Poprzedni temat «» Następny temat
Sygnalizacja świetlna
Autor Wiadomość
FlashMan 
Wysłany: Czw Paź 13, 2005 09:57   Sygnalizacja świetlna  


Dołączył: 15 Wrz 2004
Skąd: Polska
Witam, chciałbym sie zapytać, czy wie ktos moze jak droga jest sygnalizacja świetlna (tzn. pojedyńczy słupek ze światłami), jakie jest to obciążenie w wymiarze miesiącznym i rocznym dla miasta, co trzeba zobić aby takie światła powstały w miejscu, w którym często zdarzaja sie wypadki z tego powodu, że brak tam świateł (jest to skrzyżowanie) ???

Z góry dziękuję za odpowiedź.
Profil
PW Email Cytuj
Gmeras 
Wysłany: Czw Paź 13, 2005 11:05     



Imię: Piotr
Dołączył: 02 Sty 2005
Skąd: Lotników
z prądem to według mnie nie ma duzego problemu tylko droższy jest zakup takiej sygnalizacji
Profil
PW Email Cytuj
FlashMan 
Wysłany: Czw Paź 13, 2005 12:39     


Dołączył: 15 Wrz 2004
Skąd: Polska
No właśnie, ale dla UM nie powino być z tym większego problemu chyba?!
Profil
PW Email Cytuj
leon68 
Wysłany: Czw Paź 13, 2005 13:26     


Dołączył: 09 Sie 2005
Skąd: Gliwice
przed ostatnimi wyborami samorządowymi walczyliśmy(tak ze 200 osób) o sygnalizacje świetlną w ?abędach - na wys. kościoła Św. Anny - przed wyborami obietnic było dużo - po wyborach cisza i nic się nie dzieje.
Profil
PW Cytuj
FlashMan 
Wysłany: Czw Paź 13, 2005 13:30     


Dołączył: 15 Wrz 2004
Skąd: Polska
Leonie, nie wiedziałem, że była aż tak duża grupa..., ale sam przyznaj, że to jest chore, że na takim skrzyżowaniu brak sygnalizacji?!
Profil
PW Email Cytuj
ziutek997 
Wysłany: Czw Paź 13, 2005 14:15     



Dołączył: 25 Cze 2005
Skąd: Obrońców Pokoju
W sumie to przez ostatnie kilka lat pojawiła się sygnalizacja w wielu miejscach.. :)
Z tego co wiem to montaż takiej sygnalizacji to jest kwota niebagatelna :) Zwłaszcza że na skrzyżowaniach głównych ulic montuje się sygnalizację z inteligentnym kieorwaniem ruchu... a to już jest koszt niewyobrażalnie wielki :) Słyszałęm kidyś jaki ale nie chcę powtażać bo dokładnie nie pamiętam i nie chcę wprowadzić w błąd :)
Profil
PW Email Cytuj
FlashMan 
Wysłany: Czw Paź 13, 2005 16:53     


Dołączył: 15 Wrz 2004
Skąd: Polska
Kurcze, mogliby troszkę w ?abędach dać, np. na przejściu koło szkoły i na tym głównym skrzyżowaniu.
Profil
PW Email Cytuj
Dorothea 
Wysłany: Czw Paź 13, 2005 17:19     



Dołączyła: 25 Wrz 2005
Skąd: Sośnica
nie mam pojecia ile moze kosztowac tak sygnalizacja, ale woem ile kosztuje lampa oswietlajaca ulice......,teraz juz moze drozej ale kilka lat temu znajomy jadąc samochodem przywalił w taka lampe i ona sie złamała na poł i spadła na samochod dzoszczetnie go płaszczac.......dobrze, ze znajomy wykazał sie refleksem i zwiał z tego autka zanim to spadło........zapłacił wtedy za tą lampe 1500 zeta, a było to na toszeckiej na wysokosci Mc Donalda
Profil
PW Email Cytuj
Major 
Wysłany: Czw Paź 13, 2005 18:09     



Zaproszone osoby: 2
Dołączył: 19 Wrz 2005
Skąd: Londyn
To jakas tania ta lampa byla. Jak ja przywalilem w latarnie to mi troche wiecej podliczyli, a bylo to juz kilka lat temu (na ulicy Andersa). Dodam, ze latarnie tylko przekrzywilem i gorna jej czesc wedlug zamierzenia tworcow spadla :P Cena wyszla okolo 3tysiecy. Dobrze ze to z ubezpieczenia idzie.
Profil
PW Email www Cytuj
FlashMan 
Wysłany: Czw Paź 13, 2005 18:26     


Dołączył: 15 Wrz 2004
Skąd: Polska
Jeeeeeeeju, to naprawdę drogie :)
Profil
PW Email Cytuj
Major 
Wysłany: Czw Paź 13, 2005 18:30     



Zaproszone osoby: 2
Dołączył: 19 Wrz 2005
Skąd: Londyn
Ale to bylo tylko uszkodzenie. Wez pod uwage ze stworzenie okablowania, postawienie latarni i inne czynnosci zwiazane z umieszczeniem jednej latarni moze miescic sie w kwocie okolo 10tys moze i wiecej.
Profil
PW Email www Cytuj
Dorothea 
Wysłany: Czw Paź 13, 2005 18:36     



Dołączyła: 25 Wrz 2005
Skąd: Sośnica
o ludzie!!!!!! :szok: az tyle??????
Profil
PW Email Cytuj
FlashMan 
Wysłany: Czw Paź 13, 2005 18:36     


