Poprzedni temat «» Następny temat
Zmysly-Mały przewodnik po świecie zmysłów
Autor Wiadomość
Szamanka 
Wysłany: Sro Wrz 28, 2005 10:36   Zmysly-Mały przewodnik po świecie zmysłów  



Zaproszone osoby: 2
Imię: Beti( dla znajomych)
Dołączyła: 22 Lip 2005
Skąd: kiedys Gliwice
"Spojrzała na jego barczystą, wysportowaną sylwetkę, na złotą grzywę opadającą mu na czoło. Turkusowe oczy przenikały ją całą, brały w posiadanie. Robiło się jej gorąco, coraz goręcej. Osunęła się bez zmysłów na ziemię ..."


Nasze prababki czytały takie miłosne opisy z wypiekami na twarzy, zdarzało się, że niektóre traciły na moment zmysły, śniąc o tajemniczym młodzieńcu z grzywą złotych włosów.

Pięć zmysłów: wzrok, słuch, dotyk, smak i węch to nasi przewodnicy po świecie. Dzięki nim poznajemy otoczenie, nawiązujemy kontakt z innymi ludźmi. To one sprawiają, że ktoś nam się podoba bardziej niż inni, dzięki nim zakochujemy się, przeżywamy emocje. Już dawno stwierdzono, że kobiety inaczej posługują się zmysłami niż mężczyźni.


Jak u Was dzialaja te zmysly? Ktore sa bardziej a ktore mniej wrazliwe? Jak reagujecie na zapach,smak,jak dziala na Was dotyk.....?
Profil
PW Email Cytuj
Admike 
Wysłany: Sro Wrz 28, 2005 10:46     



Imię: Adam (dla znajomych Adaś :-) )
Dołączył: 11 Sie 2005
Skąd: R-rz Brzezie/Wysoka
Wzrok - dla mnie ma kolosalne znaczenie,bardzo często znajomość zaczyna się od kontaktu wzrokowego,ale nie najważniejsze.Dzięki niemu mżna podziwiać piękno kobiecego ciała

Słuch - słyszeć szept ukochanej... wyznania miłosne w chwili uniesienia,jej przyspieszony oddech.. cichutkie a następnie głośne pojękiwania... to jest boskie

Dotyk - o tak,temu zmysłowi dałbym pierwszeństwo.uwielbiam czuć skórę kobiety pod opuszkami palców jak również czuć jej dłonie...

Węch - zapach czystego kobiecego ciała jest najpiękniejszą rzeczą dla mojego noska.Również wiele perfumów powoduje,że robi mi sie gorąco...

Smak - tu nie będe się rozpisywał... ;)

jednym słowem wszystkie zmysły sa dla mnie bardzo ważne.A w szczególności gdy można je "połączyć"... ;)
Profil
PW Email www Cytuj
Dorotka 
Wysłany: Sro Wrz 28, 2005 11:41     


Dołączyła: 25 Maj 2005
Skąd: ...
zdecydowanie wzrok (uwielbiam patrzeć) i dotyk (uczenie się czegoś na pamięć dłońmi) - to są dla mnie najważniejsze zmysły. Nie tylko zresztą w relacjach między kobietą i mężczyzną ale i w pozostałych dziedzinach życia. Jestem wzrokowcem, jak czegoś nie zobacze i nie przezcytam to nie zapamiętam. Nawet jak ktoś podaje mi łatwe do zapamietania dane ale tylko je słyszę to natychmiast je zapisuję, na czymkolwiek - i dopiero jak widzę to wiem, że zapamiętam. Tak samo jest z dotykiem - czasem się na mnie "mężczyzna mojego życia" wkurza, że wszystko "macam" (jedynie jak to on sam jest przedmiotem "badania" to się nie wkurza :) ) Jak robię zakupy to na ogół zanim coś kupię to muszę tego dotknąć, jak oglądam nowe rzeczy robię dokładnie tak samo. Węch i smak mają dla mnie zupełnie drugorzędne znaczenie. Nawet jeżeli chodzi o potrawy (może dlatego że niecierrrrrpię jeść)
Profil
PW Cytuj
darkenstein
[Usunięty]
Wysłany: Sro Wrz 28, 2005 22:08     

nr.1 wzrok , nr. 2 dotyk jezyczek,nr.3 smak jezyczek :D
Cytuj
Aither 
Wysłany: Sro Wrz 28, 2005 23:07     
Smoczyca



