Poprzedni temat «» Następny temat
-=: Osobiste rzeczy :=-
Autor Wiadomość
p4cz3k 
Wysłany: Wto Wrz 20, 2005 10:40     



Imię: Marcin
Dołączył: 08 Lip 2005
Skąd: Gliwice - Asnyka
mimo ze mam swoje lata - to i tak jestem smarkaty - czasem denerwuje mnie moja matka:
M: Marcin gdzie idziesz?
J: Spotkac sie ze znajomymi.
M:Kiedy wrocisz? A z kim dokladnie idziesz? Co bedziesz robic? Nie wracaj za pozno! Nie pij za duzo - (to mnie zawsze rozklada na lopatki) itd ...

zdazalo sie ze ojciec przeszukiwal moje kieszenie...:/ jest / byl (nie wiem) namietnym palaczem, wiedzial ze ja mam zawsze papierosy... strasznie mnie to wkurzalo...teraz wiele sie zmienilo...i juz tak nie sie nie dzieje...mam taka zasade...

"moj potfel/telefon/torba/plecak/kieszenie/szuflada (cokolwiek) to moja swietosc"

ja nie przeszukuje niczyich rzeczy - chyba ze na wyrazna prosbe np - podaj mi telefon z torebki lub cos w tym guscie...a i tak nie lubie tego robic...

widac ze niektorzy maja powazne problemy ze zrozumieniem pojecia - prywatnosc - tak samo jak z pojeciem tolerancji ... :ban?:
Profil
PW Email Cytuj
Czarnulka 
Wysłany: Wto Wrz 20, 2005 18:49     


Dołączyła: 16 Wrz 2004
Skąd: z piekła rodem
Zgadzam się z Tobą p4cz3k, w 100% :padam:
Profil
PW Email Cytuj
kisia 
Wysłany: Sro Wrz 21, 2005 17:11     



Imię: 2x5,3x7,3x9,4x7,3x4,1x2 :P
Dołączyła: 01 Lip 2004
Skąd: Gliwice
Myślę że w większości przypadkach, rodzice, którzy decyduja się na taki niefajny krok jakim jest naruszenie prywatności dziecka, robia to z powodu braku lub ograniczonego zaufania do dzieci i jeżeli dziecko nie daje powodów , rodzić nie bedzie zaglądał do rzeczy dziecka, bo bedzie mu ufał
p4cz3k napisał/a:
M:Kiedy wrocisz? A z kim dokladnie idziesz? Co bedziesz robic? Nie wracaj za pozno! Nie pij za duzo - (to mnie zawsze rozklada na lopatki) itd ...

p4cz3k, najwidoczniej pokazałeś juz rodzicom na co Cie stac i poprostu sie o ciebie martwią, bo Cię kochaja i nie zmienisz tego. Wiem że to wkurzajace, ale chyba lepiej żeby się Toba interesowali, martwili o Ciebie niż całkiem olali
Profil
PW Email Cytuj
kobi 
Wysłany: Sro Wrz 21, 2005 17:15     



Imię: Bożydar :]
Dołączył: 31 Lip 2005
Skąd: G-ce
Kisiu, popieram :)
Profil
PW Email Cytuj
ziutek997 
Wysłany: Sro Wrz 21, 2005 18:15     



Dołączył: 25 Cze 2005
Skąd: Obrońców Pokoju
Wiem że to może być denerwujące..... oczywiście też w niektórych przypadkach to popieram.. ale gdy mamy do czynienia z nastolatkiem a nie z dorosłym człowiekiem ... a w szczególnośći gdy są podstawy do tego aby sądzić że coś jest nie tak... :|
W ten sposób rodzice mogą zaoszczędzić dziecku wilu przykrych sytułacji...
Profil
PW Email Cytuj
Piotrulek
[Usunięty]
Wysłany: Sro Wrz 21, 2005 18:29     

