Poprzedni temat «» Następny temat
szukam dobrego warsztatu
Autor Wiadomość
Bogna 
Wysłany: Sob Mar 24, 2007 19:02     



Dołączyła: 21 Sty 2007
Skąd: Gliwice
macie ajkis sprawzdony warsztat gdzie sprawdze ukl. kierowniczy,wszystko co zwiazane z hamulcami;p,amortyzatory i zrobie geometrie kol?tico mi sie sypie... amory byly wymeiniane latem.. i hamulce etz.. ale.. now lasnie ejdno ale.. bylo to robione w pewnym warsztaciku.. do, ktorego matce zabronilam ejzdzic.. lecz nei posluchala.. i w tejc hwili ja sie boje tym autem przekroczyc 65km/h.... starch jechac;/ do etgo bylo cos tam wymienaine.. ajkeis filtry is wiece... ale... silnik nie pracuje tak jak powinien.. jakas przewrazliwiona jestem.. nic an to nei poradze.. ale ja w odroznieniu od amtki jezdze poza miasto(a nie w miescie) i to troszke szybciej.. a teraz nie mam jak bo sie boje;/ nawet jturo czeka mnie podroz do aktowic pcoiagiem bo boje sie tym zlomem wyjechac na autostrade;/
Profil
PW Email Cytuj
vkimi 
Wysłany: Pią Kwi 13, 2007 15:40     



Imię: Woody
Dołączył: 03 Kwi 2007
Skąd: Zubrzyckiego
nie polecam warsztatu i stacji diagnostycznej na Rybnickiej. Postawiłem raz tam swojego Golfa do wymiany drążek kierowniczy. Ehe ... i zaczęło się, naciągnęli mnie na jakieś osłonki, jakieś śruby i inne (bez konsultacji - najpierw zrobili a potem wystawili rachunek) w dodatku złamali klamkę (drzwi od kierowcy), zniszczyli mechanizm szyberdachu, upierniczyli fotele a w dodatku zostawili na parkingu go otwartego. Nic nie zginęło ale sam fakt ....... Zapłacili tylko za połowę szkód (bo zwróciłem im to co zauważyłem a szyberdachu przez zimę nie otwieram).

Kiedyś pojechałem tam Mercedesem wymienić sinembloki (bo mieli prasy do nich) a oni z tekstem 'przecież są sprawne'. Chyba cholera wiem, czy w moim aucie jest coś sprawne czy nie! Ale kazałem zrobić to ci zaczęli wyliczać to jakieś tłoczki, to zbieżność, to jeszcze coś ......... przecież jest sprawne, to po co? Wsiadłem do auta i pojechałem na inny warsztat. Więcej tam nic nie postawię.

Nie polecam także elektryków w AUTOWACK (czy jakoś tak) jest to na Toszeckiej, jadąc od centrum to jest to zaraz na początku po prawej stronie zaraz za szrotem.

Podobnie z warsztatem na Królewskiej Tamy.

A polecam warsztat na Bojkowskiej (jak zjechać z Pszczyńskiej na Bojkowską to jest on zaraz po lewej stronie w podwórku - zielone ogrodzenie). Facet jest solidny, rzeczowy, mało mówi i ma stały kontakt z klientem (tzn jak zobaczy usterkę dzwoni i pyta się co z tym zrobić) i przede wszystkim nie zdziera kasy.
Jest też jeden dobry warsztat w Bojkowie ale tam koleś ma tyle klienterii że ciężko u niego z wolny terminem (bo nie zatrudnia nikogo naprawia sam na swoim podwórku), on zazwyczaj naprawia tylko znajomym.
Profil
PW Email Cytuj
frohike 
Wysłany: Pią Kwi 13, 2007 15:50     



Dołączył: 21 Lis 2004
Skąd: Gliwice
pewnie juz o tym pisalem ale polecam warsztat u gila, jak dla mnie super
Profil
PW Email Cytuj
vkimi 
Wysłany: Pią Kwi 13, 2007 16:00     



Imię: Woody
Dołączył: 03 Kwi 2007
Skąd: Zubrzyckiego
tzn gdzie?
Profil
PW Email Cytuj
Grabarz 
Wysłany: Pią Maj 18, 2007 19:39     



Imię: Jak wyżej ;)
Dołączył: 06 Mar 2007
Skąd: Gliwice
Mam nadzieję, że nikt mnie za to nie pogryzie, ale skopiuję Wam tutaj moją opowieść (z fora motoryzacyjnego, tylko moje posty), na temat to co mnie spotkało i jakiego warsztatu NIE POLECAM :

