Poprzedni temat «» Następny temat
?ABęDY
Autor Wiadomość
Fredus 
Wysłany: Czw Sie 23, 2007 10:49     



Dołączył: 06 Sty 2006
Skąd: wGliwicach.pl
Ludzie i przypadek chcieli, że od jakiegoś czasu jestem radnym Rady Osiedlowej w ?abędach. Jestem najmłodszy. Wiem, jak wygląda życie w ?abędach i od strony ludzi biednych i tych troszkę lepiej sytuowanych. Myślę, że ?abędy jako dzielnica są coraz lepsze i będą coraz lepsze, z obecną Radą Osiedlową w ?abędach zmieni się jeszcze bardzo dużo i wiem co mówię. W skład Rady weszli ludzie z wieloletnim doświadczeniem, działacze społeczni i każdy chce coś zrobić. Zapewniam Was, że jeszcze będziecie dumni z tego, że mieszkacie w ?abędach. A wiecie, że w parku pomiędzy ulicami Marksa i Narutowicza powstanie super park z placami zabaw, skate parkiem i siłownią na wolnym powietrzu? Jak Wam się podoba wykonanie chodnika przy ul. Przyszowskiej? Wypowiadajcie się. Będziemy wdzięczni gdy zasugerujecie nam co można jeszcze zrobić, oczywiście nie wszystko się będzie dało, ale...

Pozdrawiam :)
Profil
PW Email Cytuj
Fredus 
Wysłany: Czw Sie 23, 2007 10:52     



Dołączył: 06 Sty 2006
Skąd: wGliwicach.pl
Zapomniałem jeszcze dodać, że o wszystkim Mieszkańcy ?abęd będą na bieżąco informowani. Wiemy, że ciężko będzie nam zatrzeć złe wrażenie po poprzedniej Radzie, ale już za kilka dni do skrzynki na listy każdego mieszkańca ?abęd trafi nowy biuletyn informacyjny "Nasze ?abędy", zapraszamy także na w w w rada.labedy.net :)
Profil
PW Email Cytuj
Wieczorny 
Wysłany: Czw Sie 23, 2007 12:48     



Dołączył: 17 Sty 2007
Skąd: ?abędy
proponuję zająć się tym rozwalającym się pawilonem w okolicach rynku. to tak na początek. wygląd domu kultury, to aż się słabo robi, zresztą, dużoby wymieniać... ale powodzenia!
Profil
PW Cytuj
Fredus 
Wysłany: Czw Sie 23, 2007 16:16     



Dołączył: 06 Sty 2006
Skąd: wGliwicach.pl
Chciałem Cię poinformować, że już poprzednia Rada Osiedlowa, jak i UM i inne instytucje walczą z "Zorzą" na Rynku w ?abędach. Niestety jesteśmy bezsilni, właścicielka powiedziała, że nie wyburzy i już. Podczas rozprawy sądowej została na nią nałożona grzywna, którą zapłaciła. I chyba woli płacić takie kary zamiast coś z tym zrobić.

Co do Domu kultury, to niestety właścicielem także nie jest Miasto Gliwice, a PPRiED. Miasto chce odkupić DK ale spółka żąda kosmicznych kwot, poza tym nikt nie będzie remontował czegoś co nie jest jego własnością. Są także inne przeszkody m.in. wieloletnia umowa z Biedronką. W tej sprawie co chwilę pojawiają się nowe fakty, jeżeli coś będziemy wiedzieć, będę pisał.
Profil
PW Email Cytuj
Wieczorny 
Wysłany: Czw Sie 23, 2007 20:19     



Dołączył: 17 Sty 2007
Skąd: ?abędy
Fredus napisał/a:
Niestety jesteśmy bezsilni, właścicielka powiedziała, że nie wyburzy i już. Podczas rozprawy sądowej została na nią nałożona grzywna, którą zapłaciła. I chyba woli płacić takie kary zamiast coś z tym zrobić.


no, ale nie kumam. na prawdę nie da się nic zrobić?
na chłopski rozum, przecie to się do niczego nie nadaje.


ogólnie w łabędach nie ma źle.

