Poprzedni temat «» Następny temat
Przestroga dla jeżdzących "szybko i bezpiecznie"
Autor Wiadomość
Mariusz 
Wysłany: Pon Wrz 19, 2005 22:32   Przestroga dla jeżdzących "szybko i bezpiecznie"  



Imię: Mariusz Damian
Dołączył: 05 Gru 2004
Skąd: Gliwice
h t t p;//wroclaw.hydral, c o m, p l/test/drogowka.zip
Film troche drastyczny, ale warto obejrzeć ...
Profil
PW Email Cytuj
Wongraven 
Wysłany: Sro Wrz 21, 2005 16:33     



Dołączył: 02 Wrz 2004
Skąd: Gliwice
Film ciekawy i wart obejrzenia. :idea:
Profil
PW Email www Cytuj
Aither 
Wysłany: Czw Wrz 29, 2005 20:14     
Smoczyca



Zaproszone osoby: 1
Dołączyła: 24 Lut 2005
Skąd: Grottgera
nie ruszyl mnie...
Profil
PW Email Cytuj
Wongraven 
Wysłany: Pią Wrz 30, 2005 16:09     



Dołączył: 02 Wrz 2004
Skąd: Gliwice
to lepiej nie wsiadaj za kierownice..
Profil
PW Email www Cytuj
Aither 
Wysłany: Pią Wrz 30, 2005 16:13     
Smoczyca



Zaproszone osoby: 1
Dołączyła: 24 Lut 2005
Skąd: Grottgera
Wongraven, jezdze od 6 lat i bardzo czesto... nie ruszaja mnie takie filmiki
Profil
PW Email Cytuj
Demmo 
Wysłany: Pią Wrz 30, 2005 17:14     



Dołączył: 25 Sty 2005
Skąd: Gliwice
ostatnio zapiąłem z tyłu pasy, czego nigdy nie robię.. z przodu zawsze, a z tyłu nigdy... tak na wszelki WYPADEK :D
Profil
PW www Cytuj
Major 
Wysłany: Pią Wrz 30, 2005 18:18     



Zaproszone osoby: 2
Dołączył: 19 Wrz 2005
Skąd: Londyn
Obejzalem to i przyznam, że robi to na mnie wielkie wrażenie.
Było to jakies 4lata temu, ale pamiętam jak dzisiaj swój wypadek i to z jaką głupotą był spowodowany, mimo że nie w 100% był z mojej winy. Po wypadku moje auto mimo, że duże poszło do kasacji, a ja do dzisiaj dziękuje Bogu, że jechałem sam.
Prędkość i mokra nawieżchnia zrobiła swoje. Auto wylądowało na latarni na moje szczęscie prawą stroną, bo miałem ją na siedzeniu pasażera. Obrażeń nie miałem, prócz malutkiego guza na głowie.
Z drugiej strony ciesze się, że mam takie doświadczenie, bo za każdym razem kiedy jade autem pamiętam o tym i staram się bardziej uważać na wszystko co mogłoby być przyczyną kolejnego wypadku.
Profil
PW Email www Cytuj
kobi 
Wysłany: Pią Wrz 30, 2005 19:57     



Imię: Bożydar :]
Dołączył: 31 Lip 2005
Skąd: G-ce
Major napisał/a:
Było to jakies 4lata temu

Czyli dopiero co zrobiłeś wtedy prawko. To wiele tłumaczy. Zdecydowana większość "nowych" szarżuje - sam to robiłem, nie przeczę. I jestem za tym by młodzi jeździli przez rok tylko z opiekunem. Chrzanić wolność! Nie mam zamiaru nadziać się na jakiegoś gówniarza, który dopiero co odebrał prawko.
Profil
PW Email Cytuj
Piotrulek
[Usunięty]
Wysłany: Pią Wrz 30, 2005 20:01     

kobi napisał/a:
mam zamiaru nadziać się na jakiegoś gówniarza, który dopiero co odebrał prawko.



m??drze i naukowo,calkowicie popieram :ok: :ok:
Cytuj
Major 
Wysłany: Pią Wrz 30, 2005 20:56     



