Poprzedni temat «» Następny temat
Nordic Walking
Autor Wiadomość
Szamanka 
Wysłany: Pon Paź 24, 2005 22:16   Nordic Walking  



Zaproszone osoby: 2
Imię: Beti( dla znajomych)
Dołączyła: 22 Lip 2005
Skąd: kiedys Gliwice
Dzis zostalam wysmiana,jak napisalam ze uciekam na spacer z kijkami


dostalam w mojej odpowiedzi od wirtualnej znajomej ;) tylko cos takiego :rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl:


...no to chcialabym po krotce przyblizyc co to jest

a moze znacie lub slyszeliscie?a moze ktos juz probowal?

napiszcie co o tym myslicie


Stres, zmęczenie, życie w pośpiechu, przybywające centymetry w talii... Brakuje ci ruchu, motywacji i siły woli, a przede wszystkim pomysłu na przerwanie takiego stanu rzeczy? Moda na Zdrowie znalazła na to skuteczną receptę: jest nią nordic walking. Na pomysł chodzenia ze specjalnymi kijkami wpadli Finowie. Wkrótce moda na takie spacery opanowała całą Skandynawię. Obecnie co trzecia osoba w Niemczech, Austrii, Holandii, Anglii i innych krajach wybiera się na spacery z kijkami.
Zwyczajny spacer nabiera innego wymiaru, gdy używa się do niego specjalnych kijków. Ten rodzaj aktywności pozwala na ćwiczenie dosłownie całego ciała. Dzięki spacerom z kijkami aktywizujemy zarówno górne jego partie: kark, klatkę piersiową, barki, ramiona, przedramiona, mięśnie grzbietu, jak i dolne - biodra, uda, łydki.
Podczas godzinnego joggingu zmęczymy się bardziej niż podczas trwającego tyle samo treningu nordic walking, ale podczas spaceru z kijkami spalimy znacznie więcej kalorii, nie obciążając stawów i kręgosłupa.
Profil
PW Email Cytuj
Major 
Wysłany: Pon Paź 24, 2005 22:24     



Zaproszone osoby: 2
Dołączył: 19 Wrz 2005
Skąd: Londyn
Niestety my Polacy niedorośliśmy do zdrowego trybu życia, a każdy sportowiec pojawiający sie na ulicy budzi uśmiech u przechodniów. Zapewne ktoś idący z kijkami po ulicy zostanie wyśmiany, ale jeśli ktoś twardo postawi na swoim i nie bacząc na reszte bedzie ćwiczył i dobrze się z tym czuł to popieram :ok:
Profil
PW Email www Cytuj
Ana 
Wysłany: Pon Paź 24, 2005 22:24     


Dołączyła: 29 Wrz 2005
Skąd: z niziołków:)
Szamanka napisał/a:
napiszcie co o tym myslicie

oto moje skromne konserwatywne zdanie na ten temat: :rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl:


że co? niby po ulicach albo po lesie miałabym z tym chodzić? :szok: :rotfl: :rotfl:

tak, wiem, znam zasady, kijki są tylko po to, żeby czuć poziom do podtrzymywania i aby nie upasc :zdziwko: idziesz :rotfl: i prawa rączka do przodu z kijkiem :rotfl: :rotfl: do tyłu :rotfl: :rotfl: :rotfl: lewa do przodu :rotfl: :rotfl: :rotfl:



no tak chodzenie to sztuka :rotfl: :rotfl: :rotfl:





Ps. mnie w tym temacie nie było :wstyd:
Profil
PW Cytuj
Ana 
Wysłany: Pon Paź 24, 2005 22:26     


Dołączyła: 29 Wrz 2005
Skąd: z niziołków:)
Major napisał/a:
Zapewne ktoś idący z kijkami po ulicy zostanie wyśmiany, ale jeśli ktoś twardo postawi na swoim i nie bacząc na reszte bedzie ćwiczył i dobrze się z tym czuł to popieram


ekhmmm... Major, ale to kijki :zdziwko: :rotfl: :rotfl: chodzenie po ulicach z dwoma długimi patykami :rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl:
Profil
PW Cytuj
Szamanka 
Wysłany: Pon Paź 24, 2005 22:27     



Zaproszone osoby: 2
Imię: Beti( dla znajomych)
Dołączyła: 22 Lip 2005
Skąd: kiedys Gliwice
Nie znaczy to,ze trzeba po ulicy biegac na posmiewsko ludzi