kisia napisał/a:
najwidoczniej pokazałeś juz rodzicom na co Cie stac



M??dre slowa kisiu,jak zwykle brawo,a te słowa można skwitować w jeden tylko sposób ,że trzeba być rodzicem,aby zrozumieć jego postępowanie...trzeba mieć swoje dziecko,znać jego placza,być przy jego narodzinach,widzieć pierwsze jego kroki,słyszeć pierwsze jego wypowiedziane słowa "mama,tata",aby zrozumieć postępowanie swoich rodziców,wszystkim tym wyzwolonym nastolatkom dnia dzisiejszego,wydaje się ,że rodzic to zlo konieczne,to ramol ograniczaj??cy ich wolnoÂ?c osobist?? i prawa,ale tak nie jest,ponieważ,jak mowi?? slowa starego powiedzenia,że "male dziecko ,maly klopot,duże dziecko,duży klopot",rodzice martwi?? się o swoje dziecko caly czas i to jest ich prawem i obowi??zkiem...ale napisalem,epistołę,no nie??
Cytuj
Czarnulka 
Wysłany: Sro Wrz 21, 2005 19:03     


Dołączyła: 16 Wrz 2004
Skąd: z piekła rodem
Ale słusznie napisałeś Piotrulku :) Kisia...szacuneczek tak samo :)
Profil
PW Email Cytuj
kisia 
Wysłany: Czw Wrz 22, 2005 01:34     



Imię: 2x5,3x7,3x9,4x7,3x4,1x2 :P
Dołączyła: 01 Lip 2004
Skąd: Gliwice
=CzArNuLkA=, no cóż jestem poprostu rodzicem :)
Profil
PW Email Cytuj
Piotrulek
[Usunięty]
Wysłany: Czw Wrz 22, 2005 10:02     

kisia napisał/a:
no cóż jestem poprostu rodzicem



no cóż jesteśmy po prostu rodzicami (szkoda tylko,że nie tych samych dzieci :dobani: )
Cytuj
trunks 
Wysłany: Czw Wrz 22, 2005 14:43     



Imię: Jakub Piotr Aleksander :]
Dołączył: 25 Maj 2005
Skąd: z nienacka
eheh spoko
Profil
PW Email Cytuj
kisia 
Wysłany: Czw Wrz 22, 2005 23:25     



Imię: 2x5,3x7,3x9,4x7,3x4,1x2 :P
Dołączyła: 01 Lip 2004
Skąd: Gliwice
Piotrulek napisał/a:
szkoda tylko,że nie tych samych dzieci Do bani...

eeeeeeeeyyyyyyyy :zawstydzony:
Profil
PW Email Cytuj
Asia_:) 
Wysłany: Pią Wrz 23, 2005 11:46     



Dołączyła: 05 Lip 2004
Skąd: Zabrze-Gliwice
OK PRETENSJE DO RODZICOW ROZUMIEM
ROZMIEM TEZ ARGUMENTY KTORE ZARODZICAMI PRZEMAWIALY

ale spytam dziewczyne chlopaka, zone , meza:

przeszukiwaliscie komorke osoby bliskiej choc jakby nie bylo obcej??
a gg??
a sprawdzaliscie czy rzeczywiscie byl, byla tam gdzie mowi??

ja tak, wstydze sie tego ale nadal mnie lapie takie diabelskie zniecierpliwienie

a co jest powodem??
nie budujemy miedzy soba wiezi zaufania
wszystko chcemy ukryc
nie ma rozmowy ze strachu ze druga polowka bedzie zazdrosna albo co gorszla mocno rozzloszczona
kazdy potrzebuje rozmowy....
z roznymi ludzmi
plci rownoleglej i przeciwnej
potrzebujemy mozliwosci wypowiadania swoich uczuc
jesli nie mowimy o nich to zaczynamy je zapisywac....
jesli je zapiszemy to je ukrywamy
zaczyna sie budowanie muru
jesli mor ma wiele plaszczyzn robi sie klopot- wszystko jest tylko moje i zostaje w koncu z tym sam
okazuje sie ze nie sprawdzila sie teoria : poradze sobie ze swoimi problemami, smutkami, radosciami
przyklad-> nasi zachdni sasiedzi, im dalej tym wiecej psychoanalitykow i pacjentow przyznajacych ze nie sa tylko samotni ale po rpostu sami!!!!!!!!!!!!!!!
Profil
PW Cytuj
Frycek 
Wysłany: Pią Wrz 23, 2005 11:56     