1) Sprawa wygląda następująco - w piątek (18.05.07r.) miną 3 tygodnie kalendarzowe, od kiedy wstawiłem moje tipko do warsztatu (teretycznie był sprawdzony, bo rodzinka tam zawoziła auta). Od tego czasu zrobili tam hamulce, wymienili pasek rozrządu i inne drobne naprawy. W dzień, w którym teoretycznie miałem samochód odebrać, mechanik poinformował mnie, że coś jest jednak nie tak i proponowałby nowy wałek rozrządu w cenie 530zł. Powiedział, że nawet mogę go sam znaleźć, żeby było taniej. Poszedłem do sklepu i kupiłem wałek za 490zł (zawsze coś), po czym okazały się 2 rzeczy - po pierwsze oni biorą części właśnie z tego sklepu (no to ok, walą sobie marżę), a po drugie potrzebny był szlif na jakiś zaczep. Właściciel sklepu zgodził się zrobić ten szlif za free. Cała akcja z mojej strony była przeprowadzona w mniej niż 24h. Wałek mieli u siebie następnego dnia przed południem. Dzwoniąc wieczorem, okazało się, że dalej nie wiedzą, czy wałek pasuje, bo leży sobie nadal w pudełku.
Kiedy zadzwoniłem za 2 dni, mechanik powiedział, że coś tam rzęzi w silniku i żebym oddał ten wałek (oszlifowany !! i używany już) do sklepu, a oni za 600zł "załatwią" mi inny silnik. To było 2 tygodnie po oddaniu auta do naprawy. Wkurzyłem się po raz któryś tam, poszedłem do nich i powiedziałem, że to nie jest moja sprawa, bo po pierwsze jak po 2 tygodniach dopiero wyszło, że coś jest nie tak z silnikiem, skoro zgłaszałem na początku jego jakieś tam złe działanie, a po drugie sklep nie przyjmie mi używanej części. Stanęło na tym, że mechanik sam miał oddać wałek. Dzisia właśnie byłem w sklepie, z którego wałek był wzięty i trafiłem na tego mechanika. Wałka nie miał oczywiście (nie wiem po co tam jechał) i powiedział, że wymontuje go i jutro rano zawiezie do sklepu. Właściciel sklepu stwierdził (ja mu się nie dziwię, nawet doceniam gest), że jeśli wałek będzie nadal jak nowy i jeśli jako taki będzie go mógł sprzedać, to go weźmie, w innym przypadku nie.
Zdecydowałem się, że jak tylko sprawa wałka się wyjaśni (jutro) to zabieram stamtąd auto i jadę do innego mechanika.

2)Dzięki Wam serdeczne, spisałem sobie część porad i adres PIHu, dzisiaj będę walczył jak lew.
MarcinWrocław, co do potrzeby wałka, to podyktowane to było niby tym, że był on wyrobiony i na coś to działało (nie pamiętam dokładnie). Natomiast silnik wcześniej ocenił inny mechanik w innym warsztacie i powiedział (na podstawie oględzin oleju i ze słuchu), że silnik jest na granicy zatarcia. Tutaj odkryli to po 2,5 tygodniach.
Poza tym, skoro mechanik podaje 2 diametralnie różne diagnozy, to chyba świadczy o jego fachowości ? Poza tym jego błąd może mnie kosztować 500zł za free. Zgadzam się Wami, bardzo mi pomogliście, jak nie będzie innej rady, to pójdę do sądu, jeśli nie wygram, to przynajmniej narobię im problemu (zemstę dodaję im gratis). Tym bardziej, że mechanik ostatnio zaczął plątać i kłamać.
Podaję adres tego niefachowego warsztatu ku przestrodze innym :

Auto-Moto-Centrum. Sp. z o.o.
tel. 0 32 231 63 38
44-100 Gliwice, Bardowskiego 2a

