Poprzedni temat «» Następny temat
-=: Osobiste rzeczy :=-
Autor Wiadomość
Aither 
Wysłany: Pon Wrz 19, 2005 13:12   -=: Osobiste rzeczy :=-  
Smoczyca



Zaproszone osoby: 1
Dołączyła: 24 Lut 2005
Skąd: Grottgera
Pamietniki pisane od lat, na ktorych kartkach widnieja najglebsze tajemnice i sekrety... Listy otrzymane od kochankow, kolezanek i przyjaciol... czesto listy, ktore sama piszesz a jeszcze nie zostaly zakopertowane... dokumenty i papiery... wszystko co jest w pokoju...
Co sadzicie o tym... ktos z rodziny, do kogo macie pelne zaufanie... a w czasie gdy Jestes nieobecna przeglada w dokladnoscia wszelakie Twoje rzeczy... jak to odebrac? Brak zaufania? Ciekawosc? Jak temu zapobiec jesli taka procedura trwa juz od 4 lat...
Profil
PW Email Cytuj
p4cz3k 
Wysłany: Pon Wrz 19, 2005 13:17     



Imię: Marcin
Dołączył: 08 Lip 2005
Skąd: Gliwice - Asnyka
nie wiem jak to odebrac ... moze wystarczy porozmawiac? jest to strasznie denerwujace... :mad:
Profil
PW Email Cytuj
cinque 
Wysłany: Pon Wrz 19, 2005 13:28     



Dołączyła: 12 Lip 2004
Skąd: srodmiescie
Aither, chować poza zasięgiem :)
Jeśli ktoś raz to zrobił, to mało prawdopodobne, by mimo obietnic i szczerej chęci na pewno zrezygnował z powtórki, niestety
Profil
PW Email Cytuj
Aither 
Wysłany: Pon Wrz 19, 2005 13:30     
Smoczyca



Zaproszone osoby: 1
Dołączyła: 24 Lut 2005
Skąd: Grottgera
cinque, nie gdzie... zasieg jest duzy... zero szafek na klucz ani szuflad, najwazniejsze rzeczy nosze ze soba... listy i pamietnik :/
Wczoraj zrobilam awanture o to... myslisz ze ktos sobie to wzial do serca?
Profil
PW Email Cytuj
espi 
Wysłany: Pon Wrz 19, 2005 13:33     



Imię: Ania
Dołączyła: 06 Gru 2004
Skąd: z mamy ;)
Aitherek kup sobie taka mala szafke na dokumenty zamykana na kluczyk. Drogie specjalnie to nie jest, a bedziesz spokojna, ze nikt ci nie zaglada. :]
Profil
PW Email Cytuj
Aither 
Wysłany: Pon Wrz 19, 2005 13:36     
Smoczyca



Zaproszone osoby: 1
Dołączyła: 24 Lut 2005
Skąd: Grottgera
bede montowac zamek w zamsuwanej szafie... ale uwazam ze to zachowanie ponizej godnosci czlowieka....
Profil
PW Email Cytuj
p4cz3k 
Wysłany: Pon Wrz 19, 2005 13:49     



Imię: Marcin
Dołączył: 08 Lip 2005
Skąd: Gliwice - Asnyka
ja mialem kilka takich dosc nie przyjemnych sytuacji...oduczylem sie zostawiania w kieszenia kurtki/spodni czegokolwiek ... no i na biurku / szafce tez ... w pewnym stopniu mam teraz czysto w opkoju ;O
Profil
PW Email Cytuj
Admike 
Wysłany: Pon Wrz 19, 2005 13:55     



Imię: Adam (dla znajomych Adaś :-) )
Dołączył: 11 Sie 2005
Skąd: R-rz Brzezie/Wysoka
tak nie powinno być.Przeciez każdy ma prawo do ochrony swojej prywatności.Przede wszystkim korespondencji.Niestety znam zbyt wiele sytuacji w których rodzice czytają korespondencję swoich dzieci,bo "skoro oni mieszkaja pod naszym dachem"... :(
Profil
PW Email www Cytuj
ziutek997 
Wysłany: Pon Wrz 19, 2005 14:00     



