żaden inny kraj, przyłączając się do Unii Europejskiej nie musiał dostosowywać swoich dokumentów do jej standardów. :) ... i podejrzewam, że Ty też nie masz dowodów na to, że jest tak, jak napisałeś ;)
Mogę nawet nie być tzw. euroentuzjastą, żeby zdawać sobie sprawę z tego, jak poważną rzeczą jest nasz udział w tej wspólnocie... (napisałem "poważną", a nie "cudowną" ;) )

Co najmniej niektóre z przemian na mapie politycznej Europy, jakie w ostatnich latach następowały (rozpad ZSRR, Jugosławii, Czechosłowacji, zjednoczenie Niemiec itp.) zapewne również wiązały się dla obywateli tych państw z tego typu niedogodnościami...

O ile się nie mylę, to kiedyś (nie wyłączając czasów PRL-u), jeśli nie wymagane i egzekwowane, to z pewnością zalecane było wymieniać dowody osobiste raz na 10 lat, choćby z uwagi na aktualizację zdjęcia... (sam mam dokument dwudziestopięcioletni i aż się dziwię, że nie miałem z tego powodu nieprzyjemności żadnych, poza czepianiem się żony o to słowo "kawaler" ;) ).

Teoretycznie mógłbym zacząć szukać, ale... czy warto?... Przecież się kłócić nie będziemy, prawda? :kibol: ... ;)

Liczę, że ktoś coś jeszcze dopowie, co rzuci nowe światło, w razie czego! :D
Profil
PW Email Cytuj
Jacek13
[Usunięty]
Wysłany: Pon Lip 10, 2006 22:05     

Yeti napisał/a:
Przecież się kłócić nie będziemy, prawda? :kibol:
To było tylko tak dla podtrzymania tematu.Wcale mnie to ażtak nie interesuje.A szukać nie warto. :hurra: :hurra: :hurra: :hurra: :hurra: :hurra: :hurra:
Cytuj
Yeti 
Wysłany: Pon Lip 10, 2006 23:44     



Dołączył: 17 Sie 2005
Skąd: Gliwice
Jacek13 napisał/a:
Wcale mnie to aż tak nie interesuje. A szukać nie warto.

No to się cieszę!... Ja też tak uważam!... A zaoszczędzony w ten sposób czas poświęcę na wypełnianie własnego formularza :bal:
Profil
PW Email Cytuj
kisia 
Wysłany: Wto Lip 11, 2006 00:40     



Imię: 2x5,3x7,3x9,4x7,3x4,1x2 :P
Dołączyła: 01 Lip 2004
Skąd: Gliwice
Alinka napisał/a:
a co teraz wpisują zamiast kawaler,mąż??, żona??

w ogole nie wpisuje stanu cywilnego
Alinka napisał/a:
w nowych dowodach nie ma wpisanych dzieci

też uważam, że szkoda, ale z innego powodu.
W większych centrach handlowych jak M1,Plejada itp sa miejsca gdzie można zostawić maluch na czas zakupów i tam sprawdzali dowody, a dokładniej czy dziecko jest wpisane do dowodu. Ciekawa jestem jak to teraz jest rozwiązane :looka:
Profil
PW Email Cytuj
Krzysio
[Usunięty]
Wysłany: Czw Lip 13, 2006 01:48     

kisia napisał/a:
Ciekawa jestem jak to teraz jest rozwiązane :looka:
pieczatka i wlasnoreczny podpis na czole dziecka :]
Cytuj
Yeti 
Wysłany: Sro Lip 19, 2006 14:44     



Dołączył: 17 Sie 2005
Skąd: Gliwice
Po wczorajszym dniu postanowiłem, że jeszcze przez jakiś czas nie będę wymieniał dowodu osobistego na nowy... poczekam pare miesięcy, bo okazuje się, że czasem warto mieć jednak ten stary!... :)

szczegóły w Wychwalarni! :]
Profil
PW Email Cytuj
Anula
[Usunięty]
Wysłany: Pią Sie 25, 2006 15:02     

wróciłam wczoraj do panieńskiego nazwiska i poszłam wymienic dowód i prawo jazdy do Urzędu, Rany Boskie jaki oni tam mają syf. A na Dowód musze czekac ponad półtora miesiąca
Cytuj
Dorothea 
Wysłany: Pią Sie 25, 2006 19:47     



Dołączyła: 25 Wrz 2005
Skąd: Sośnica
Anula napisał/a:
na Dowód musze czekac ponad półtora miesiąca


dlaczego tak długo???

Ja czekam od lipca 14 do wrzesnia tez 14, ale to z innych przyczyn tak długo
Profil
PW Email Cytuj
Dorotka 
Wysłany: Pią Sie 25, 2006 21:02     


Dołączyła: 25 Maj 2005
Skąd: ...
Anula napisał/a:
Rany Boskie jaki oni tam mają syf
oj, no to jak Ty te wnioski składałaś - ja (po tym jak mnie oskubali z telefonu a dzien później ze wszystkich dokumentów) załatwiłam sprawę składania wniosków o dowód, prawko i takie tam w jakieś dwadzieścia minut - termin 30 dni. Bezboleśnie (poza opłatami) i bez latania w tysiąc miejsc.
Profil
PW Cytuj
Anula
[Usunięty]
Wysłany: Sob Sie 26, 2006 19:17     

Pani urzędniczka stwierdziła ze to przez miane nazwiska może sie przeciągnąć. Co za bezsens. :zdegustowany:
Cytuj
kisia 
Wysłany: Nie Sie 27, 2006 03:51     



Imię: 2x5,3x7,3x9,4x7,3x4,1x2 :P
Dołączyła: 01 Lip 2004
Skąd: Gliwice
Anula napisał/a:
Pani urzędniczka stwierdziła ze to przez miane nazwiska może sie przeciągnąć
a co za różnica czy zmiana nazwiska, czy adresu :?: Ja zmieniałam nazwisko i adres i trwało to tak jak Dorotka, napisała 30 dni
Profil
PW Email Cytuj
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Themes: junFresh & Silk icon

Akcje Charytatywne - Pomogliśmy

Zbiórka dla Domu Dziecka nr 3 w Gliwicach

Sprzęt dla Kliniki Patologii Noworodka w Zabrzu

Zbiórka dla Domu Samotnej Matki w Gliwicach

Zbiórka dla Hospicjum w Gliwicach






Ważne wydarzenia

I Urodziny Forum
II Urodziny Forum
III Urodziny Forum
IV Urodziny Forum
V Urodziny Forum


Jestem w Katalogu Ciekawych Stron - Zapraszamy!
Wyróżnienia
ForumGliwice.com - GWIAZDOR


Objeliśmy patronat Medialny nad:

- Adriatic Express 2006
- Gliwickie Spotkania Dobrych Dusz 2006
- II Gliwicki Piknik Lotniczy 2006
- Biotechnology - the next GENEration 2007
- WOŚP-Gliwice 2008