Zaproszone osoby: 1
Dołączyła: 24 Lut 2005
Skąd: Grottgera
Numer 1 to wech - mam bardzo wyostrzony zmysl powonienia i to on sprawia, ze na kogos zwracam uwage czy tez nie :) po wechu wylaniam ludzi z tlumu :)
Numer 2 to sluch w momencie gdy wech juz wylapal ofiare zaczynam wsluchiwac sie w dzwieki jakie wydaje :) nie jest wyostrzony na w takim stopniu jak wech ale jest bardzo dobry :)
Numer 3 to wzrok - kobiety to tez wzrokowcy, jestem obserwatorem... ale wole czuc otoczenie wechem i sluchem... czesto wzrok zawodzi bo widzi rzeczywistosc... w przypadku ludzi TYLKO cialo... a to nie jest dla mnie glowna rzecza, czesto sie na wzroku zawodze.
Numer 4 to dotyk - nie mam czulego dotyku, czasem bywam brutalna bo nie znam swojej sily :) wiec odpada :D
Numer 5 smak - uzywam go przewaznie w kuchni... chociaz gotuje na wech :D ale czasem sie przydaje :)
Profil
PW Email Cytuj
trunks 
Wysłany: Sro Wrz 28, 2005 23:20     



Imię: Jakub Piotr Aleksander :]
Dołączył: 25 Maj 2005
Skąd: z nienacka
na odległość to wzrok, a potem wszystkie inne
Profil
PW Email Cytuj
kisia 
Wysłany: Czw Wrz 29, 2005 00:58     



Imię: 2x5,3x7,3x9,4x7,3x4,1x2 :P
Dołączyła: 01 Lip 2004
Skąd: Gliwice
zdecydowanie najwrażliwsze sa wzrok i dotyk, chociaż nie wiem czy czasem nie w odwrotnej kolejnoci. Co prawda najpierw na kogoś patrzę i czesto ten widok podudza moja wyobraźnię, ale to jeszcze bardziej powoduje że chcę dotknąc. Uwielbiam dotykać i być dotykana :D. Poza tym wszystko co znajduje się w zasięgu mojego wzroku, a nie było jeszcze przeze mnie ogladane, maczne ląduje w moich rękach, często jest tak że przy oglądaniu od razu wacham. Lubię czuć miłe zapachy, tez potrafią pobudzić wyobraźnię :D Lubie kapiele z dodatkiem olejku zapachowego, dzieki któremu moge sie zrelaksować :D. Przy oglądaniu i wachaniu rzeczy jeżeli są jadalne to zawsze równiez je próbuje. Jak bylismy w grocie solnej to mimo iż wiedziałam że ściany są słone, nie mogłam tego znieść, że nie mogę dotknąć i polizać
:D
Ostatnio zmieniony przez kisia Sob Paź 01, 2005 00:23, w całości zmieniany 1 raz  
Profil
PW Email Cytuj
Czarnulka 
Wysłany: Czw Wrz 29, 2005 07:15     


Dołączyła: 16 Wrz 2004
Skąd: z piekła rodem
Uwielbiam:
1.Wizualność mojego...
2.Zapach perfum mojego....
3.Smak ciała mojego...
4.Szepy mojego...
5.Dotyk mojego...