Zaproszone osoby: 1
Imię: Mariusz
Dołączył: 25 Maj 2004
Skąd: Zabrze-Gliwice
:zakrecony: :zakrecony:
Profil
PW Email Cytuj
Asia_:) 
Wysłany: Pon Wrz 26, 2005 23:46     



Dołączyła: 05 Lip 2004
Skąd: Zabrze-Gliwice
Frycek napisał/a:


cio??
ty tesh?? :chytry:
i cio nie wypowiadacie sie??
zatkalo :rotfl:
to fakt zawstydzajacy ale moze warto sie przyznac albo przynajmniej wypowiedziec?? ;)
Profil
PW Cytuj
Dorotka 
Wysłany: Wto Wrz 27, 2005 09:23     


Dołączyła: 25 Maj 2005
Skąd: ...
Ja kiedyś sama sobie sprawiłam nauczkę. Wlazłam na otwarte gadu mojego Niutka - właśnie rozprawiał z jakąś znajomą i między innymi napisał jak to bardzo, bardzo chciałby zobaczyć Irlandię i jak zafascynowany jest irlandzką kulturą i takie tam..... nagła i okropna krew mnie zalała, bo mnie przez ostatnie dzisięć lat, mieszkając ze mną pod jednym dachem jakby zapomniał powiedzieć o tej cholernej Irlandii a tu rozprawiał o tym z jakąś zupełnie obcą Fruzią :mad: na koniec rozmowy nastąpiły oczywiście standartowe gadulcowe pożegnania w stylu "papatki", "buźki" i takie tam więc jak już mnie i tak przy czytaniu tej całej słodziutkiej rozmowy poniosło to poszłam na całość i na koniec dopisałam: "bo sie porzygam" :zawstydzony: Jak tylko to wysłałałam do tej bogu ducha winnej dziewczynki to natychmiast poczułam się ........ koszmarnie, normalnie dno i wodorosty :zalamany: Oczywiście się wydało, oczywiście zebrałam za to małą opierduchę, ale i tak najgorsze było to co czułam sama do siebie zaraz po przeczytaniu tej rozmowy i dopisaniu się na końcu. Od tego czasu nigdy więcej nie tknęłam i nie tknę Tomkowej komórki w celu przeczytania sms-ów, ani gadulca w celu poczytania sobie rozmów....
Profil
PW Cytuj
Szamanka 
Wysłany: Wto Wrz 27, 2005 09:45     



Zaproszone osoby: 2
Imię: Beti( dla znajomych)
Dołączyła: 22 Lip 2005
Skąd: kiedys Gliwice
Wydaje mi sie to normalne,ze jestesmy ciekawi o czym partner tak zacielke pisze z kims na gg,rozmawia przez telefon,pisze sms...zadajemy sobie przeciez pytanie"dlaczego nie ze mna"

Jednak kazdy z nas potrzebuje swoja sfere prywatnosci,mala niewielka tajemnice sej osobowosci...oczywiscie mowa tu o umiarze.

U mnie w domu nigdy nie czytalo sie cudzej korespondecji...mama kladla listy adresowane do mnie na stol,ktore czekaly na moje przyjscie.Moja szafka nigdy nie wiedziala co to jest klucz a mialam w niej wszystko...wiedzialam,ze nie bedzie tam nikt grzebal...mielismy do siebie zaufanie,ktore staralam sie nigdy nie zawiesc.Opowiadalam jej w malej mierze,co kto napisal do mnie.