wkurzają jedynie porozwalane przystanki, dziury w chodnikach i chłopaki z "iguany" ;)
Profil
PW Cytuj
VoX 
Wysłany: Sob Sie 25, 2007 16:05     


Dołączył: 27 Lip 2007
Skąd: Gliwice
a co będą budować na Górniczym tam gdzie zawsze Cyrk stoi :D bo ja słyszałem ze bedzie "Lidl" ale wole sie upewnić :D
Profil
PW Email Cytuj
tysia2900 
Wysłany: Sob Sie 25, 2007 20:05     


Dołączyła: 13 Cze 2007
Skąd: Gliwice
MOIM ZDANIEM W ?ABęDACH JEST ZA MA?O PLACÓW ZABAW GDZIE TYLKO SIę NIE SPOJRZY TO WIDAć PRZYDOMOWE OGRÓDKI I GARAŻE A DZIECI MUSZ? BIEGAć PO ULICACH BO PRZED BLOKAMI TO WYGANIAJ? BO TO TERENY PRYWATNE.
Profil
PW Email Cytuj
kisia 
Wysłany: Sob Sie 25, 2007 20:39     



Imię: 2x5,3x7,3x9,4x7,3x4,1x2 :P
Dołączyła: 01 Lip 2004
Skąd: Gliwice
tysia2900, i po co od razu tak krzyczeć ? :niepewny:
Profil
PW Email Cytuj
VoX 
Wysłany: Sob Sie 25, 2007 22:59     


Dołączył: 27 Lip 2007
Skąd: Gliwice
tysia2900, napewno nie jest to odpowiedzią do mojego pytania :D ale po częsci sie z Tobą zgodze.. bo np. u mnie na osiedlu mają się gdzie dzieci bawić, jest plac zabaw nawet przystosowany do wymogów unijnych hyhy :D
Profil
PW Email Cytuj
KaTeDe 
Wysłany: Sro Wrz 05, 2007 16:15     


Dołączył: 05 Wrz 2007
Skąd: Gliwice
Cytat:
Co do Domu kultury, to niestety właścicielem także nie jest Miasto Gliwice, a PPRiED. Miasto chce odkupić DK


De facto to nie PPRIED tylko PRIED sp. z o.o. jest właścicielem a miasto nie może odkupić DK tylko udziały w tej nieruchomości bo tam jest jeszcze paru właścicieli.
Masz jakieś nowe info na ten temat?
Profil
PW Email Cytuj
FlashMan 
Wysłany: Sro Wrz 05, 2007 17:36     


Dołączył: 15 Wrz 2004
Skąd: Polska
Ja chciałbym się zapytać czy nie dałoby się dodać jednego/dwóch progów zwalniających na ul. Kruczkowskiego w ?abędach? Bardzo by na tym zależało (naturalnie nie tylko mnie), a koszt z pewnością nie jest ogromny.
Profil
PW Email Cytuj
Jumis 
Wysłany: Czw Wrz 06, 2007 20:21     


Dołączył: 22 Lis 2006
Skąd: ?abędy
KaTeDe napisał/a:
Cytat:
Co do Domu kultury, to niestety właścicielem także nie jest Miasto Gliwice, a PPRiED. Miasto chce odkupić DK


De facto to nie PPRIED tylko PRIED sp. z o.o. jest właścicielem a miasto nie może odkupić DK tylko udziały w tej nieruchomości bo tam jest jeszcze paru właścicieli.
Masz jakieś nowe info na ten temat?


Niezależnie jak rozwinie się sprawa DK (tu sporo nadziei pokładam w nowej radzie osiedlowej) nie ulega wątpliwości iż budynek DK wymaga generalnego remontu (i to szybko gdyż niedługo może już nie być czego remontować) Wystarczy przejść się z tyłu by zobaczyć jak budynek niszczeje.

