Poprzedni temat «» Następny temat
Jak oceniasz prace UM
Autor Wiadomość
Aither 
Wysłany: Czw Maj 24, 2007 15:03     
Smoczyca



Zaproszone osoby: 1
Dołączyła: 24 Lut 2005
Skąd: Grottgera
Anula, moze zalezy co zalatwiasz :) ja dzis tylko wnioski o dowod osobisty... sadze ze jesli zalatwialabym np jakies sprawy spatkowe lub cos bardziej skomplikowanego to mozliwe ze tez bym miala klopoty :) Albo kobita w informacji miala okres :rotfl:
Profil
PW Email Cytuj
dade 
Wysłany: Czw Maj 24, 2007 20:54     



Dołączył: 27 Gru 2006
Skąd: już na Opawskiej :)
ja tam z przemeldowaniem sie oraz zlozeniem "zapotrzebowania" na nowy dowód nie miałem zadnych problemów - wszysto zalatwilem w jeden dzień ( w czwartki UM pracuje dłuzej :P )
Profil
PW Cytuj
ziutek997 
Wysłany: Czw Maj 24, 2007 22:18     



Dołączył: 25 Cze 2005
Skąd: Obrońców Pokoju
Myslę że z załatwieniem tych najczęstszych prostych spraw w UM nie ma większych problemów. Bardzo dużym plusem jest forma w jakiej pracuje cały parter - zamiast pukać do drzwi i szukać podchodzimy do stolików - proste a jakie skuteczne.

Aither - nie sądzę aby coś się zmiło w kwestji obsługi petentów poprostu wydział komunikaji jest słabym ogniwem większości urzędów... Raz są pustki a innym razem wielkie kolejki - zależy jakie masz szczęście.
Profil
PW Email Cytuj
mefkm 
Wysłany: Pon Maj 28, 2007 09:42     



Dołączył: 10 Maj 2007
Skąd: Knurów oraz Zatorze
kupiłem mieszkanie w gliwicach!!!

niestety kupilem z 2 osobami zameldowanymi - poprzedni wlasciciel w pazdzierniku zeszlego roku zlozyl wniosek o administracyjne wymeldowanie - NIESTETY UM nie dalo rady W TAK DLUGIM OKRESIE wymeldowac tych osob - ktore od dawna nie mieszkaly na tym mieszkaniu - PARANOJA - wyrok juz zapadl ale jeszcze sie nie uprawomocnil. Teraz czekam na info czyosoby te zloza odwolanie czy nie.

malo tego - bardziej mnie martwi to, ze UM nie ma zadnej informacji o tym, ze zmienil sie wlasciciel i ten poprzedni juz nie ma parawa nikogo zameldowac - jesli notariusz dostarcza info z aktem do sadu rejonowego - to czy UM nie moglby tez miec takich informacji - wowczas nie trzeba by bylo prowadzic tyle tych spraw administaracyjnych - bo sprzedajacy nie moglby nikogo, po zbyciu mieszkania, zameldowac.

Przewaznie czlowiek daje zbywcy X dni na opuszczenie mieszkania - on w tym czsie moze zameldowac tam kogokolwiek i wystarczy, ze zamelduje cala rodzine z dziecmi i koniec umarl w butach - miasto nie ma lokali zastepczych i tym samym nowy wlasciciel nie moze eksmitowac intruzow - co gorsza musi jeszcze to mieszkanie utrzymywac zeby sie nie zadluzyc - POLSKA PARANOJA.

Info dla wszystkich nowych wlascicieli - po notariuszu z aktem pedzic do UM i pisac wniosek informujacy o zmienie wlasciciela i blokujacy mozliwosc meldowania tam kogokolwiek - cholera ja sie dzisiaj dowiedzialem dopiero, ze jest taka mozliwosc i nie wiem czy zdaze - jutro URLOP, a w pracy wsio trza pokonczyc - moge ino liczyc na uczciwosc poprzedniego wlasciciela.
Profil
PW Email Cytuj
Aither 
Wysłany: Pon Maj 28, 2007 10:35     
Smoczyca



Zaproszone osoby: 1
Dołączyła: 24 Lut 2005
Skąd: Grottgera
mefkm, nie zebym twierdzila ze ludzie sa nieuczciwi... ale raczej tak jest... jesli cfaniakuje facet to mieszkania nie ma i kasy tez nie :D
mefkm napisał/a:
miasto nie ma lokali zastepczych i tym samym nowy wlasciciel nie
moze eksmitowac intruzow


tia czyli nie dosc ze nie masz mieszkania i nie masz kasy i jeszcze masz ludzi na glowie i ich musisz utrzymywac :D
Profil
PW Email Cytuj
mefkm 
Wysłany: Pon Maj 28, 2007 10:41     