Dołączył: 25 Cze 2005
Skąd: Obrońców Pokoju
Oczywiście możńa zabezpieczyć mechanicznie wszystkie swoje prywatne rzeczy... ale to przeciez nie o to chodzi... a gdzie zaufanie i zrozumienie??
głupia sprawa mieszkać z pod jednym dachem z kimś przed kim trzeba wszystko chować... :|
Profil
PW Email Cytuj
bocianu 
Wysłany: Pon Wrz 19, 2005 14:41     



Imię: Wojtek
Dołączył: 08 Cze 2005
Skąd: Zubrzyque
u mnie nie bylo tego problemu.
jakos zawsze wychowywano mnie w poszanowaniu cudzej prywatnosci,
dajac mi dobry przyklad.... u mnie listy walały sie po biurku i półkach
i wiedzialem, ze zadne z rodzicow mi do nich nie zagladnie.
i jakos tak teraz mam, ze sam w zyciu nie zagladne do cudzej korespondencji... itp..
czulbym sie podle.
Profil
PW Email www Cytuj
Czarnulka 
Wysłany: Pon Wrz 19, 2005 14:59     


Dołączyła: 16 Wrz 2004
Skąd: z piekła rodem
Ja tzrymam swoje skarby w szufladzie i...nic nie wiem o tym,zeby ktoś miał do nich dostęp.I jestem pewna,że moi rodzice cenia moją prywatność. :)
Profil
PW Email Cytuj
Aither 
Wysłany: Pon Wrz 19, 2005 15:02     
Smoczyca



Zaproszone osoby: 1
Dołączyła: 24 Lut 2005
Skąd: Grottgera
Admike napisał/a:
"skoro oni mieszkaja pod naszym dachem"...

no dokladnie tak jest.... bo mieszka sie z rodzicami to juz oznacza ze nie moga miec swoich spraw... ani listow ani niczego bo wszedzie zagladna, dotkna popatrza....
Nauczylam sie teraz zaklejac otwarte i przeczytane listy przez siebie i odpowiednio je "zapieczetowac" :)
Profil
PW Email Cytuj
ziutek997 
Wysłany: Pon Wrz 19, 2005 15:15     



Dołączył: 25 Cze 2005
Skąd: Obrońców Pokoju
Czym bardziej chroni się swoje prywatne rzeczy tym bardziej prowokuje się do tego aby znaleźć sposób aby do nich się dostać :)
Ja nie chowam swoich rzeczy ani nie urzywam haseł w komputerze... ale tak naprawdę to nie mam pewności czy ktoś tam nie zagląda... to kwestia zaufania :)
Profil
PW Email Cytuj
Piotrulek
[Usunięty]
Wysłany: Pon Wrz 19, 2005 15:17     

Aither napisał/a:
listy i pamietnik



to dla kogo ty piszesz pamiętnik,dla siebie,czy dla innych?? :oczami: :oczami:
Cytuj
trunks 
Wysłany: Pon Wrz 19, 2005 23:40     



Imię: Jakub Piotr Aleksander :]
Dołączył: 25 Maj 2005
Skąd: z nienacka
ja nie mam zadnych pamietnikow, listow itp, jedyne co chowam to kase, zeby bracik mi nie podkradal
Profil
PW Email Cytuj
kisia 
Wysłany: Wto Wrz 20, 2005 00:35     



Imię: 2x5,3x7,3x9,4x7,3x4,1x2 :P
Dołączyła: 01 Lip 2004
Skąd: Gliwice
Cytat:
to dla kogo ty piszesz pamiętnik,dla siebie,czy dla innych??

a to juz zalezy od człowieka, zazwyczaj pisze sie je dla siebie, nooo chyba że jest sie sławną osobą i można na nich zarobić to wtedy pisze się je dla innych, tak własnie zrobie jak bede bardziej sławna ;) :rotfl: :rotfl:

A tak na poważnie to na ta sprawe patrze troszkę z dwóch stron
Z jednej jako osoba, która była przeszukiwana w młodości prze mame uważam, że to obrzydliwe, bo ona robiła to nagminnie, z drugiej strony jako rodzic nastolatki, która wiem ze potrafi kłamać i oszukiwac, która może wpaść w złe towarzystwo, rozumiem, że rodzice chcą zerknąć np w rozmowy na gg, smsy, czy list od nieznajomego, zwłaszcza jeżeli zauważą zmiany w zachowaniu sie dziecka, a dziecko zapytane co sie dzieje, odpowiada:...nic..."
Przyznaję ze dopósciłam się tych czynów, zerkłam w historię gg by sprawdzić czy corka stosuje się do naszej umowy, smsy też raz przejrzałam bo szybko jakoś kończyła jej się kasa na komórce, a gdy pytała dlaczego tak jest nie otrzymywałam sensownej odpowiedzi :wstyd:
Profil
PW Email Cytuj
Aither 
Wysłany: Wto Wrz 20, 2005 00:38     
Smoczyca