Jest przeciez tyle pieknych,zacisznych miejsc...sa parki,lasy,boczne uliczki

ja polecam...dzis sie przekonalam,ze moze byc to rewelacyjne
Profil
PW Email Cytuj
Bary i swinki 
Wysłany: Pon Paź 24, 2005 22:28     



Dołączył: 05 Paź 2005
Skąd: Waryński
Nie no prawda jest taka że Polacy uważają za coś nienormalnego jogging i patrzą na to dziwnie wiec z kijami do tego zostałbym totalnie wyśmiany ale w sumie opinia ludzi mi nieznanych mnie nie obchodzi wiec jakby sie kiedyś z Ciebie śmiali i niechciałabys być sama moge z Tobą pobiegać :)
Profil
PW Cytuj
Major 
Wysłany: Pon Paź 24, 2005 22:29     



Zaproszone osoby: 2
Dołączył: 19 Wrz 2005
Skąd: Londyn
Nie ważne czy z patykami czy bez, są różne sporty. Równie dobrze możnaby się śmiać z tych co jeżdżą na rowerze bo powiesz przeciez tam się pedałuje, a można przecież jechać na motorze. Jeśli naprawde te kijki wzmagają dodatkową prace mięśni to jest to tylko na plus dla ćwiczącego. Czego tu więcej chcieć. Prosta forma zwiększenia efektywności jednego treningu.
Profil
PW Email www Cytuj
Szamanka 
Wysłany: Pon Paź 24, 2005 22:30     



Zaproszone osoby: 2
Imię: Beti( dla znajomych)
Dołączyła: 22 Lip 2005
Skąd: kiedys Gliwice
Bary no milo by bylo gdybys sie przylaczyl do naszej kobiecej grupki :] ...tylko dluga by Cie droga czekala aby na ten spacer dotrzec


ale bede pamietac :D :D
Profil
PW Email Cytuj
Bary i swinki 
Wysłany: Pon Paź 24, 2005 22:34     



Dołączył: 05 Paź 2005
Skąd: Waryński
tzn jak daleką?? :D
Profil
PW Cytuj
Szamanka 
Wysłany: Pon Paź 24, 2005 22:35     



Zaproszone osoby: 2
Imię: Beti( dla znajomych)
Dołączyła: 22 Lip 2005
Skąd: kiedys Gliwice
kilkaset kilometrow


a moze wyslac Ci kijki?...przejdziesz sie :hyhy: :hyhy:
Profil
PW Email Cytuj
Ana 
Wysłany: Pon Paź 24, 2005 23:01     


Dołączyła: 29 Wrz 2005
Skąd: z niziołków:)
a teraz wyjdzie na to, że z powodu małej dawki ironii (i humoru, jak mi się wydawało :/ ) dostanie mi sie po głowie :help: jejku, przecież to że zareagowałam w ten sposób nie oznacza że mam kogoś kto idzie na spacer z kijkmi za jakiegoś wariata :( samo przez się wiadomo że to też sport i każdy powinien znaleźć sobie coś dla siebie. Nie tak dawno sama dostałam ataku głupiego śmiechu na siłowni w trakcie cwiczeń na ławce wyobrażając sobie jak wyglądam ćwicząc te a nie inne mięśnie brzucha a w życiu nie śmiałabym się z kogoś... ehhh :(

poza tym na taką reakcję nie pozwoliłabym sobie w stosunku do każdego, tylko w stosunku do kogoś co do kogo wiem, że się nie obrazi :ups: :help:
Profil
PW Cytuj
Szamanka 
Wysłany: Pon Paź 24, 2005 23:06     



Zaproszone osoby: 2
Imię: Beti( dla znajomych)
Dołączyła: 22 Lip 2005
Skąd: kiedys Gliwice
Ana, :rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl: teraz ja turlam sie po ziemi(jak to nazywasz)

Kobieto...ja rozumie Twoja dawke humoru...a temacik poprostu zalozylam,bo ten spacer dzisiejszy okropiscie mi sie spodobal :rotfl:


a jak bedziesz marudzic to kijkiem oberwiesz :kijemgo:
Profil
PW Email Cytuj
praz 
Wysłany: Wto Paź 25, 2005 17:17     


Dołączyła: 25 Sie 2005
Skąd: stąd
ja tam lubie takie kijeczki, jak byłam w tym roku w Tatrach to przetestowałam, znajomi mi je pożyczyli i jakoś o wiele lepiej mi sie wędrowało :)
Profil
PW Email Cytuj
Dana 
Wysłany: Wto Paź 25, 2005 17:27     