Ps. Jeżeli kogoś interesuje stan DK zapraszam na forum h t t p;//labedy.ovh.org/Forum/viewtopic.php?t=73]L@będy gdzie miedzy innym znajdziecie zdjęcia sceny obrotowej.
Profil
PW Email www Cytuj
KaTeDe 
Wysłany: Wto Wrz 25, 2007 12:06     


Dołączył: 05 Wrz 2007
Skąd: Gliwice
Coś nowego wiadomo w sprawie DK? Po wakacjach miało zdaje się dojść do rozmów z miastem?
Profil
PW Email Cytuj
Jumis 
Wysłany: Nie Gru 23, 2007 13:36     


Dołączył: 22 Lis 2006
Skąd: ?abędy
Korzystając z okazji chciałbym złożyć wszystkim użytkownikom forum, ale przede wszystkim mieszkańcom ?abęd.
Serdeczne życzenia wielu radosnych doznań z okazji Świąt Bożego Narodzenia, oraz wszystkiego co najlepsze w każdym dniu nadchodzącego Nowego Roku
Profil
PW Email www Cytuj
Wieczorny 
Wysłany: Wto Gru 25, 2007 18:48     



Dołączył: 17 Sty 2007
Skąd: ?abędy
dzięki, wszystkiego dobrego :]
Profil
PW Cytuj
CrazyZELL 
Wysłany: Sro Paź 07, 2009 21:45     



Dołączył: 31 Sie 2006
Skąd: ?abędy
W ?abędach, tak jak w temacie o nich zastój. ALe.... ostatnio rozpoczęła sie instalacja sygnalizacji świetlnej i to aż na dwóch skrzyżowaniach. Ponadto namalowane zostały pasy ruchu w okolicach byłego dworca PKP. Wracając do "świateł", instalowane są na skrzyżowaniu ul partyzantów z ul przyszowską (okolica SP38 i LO nr 6). Kolejne "światła" rosną na skrzyżowaniu ulic zygmuntowskiej z ul przyszowską (obok kościoła Św Anny). Może zrobi się trochę bezpieczniej w tych fatalnych punktach.
Profil
PW Email Cytuj
Wieczorny 
Wysłany: Czw Paź 08, 2009 19:55     



Dołączył: 17 Sty 2007
Skąd: ?abędy
a czy wiadomo coś odnośnie rozbiórki zorzy?
prace miały rozpocząć się pod koniec września, ale coś chyba umarło...
Profil
PW Cytuj
CrazyZELL 
Wysłany: Pon Gru 07, 2009 21:46     



Dołączył: 31 Sie 2006
Skąd: ?abędy
Zorza (a mieli zmienic na Tęcza ;P) juz nie istnieje, no... moze po za malutka kupka gruzu :)
Profil
PW Email Cytuj
kajusiaw 
Wysłany: Pon Maj 24, 2010 19:45     



Imię: Ania :)
Dołączyła: 27 Cze 2007
Skąd: Gliwice Łabędy
A czy ktoś z was może mi powiedzieć jak w ?abędach sprawuje się internet bezprzewodowy? Np:Iplus
Profil
PW Email www Cytuj
Nikaa 
Wysłany: Pon Maj 24, 2010 20:50     


Dołączyła: 25 Lut 2010
ja kiedys sprawdzalam.. u siebie z orange.. i cieniutki byl.. bynajmniej u mnie na Gorkiego
Profil
PW Email Cytuj
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Themes: junFresh & Silk icon

Akcje Charytatywne - Pomogliśmy

Zbiórka dla Domu Dziecka nr 3 w Gliwicach

Sprzęt dla Kliniki Patologii Noworodka w Zabrzu

Zbiórka dla Domu Samotnej Matki w Gliwicach

Zbiórka dla Hospicjum w Gliwicach






Ważne wydarzenia

I Urodziny Forum
II Urodziny Forum
III Urodziny Forum
IV Urodziny Forum
V Urodziny Forum


Jestem w Katalogu Ciekawych Stron - Zapraszamy!
Wyróżnienia
ForumGliwice.com - GWIAZDOR


Objeliśmy patronat Medialny nad:

- Adriatic Express 2006
- Gliwickie Spotkania Dobrych Dusz 2006
- II Gliwicki Piknik Lotniczy 2006
- Biotechnology - the next GENEration 2007
- WOŚP-Gliwice 2008