Zaproszone osoby: 1
Dołączyła: 24 Lut 2005
Skąd: Grottgera
kisia, zartujesz.... :zdegustowany: widzisz sama robisz tak jak robila Twoja Mama wczesniej.... a tak jeszcze... ja nie mam 14 lat
Profil
PW Email Cytuj
kisia 
Wysłany: Wto Wrz 20, 2005 01:04     



Imię: 2x5,3x7,3x9,4x7,3x4,1x2 :P
Dołączyła: 01 Lip 2004
Skąd: Gliwice
moja mama robiła to nagminnie, do momentu aż się nie wyprowadziłam z domu czyli do 19 lat, gdybym mieszkała dłużej to pewnie robiła by tak dalej. Kiedys tak się wpieniłam ze przeszukuje mi kieszenie, ze wlożyłam żyletki :wstyd:
Ja zrobiłam to z innych powodów, nie mówie że czułam się z tym dobrze i nie mam zamiaru się z tego tłumaczyć, bedziesz miała dorastające dzieci to być może zrozumiesz ( lub nie)

Wiem ile masz lat i w Twoim przypadku rodzice nie powinni tak robić. Jesteś osobą dorosłą, sama odpowiadasz za swoje czyny i masz prawo do prywatności :). Zadaj impytanie jakby oni się czuli gdybys ty im przeszukiwała ich rzeczy.
Profil
PW Email Cytuj
Czarnulka 
Wysłany: Wto Wrz 20, 2005 08:19     


Dołączyła: 16 Wrz 2004
Skąd: z piekła rodem
kisia napisał/a:
Kiedys tak się wpieniłam ze przeszukuje mi kieszenie, ze wlożyłam żyletki :wstyd:

Jezuuuuuu :przestraszony: Taka kochana Kisia i takie rzeczy robiła :zdziwko: Ja się zaczynam Ciebie bac :wstyd:
Profil
PW Email Cytuj
Dorotka 
Wysłany: Wto Wrz 20, 2005 10:32     


Dołączyła: 25 Maj 2005
Skąd: ...
Przyznam, że jak na razie to brzydzę się taką "inwigilacją", ale rozumiem Kisię i nie wiem czy jak w przyszłości z moim synem zacznie się coś dziać niepokojącego a ja nie będę mogła się dowiedzieć co i jak mu pomóc to też nie zacznę "dowiadywać się" w taki sposób. Jak na razie uczę moich chłopaków (i męża i syna) że każde z nas ma prawo do prywatności i na przykład torebka mamusi to jej zupełnie prywatna przestrzeń i nie każdy musi w niej grzebać (nie wyłączając psa), podobnie jest z małymi skarbami mojego syna - ma swoje tajemne pudełko i nie zaglądamy do niego. Ale kto wie co będzie w przyszłości.
Profil
PW Cytuj
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Themes: junFresh & Silk icon

Akcje Charytatywne - Pomogliśmy

Zbiórka dla Domu Dziecka nr 3 w Gliwicach

Sprzęt dla Kliniki Patologii Noworodka w Zabrzu

Zbiórka dla Domu Samotnej Matki w Gliwicach

Zbiórka dla Hospicjum w Gliwicach






Ważne wydarzenia

I Urodziny Forum
II Urodziny Forum
III Urodziny Forum
IV Urodziny Forum
V Urodziny Forum


Jestem w Katalogu Ciekawych Stron - Zapraszamy!
Wyróżnienia
ForumGliwice.com - GWIAZDOR


Objeliśmy patronat Medialny nad:

- Adriatic Express 2006
- Gliwickie Spotkania Dobrych Dusz 2006
- II Gliwicki Piknik Lotniczy 2006
- Biotechnology - the next GENEration 2007
- WOŚP-Gliwice 2008