Zaproszone osoby: 2
Dołączył: 19 Wrz 2005
Skąd: Londyn
Ta tylko to już było rok i dwa miesiące po tym jak dostałem prawko. Przyznam, że wtedy jeździłem jak idiota chociaż nie aż tak bardzo jak kolega. Wtedy myśli się że jest się guru ulicy. Można robić co się chce. Miałem kilka akcji, że potrafiłem uniknąć wypadku lub wyjść z jakiegoś poślizgu i to jeszcze potęgowało te uczucie, aż do chwili zderzenia z rzeczywistością. Dobrze, że to mnie czegoś nauczyło. Mam kumpla, który skasował już 3 auta i dalej go to nie rusza. Wiadomo, do czasu.
Profil
PW Email www Cytuj
Appo 
Wysłany: Sob Paź 01, 2005 12:50     



Imię: Marek
Dołączył: 20 Maj 2005
Skąd: Gliwice
Major napisał/a:
Wiadomo, do czasu.


Mortal Crash Test :/
Profil
PW Email Cytuj
Aither 
Wysłany: Nie Paź 02, 2005 23:17     
Smoczyca



Zaproszone osoby: 1
Dołączyła: 24 Lut 2005
Skąd: Grottgera
hm.... niczego nie mozna byc pewnym... ale nadmierna ostroznosc jest gorsza niz "malolat" bez doswiadczenia za kierownica szarzujacy niczym napalony byk na pastwisku... poza tym... bedac kierowca trzeba sie liczyc ze z kolejnej przejazdzki mozna nie wrocic...
Profil
PW Email Cytuj
Ana 
Wysłany: Pon Paź 03, 2005 11:12     


Dołączyła: 29 Wrz 2005
Skąd: z niziołków:)
Aither napisał/a:
niczego nie mozna byc pewnym... ale nadmierna ostroznosc jest gorsza niz "malolat" bez doswiadczenia za kierownica szarzujacy niczym napalony byk na pastwisku.

dokładnie, a wprowadzanie obowiązku jazdy z opiekunem to wyjątkowo głupi pomysł jak dla mnie, pewnie połowa osób które zrobiła prawko przez ten pierwszy rok nie jeździłaby wcale bo nie miałaby zwykle z kim wsiąść do samochodu. Osoby które są dopiero po zdaniu ezgaminu na prawo jazdy w większości przypadków nie jeżdżą zbyt dobrze, potrzebują wprawienia się. Jeśli będą mieć rok przerwy ledwo będą paimiętać jak się zapala samochód. A z kimś takim to ja na pewno nie chcę się spotkać na drodze.
Profil
PW Cytuj
ziutek997 
Wysłany: Pon Paź 03, 2005 14:16     



Dołączył: 25 Cze 2005
Skąd: Obrońców Pokoju
A ja mam to gdzieś... jak narazie to interesuje mnie jedynie to aby miał okazję zdać prawko za logiczne pieniądze i bez łapówek.... :znudzony:
Profil
PW Email Cytuj
Major 
Wysłany: Pon Paź 03, 2005 14:19     



Zaproszone osoby: 2
Dołączył: 19 Wrz 2005
Skąd: Londyn
Jakoś zdawałem w czasach kiedy to niby na łapówkach się zdawało i różnych innych przekrętach i nic nie dając zdałem za pierwszym razem. Nigdy też nie widziałem żeby ktoś z linijką biegał i mówił, że ktoś źle zaparkował. Zdanie na prawko nie jest takie trudne. Albo sie potrafi jezdzic albo nie.
Profil
PW Email www Cytuj
ziutek997 
Wysłany: Pon Paź 03, 2005 14:22     



Dołączył: 25 Cze 2005
Skąd: Obrońców Pokoju
Major, masz rację... ale spodziewałeś się że ktoś powie ci to że zdał za pieniądze?? Hę?? To tak jak jść do szpitala na operację i nie dać w łapę... to teoretycznie możliwe... ale w praktyce nie takie proste...
Profil
PW Email Cytuj
kobi 
Wysłany: Pon Paź 03, 2005 15:22     



Imię: Bożydar :]
Dołączył: 31 Lip 2005
Skąd: G-ce
Major napisał/a:
Zdanie na prawko nie jest takie trudne. Albo sie potrafi jezdzic albo nie.