3)Panowie...dzisiaj wycofałem auto z tego warsztatu w takim stanie w jakim było (teść wziął mnie na hol, bo silnik był rozkręcony). Przy cenie nieźle się powk...śmy, dało się ją jednak zmnieszyć, a o co? Chociażby o olej wlany do rozebranego silnika! i filtr paliwa. Teraz ciekawostka - mój silnik jest prawie zatarty, w środku są niezłej wielkości opiłki i inne syfy. Koleś kazał mechanikowi wziąć czyste wiaderko i spuścić olej! Jakiś nieszczęśnik dostanie zanieczyszczony olej, który powoli będzie mu rozpierdzielał silnik. Brudny filtr oleju też pewnie komuś wstawią.
Profil
PW Email Cytuj
vkimi 
Wysłany: Sob Maj 19, 2007 19:13     



Imię: Woody
Dołączył: 03 Kwi 2007
Skąd: Zubrzyckiego
vkimi napisał/a:
nie polecam warsztatu i stacji diagnostycznej na Rybnickiej. Postawiłem raz tam swojego Golfa do wymiany drążek kierowniczy. Ehe ... i zaczęło się, naciągnęli mnie na jakieś osłonki, jakieś śruby i inne (bez konsultacji - najpierw zrobili a potem wystawili rachunek) w dodatku złamali klamkę (drzwi od kierowcy), zniszczyli mechanizm szyberdachu, upierniczyli fotele a w dodatku zostawili na parkingu go otwartego. Nic nie zginęło ale sam fakt ....... Zapłacili tylko za połowę szkód (bo zwróciłem im to co zauważyłem a szyberdachu przez zimę nie otwieram).



Grabarz napisał/a:
Auto-Moto-Centrum. Sp. z o.o.
tel. 0 32 231 63 38
44-100 Gliwice, Bardowskiego 2a



Ups, to jednak nie na Rybnickiej ... ?
Profil
PW Email Cytuj
Grabarz 
Wysłany: Sob Maj 19, 2007 19:17     



Imię: Jak wyżej ;)
Dołączył: 06 Mar 2007
Skąd: Gliwice
Ale wszyscy mówią, że na rybnickiej, łącznie ze mną :P Tak jest lepiej, bo wszyscy wiedzą o co chodzi i będą go omijać z daleka
Profil
PW Email Cytuj
nemo1125 
Wysłany: Sob Maj 19, 2007 23:52     



Dołączył: 12 Paź 2006
Skąd: Zabrze
Może i z Gliwic daleko ale mimo to polecam:

Fiacik SC
ul.Wolności 383a
41-800 Zabrze
tel. +48 32 277 29 05

Nigdy mnie nie zawiedli jakością i ceną, są problemy z terminowością ale bez przesady. Duży warsztat, pracują na dwie zmiany od 7 do 23 nie sugerujcie się nazwą bo naprawiają chyba wszystkie marki i mają wiele części na miejscu + sklep (przynajmniej ja nigdy na nic nie musiałem czekać) należą do czegoś takiego: h t t p;//w w w perfectservice, p l/
Profil
PW Email Cytuj
vkimi 
Wysłany: Pon Maj 21, 2007 16:03     



Imię: Woody
Dołączył: 03 Kwi 2007
Skąd: Zubrzyckiego
warsztat z Bardowskiego 2a też tam należy.
Profil
PW Email Cytuj
Jano 
Wysłany: Sro Wrz 26, 2007 22:05     


Dołączył: 04 Wrz 2007
Skąd: Gliwice
Aja naprawiam sobie sam i nigdy się nie zawiodłem :D
Profil
PW Email Cytuj
kk 
Wysłany: Pią Paź 12, 2007 23:41     



Imię: Krzysztof
Dołączył: 27 Sty 2006
Skąd: Gliwice
nemo1125 napisał/a:
Może i z Gliwic daleko ale mimo to polecam:

Fiacik SC
ul.Wolności 383a
41-800 Zabrze
tel. +48 32 277 29 05

Nigdy mnie nie zawiedli jakością i ceną, są problemy z terminowością ale bez przesady. Duży warsztat, pracują na dwie zmiany od 7 do 23 nie sugerujcie się nazwą bo naprawiają chyba wszystkie marki i mają wiele części na miejscu + sklep (przynajmniej ja nigdy na nic nie musiałem czekać) należą do czegoś takiego: h t t p;//w w w perfectservice, p l/


Czy ów warsztat specjalizuje się w Fiatach?
Pytam, jako właściciel "Uno-lota" :P
Profil
PW Email www Cytuj
nemo1125 
Wysłany: Sob Paź 13, 2007 09:30     