Ukochanego :)

<Kolejność przypadkowa>
Profil
PW Email Cytuj
darkenstein
[Usunięty]
Wysłany: Pią Wrz 30, 2005 23:52     

lubie tak rozchylic n..... popatrzec przez chwile wprawic w ruch jezyczek i delektowac sie smakiem az ........ :P :D
Cytuj
Czarnulka 
Wysłany: Pią Wrz 30, 2005 23:57     


Dołączyła: 16 Wrz 2004
Skąd: z piekła rodem
darkenstein, :szok:
Mam jedno skojarzenie :P A be dziewczynka ze mnie,a fe :P :wstyd:
Profil
PW Email Cytuj
darkenstein
[Usunięty]
Wysłany: Sob Paź 01, 2005 00:02     

=CzArNuLkA=, :D glodnemu chleb na mysli :rotfl:
Cytuj
Czarnulka 
Wysłany: Sob Paź 01, 2005 00:16     


Dołączyła: 16 Wrz 2004
Skąd: z piekła rodem
darkenstein, pudło,nie jestem głodna :P
Profil
PW Email Cytuj
Dorothea 
Wysłany: Sob Paź 01, 2005 00:19     



Dołączyła: 25 Wrz 2005
Skąd: Sośnica
a ja jestem i wcale nie o jedzenie tu chodzi....................
Profil
PW Email Cytuj
darkenstein
[Usunięty]
Wysłany: Sob Paź 01, 2005 00:21     

a mi slinka leci :P
Cytuj
Czarnulka 
Wysłany: Sob Paź 01, 2005 00:21     


Dołączyła: 16 Wrz 2004
Skąd: z piekła rodem
Dorothea, godzine temu pojechał mój Luby więc wiesz ;) Mi też nie o jedzenie chodziło :P Chociaż jego nigdy mało :zawstydzony:
Profil
PW Email Cytuj
darkenstein
[Usunięty]
Wysłany: Sob Paź 01, 2005 00:28     

lubie jesc na miescie moze byc nawet sucha bulka :D
Cytuj
Dorothea 
Wysłany: Sob Paź 01, 2005 00:28     



Dołączyła: 25 Wrz 2005
Skąd: Sośnica
Czarnulka a gdzie pojecha ł??? Mam nadzieje, ze nie na długo?
Profil
PW Email Cytuj
Czarnulka 
Wysłany: Sob Paź 01, 2005 00:29     


Dołączyła: 16 Wrz 2004
Skąd: z piekła rodem
Dorothea, do swojego domu :D No niestety nie zobaczymy się do...jakiejś 11 :P
Profil
PW Email Cytuj
darkenstein
[Usunięty]
Wysłany: Sob Paź 01, 2005 00:30     

Dorothea, bez obawy zawsze macie mnie jako kolo ratunkowe :D
Cytuj
Czarnulka 
Wysłany: Sob Paź 01, 2005 00:31     


Dołączyła: 16 Wrz 2004
Skąd: z piekła rodem
darkenstein napisał/a:
macie

Tato!! Mój forumowy tato i takie coś proponuje?! :przestraszony:
Profil
PW Email Cytuj
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Themes: junFresh & Silk icon

Akcje Charytatywne - Pomogliśmy

Zbiórka dla Domu Dziecka nr 3 w Gliwicach

Sprzęt dla Kliniki Patologii Noworodka w Zabrzu

Zbiórka dla Domu Samotnej Matki w Gliwicach

Zbiórka dla Hospicjum w Gliwicach






Ważne wydarzenia

I Urodziny Forum
II Urodziny Forum
III Urodziny Forum
IV Urodziny Forum
V Urodziny Forum


Jestem w Katalogu Ciekawych Stron - Zapraszamy!
Wyróżnienia
ForumGliwice.com - GWIAZDOR


Objeliśmy patronat Medialny nad:

- Adriatic Express 2006
- Gliwickie Spotkania Dobrych Dusz 2006
- II Gliwicki Piknik Lotniczy 2006
- Biotechnology - the next GENEration 2007
- WOŚP-Gliwice 2008