Poprzedni temat «» Następny temat
Lek na otylosc
Autor Wiadomość
Aither 
Wysłany: Nie Lis 13, 2005 13:09   Lek na otylosc  
Smoczyca



Zaproszone osoby: 1
Dołączyła: 24 Lut 2005
Skąd: Grottgera
Czyzby koniec rozmiarow XXXXL na swiecie?
Naukowcy z Uniwersytetu Stanforda odkryli hormon o nazwie - obestatyna, ktory ma umozliwic w regulowaniu ludzkiego laknienia. Obestatyna to bliska kuzynka dobrze znanej dietetykom greliny, „hormonu apetytu” produkowanego przez scianki zoładka. Kiedy grelina wytwarzana jest w nadmiarze, staje sie przyczyna otylosci, jak informuja naukowcy nastepuje spowolnienie calego procesu trawiennego.

"Przewiduje się, że za dziesięć lat więcej ludzi umrze z powodu chorób wywołanych przez nadwagę niż wskutek nałogowego palenia tytoniu. Z danych statystycznych można wywnioskować, że jemy dziś mniej niż dwie dekady temu, jednak prowadzimy znacznie mniej aktywny tryb życia, co powoduje, że spalamy mniej kalorii."
[o2, p l]

Wiec... wiecej ruchu :)
Uwazacie ze otylosc to choroba spoleczna? czy moze problem kazdego z osobna... jak odbieracie osoby o wiekszych gabarytach niz standardowe 90-60-90 ?[/i]
Profil
PW Email Cytuj
Szamanka 
Wysłany: Nie Lis 13, 2005 18:47     



Zaproszone osoby: 2
Imię: Beti( dla znajomych)
Dołączyła: 22 Lip 2005
Skąd: kiedys Gliwice
Jakos nie wierze w te " cud pigulki" co to niby potrafia w ciagu miesiaca wyczarowac figurke modelki

bez cwiczen i wysilku, pewnych wyrzeczen " to cudo" zrobi z wielu " chudzielca"

a niby jak?
Profil
PW Email Cytuj
Dorothea 
Wysłany: Nie Lis 13, 2005 18:54     



Dołączyła: 25 Wrz 2005
Skąd: Sośnica
90-60-90 to ma byc standardowe??? To przeciez jest anoreksja, jeszcze zalezy przy jakim wzroscie.....
Profil
PW Email Cytuj
Piotrulek
[Usunięty]
Wysłany: Nie Lis 13, 2005 19:19     

Dorothea napisał/a:
jeszcze zalezy przy jakim wzroscie.....



150 cm w kapeluszu :D :D :D :D
Cytuj
Zagiel 
Wysłany: Nie Lis 13, 2005 22:16     



Dołączył: 09 Kwi 2005
Skąd: Sośnica
ja nie mam nic przeciw lekom na otylosc - bylo nie bylo, nie chodzi tu byanjmniej o to, ze takie osoby sa "estetyczne" czyc os w tym guscie, miec wage w tzw. "normie" jest po prostu zdrowo, bo nie chodzi o to, by przy wzroscie 170cm kobieta wazyla 40kg, ale tez by nie wazyla 100kg... w takich kewstiach zawsze nalezy kierowac sie zasada zlotego srodka :)
Profil
PW Cytuj
Aither 
Wysłany: Pon Lis 14, 2005 00:03     
Smoczyca



Zaproszone osoby: 1
Dołączyła: 24 Lut 2005
Skąd: Grottgera
haaaloooo to nie sa leki to nie sa pigulki... mowa o hormonie, ktory wytwarza nas organizm... a nie o pigulkach :) Ja uwazam, ze to znakomite odkrycie... zwazajac na to ze w ameryce jest jedzenie jakie jest... i otylosc jest na porzatku dziennym, to moze byc bardzo dobre rozwiazanie dla ludzi, ktorzy cierpia z tego powodu. Czesto nie wynika to z ludzkiego obzarstwa, ale klopotow genetycznych... wiec to moze byc szansa :) Osobiscie chcialabym poddac sie takiemu experymentowi :) Po prostu kobieca ciekawosc mnie zzera :)
Profil
PW Email Cytuj
Major 
Wysłany: Pon Lis 14, 2005 00:18     