Dołączył: 10 Maj 2007
Skąd: Knurów oraz Zatorze
no niestety, ale dokładnie tak jest

moznaby bylo zakrecic intruzom gaz i wylaczyc prad - ale to wowczas beda palili jakas butla - albo co gorsza podpisza umowe z vatenfallem i wowczas to juz czlowiek ma pozamiatane - splaca kredyt, oplaca czynsz i ma lokatorow


:cisza:
Profil
PW Email Cytuj
Arex30 
Wysłany: Czw Maj 31, 2007 17:41     



Zaproszone osoby: 10
Imię: Arkadiusz
Dołączył: 18 Lip 2006
Skąd: Gliwice
A jak to sie ma do faktu iż sprzedający sprzedaje mieszkanie z wadą prawną a także do dysponowania cudzym mieniem ?
Profil
PW Email Cytuj
Lama71 
Wysłany: Czw Cze 14, 2007 11:11     



Dołączył: 29 Sie 2006
Skąd: Gliwice
Właśnie wróciłem z UM. I powiem, że jestem niezmiernie miło zaskoczony. Upał jak diabli, a panie przyznam że milusie. Mimo tego upału. Mnie by się nie chciało gadać z nikim w taki upał, a tam prosze... I pozdrawiam serdecznie Panią z punktu przyjmowania wniosków o dow. osob. :kwiatek: I panią od rejestracji autek też :kwiatek: , i panią od USC ze zgonów, co mnie wniosek potwierdzała :kwiatek: . Spędziłem tam przeszło godzinę, załatwiłem wszystko, i nawet nie klnę ;) :kwiatek: dla Pań, od tego z naklejką na koszulce.
Profil
PW Email Cytuj
Dorothea 
Wysłany: Czw Cze 14, 2007 11:21     



Dołączyła: 25 Wrz 2005
Skąd: Sośnica
czy rejestracja autka odbywa sie w jeden dzien??
jak to jest z tablicami rejestracyjnymi?
jakie ponosi sie z tego tytułu opłaty???
Profil
PW Email Cytuj
krystian 
Wysłany: Czw Cze 14, 2007 11:28     


Dołączył: 05 Wrz 2005
Skąd: Gliwice
Dorothea napisał/a:
czy rejestracja autka odbywa sie w jeden dzien??
tak, w zasadzie w ciagu pol godziny.
Dorothea napisał/a:
jak to jest z tablicami rejestracyjnymi?
jesli auto kupilas z gliwic, wtedy tylko pokazujesz pani urzedniczce, ona przykleja taka naklejke na nie i oddaje ci je z powrotem, a jesli masz auto z innego miasta to musisz zdac stare i dostajesz nowe SG.
Dorothea napisał/a:
jakie ponosi sie z tego tytułu opłaty???
jesli auto kosztowalo powyzej 1000 zl. to placisz 2% podatku w urzedzie skarbowym. idziesz z tymi papierami do UM i tam placisz o ile sie nie myle 171,5 zl za dowod rejestracyjny wlacznie z tablicami naklejkami itd. a jesli auto by bylo z gliwic, to wtedy odchodzi ci oplata za tablice i placisz tylko za dowod rejestracyjny. chyba 90-100 zl
Profil
PW Email Cytuj
Lama71 
Wysłany: Czw Cze 14, 2007 12:49     



Dołączył: 29 Sie 2006
Skąd: Gliwice
:przestraszony:
krystian napisał/a:
jesli auto kosztowalo powyzej 1000 zl. to placisz 2% podatku w urzedzie skarbowym.

ja nic takiego nie płaciłem. Nie przedkładałem żadnego świstka... Przy poprzednim tak miałem, ale teraz nie.
Dorothea napisał/a:
czy rejestracja autka odbywa sie w jeden dzien??
jak to jest z tablicami rejestracyjnymi?
jakie ponosi sie z tego tytułu opłaty???