Dołączyła: 27 Gru 2004
Skąd: okolice Gliwic
Poraz pierwszy słyszałam o tych spacerkach z kijami od kolezanki jakieś dwa miesiące temu - ona zachwalała spacerki po lesie w ten sposób ,było widać jej wyszły na zdrowie i urode :)
Ostatnio kilka razy natknełam się na kródkie zmianki w telewizji i gazecie jakiejśtam ...
więc moze warto spróbować - moze wciągnie ,a las mam zaraz za domem :ok:
Profil
PW Email Cytuj
Bary i swinki 
Wysłany: Wto Paź 25, 2005 17:36     



Dołączył: 05 Paź 2005
Skąd: Waryński
tak jestem w stanie z 60km dziennie przejść wiec kilkaset by mi troche czasu zajeło Szamanko :) ale może kiedyś jak odwiedzisz Gwliwice to sobie pospacerujemy z kijami ja mam niedaleko las i łąki :D
Profil
PW Cytuj
Szamanka 
Wysłany: Wto Paź 25, 2005 19:23     



Zaproszone osoby: 2
Imię: Beti( dla znajomych)
Dołączyła: 22 Lip 2005
Skąd: kiedys Gliwice
Wlasnie wrocilam z takiego "szybkiego spacerku z kijkami"



poprostu czlek zaraz inaczej sie czuje i oddycha

Dana, taki szybki spacer po lesie to czysta przyjemnosc(tym bardziej o tej porze roku)

Bary, zapisalam w kalendarzyku,ze jestem umowiona z Toba :D
Profil
PW Email Cytuj
Szamanka 
Wysłany: Pon Maj 08, 2006 21:45     



Zaproszone osoby: 2
Imię: Beti( dla znajomych)
Dołączyła: 22 Lip 2005
Skąd: kiedys Gliwice
Na dworze pogoda taka, ze az zal by bylo owe " kijki" schowac do szafy.
Przyjemnie jest wsrod drzew, pol i cudownego krajobrazu, zrobic sobie szybki marsz...nie dosyc ze zdrowo to i nagadc sie mozna do woli ze znajomymi :hyhy:

Dzis byl rekord w marszu...2h..az sie spiewac chcialo " przez laki, przez pola...pedzi....( nie dokoncze) :rotfl: "
Profil
PW Email Cytuj
Gagarina 
Wysłany: Nie Wrz 30, 2007 14:00   nordicwalking:)  


Dołączyła: 30 Wrz 2007
Skąd: G-ce
witam

Nordicwalking w Gliwicach? czy może się ktoś już zrzeszył? czy ktoś prowadzi jakieś maszerowania może? wiecie coś o tym?

Byłabym wdzięczna za info
Profil
PW Email Cytuj
Arex30 
Wysłany: Nie Wrz 30, 2007 14:54     



Zaproszone osoby: 10
Imię: Arkadiusz
Dołączył: 18 Lip 2006
Skąd: Gliwice
moja znajoma ma taki opis na gg wiec pewnie jest w G-ach
Profil
PW Email Cytuj
Piotrulek
[Usunięty]
Wysłany: Nie Wrz 30, 2007 14:58     

Gagarina napisał/a:
czy ktoś prowadzi jakieś maszerowania może?



dziwny ten sport(?)jak dla mnie...idziesz jak zawsze tylko sie kijkami narciarskimi ..nawet nie podpierasz,bo trudno mowic o podpieraniu...dziwne ,bardzo dziwne,czego juz ci ludzie nie wymyśla...
Cytuj
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Themes: junFresh & Silk icon

Akcje Charytatywne - Pomogliśmy

Zbiórka dla Domu Dziecka nr 3 w Gliwicach

Sprzęt dla Kliniki Patologii Noworodka w Zabrzu

Zbiórka dla Domu Samotnej Matki w Gliwicach

Zbiórka dla Hospicjum w Gliwicach






Ważne wydarzenia

I Urodziny Forum
II Urodziny Forum
III Urodziny Forum
IV Urodziny Forum
V Urodziny Forum


Jestem w Katalogu Ciekawych Stron - Zapraszamy!
Wyróżnienia
ForumGliwice.com - GWIAZDOR


Objeliśmy patronat Medialny nad:

- Adriatic Express 2006
- Gliwickie Spotkania Dobrych Dusz 2006
- II Gliwicki Piknik Lotniczy 2006
- Biotechnology - the next GENEration 2007
- WOŚP-Gliwice 2008