Zaproszone osoby: 2
Dołączył: 19 Wrz 2005
Skąd: Londyn
Zapewne takie coś jednak jest podawane w formie leku lub zastrzyku, ale jest to chyba czysta forma. Takie środki są w pełni skuteczne, ale pod warunkiem, że stosuje się je pod okiem fachowego oka lekarza inaczej można zrobić sobie krzywde, a niestety hormonami można przedawkować i to bardzo szybko.
Profil
PW Email www Cytuj
Aither 
Wysłany: Pon Lis 14, 2005 00:23     
Smoczyca



Zaproszone osoby: 1
Dołączyła: 24 Lut 2005
Skąd: Grottgera
Scianki zoladka czlowieka produkuja dwa rodzaje hormonow... jeden jest od "poczucia glodu" a drugi od "poczucia sytosci" jak wiadomo wszystkim steruje mozg... jesli bedzie mozliwosc zwiekszenia produkcji hormonu odpowiedzialnego za poczucie sytosci pewne bedzie ze przy mniejszej ilosci jedzenia czlowiek szybciej "sie naje"...
Jednak masz racje Major :) trzeba znac umiar a lekarze sa po to aby nam te granice postawic :) Mimo tego badania sa w toku i uwazam, ze samo odkrycie hormonu jest dopiero poczatkiem :) zobaczymy jakie beda wyniki :)
Profil
PW Email Cytuj
kaszanna 
Wysłany: Pon Lis 14, 2005 07:44     


Dołączyła: 28 Paź 2004
Skąd: Gliwice
Mam nadmiar hormonu "poczucie głodu" ;)
A tak na serio: cieszy mnie że w końcu ruszyły badania bo nadmierna otyłość to naprawdę ciężka sprawa, w dosłownym tego słowa znaczeniu.
Choć chyba ludzie na łatwiznę idą zamiast wziąść się za siebie :/
Profil
PW Email Cytuj
Major 
Wysłany: Pon Lis 14, 2005 13:43     



Zaproszone osoby: 2
Dołączył: 19 Wrz 2005
Skąd: Londyn
Dlatego spodobało mi się co wczoraj usłyszałem w wiadomościach. W którymś z miast zakazano stawiania automatów z batonami, colą i temu podobnymi produktami w szkołach. Ma to na celu nauczenie dzieci wybierania zdrowej żywności. Myśle, że taki krok też może pomóc w zwalczaniu otyłości, bo obecnie wśród małych dzieci jest to problem coraz częstszy.
Ale zrobiłem już małe OT :niepewny:
Profil
PW Email www Cytuj
kaszanna 
Wysłany: Wto Lis 15, 2005 07:55     


Dołączyła: 28 Paź 2004
Skąd: Gliwice
Uczyć dzieci trzeba już w domu.
Przemyślałam sprawę gdy dzisiaj obok mnie w autobusie usiadła dziewczyna ze sporą nadwagą i wepchnęła mnie pod okno bo się nie mieściła. Jadła pączka i wzdychała że nigdy się nie odchudzi bo ona silnej woli nie ma. Trochę mnie tym zirytowała. Wystarczy odrobina chęci, ćwiczenia, ograniczenia w jedzeniu. I wizyta u lekarza.
Może nie rozumiem bo jestem chuda jak patyk i nigdy nie będę mieć z tym problemów ale otyłość to choroba i trzeba się leczyć. Parę kilogramów nadwagi jest nawet zdrowe ;) ale na tym koniec. Jak się widzi że się tyje nadmiernie to chyba można już zacząć coś z tym robić, prawda?
Profil
PW Email Cytuj
Dorotka 
Wysłany: Wto Lis 15, 2005 08:21     