Co do czasu - mnie zajęło to mniej więcej 10 minut przy samej rejestracji, i z 2 na opłaty (171.5 zł). DOstałem blachy gliwickie (autko z Nysy przybyło), ale dowód tymczasowy na 1 miesiąc. Nowy dostajesz bezpłatnie.
Blachy musisz przynieść ze sobą, tak samo kartę pojazdu, dow ubezpieczenia, ważny przegląd (co najmniej 1 miesiąc), stary dow. rejestracyjny, umowę.
A jeszcze co do czasu - zależy jak trafisz. Jak ja byłem,nikogo nie było. Poprzednim razem, chyba 3 -4 latka temu, spędziłem tam chyba z 2 godzinki.
A jak masz jakiekolwiek wątplowiści, tel. do UM, wszystko Ci wyjaśnią. Ja tak zrobiłem, i przybyłem że się tak wyrażę przygotowany.
Profil
PW Email Cytuj
krystian 
Wysłany: Czw Cze 14, 2007 12:53     


Dołączył: 05 Wrz 2005
Skąd: Gliwice
Lama71 napisał/a:
ja nic takiego nie płaciłem. Nie przedkładałem żadnego świstka... Przy poprzednim tak miałem, ale teraz nie.
nie byles w urzedzie skarbowym?? nie ladnie:) masz 14 dni od daty zakupu na oplacenie podatku od czynnosci cywilno prawnych. kwota podatku to 2% od ceny rynkowej pojazdu. sa tam jakies widelki wiec mozna posciemniac, ale jak za bardzo obnizysz cene to i tak US ma swoj cennik. jesli kupiles auto w komisie to wtedy nie placisz tegopodatku ale do US i tak musisz isc:)
Profil
PW Email Cytuj
Dorothea 
Wysłany: Czw Cze 14, 2007 13:27     



Dołączyła: 25 Wrz 2005
Skąd: Sośnica
krystian napisał/a:
jesli kupiles auto w komisie to wtedy nie placisz tegopodatku ale do US i tak musisz isc:)


ja kupilam w komisie i to komis zaplacil te 2 procent, wiec po co mam jeszcze isc do US?????
Profil
PW Email Cytuj
krystian 
Wysłany: Czw Cze 14, 2007 13:36     


Dołączył: 05 Wrz 2005
Skąd: Gliwice
Dorothea napisał/a:
ja kupilam w komisie i to komis zaplacil te 2 procent, wiec po co mam jeszcze isc do US?????
niektorzy mowia, ze trzeba isc, a niektorzy mowia, ze nie. jesli masz fakture na to to podobno nie trzeba isc. ale lepiej sie dowiedziec w US niz pozniej zalowac
Profil
PW Email Cytuj
Dorothea 
Wysłany: Czw Cze 14, 2007 14:12     



Dołączyła: 25 Wrz 2005
Skąd: Sośnica
krystian, masz racje, dziekuje za wszystkie odpowiedzi
Profil
PW Email Cytuj
FlashMan 
Wysłany: Wto Cze 19, 2007 22:18     


Dołączył: 15 Wrz 2004
Skąd: Polska
Ja dzisiaj byłem w UM załatwić pewną sprawę i spotkałem się z bardzo życzliwą, miłą i szybką obsługą. Oby było więcej takich ludzi! :)
Profil
PW Email Cytuj
Dorothea 
Wysłany: Sro Cze 20, 2007 11:48     



Dołączyła: 25 Wrz 2005
Skąd: Sośnica
byłam wczoraj w UM, przerejstrowac autko, wszystko trwało godzine, Panie bardzo miłe, za miesiac ide po stały dowod rejestracyjny, mam piekne tablice takie nowiutkie i takie łatwe do zapamietania
Profil
PW Email Cytuj
Szamanka 
Wysłany: Sro Lip 11, 2007 21:11     



Zaproszone osoby: 2
Imię: Beti( dla znajomych)
Dołączyła: 22 Lip 2005
Skąd: kiedys Gliwice
Dorothea napisala
Cytat:
mam piekne tablice takie nowiutkie i takie łatwe do zapamietania


ja tez, swoje inicjaly i date urodzin :hyhy:
Profil
PW Email Cytuj
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Themes: junFresh & Silk icon

Akcje Charytatywne - Pomogliśmy

Zbiórka dla Domu Dziecka nr 3 w Gliwicach

Sprzęt dla Kliniki Patologii Noworodka w Zabrzu

Zbiórka dla Domu Samotnej Matki w Gliwicach

Zbiórka dla Hospicjum w Gliwicach






Ważne wydarzenia

I Urodziny Forum
II Urodziny Forum
III Urodziny Forum
IV Urodziny Forum
V Urodziny Forum


Jestem w Katalogu Ciekawych Stron - Zapraszamy!
Wyróżnienia
ForumGliwice.com - GWIAZDOR


Objeliśmy patronat Medialny nad:

- Adriatic Express 2006
- Gliwickie Spotkania Dobrych Dusz 2006
- II Gliwicki Piknik Lotniczy 2006
- Biotechnology - the next GENEration 2007
- WOŚP-Gliwice 2008