Dołączył: 15 Wrz 2004
Skąd: Polska
O cholerka! Ciekawe ile latarni jest w Gliwicach i dzielnicach?!
Profil
PW Email Cytuj
leon68 
Wysłany: Czw Paź 13, 2005 22:00     


Dołączył: 09 Sie 2005
Skąd: Gliwice
FlashMan napisał/a:
Kurcze, mogliby troszkę w ?abędach dać, np. na przejściu koło szkoły i na tym głównym skrzyżowaniu.


dokładnie tak - proponowaliśmy zamontować syg. świetlna koło szkoly na ul. Przyszowskiej przy ul. Partyzantów - to wtedy prezydent ( a w sumie to jego rzecznik) odpowiedział nam, że montaz sygnalizacji na wysokości kościoła Sw. Anny będzie lepszym rozwiazaniem - poniekąd miał rację - ale z realizacją to juz d*pa.
Profil
PW Cytuj
kisia 
Wysłany: Pią Paź 14, 2005 00:29     



Imię: 2x5,3x7,3x9,4x7,3x4,1x2 :P
Dołączyła: 01 Lip 2004
Skąd: Gliwice
postawienie sygnalizacji świetlnej nie jest wcale takie proste.
Trzeba zgłosis sie do własciwego ogranu zarzadzającego dana droga, jest to Zarząd Dróg, Komenda wojewódzka policji, Urzad Miasta czy gminy. Jeżeli odpowiedni eksperci stwierdzą że w danym miejscu można postawić sygnalizacje, trzeba sporządzic projekt zmiany organizacji ruchu ( chyba tak to sie nazywa) wchodza do niego opis techniczny, jakiestam projekty w odpowiednich skalach, plan sytuacyjny, dokonuje sie obliczeń przepustowości drogi, trzeba zaplanowąc organizacje ruchu na czas stawiania sygnalizacji, itd. Wiele jeszcze możnaby wymieniac. Oczywiście wszystko da sie zrobić, ale do tego trzeba dobrej woli tez zarządzającego, a z tym bywa różnie :zalamany:
Profil
PW Email Cytuj
kobi 
Wysłany: Pią Paź 14, 2005 08:11     



Imię: Bożydar :]
Dołączył: 31 Lip 2005
Skąd: G-ce
We Wrocku parę razy się zdarzyło, że ludzie się zebrali, złożyli projekt z mnóstwem podpisów osób zainteresowanych i dostali światła :)
Profil
PW Email Cytuj
FlashMan 
Wysłany: Pią Paź 14, 2005 09:08     


Dołączył: 15 Wrz 2004
Skąd: Polska
Kisiu, nie widziałem, ze jest z tym aż tak mnóstwo roboty?! Nawiązując do tego co pisał Kobi, może kilkakrone składanie projektów z podpisami coś we władzach by ruszyło?!
Profil
PW Email Cytuj
kisia 
Wysłany: Czw Paź 15, 2009 23:01     



Imię: 2x5,3x7,3x9,4x7,3x4,1x2 :P
Dołączyła: 01 Lip 2004
Skąd: Gliwice
Czy zauważyliście bezsensowną modernizację działania świateł na skrzyżowaniu Chorzowska/Dąbrowskiego z Poniatowskiego/Żabrską ? Dzięki temu bardzo często sa na tym skrzyżowaniu dość spore korki :/
Profil
PW Email Cytuj
Niedźwiedź 
Wysłany: Pią Paź 16, 2009 00:54     



Dołączył: 06 Cze 2005
Skąd: Centrum
kisia, ale przecież tam od zawsze były korki... Moim zdaniem teraz jakoś i tak szybciej się rozładowują przez fakt że można lecieć po pasie wcześniej przeznaczonym dla tramwajów
Profil
PW Email www Cytuj
kisia 
Wysłany: Pią Paź 16, 2009 09:10     



Imię: 2x5,3x7,3x9,4x7,3x4,1x2 :P
Dołączyła: 01 Lip 2004
Skąd: Gliwice
Niedźwiedź, mieszkam przy tym skrzyżowaniu i nie było aż takich korków jak teraz. Owszem na moście można jechać "drugim pasem" po torowisku ale np. zlikwidowali zieloną strzałkę w prawo na Chorzowską, oraz skręcając z Dąbrowskiego na most w prawo zielona strzałka zapala się na 4 samochody przed zapaleniem się zielonego światła :/ przez co samochody przeszkadzają autobusom i na odwrót, przez i razy natknęłam się na korek za stacje BP na Dąbrowskiego :/
Profil
PW Email Cytuj
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Themes: junFresh & Silk icon

Akcje Charytatywne - Pomogliśmy

Zbiórka dla Domu Dziecka nr 3 w Gliwicach

Sprzęt dla Kliniki Patologii Noworodka w Zabrzu

Zbiórka dla Domu Samotnej Matki w Gliwicach

Zbiórka dla Hospicjum w Gliwicach






Ważne wydarzenia

I Urodziny Forum
II Urodziny Forum
III Urodziny Forum
IV Urodziny Forum
V Urodziny Forum


Jestem w Katalogu Ciekawych Stron - Zapraszamy!
Wyróżnienia
ForumGliwice.com - GWIAZDOR


Objeliśmy patronat Medialny nad:

- Adriatic Express 2006
- Gliwickie Spotkania Dobrych Dusz 2006
- II Gliwicki Piknik Lotniczy 2006
- Biotechnology - the next GENEration 2007
- WOŚP-Gliwice 2008