Moze wlasnie w takich domach,gdzie jest sie sprawdzanym na codzien,brak ogolnego zaufania do drugiej osoby
Nie dziwie sie rodzicom nastolatkow,ze kontroluja ich kroki...w koncu boja sie i maja prawo wiedziec co sie dzieje.
Z rodzicami trzeba tez rozmawiac a nie tylko sluchac i przytakiwac.
Aither jestes dorosla kobieta,ale moze czasami warto usiasc kolo rodzicow i opowiedziec im z kim sie spotkalas i rozmawialas,opowiedziec o tym co piszesz...moze w ten sposob uratujesz domowa sytuacje.Ukrywaniem,zamykaniem do niczego dobrego nie dojdziesz...pomysla,ze nie chcesz sie z nimi dzielic...dlatego tak postepuja.
Pamietajmy,ze rodzice nie maja bc tylko do wychowywania...to maja byc nasi najwieksi Przyjaciele-na cale zycie
Profil
PW Email Cytuj
Asia_:) 
Wysłany: Wto Wrz 27, 2005 13:12     



Dołączyła: 05 Lip 2004
Skąd: Zabrze-Gliwice
Szamanka napisał/a:
Pamietajmy,ze rodzice nie maja bc tylko do wychowywania...to maja byc nasi najwieksi Przyjaciele-na cale zycie


o taaaaak :padam:
byle bysmy nie dojrzeli do tego faktu zbyt pozno!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Ostatnio zmieniony przez Asia_:) Sro Wrz 28, 2005 01:05, w całości zmieniany 1 raz  
Profil
PW Cytuj
kisia 
Wysłany: Wto Wrz 27, 2005 23:53     



Imię: 2x5,3x7,3x9,4x7,3x4,1x2 :P
Dołączyła: 01 Lip 2004
Skąd: Gliwice
nie przeszukuję , nie sprawdzam , nie czytam sms, czy wiadomości na gg mojego lubego bo mu ufam, nie kontroluję nie sprawdzam czy jest tam gdzie mówi że wychodzi, jeżeli chcę coś wiedziec to poprostu pytam, nie mam pretensji że rozmawia z kimś na gg czy pisze smsy, ma do tego prawo :)
Profil
PW Email Cytuj
Asia_:) 
Wysłany: Sro Wrz 28, 2005 01:06     



Dołączyła: 05 Lip 2004
Skąd: Zabrze-Gliwice
ja tez pytam ale gdy nie dostaje odpowiedzi sama zaczynam jej w koncu szukac :(
mam nadzieje ze nigdy juz nie bede musiala :rotfl: :rotfl:
Profil
PW Cytuj
Piotrulek
[Usunięty]
Wysłany: Sro Wrz 28, 2005 08:30     

kisia napisał/a:
nie mam pretensji że rozmawia z kimś na gg czy pisze smsy, ma do tego prawo



tolerancja godna podziwu :padam: :padam:
Cytuj
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Themes: junFresh & Silk icon

Akcje Charytatywne - Pomogliśmy

Zbiórka dla Domu Dziecka nr 3 w Gliwicach

Sprzęt dla Kliniki Patologii Noworodka w Zabrzu

Zbiórka dla Domu Samotnej Matki w Gliwicach

Zbiórka dla Hospicjum w Gliwicach






Ważne wydarzenia

I Urodziny Forum
II Urodziny Forum
III Urodziny Forum
IV Urodziny Forum
V Urodziny Forum


Jestem w Katalogu Ciekawych Stron - Zapraszamy!
Wyróżnienia
ForumGliwice.com - GWIAZDOR


Objeliśmy patronat Medialny nad:

- Adriatic Express 2006
- Gliwickie Spotkania Dobrych Dusz 2006
- II Gliwicki Piknik Lotniczy 2006
- Biotechnology - the next GENEration 2007
- WOŚP-Gliwice 2008