Dołączył: 12 Paź 2006
Skąd: Zabrze
Może, że kiedyś tak było ale widuję tam wszystkie marki a sam jeżdżę tam z fiatem Palio i nie narzekam.
Profil
PW Email Cytuj
Skotnik 
Wysłany: Pon Gru 03, 2007 20:13     


Imię: Michał
Dołączył: 03 Gru 2007
Skąd: Gliwice
Ja polecam warsztat na Dworcowej 50.
Sympatyczna obsługa, ceny ok.
Profil
PW Email Cytuj
Tunia 
Wysłany: Wto Gru 04, 2007 18:45     


Dołączyła: 06 Sty 2006
Skąd: centrum
Od lat serwisujemy auta w Knurowie. Mamy tam sprawdzonego mechanika. Sądząc po ilości samochodów tam naprawianych nie tylko my mamy dobre zdanie o tym warsztacie. :)
Profil
PW Cytuj
Grabarz 
Wysłany: Sro Gru 05, 2007 07:47     



Imię: Jak wyżej ;)
Dołączył: 06 Mar 2007
Skąd: Gliwice
A czy ktoś kiedyś korzystał z usług warsztatu na ul. Krzywoustego ?
Chciałbym tam sobie zamontować centralny zamek i odcięcie zapłonu.
Profil
PW Email Cytuj
vkimi 
Wysłany: Sro Gru 05, 2007 08:45     



Imię: Woody
Dołączył: 03 Kwi 2007
Skąd: Zubrzyckiego
Od paru miesięcy korzystam tylko z City Caru na Dąbrowskiego. Niby to Ford,ale naprawiają wszystkie marki.
Profil
PW Email Cytuj
sword 
Wysłany: Pon Gru 17, 2007 21:50     


Dołączył: 06 Lip 2007
Skąd: Zatorze
Jak to dobrze se samemu grzebać :D
Widze że w u nas to już nie ma gdzie oddać auta żeby być spokojnym :zdegustowany:
A do Olka w Knurowie oddaje ktoś, tak z ciekawości? :hyhy:

PS: A co do warsztatu Fiata na Kr.Tamy czy coś (jak sie na Sośnice leci) to moja historia była taka. Po kapitalce silnika tam zrobionej za bagatela około 5000, po 2 dniach cały olej popłynął chodnikiem i powstało pare innych usterek. Po zaciągnięciu auta spowrotem do tego warsztatu i opisaniu całego zdarzenia, od miłej pani za biurkiem usłyszałem "no to sie chłopaki nie popisały" z uśmieszkiem niewiniątka na twarzy :kijemgo:
Ostatnio zmieniony przez sword Pon Gru 17, 2007 22:00, w całości zmieniany 1 raz  
Profil
PW Email Cytuj
Arex30 
Wysłany: Pon Gru 17, 2007 21:59     



Zaproszone osoby: 10
Imię: Arkadiusz
Dołączył: 18 Lip 2006
Skąd: Gliwice
sword, do którego olka ;)
Profil
PW Email Cytuj
sword 
Wysłany: Pon Gru 17, 2007 22:01     


Dołączył: 06 Lip 2007
Skąd: Zatorze
A do którego jeździsz? Może na PW? :hyhy:
Profil
PW Email Cytuj
Arex30 
Wysłany: Pon Gru 17, 2007 22:08     



Zaproszone osoby: 10
Imię: Arkadiusz
Dołączył: 18 Lip 2006
Skąd: Gliwice
sword, znam obu :)
ale do nich nie jeżdże.....A znamy sie lataaaaaaaaaaaaaa
Profil
PW Email Cytuj
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Themes: junFresh & Silk icon

Akcje Charytatywne - Pomogliśmy

Zbiórka dla Domu Dziecka nr 3 w Gliwicach

Sprzęt dla Kliniki Patologii Noworodka w Zabrzu

Zbiórka dla Domu Samotnej Matki w Gliwicach

Zbiórka dla Hospicjum w Gliwicach






Ważne wydarzenia

I Urodziny Forum
II Urodziny Forum
III Urodziny Forum
IV Urodziny Forum
V Urodziny Forum


Jestem w Katalogu Ciekawych Stron - Zapraszamy!
Wyróżnienia
ForumGliwice.com - GWIAZDOR


Objeliśmy patronat Medialny nad:

- Adriatic Express 2006
- Gliwickie Spotkania Dobrych Dusz 2006
- II Gliwicki Piknik Lotniczy 2006
- Biotechnology - the next GENEration 2007
- WOŚP-Gliwice 2008