Dołączyła: 25 Maj 2005
Skąd: ...
Też mi się wydaje że to nie jest kwestia hormonów, tylko najnormalniej w świecie przyzwyczajeń żywieniowych. To trochę tak jak z paleniem - poza zapotrzebowaniem na nikotynę ma się wyrobiony nawyk palenia, jak ktoś przestaje palić to nie wie co zrobić z łapami. Dokładnie tak samo jest z jedzeniem - ktoś żre w nadmiarze bo ma taki odruch i nie może go pochamować. Jeżeli otyłość nie jest wynikiem choroby (a głowę daję że w 99 % nie jest) to schudnięcie jest tylko kwestią podjęcia "męskiej decyzji" i konsekwentnego trzymania się tej decyzji. I nie ma się co użalac nad sobą i opowiadać że się nie da - wiem z własnego doświadczenia że się da (pozbyłam się swojego czasu prawie piętnastu kilogramów w ciągu dwóch miesięcy) i da się utrzymac taką wagę jak się chce (robię to od dziesięciu lat).
Profil
PW Cytuj
Aither 
Wysłany: Wto Lis 15, 2005 11:42     
Smoczyca



Zaproszone osoby: 1
Dołączyła: 24 Lut 2005
Skąd: Grottgera
Moje drogie... otylosc ma wiele przyczyn jesli moge sie tak wyrazic...
1. to kwestia genetyczna i znam ja od podszewki gdyz z tego to i ja mam swoje nadmierne kilka[nascie] kilo :) tendencja do tycia jest tak duza, ze zjedzenie jednego paczka u mnie kosztuje dodatkowe 2 kg kazdorazowo, poza tym kwestia budowy ciala, mam bardzo mocna budowe a kosci sa "przerosniete" i tez swoje waza...
2. kwestia niepohamowanego obzarstwa... nie znam tego ale widze ze mieszanka obzarstwa i genetyki daje oplakane rezultaty przyklad - moj brat...
3. wiecznego poczucia "glodu" i tutaj odwoluje sie do pierwszego postu odnosnie hormonu "glodu"
4. nuda... lub uzaleznienie tak jak wspomniala o tym Dorotka o papierosach... uzaleznienie... hm... dziwnie brzmi :D hahahaa

Co do straty kilogramow... jest to znacznie ciezszy proces niz ich przybranie... chociaz w zaleznosci od osoby :) ja mam swoja zasade :) nie waze sie tylko mierze :) poniewaz w moim przypadku waga jest zlym "miernikiem" :) a mierzenie sie to co innego tylko dlatego ze tkanka tluszczowa jest lzejsza od tkanki miesniowej... :) i nawet jak sie cwiczy... to przybywa miesni i jest sie ciezszym nieznacznie... bo tluszcz moze i sie spala, ale zastepuje go znacznie ciezsza tkanka miesniowa :D a tak szeczerze to mi dobrze z tymi kilogramami :P
Pozdrawiam wszystkie szczuplutkie kobietki :) a okraglutkie mocno caluje :calus:
Profil
PW Email Cytuj
p4cz3k 
Wysłany: Wto Lis 15, 2005 12:14     



Imię: Marcin
Dołączył: 08 Lip 2005
Skąd: Gliwice - Asnyka
ja z tym walcze :=] lekarze mnie poniekad zmusili .... proponowano mi terapie hormonalna...ale jakos...hmmm...balem sie...narazie staram sie walczyc z tym w bardziej naturalny sposob...moze tego nie widac...ale efekty sa i to dosc duze :=]
Profil
PW Email Cytuj
Aither 
Wysłany: Wto Lis 15, 2005 12:36     
Smoczyca



Zaproszone osoby: 1
Dołączyła: 24 Lut 2005
Skąd: Grottgera
p4cz3k, nie zgadzaj sie na hormonalne leki dobrze Ci radze to nie jest lek - cud a tylko sobie totalnie organizm rozregulujesz... na hormony to sie nie rzucaj :)
Profil
PW Email Cytuj
Major 
Wysłany: Wto Lis 15, 2005 15:40     



Zaproszone osoby: 2
Dołączył: 19 Wrz 2005
Skąd: Londyn
p4cz3k jako osoba znająca Ciebie już pare lat bez zastanowienia mogę powiedzieć, że jest duża różnica jak wyglądałeś kiedyś, a jak teraz :)

Stwierdzenie, że 99% otyłych to obżarstwo to duża przesada. Otyłość jest wynikiem wielu chorób np takich jak cukrzyca, a coraz więcej ludzi na nią choruje, a i obecnie jest to strasznie duże grono ludzi.
Profil
PW Email www Cytuj
Dorothea 
Wysłany: Wto Lis 15, 2005 18:14     