Żeby to była prawda... Niestety sam byłem świadkiem "dziwnych" sytuacji gdy jeżdżący bardzo dobrze, oblewali z powodu "humoru" egzaminatora.
Takich podobnych sytuacji jest u nas pełno. Przykład ziutka ze szpitalem nie jest jedyny :/
Profil
PW Email Cytuj
Aither 
Wysłany: Pią Paź 14, 2005 14:24     
Smoczyca



Zaproszone osoby: 1
Dołączyła: 24 Lut 2005
Skąd: Grottgera
ja od razu wsiadlam za kierownice i niecaly miesiac po zdaniu pojechalam do gdanska... ciezko bylo ale nie dalam sie opanowac przez strach... jesli ktos sie boi to nigdy nie bedzie dobrym kierowca... i tutaj jest pies pogrzebany... nie bac sie jezdzic...
Profil
PW Email Cytuj
Ana 
Wysłany: Pią Paź 14, 2005 22:14     


Dołączyła: 29 Wrz 2005
Skąd: z niziołków:)
a ja miałam dokładnie odwrotną sytuację w stosunku do Aither, zaraz po zrobieniu prawka kilkkanaście razy siadłam za kierownicę i z powodu utrudnionego dostępu do samochodu po jakimś czasie zrezygnowałam z jeżdżenia. MIałam kilkumiesięczną przerwę po której okazało się, że jeżdże tak tragicznie jak na pierwszych jazdach. I to był przełom, od tamtego momentu jeżdzę. Na drugi koniec Polski bałabym się jechać, ale ze sprzjającej okazji pewnie chętnie bym skorzystała:)

w większym mieście boję się jeździć, ale nie rezygnuję... mogę kląć pod nosem przez całą drogę na własny strach i brak umiejętności, ale nie daję się :hyhy:
Profil
PW Cytuj
krystian 
Wysłany: Pią Lis 04, 2005 02:03     


Dołączył: 05 Wrz 2005
Skąd: Gliwice
prawo jazdy mam od 4 lat. mam 21 lat, ani jednej stluczki na koncie. wprawdzie mam kilka mandatow ale kto ich nie ma. dla mnie nie sa problemem ludzie ktorzy jezdza jak wariaci tylko luzie ktorzy jezdza przesadnie ostroznie. najlepiej srodkiem ulicy 40 na godzine i oby nic nie wyskoczylo. wiem ze to zle co powiem ale niestety godzina 15 w centrum to nic innego jak prawa dzunglii. wygrywa silniejszy. jak sie raz zatrzymam na przejsciu dla pieszych przy gch lub przy pizza hut. to rownie dobrze moge wylaczyc silnik i sie zdrzemnac bo predzej mi paliwa zabraknie niz przejade. nie mozna byc nazbyt uprzejmym bo to sie msci. a co do "mlodych wariatow" moze kogos uswiadomie ale jesli ktos ma tlumik sportowy nie oznacza ze jest wariatem. nie raz spotkalem sie z opinia ludzi gdy przejezdza auto ze sportowuym tlumikiem 80 km/h na 3 biego to wiadome ze jest halas. wtedy sa opinie w stylu..."o wariat pojechal, dawca, smarkacz itd" dziwne ze jak z ta sama predkoscia przejedzie cos z normalnym wydechem to niekt tego nie powie
Profil
PW Email Cytuj
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Themes: junFresh & Silk icon

Akcje Charytatywne - Pomogliśmy

Zbiórka dla Domu Dziecka nr 3 w Gliwicach

Sprzęt dla Kliniki Patologii Noworodka w Zabrzu

Zbiórka dla Domu Samotnej Matki w Gliwicach

Zbiórka dla Hospicjum w Gliwicach






Ważne wydarzenia

I Urodziny Forum
II Urodziny Forum
III Urodziny Forum
IV Urodziny Forum
V Urodziny Forum


Jestem w Katalogu Ciekawych Stron - Zapraszamy!
Wyróżnienia
ForumGliwice.com - GWIAZDOR


Objeliśmy patronat Medialny nad:

- Adriatic Express 2006
- Gliwickie Spotkania Dobrych Dusz 2006
- II Gliwicki Piknik Lotniczy 2006
- Biotechnology - the next GENEration 2007
- WOŚP-Gliwice 2008