Dołączyła: 25 Wrz 2005
Skąd: Sośnica
Jest wiele lekarstw ,ktore powodują tycie.Moge stwierdzic ,ze nie jest to takie normalne tycie jakie sie widzi u ludzi nadmiernie jedzacych,jest to zatrzymywanie wody w organizmie, ciało wydaje sie wtedy jakby nalane(spuchniete).Dzieje sie tak jesli długotrwale stosuje sie pewne leki(miedzy innymi sterydy).Te same leki jesli stosujemy tylko przez pewien czas nie zmieniają znaczaco naszego ciała, ale w czasie ich stosowania mozna zauwazyc nieznaczne przybieranie na wadze.
Profil
PW Email Cytuj
Aither 
Wysłany: Sro Lis 16, 2005 00:39     
Smoczyca



Zaproszone osoby: 1
Dołączyła: 24 Lut 2005
Skąd: Grottgera
Po sterydach czlowiek okropnie wyglada... ale to nie temat o sterydach... jednak jak Major zauwazyl ludzie chorujacy na cukrzyce maja z tym klopty... otylosc to nie obzarstwo... to po prostu choroba i to powinno sie leczyc :) Wydaje mi sie ze nie wazne jakim sposobem... najwazniejsze, ze nie wyniszcza to naszego organizmu i nie wystepuje efekt Yo-Yo :P
Profil
PW Email Cytuj
Dorotka 
Wysłany: Sro Lis 16, 2005 07:38     


Dołączyła: 25 Maj 2005
Skąd: ...
Aither napisał/a:
otylosc to nie obzarstwo
:zdziwko: może nie u wszytskich ale u zdecydowanej większości tak. I w mojej rodzinie i wśród moich znajomych jest wiele otyłych osób - żadna z nich nie jest gruba z powodu choroby (dzięki bogu) tylko z powodu pochłanianych ilości jedzenia. Więć śmiem dalej twioerdzić że otyłość to jednak jest w większości przypadków obżarstwo i złe nawyki żywieniowe.

A poza tym - albo ktoś chce schudnąć - wtedy konsekwentnie i wytrwale do tego zmierza nie szukając wymówek, albo wmawia sobie i światu że mu dobrze z nadwagą i wynajduje mnóstwo wyimaginowanych powodów z których schudnąć niby nie może. Tak nawiasem mówiąc nie wierzę że to "lubię swoje parę kilo więcej i dobrze mi z tym" wypowiadane przez otyłe osoby jest szczere.
Profil
PW Cytuj
kaszanna 
Wysłany: Sro Lis 16, 2005 07:57     


Dołączyła: 28 Paź 2004
Skąd: Gliwice
Podpisuję się pod Dorotką.
Zresztą najczęściej widać kiedy otyłość jest wywołana cukrzycą lub sterydami (mam parę znajomych osób które zażywają leki).
Parę kilogramów nadwagi ale dbanie o siebie i swoją kondycję - ok. Ale jak widzę swoją koleżankę która ma 20 kg nadwagi, obżera się słodyczami i ciągle wzdycha że musi się wziąść za siebie (a nie robi nic) to coś mnie bierze. Widzę że już ma kłopoty ze zdrowiem ale nic do niej nie przemawia bo twierdzi że faceci lubią puszyste bo mają za co złapać :]
Profil
PW Email Cytuj
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Themes: junFresh & Silk icon

Akcje Charytatywne - Pomogliśmy

Zbiórka dla Domu Dziecka nr 3 w Gliwicach

Sprzęt dla Kliniki Patologii Noworodka w Zabrzu

Zbiórka dla Domu Samotnej Matki w Gliwicach

Zbiórka dla Hospicjum w Gliwicach






Ważne wydarzenia

I Urodziny Forum
II Urodziny Forum
III Urodziny Forum
IV Urodziny Forum
V Urodziny Forum


Jestem w Katalogu Ciekawych Stron - Zapraszamy!
Wyróżnienia
ForumGliwice.com - GWIAZDOR


Objeliśmy patronat Medialny nad:

- Adriatic Express 2006
- Gliwickie Spotkania Dobrych Dusz 2006
- II Gliwicki Piknik Lotniczy 2006
- Biotechnology - the next GENEration 2007
- WOŚP-Gliwice 2008